Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Bělorusko : Švédsko - 3. září 2017   18:00

Bělorusko
Bělorusko
0:4
(0:3)
Švédsko
Švédsko
18' Forsberg  (Lustig) • 24' Nyman   • 37' Berg  (Forsberg) • 84' Granqvist
Bělorusko
Černik – Rios, Sačywka, Filipenka (C), Burko – Balanovič (61. Savicki), Korzun, Sivakow, Ňachajčyk (46. Drahun) – Signěvič (78. Bykau), Saroka.
Klimovič, Huščanka – Drahun, Macvejčik, Alisejka, Bykau, Savicki, Majeuski.
Tobias Stieler – Mike Pickel, Jan Seidel (všichni Německo)
Borisov-Arena, Borisov
Švédsko
Olsen – Lustig, Granqvist (C), Augustinsson, Lindelöf – Seb. Larsson, Johansson (69. Svensson), Durmaz (67. Claesson), Forsberg – Berg (85. Kiese Thelin), Nyman.

To bude k tomuto textovému přenosu všechno, já se s vámi prozatím loučím a zároveň vás zvu na další přenos. Tentokrát z Řecka, kde se domácí utkají s Belgií. Určitě nás čeká zajímavý duel, takže buďte u toho s námi!
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 2:5. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 15:14.
Je dobojováno! Švédsko si v prvním poločase nahrálo pohodlný náskok a druhý poločas už jenom dohraválo. Konečně skóre upravil pouze Andreas Granqvist, který se v 84. minutě trefil z penalty. Švédský tým se tedy dotáhnul na vedoucí Francii, ovšem ta má ještě zápas k dobru.
90+3'
90+2'
V nastaveném čase se zřejmě nic zvláštního nestane. Švédsko si odveze z Běloruska tři body za výhru 4:0.
90+1'
Rozhodčí dnešního zápasu nastavil ve druhém poločase dvě minuty.
90'
Právě se nám rozběhnula poslední minuta základní hrací doby tohoto zápasu.
89'
Švédský centr pouze proletěl domácím vápnem a skončil v zámezí. Domácí brankář bude odkopávat od své branky.
88'
Jeden z běloruských obránců zastavil míč na vlastní brankové čáře. Švédsko bylo blízko páté branky.
87'
Mikita Korzun obdržel před malou chvíli žlutou kartu a bude chybět v následujícím zápase.
86'
Žlutou kartu dostává Mikita Korzun (Bělorusko).
85'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Marcus Berg, přichází Isaac Kiese Thelin.
84'
Švédsko právě vstřelilo branku!
K pokutovému kopu se postavil švédský kapitán ANDREAS GRANQVIST, který se z penalty nemýlil. Švédsko vede v Borisově nad domácím týmem už 4:0.
83'
Sjarhej Černik se při svém zákroku dotknul švédského hráče, který poté upadnul na trávník. Rozhodčí neváhal a odpískal pokutový kop.
83'
Domácí tým sice prohrává o tři branky, ale jejich fanoušci se baví po svém.
82'
Andreas Granqvist se velmi diví, že faul na jeho osobu nebyl odpískán. Rozhodčí ovšem nereaguje a hra pokračuje.
81'
Dlouhý běloruský nákop do švédského vápna zpacifikoval hostující brankář, který už zjevně tahá čas.
80'
Arcjom Bykau adresoval svůj přízemní centr na hranici malého vápna, jenže míč skončil opět na kopačkách Švédů.
79'
Emil Forsberg se postavil k exekuci tohoto přímého kopu, ale jeho střela skončila nad běloruskou brankou.
78'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Mikalaj Signěvič, přichází Arcjom Bykau.
78'
Pavel Savicki se ocitnul na trávníku, ale hraje se dál. Navíc rozhodčí odpískal faul jeho spoluhráči.
77'
Švédsko i nadále drží míč na svých kopačkách, ovšem k ofenzivnímu fotbalu se stále nemá.
76'
Konec dnešního zápasu se pomalu, ale jistě blíží. Druhý poločas nám zatím nabídnul fotbal bez nápadu.
75'
Pavel Savicki se snažil centrovat do pokutového území, ale neúspěšně. Jeho centr byl zablokován.
74'
Bělorusko se snaží aspoň o čestný úspěch, ale jasné ne říká stále švédská obrana, která hraje bez problému.
73'
Výborná kolmice na Berga, který svůj náběh opět směřoval za domácí obrana. Na tuto přihrávka byl pomalý.
72'
Zajímavá střela z kopačky Gustava Svenssona končí těsně vedle běloruské branky. Domácí brankář bude odkopávat od své svatyně.
71'
Švédsko zůstává nastěhováno na domácí polovině, kde s přehledem kombinuje.
70'
Emil Forsberg si položil svého strážce na trávník a střelou k levé tyči se snažil překonat domácího brankáře, jenže neúspěšně.
69'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Jakob Johansson, přichází Gustav Svensson.
69'
Švédsko rozehrálo zajímavou standardku, která skončila až v rukavicích běloruského brankáře. Stav zápasu je stále stejný.
68'
Až v 68. minutě jsme byli svědky kloudné domácí akce, která skončila až zákrokem pozorného obránce.
67'
Žlutou kartu dostává Jahor Filipenka (Bělorusko).
67'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Jimmy Durmaz, přichází Viktor Claesson.
67'
Christoffer Nyman se zajímavě rozběhnul za obranu, ale rychlejší byl domácí brankář, který byl u míče jako první.
66'
Bělorusko pokračuje ve svém bídném útočení, na druhou stranu ani Švédové nehrozí z větších šancí.
65'
Christoffer Nyman je ve druhém poločase úplně ztracený, jednoduše se nedaří, ale to ani Bergovi.
64'
Sjarhej Černik vyhání své spoluhráče do hloubi švédské poloviny. Tento brankář pošle dlouhý nákop dopředu.
63'
Druhý poločas se zatím nese ve znamení pohodového fotbalu. Švédsko je se svým náskokem spokojeno, na řadě jsou Bělorusové.
62'
Běloruský centr pouze proletěl hostujícím vápnem a poté skončil v autu. Švédsko nikde s autovým vhazováním nespěchá.
61'
Jimmy Durmaz se tlačil k míči, když se poté dozvěděl, že vhazovat bude jeho soupeř, tak míč zahodil. Rozhodčí žádá vysvětlení.
61'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Sjarhej Balanovič, přichází Pavel Savicki.
60'
Bělorusko se stěhuje do švédského vápna, bude mít k dispozici rohový kop.
59'
Ani ze třetího rohu nic závažného pro domácí obranu nebylo. Bělorusko se prozatím ve druhé půli brání s naprostým přehledem.
58'
Švédsko mělo k dispozici dva rohové kopy, ale ani jeden nevyužila ve svůj prospěch. Za malou chvíli bude následovat třetí roh.
57'
Jimmy Durmaz udělal kličku do vápna, kde poté následovala pohotová střela, jenž byla zblokována.
56'
Bělorusko se osvobozuje pouze za cenu odkopu míče do zámezí. Švédsko zůstává na útočné polovině, kde bude vhazovat,
55'
Nepovedený nákop na rozběhnutého Marcuse Berga končí v zámezí. Běloruský brankář se protáhne odkopem od branky.
54'
Mikita Korzun se pokusil ohrozit švédskou branku přímo z přímého kopu. Robin Olsen si připsal jednoduchý zákrok.
53'
Victor Lindelöf si splnil své obranné povinnosti a odehrál míč do zámezí. Bělorusko je čím dál více blíž švédské brance.
52'
Na začátku druhého poločasu jsou Bělorusové stále zoufalí, tedy co se týče útočné fáze. Švédská obrana hraje bez problémů.
51'
Ihar Burko dostal v hlavičkové souboji loktem do nosu, nic závažného to nebude. Domácí hráč pokračuje ve hře.
50'
Mikael Lustig se snažil opět nalézt někoho ze svých spoluhráčů za domácí obranou, jenže neúspěšně.
49'
Ze švédského rohu nic nebezpečného nebylo. Bělorusko může opět zkusit své štěstí v útoku.
48'
Stanislau Drahun byl pod enormním tlakem, proto zahrál míč na rohový kop. Uvidíme co z něj Švédsko vymyslí.
47'
Úvodní akce běloruského týmu skončila neúspěšně. Naopak ta švédská slaví zisk území.
46'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Pavel Ňachajčyk, přichází Stanislau Drahun.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:03.
Máme za sebou úvodní poločas tohoto zápasu. Švédsko předvedlo v prvním poločase ofenzivní smršť a po brankách Forsberga, Nymana a Berga vede nad Běloruskem 3:0. Švédský tým míří za povinným ziskem tří bodů, které je posunou blíže k případnému postupu do Ruska.

Fauly: 9 – 8
45+4'
45+3'
Švédsko drží v závěru poločasu míč na svých kopačkách a nikde se výrazně nežene. Je otázka času, kdy rozhodčí foukne do píšťalky, která ukončí první dějství.
45+2'
Běloruský brankář přečetl švédský signál a u kulatého nesmyslu byl dříve na útočníci soupeře.
45+1'
Hlavní arbitr dnešního utkání Tobias Stieler nastavil v prvním poločase tři minuty.
45'
Zdá se, že Victor Lindelöf je v pořádku. Teď bude čekat na povolení vstupu na hřišti, kterému německý rozhodčí za pár okamžiků udělí.
44'
Po velkém závaru před švédskou brankou se ocitnul jeden hostující hráč na trávníku. Rozhodčí opět přerušil hru.
43'
Robin Olsen si hned v další minutě připsal další veledůležitý zákrok, tentokrát na brankové čáře.
42'
Pavel Ňachajčyk vypálil nebezpečnou jedovku, kterou musel švédský brankář vyrazit na rohový kop.
41'
Celý běloruský tým se drží za míčem. Tohle opravdu není způsob jak docílit své úvodní branky v tomto zápase.
40'
Jahor Filipenka se taky pokusil o nákop za švédskou obranu, ale jeho nákop se hrubě nepovedl. Míč opět končí na švédských kopačkách.
39'
První poločas se nám blíží ke svému konci. Bělorusko je i nadále ve své koncovce bezzubé. Švédský brankář zatím nemusel řešit zapeklitou situaci.
38'
Běloruská akce končí s hvizdem rozhodčího. Někdo z domácích hráčů se provinil proti fotbalové etiketě.
37'
Tohle je už demolice běloruské obrany. Další skvělý náběh za domácí obranu od Emila Forsberga, který připsal pro MARCUSE BERGA velmi jednoduchou záležitost. Švédské vede v prvním poločase už 3:0.
37'
Švédsko sice vede o dvě branky, ale držení míče je zcela vyrovnané. Oba týmy si drží 50%.
36'
Domácí obrana tentokrát skvěle zapracovala a čistým způsobem zastavila průnik Jimmyho Durmaze.
35'
Právě se nám rozběhla poslední desetiminutovka řádné hrací doby prvního poločasu. Uvidíme ještě nějakou branku?
34'
Anton Saroka se pokusil překvapit švédského brankáře Robina Olsena, ale zůstalo to jenom u pokusu.
33'
Hra opět pokračuje. Sjarhej Černik bude dohrávat první poločas s obvázanou hlavou.
32'
V obličeji běloruského brankáře je krev. Tohle byl opravdu nepříjemný zákrok. Uvidíme, jestli bude potřeba střídání.
31'
Hra je opět přerušena. Tentokrát potřebuju ošetření druhý švédský střelec, který se nepříjemně srazil s domácím brankářem.
30'
Žlutou kartu dostává Christoffer Nyman (Švédsko).
30'
Máme za sebou úvodní půlhodinu dnešního zápasu. Švédsko potvrzuje roli favorita a na běloruské půdě vede 2:0.
29'
Emil Forsberg orazítkoval z přímého kopu horní tyč běloruské branky. Domácí brankář měl z pekla štěstí.
28'
Hostující akce musí začít až od švédského brankáře, který vyběhnul skoro až ke středové čáře. Bělorusko je až příliš stažené.
27'
Švédsko vede o dvě branky a jeho hráči hrají opravdu s naprostým přehledem. Vývojem utkání jsou nadmíru spokojeni.
26'
Bělorusko zahrozilo opět ze standardní situace. Švédský brankář se při zákroku srazil se svým obráncem, ale není to nic vážného.
24'
Tohle byla velká hrubka domácího stopera, který neodehrál míč včas před dotírajícím CHRISTOFFEREM NYMANEM, který následně přidal nechytatelnou bombou pod břevno druhý švédský gól.
24'
Netrvá to ani minutu a Švédi mají další standardní situaci v prvním poločase. Uvidíme co z ní vymyslí tentokrát.
23'
I Švédsko si zkusilo jaké je to zahrát si volný přímý kop, který se ovšem vůbec nepovedl. Centr směřující na přední tyč odvrátil jeden z obránců.
22'
Tohle byl dost nebezpečná standardní situace. Míč prolétnul pokutovým územím a skončil až v rukavicích švédského brankáře, který měl obrovské štěstí na výběr místa.
21'
Domácí tým zůstává nastěhovaný na švédské polovině. Tentokrát nebudou domácí rozehrávat roh, nýbrž volný přímý kop.
19'
Bělorusko mělo hned další dva rohy, ale ani jeden se neuchytil. Švédská obrana je zatím v prvním poločase bezchybná.
18'
Je to hostující tým, který se jako první dostává do vedení. EMIL FORSBERG si krásně naběhnul za domácí obranu, která zaspala. Svým zpracováním do běhu se zbavil i domácího brankáře a poté poslal míč do prázdné branky.
18'
Sjarhej Černik si pro centr jednoho ze Švédů v klidu došel, tohle byla pro domácího brankáře laskomina.
17'
Švédsko se opět stěhuje na domácí polovinu, kde se bude snažit ohrozit běloruskou branku. Zatím je jejich snažení bez úspěchu.
16'
Sjarhej Balanovič se na pravé straně dostal ke střele, která nebezpečně zaplavala nad horní tyčkou švédské branky.
15'
Emil Forsberg se nedohodnul se svým spoluhráčem, což znamená ztráta míče pro švédský tým. Na řadě je Bělorusko.
14'
Švédský tým se snaží diktovat hru a zatím se jim to daří. Domácí tým se stahuje do svého vápna.
13'
Domácí tým zvýšil své napadání na maximum, švédské rozehrávce to dělá velké problémy.
12'
Domácí zahrávali po dalším zaváhání švédského beka další rohový kop se kterým si hostující obrana poradila.
11'
Bělorusko je ve své ofenzivní činnosti zatím dost bezzubé, nezměnil to ani Michail Sivakow.
10'
Sjarhej Černik si musel se svým odkopem pospíšit, protože nebezpečně na něj dotíral švédský útočník Marcus Berg.
9'
Domácí kapitán poslal nevybíravým zákrokem na trávník jednoho z hostujících hráčů. Zatím se to obejde bez karetního napomenutí.
8'
Mikael Lustig nechtěl nic riskovat a zahrál míč na rohový kop. Roh se domácím ovšem vůbec nepovedl, přetažený míč skončil v zámezí.
7'
Jakob Johansson si připsal svůj první střelecký pokus. Jeho střela sice trefila prostor branky, ale byla velmi slabá. Domácí brankář tento míč s naprostým přehledem chytil.
6'
Pavel Ňachajčyk poslal křížnou diagonálu na levou stranu. Tato přihrávka mu vůbec nesedla, míč skončil v rukavicích švédského brankáře.
5'
Christoffer Nyman dotíral na domácího obránce, kterého donutil zahrát míč do zámezí. Švédsko bude vhazovat.
4'
Jimmy Durmaz nasadil soupeři jesle, ale to bylo všechno co tento švédský šikula stihnul. O míč posléze přišel.
3'
První útočnou akci mají za sebou i domácí hráči. Mikita Korzun si vyměnil míč se spoluhráčem, který mu ještě vracel. Ovšem tuto přihrávku Korzun nestihnul.
2'
Emil Forsberg se na pravé straně dostal k míči, poté se snažil nacentrovat, jenže bez úspěchu. Navíc po ztrátě míče fauloval.
1'
Švédský tým se zhostil úvodního výkopu, zápas tedy začne jejich první útočnou akcí.
1'

Bělorusko: Černik – Rios, Sačywka, Filipenka (C), Burko – Balanovič, Korzun, Sivakow, Ňachajčyk – Signěvič, Saroka.
Náhradníci: Klimovič, Huščanka – Drahun, Macvejčik, Alisejka, Bykau, Savicki, Majeuski.

Švédsko: Olsen – Lustig, Granqvist (C), Augustinsson, Lindelöf – Seb. Larsson, Johansson, Durmaz, Forsberg – Berg, Nyman.
Náhradníci: Johnsson, Nordfeldt – M. Olsson, Hiljemark, Helander, Svensson, Krafth, Claesson, P. Jansson, Rohdén, Kiese Thelin, Armenteros.

Rozhodčí: Tobias Stieler – Mike Pickel, Jan Seidel (všichni Německo).
Vzájemné zápasy

Švédsko – Bělorusko 4:0
Bělorusko – Švédsko 0:1
Bělorusko – Švédsko 1:2
Švédsko – Bělorusko 5:1
Švédsko

Naopak švédský tým má úplně jiné starosti. Na jednu stranu i nadále pořádá stíhací závod na lídra skupiny z Francie, ale na druhou stranu musí čelit atakům Bulharska a Nizozemska, kteří se tlačí na jejich druhé místo. Stejně jako jejich soupeř i oni při svém prvním představení v tomto reprezentačním termínu prohráli. Po divoké přestřelce prohráli 2:3 na hřišti Bulharska.

Poslední kvalifikační zápasy

Bulharsko – Švédsko 3:2
Švédsko – Francie 2:1
Francie – Švédsko 2:1
Švédsko – Bulharsko 3:0
Bělorusko

Domácí tým nevstoupil do nové reprezentační sezóny dobře. Hned při svém úvodním utkání trapně prohrál na hřišti Lucemburska 0:1. Bělorusku momentálně patří průběžné páté místo se ziskem pěti bodů, jejich celkové skóre činí 4:12. O polovinu těch to branek se postaral Pavel Savitski.

Lucembursko – Bělorusko 1:0
Bělorusko – Bulharsko 2:1
Bulharsko – Bělorusko 1:0
Bělorusko – Lucembursko 1:1
Hezký den, i dnes pokračují kvalifikační boje o postup na světový šampionát do Ruska. V tomto on-line textovém přenosu se podíváme na zápas skupiny A. Bělorusko se od 18 hodin představí na svém hřišti proti velmi silnému Švédsku.