Ode mě je to pro dnešek vše, ale již zítra se na vás budu těšit u on-line přenosu z kvalifikačního utkání hráčů do 21 let. Podíváme se na střetnutí mezi Kyprem a Slovenskem. Dobrou noc!
Dnešní utkání je u konce a pohodové vítězství slaví favorizovaní Němci. Ti již první poločas ovládli v poměru 2:0 a třetí branka ze 60. minuty v podání Thomas Müllera tak byla jen menší třešničkou na dortu. Norsko se naopak v druhé půli nedostalo vůbec nikam a nakonec ještě Brandt mohl dvakrát skórovat. Nestalo se a tak si Německo odváží vítězství "jen" 3:0!
90+3
90+3
Nakonec se sice Norové odhodlali ještě k jednomu výpadu, avšak střílená přihrávka z pravé strany skončila na nohách odkopávajícího Höwedese.
90+2
Stále stejná písnička. Norsko je hodně zatažené na vlastní půli a jen vyčkává na závěrečný hvizd.
90+1
Prakticky celá první minuta nastavení se odehrála na polovině Norska. Stoprocentně celou ji pak ovládli kombinující Němci.
90
Hlavní rozhodčí nastavuje tři minuty!
89
Podruhé v krátkém časovém úseku se Norsko dostalo k rohovému kopu. Tentokrát se po míč zjevil u Vetona Berishy, který dokázal vypálit na zadní tyč, nicméně rána byla zablokována.
88
Norové se znovu poměrně rychle dostávají na útočnou polovinu a opravdu se pokoušejí vstřelit aspoň jednu branku.
87
Dobře kopnutý roh sice propadl až k Diomandemu, avšak ten s tím vůbec nepočítal a míč se mu odrazil zcela mimo dosah.
87
Po hodně dlouhé době se v útoku zjevili i Norové. Hned je z toho rohový kop a šance na čestný úspěch.
85
Záhy přichází druhé zmíněné střídání. Místo Samiho Khediry se nám představí Julian Weigl.
84
Německo střídá hned dva hráče najednou. Prvním staženým je Julian Draxler, jehož nahrazuje Max Meyer.
83
Julian Brandt znovu mohl skórovat. Tentokrát si v pokutovém území přehodil míč na levačku, avšak tři norské soupeře včetně brankáře propálit nedokázal!
82
Hodně zbytečně teď Adama Diomande zajel do Kimmicha, který v poklidu hrál u pomezní čáry. Jednoznačný faul, který však není ohodnocen žlutou kartou.
80
Thomas Müller se chtěl uvolnit, avšak byl zasažen jedním z domácích do holeně, což ho zastavilo v postupu.
79
Norové se po delší době dostali k trochu postupnějšímu útoku, nicméně veškerou jejich snahu ukončila nepřesná přihrávka do středu hřiště.
77
Julian Brandt přišel na trávník teprve před chvílí, ale hned mohl navýšit vedení Německa. Krásnou střelu zpoza vápna však zlikvidoval Jarstein!
76
Neskutečné, co si Němci dovolí. Nyní jejich rozehrávku ve velkém vápně atakovali hned dva soupeři, avšak i přesto si Kimmich v pohodě zakombinoval s Neuerem, jenž rozehrál.
75
Hra se po rychlé akci Norska přemístila zpět na polovinu domácího celku. Hummels se však provinil vysokou nohou.
74
Domácí mohli zahrozit z rychlého protiútoku napravo byl úplně otevřený prostor, ale Sørloth si toho nevšiml a celá akce končí sraženým přízemním centrem.
72
K první změně se odhodlali i Němci. Ti stáhli nevýrazného Maria Götzeho a nahradili ho Julianem Brandtem.
72
Nakonec Norové zranění Joshuy Kinga vyřešili střídáním. Na hřiště jde Alexander Sørloth.
71
Joshua King odnesl jeden ze soubojů trochu nepříjemně a končí na trávníku. Určitě bude potřeba lékařské ošetření.
70
Příliš důrazný Aleesami povalil Kimmicha. Ten může míč rozehrát z klidové pozice. Momentálně se jinak na hřišti neděje nic moc zajímavého.
68
Domácí sice Němce donutili až k přihrávce na Neuere, ovšem ten potvrdil dobrou kopací techniku a neměl problém s rozehráním míče mimo velké vápno.
67
Druhá změna v sestavě domácí reprezentace. Místo Stefana Johansena se na hřišti objeví Ruben Yttergard Jenssen.
65
Mario Götze se prodíral do pokutového území, avšak jeho snaha je odměněna jen rohovým kopem.
64
Těžkou ránu zpoza pokutového území teď Toni Kroos docela zvládl, nicméně míč si to namířil přeci jenom trochu mimo tři tyče.
63
Německo pokračuje v aktivitě. Domácí vůbec nemají odpověď na kombinaci a jasnou převahu hostujícího celku.
61
Norsko na třetí branku reaguje střídáním. Nevýrazného Markuse Henriksena nahradil Ole Kristian Selnæs.
60
Německo právě vstřelilo branku!
Přichází to, co přijít muselo! Aktivita hostující reprezentace byla od začátku druhého poločasu hodně znát a půl hodině před koncem řádné hrací doby je tady třetí branka poté, co Khedira parádně nacentroval na hlavu THOMASE MÜLLERA. Ten zakončil krásně k tyči.
59
Norům se sice soupeře podařilo vytlačit až za půlící čáru, avšak Německo se vůbec nenechalo rozhodit a v klidu dále kombinuje.
57
Draxler byl faulem zastaven na hranici šestnáctky, ale hlavní rozhodčí Němcům nechal výhodu a výsledkem byla zablokovaná střela Mesuta Özila.
56
Nedovoleným zákrokem se provinil napadající Veton Berisha, jenž tak aspoň na chvíli přerušil kombinaci hostující reprezentace.
55
Haitam Aleesami se velmi statečně pral s Kimmichem, avšak nakonec nevybojoval ani rohový kop.
53
Hosté neustále kombinují na polovině Norska. To se v druhé půli zatím vůbec nedostává do hry.
52
Němci se soupeře pokusili zaskočit netradičním zahráním volného kopu, ale přízemní střela byla zastavena dobře postavenou zdí.
51
Zdálo se, že Stefan Johansen (NOR) zasáhne míč, ale Müller to udělal velmi chytře a došel si pro faul, který byl ohodnocen žlutou kartou.
50
Norové pěkně roztáhli hru na levou stranu, ale centr z této pozice už nebyl moc nebezpečný a celá akce nakonec končí ofsajdem Stefana Johansena.
49
Sami Khedira (GER) zastavoval rychlý brejk soupeře a dostává žlutou kartu. Stejně tak Joshua King (NOR), který posléze praštil německého záložníka.
49
48
Stejně jak skončila první půle, tak pokračuje ta druhá. Německo se snaží kombinovat na útočné polovině hřiště.
47
Rychlá německá akce po pravé straně dospěla až k jedovatému přízemnímu centru, který však dokázal odvrátit Aleesami.
46
Německo se dralo do útoku jako první, nicméně po vhazování byl jeden z Němců důrazně odstaven a míč je přisouzen domácím reprezentantům.
46
Ani jeden z celků nestřídal a Norsko i Německo tedy pokračuje ve hře se základními jedenáctkami.
46
Hlavní rozhodčí nenastavil ani minutu a týmy tak odcházejí do kabin za stavu 0:2. Norsko sice měl pár ojedinělých zakončení, ale již v 15. minutě inkasovalo z kopačky Thomase Müllera a stejný muž na konci poločasu připravil šanci pro Joshuu Kimmicha. Ani ten se v gólovce nemýlil a úřadující mistři světa tak o půli mají pohodové vedení.
45
45
Hosté se druhé branky dočkali ještě v první půli. Müller po přihrávce krásně prostrčil míč do vápna, kde našel rozběhnutého JOSHUU KIMMICHA a ten zprava propálil norského brankáře.
44
Záhy po autu Němci vybojovali rohový kop, ale ten byl bez větších potíží odvrácen pozornou defenzívou norského výběru.
43
Berisha se u rohového praporku pokusil uhlídat míč mířící do zámezí, ale nakonec se balón odrazil od praporku do jeho nohy a vhazovat bude Německo.
43
Pokračuje obléhání Jarsteinova pokutového území. Na nějakých pětatřiceti metrech je celá jedenáctka norské reprezentace.
41
Velmi dobře kopnutý centr mířil doprostřed pokutového území, ale tam kralovali norští obránci.
40
Johansen šel skluzem do souboje s Khedirou, ale byl u míče později a místo kulatého nástroje zasáhl Khedirovy nohy.
39
Na hranici šestnáctky se nyní hosté pokusili dostat k zakončení, avšak blokující Norové zastavili akci úřadujících mistrů světa.
38
Opravdu výborně nyní zapracoval Manuel Neuer, který využil trochu delší přihrávky na Kinga a včasným vyběhnutím zastavil hrozící nebezpečí. Navíc poslal míč dopředu, kde jeho spoluhráči získali volný kop.
37
Joshua Kimmich poprvé v utkání necentroval a zvolil individuální zakončení z pravé strany. Přízemní rána dolétla přesně do Jarsteinovy náruči.
37
Norsko ztratilo míč během rozehrávky a málem se mohlo opět obávat centru Joshuy Kimmicha. Přihrávka ne tohoto záložníka však nebyl nejpřesnější.
36
Německo operuje na útočné polovině hřiště, nicméně kombinace favorizovaného celku zatím postrádá moment překvapení.
34
Až příliš důrazný byl Adama Diomande, který si naskočil na Kimmicha a samozřejmě je mu pískán faul. Německo bude rozehrávat z vlastní půle.
33
Haitam Aleesami se na své straně dlouho snažil získat míč, nicméně proti přesile nakonec nic nezískal. Přesto Němci ztrácejí zhruba na půlící čáře.
32
Kimmich si nedal pokoj a opět do vápna posílal velmi nebezpečný centr. Nyní už se mu podařilo najít Müllerovu hlavu, avšak ten nedokázal zakončit důrazněji a trefil jen Jarsteina.
31
Němci sice nejprve ztratili míč, ale poté ještě Kimmich napravo dobře zapracoval a získal míč znovu pro favorita utkání.
30
V posledních minutách je střelecky velmi aktivní Joshua King. Ani tentokrát se mu však nepodařilo trefit prostor mezi třemi tyčemi.
29
Už už to vypadalo na velkou šanci Draxlera, avšak německému záložníkovi nakonec chyběl zhruba metr k tomu aby stihl míč ještě před Jarsteinem.
28
Jenže centrovaný míč doputoval jen na hlavu jednoho z hostujících obránců, který míč v pohodě odvrátil mimo pokutové území.
27
Norové se pomalu osmělují a vybojovali standardní situaci. Uvidíme, jak s ni domácí naloží. Rozhodně to není vůbec špatná vzdálenost.
25
Nyní se dopředu vrhli opět Němci a znovu to vypadalo nebezpečně. Díky rychlé souhře hosté dostali míč až k Müllerovi, avšak ten místo střely volil ještě přihrávku, která byla zablokována.
24
Mohlo být vyrovnáno! Joshua King napřáhl zpoza velkého vápna a míč proletěl jen těsně nad Neuerovou bránou. Tohle vůbec nebylo marné.
23
Na konci třiadvacáté minuty se Kimmich na pravé straně pokusil najít Götzeho, ale kolmic na něj byla příliš dlouhá.
22
Opět se k míči dostávají Němci, kteří se hodně rychle dostali přes záložní řadu soupeře a dobývají velké vápno před Jarsteinovou bránou.
20
Z opravdu velké dálky se pokusil zakončit Alexander Tettey, který napřáhl ze třiceti metrů, avšak Neuerovu bránu touto těžkou ranou minul.
19
Znovu se hosté pokoušeli kombinovat v blízkosti pokutového území, avšak tentokrát končí akce Německa správně odmávaným ofsajdem.
18
Norsko se po delší době dostalo na útočnou polovinu, avšak Neuer nemusel čelit žádnému zakončení.
17
Mohlo to být 0:2! Joshua Kimmich se dral k zakončení z pravé strany, dostal se až do pokutového území, ale na vyběhnuvšího Jarsteina nevyzrál!
15
Favorité jdou zcela po zásluze do vedení! Khedira nejprve neprostřelil hradbu těl před sebou, ale Özil poté dokázal dostat míč k nohám THOMASE MÜLLERA, který nadvakrát v menším závaru překonal Jarsteina v bráně Norska.
14
Na pravé straně pokutového území se uvolňoval Kimmich, avšak souboj s Aleesamim nebyl nedovolený a sudí tak pokutový kop nenařizuje.
12
Opět se Němci pokusili prodrat na polovinu soupeře, nicméně tentokrát byla jejich akce zastavena záhy po přechodu půlící čáry.
11
Němci jsou již několik minut nastěhovaní na útočné polovině hřiště. Domácí se dostali pod velký tlak.
10
Německo to stále zkouší po levé straně a opět se dostali k dobré finální přihrávce. Tentokrát si poradila obrana domácího týmu.
10
Jarstein likviduje první tutovku! Další akce po levé straně vyústila v přihrávku na Höwedese, který však zakončoval pouze do prostoru, kde byl pozorný brankář Norska!
9
Další jedovatý centr zleva letěl příliš nízko a obrana Norska si věděla rady. Přesto budou hosté kopat roh.
8
Velmi dobrý centr do šestnáctky přistál na hlavě Thomase Müllera, který dokázal zakončovat, avšak svou kšticí míč jen lehce pohladil a kulatý nástroj zamířil za brankovou čáru.
7
Zatím se ale Německu příliš nedaří směrem dopředu a přichází docela brzká ztráta. Nutno říci, že začátek zápasu je z pohledu Norska sympatický.
6
Rohový kop v podání Norska neznamenal moc velké nebezpečí a Německo se po chvíli dostává k míči.
5
Důrazný Joshua King skvěle zatlačil na Hummelse, který chyboval u pomezní čáry a rázem z toho mohla být šance. Akci Kinga vystovil stopku Kimmich!
4
Adama Diomande se sice v momentě převzetí míče nenacházel v ofsajdu, ale v dobře přihrávky byl za všemi obránci a je mu pískáno postavení mimo hru.
3
Němci se pokusili kolmicí vysunout Hectora, nicméně přihrávka byla příliš dlouhá a příliš rychlá. Následuje odkop Jarsteina.
2
Höwedes sice loktem postrčil skákajícího Diomandeho, ale je to naopak Německo, které bude rozehrávat.
1
Německo se dostalo hned z první útočné akce k centru z pravé strany. Přihrávka byla odvrácena a posléze byl odpískán ofsajd Thomase Müllera.
1
Jsou za námi státní hymny obou zemí. Nyní už proběhne jen los kapitánů a utkání bude zahájeno.

Norsko: Almenning Jarstein – J. Svensson, Hovland, Nordtveit, Aleesami – Diomande, Johansen (C), Tettey, Veton Berisha – Henriksen – J. King.
Náhradníci: Nyland, Grytebust – S. Strandberg, Abdellaoue, Sørloth, Samuelsen, Jenssen, Eikrem, Linnes, Selnæs, Rogne, Berget.

Německo: Neuer (C) – Kimmich, Höwedes, Hummels – T. Müller, S. Khedira, Kroos, Hector – Özil, Götze, Draxler.
Náhradníci: Leno, ter Stegen – Mustafi, Brandt, Weigl, Tah, Meyer, Bellarabi.

Rozhodčí: William Collum – Douglas Ross, Francis Connor (vš. SCO).

7.7.2016 Německo – Francie 0:2
2.7.2016 Německo – Itálie 1:1 (6:5 pen.)