Já se tímto s vámi loučím, děkuji za pozornost a u dalších onlajnů na počtenou.
Srbové díky dnešní remíze již naprosto definitivně vědí, že do Brazílie nepojedou. I Chorvaté ztratili, Belgičané zvítězili ve Skotsku, na první místo zaručující přímý postup tak chorvatský tým ztrácí 5 bodů.

Červené karty: 3-1
Je po zápase. Viděli jsme tvrdé a bojovné utkání, kterému na druhou stranu chyběla fotbalová krása. O aktivní hru se sice snažili domácí fotbalisté, po brance Maria Mandžukiče ovšem vedl chorvatský tým. V 66. minutě ovšem hlavou vyrovnal Aleksandar Mitrovič.

Obzbláště horkých bylo posledních patnáct minut, během pěti minut viděl červenou kartu domácí Matič i hostující Šimunič. Žádné další góly ovšem nepřišly, utkání tak skončilo nerozhodně 1:1.
90+4
Asi poslední akce Srbů, po centru Sulejmaniho vracel míč do vápna Tadiče, nikoho však nenašel.
90+1
Stipe Pletikosa natahuje čas, Chorvatům tak remíza bude nejspíše stačit.
90
Felix Brych nastavil čtyři minuty.
89
Nadějná akce Chorvatů, centr Perišiče však našel jen rukavice připraveného Stojkoviče.
86
Další karta, tentokráte žlutá pro Darija Srnu. Následný centr Sulejmaniho Chorvaté tentokráte odvrátili.
85
Srbové měli dobrou šanci na rozhodnutí. Opět v tom prsty měli Sulejmani s Mitrovičem. Jeho hlavička však našla jen připraveného Pletikosu.
84
Emoce zuří na obou stranách, hraje se velmi tvrdě.
82
Je připomeňme, že oba trenéři již využili všechny tři možná střídání.
80
Poměr hráčů na hřišti je vyrovnán! Po rohu Chorvatů se Miralem Sulejmani řítil do brejku, ještě na vlastní půlce unikl Josipu Šimuničovi a ten ho nevybíravým zákrokem poslal k zemi. Zasloužená červená.
79
Naposledy střídají i Srbové, Markoviče nahradil Radosav Petrovič.
79
Chorvaté vycítili šanci ke třem bodům a nyní mají převahu.
77
Chorvaté naposledy střídají, Ivana Rakitiče na hřišti nahradil Nikica Jelavič.
75
Velká nepříjemnost pro domácí tým. Nemanja Matič přistoupil k Vukojevičovi pozdě a po druhé žluté kartě musí do šaten!
72
Následuje první roh Chorvatů, centr Darija Srny ovšem našel jen hlavu Kolarova.
72
Nadějný útok Srbů je přerušen ofsajdem Tadiče. Mitrovič se mezitím vrátil na hřiště.
70
Ošetřovaný je domácí střelec Mitrovič.
68
Další žlutá karta, tentokráte ji vidí domácí Nemanja Matič.
66
Srbsko právě vstřelilo branku!
Po faulu Lovrena na Ivanoviče zahrával Sulejmani zkrácený rohový kop z levé strany. Výborným centrem nalezl hlavu ALEKSANDARA MITROVIČE, který hlavou překonal Pletikosu.
64
Po následném přímém kopu Sulejmaniho se k hlavičce dostal Matič, jenže mířil jen do Pletikosovi náruče. Před svým zakončením navíc fauloval.
64
Další zápis do statistik, žlutou kartu uviděl hostující Vukojevič.
63
Druhý střídání Chorvatů, Eduarda nahradil Mateo Kovačič.
61
Čtvrtý roh Srbska, ale končí jen útočným faulem na Vukojeviče.
57
Pletikosa boxoval míč, následně se ho z vápna pokusil placírkou přehodit Lazar Markovič, stav však zůstává nezměněný.
56
Dvojité střídání Srbska. Odchází Tošič, kterého nahrazuje Miralem Sulejmani, a také Djuričič, místo něho si zahraje Dušan Tadič.

Vystřídali i Chorvaté, neviditelného Oliče nahradil Ivan Perišič.
56

56

55
Mitrovič se dostal do vápna Chorvatska, zpětnou přihrávkou však žádného spoluhráče nenašel.
53
Chorvatsko právě vstřelilo branku!
Chorvaté potvrdili aktivní vstup do druhé půle gólem. Nádherný míč Subotiče našel mezi obránci Srbska MARIA MANDŽUKIČE a ten s ledovým klidem obstřelil Stojkoviče na přední tyč.
51
Chorvaté začali aktivněji, než působili v první půli. Ale žádné šance jsme se zatím nedočkali.
48
Kolarov natáhl ke střele, opět ale trefil jen obránce soupeře.
46
STATISTIKY

Střely: 7-0
Střely na bránu: 0-0
Rohové kopy: 3-0
Fauly: 9-9
První poločas máme za sebou. Žádný úchvatný ale fotbal nevidíme.. Útočit se snaží především Srbové, ti také měli už v šesté minutě velkou šanci, ale Mitrovič trefil trestuhodně pouze tyč. Chorvaté se oproti tomu nedostávali ani příliš k vápnu domácího týmu. Druhý poločas začně přibližně v 21:53.
45+1
Ljubomir Fejsa ještě v první půli stihl po zákroku na Mandžukiče žlutou kartu.
45
Nastavuje se jedna minuta.
44
Tvrdý zákrok Djuričiče na Eduarda se tentokráte obešel bez karty.
43
Ale tohle se Tošičovi hrubě nepovedlo. Dával míč až na vápno, a když se k němu dostal zpět, nacházel se v hlubokém ofsajdu.
42
Třetí roh pro domácí fotbalisty.
41
První žlutá karta i pro chorvatské fotbalisty, Eduardo se vyfauloval na Ivanoviči.
40
Srbové se teď pokoušeli projít středem, ke střele z otočky se dostal Mitrovič, ale Pletikosa míč jdoucí do zázemí jen bez problémů kontroloval.
39
Další sražená střela z kopaček domácích fotbalistů.
38
Tošič následně fauloval Rakitiče a vidí žlutou kartu.
38
Po krásné patičce Tošiče měl Ivanovič prostor k centru, jenže ten se mu vůbec nepovedl a Chorvaté se bez problémů ubránili.
36
Tošič opět centroval po přímém kopu, ale našel jen prvního obránce v chorvatském dresu.
35
Tvořit se stále snaží Srbové, k šancím se ale nedostávají.
32
Aleksandar Mitrovič byl pozdě u míče, trefil Rakitiče a vysloužil si žlutou kartu.
30
Teď pro změnu nadějné akce Chorvatů, na centr Oliče byl však Mandžukič malý.
29
Již několikátá zblokovaná střela domácích fotbalistů, tentokráte do hradby těl pálil Kolarov.
28
Těžko říct, zda se Tošič pokoušel střílet nebo se mu centr jen hrubě nepovedl. Od brány každopádně rozehrává Pletikosa.
28
Další nebezpečná standartka Srbska z pravé strany hřiště.
27
I druhý roh Srbska vedl k zakončení, jenže Nastasič míč netrefil čistě a ten tak skončil daleko od brány.
26
Kolarov se už dostával do nadějné pozice, míč si ale ukopl, a přesně zakročil Šimunič.
21
Ivanovič pronikl po pravé lajně až k brankové čáře, jeho prudký přízemní centr ale zkrotil Pletikosa.
19
Ivanovič si navedl míč na střed a šajtlí se pokusil o střelu, ale mířil vysoko nad.
17
Teď se ovšem ke střele ve vápně dostal Zoran Tošič, jenže zakončoval z velkého úhlu a bránu minul. Na míč si sice Pletikosa sáhl, rozhodčí ovšem Srbům roh nepřiznal.
16
Srbové se stále snaží útočit, do vápna Stipe Pletikosy se ovšem vůbec nedostávají.
13
Hraje se poměrně ostře, rozhodčí Brych navíc hru příliš nepřerušuje.
10
Dlouhý aut dával do vápna kapitán hostí Srna, domácí se ovšem bez problémů ubránili.
9
Srbové začali lépe a usadili se na půdě svých rivalů.
6
Domácí trefili tyč! Tošič zahrál roh do vápna po zemi, míč propadl na malé vápno k úplně volnému Mitroviči, jenže ten levou nohou napálil jen konstrukci brány!
6
První roh budou kopat Srbové.
3
Průnik Markoviče zastavovali Chorvaté až ve vápně, domácí záložník se dožadoval penalty, ale u Filipa Brycha neuspěl.
3
Začíná se na půli Srbska, Chorvaté však teď faulovali.
1
-2
Máme za sebou obě hymny.
-5
Felix Brych se svými kolegy přivádí hráče na hřiště.

Srbsko: Stojkovič – Nastasič, Ivanovič (C), Tošič, Mitrovič, Kolarov, Matič, Fejsa, Djuričič, Subotič, Markovič

Chorvatsko: Pletikosa – Šimunič, Čorluka, Lovren, Rakitič, Vukojevič, Modrič, Srna (C), Mandžukič, Olič, Eduardo

Rozhodčí: Brych – Borsch, Lupp.
Vzájemný zápas

V Chorvatsku se hrálo letos v březnu a jednoznačně úspěšnější byl domácí, který zvítězil 2:0 po brankách Ivici Oliče a Maria Mandžukiče.

Srbové, stále hrající o teoretickou šanci na baráž, by tak dnes museli zvítězit větším nebo stejným rozdílem.
Chorvatsko

Chorvati mají před utkáním motivaci mnohem větší. Stále totiž hrají o přímý postup do Brazílie. Na Belgii kvůli zcela zbytečné domácí prohře se Skotskem ztrácí tři body. Klíčový tak především bude říjnový duel právě s Red Devils, ovšem ani v Srbsku určitě nebude chtít chorvatský tým ztratit.

Právě prohra se Srbskem zatím kalí jejich jinak povedenou kvalifikaci. Chorvati kromě ní naplno nebodovali pouze v Belgii, což se však dá považovat za cenný bod. Dalších pět utkání již vyhráli.
Srbsko

Domácí tým už hraje jen o teoretickou šanci na postup do baráže. Tři utkání před koncem skupiny ztrácí právě na Chorvaty devět bodů. Srbové by tak museli všechny zápasy vyhrát a Chorvati prohrát, což příliš pravděpodobné není.

Svěřencům Sinisi Mihajloviče se kvalifikace hrubě nepovedla, porazili jen Skotsko a Wales na domácí půdě, další bod si připsali ve Skotsku.

6. Makedonie – 6 – 3:7 – 4
Dobrý den, vítejte u přenosu z kvalifikačního utkání o postup na Mistrovství světa v Brazílii mezi Srbskem a Chorvatskem. Ve skupině A je sice u postupujících již takřka rozhodnuto, ale nás především čeká souboj nesmiřitelných rivalů z bývalé Jugoslávie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.