Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko : Lucembursko - 7. října 2017   18:00

Švédsko
Švédsko
10' Granqvist  • 18' Berg (Toivonen) • 37' Berg  • 54' Berg (Augustinsson) • 60' Lustig (Seb. Larsson) • 67' Granqvist  • 71' Berg (Augustinsson) • 76' Toivonen (Krafth)
8:0
(3:0)
Lucembursko
Lucembursko
Švédsko
Olsen – Lustig (61. Krafth), Granqvist (81. Helander), Lindelöf, Augustinsson – Claesson, Seb. Larsson, Johansson, Forsberg – Toivonen, Berg (74. Kiese Thelin).
Johnsson, Nordfeldt – Helander, Krafth, M. Olsson, Ekdal, Rohdén, Svensson, Guidetti, Kiese Thelin.
H. Göcek – K. Yilmaz, K. Ersoy
Friends Arena (Solna).
Lucembursko
Joubert – Holter, Philipps, Malget, Jänisch – Martins Pereira (72. Skenderovic), Mutsch, V. Thill (46. Turpel) – O. Thill (46. Rodrigues), Joachim, da Mota.
Moris, Schon – Hall, Martins da Graça, Skenderovic, Ostrowski, Rodrigues, Sinani, Veiga, Turpel.

Děkuji za pozornost, přeji hezký zbytek večera a na shledanou.
Domácí ve druhém poločase nedali soupeři nejmenší šanci a pěti góly stvrdili své zasloužené vítězství. Zato hosté jejich brankáře vůbec neohrozili.
90+3'
90+2'
Nakopnutý míč končí u Olsena, který ve druhé půli neměl prakticky žádnou práci.
90+1'
Nastavují se dvě minuty.
90'
Joubert podběhl centrovaný míč, k tomu se dostal Larsson, jenž mohl zakončit do volné části brány, avšak švédský fotbalista volil oblouček přímo do rukavic brankáře.
86'
Opět výtečný Joubert, který vyškrábl míč na rohový kop po nebezpečné ráně z bezprostřední blízkosti.
85'
Forsberg upadl v pokutovém území, ale třetí penaltu hlavní arbitr domácím nedává.
84'
Joubert rychle vyběhl z brány a míč před dobíhajícím protihráčem schoval do náruče.
82'
Claesson po dobré přihrávce střílel jen do boční sítě, další dobrá šance Švédů.
81'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Andreas Granqvist, přichází Filip Helander.
80'
Faul zastavuje útok Švédů, kteří se musí stáhnout na svoji stranu.
80'
Toivonen mohl přidat devátý gól svého celku, jeho střelu před pokutovým územím vyškrábl Joubert konečky prstů na roh. Teď je třeba brankáře Lucemburska pochválit.
76'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Tak to byl opravdu krásný gól. Krafth poslal nadýchaný centr na levou stranu, kde stál nehlídaný OLA TOIVONEN, který z voleje zamířil do vzdálenějšího horního rohu brány a ani v tomto případě toho Joubert nemohl moc dělat.
75'
Toivonen málem napodobil svého spoluhráče, hlavou však mířil nad břevno soupeřovy brány.
74'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Marcus Berg, přichází Isaac Kiese Thelin.
72'
Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Christopher Martins Pereira, přichází Aldin Skenderovic.
71'
Domácí stále nemají dost a už vůbec ne MARCUS BERG, který dává svoji čtvrtou branku. Domácí fotbalista vyskočil na vysoký míč a hlavou jej poslal vzduchem za vyběhnutého hostujícího brankáře.
70'
Po dlouhé době se musel mít Olsen na pozoru, po rohovém kopu ale veškerou práci odvedli jeho spoluhráči.
67'
ANDREAS GRANQVIST zamířil ze svého pohledu na levou stranu do horní části brány, ani v tomto případě nemohl Joubert nic dělat.
66'
Forsberg trefil ruku protihráče v pokutovém území a domácí budou podruhé kopat penaltu.
65'
Další útočné snaze soupeře zabránila obrana Lucemburska, které je nyní pod docela velkým tlakem.
62'
Další velká šance Švédů, ale tentokrát se zaskvěl Joubert, který střelu Claessona z pokutového území vyrazil.
61'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Mikael Lustig, přichází Emil Krafth.
60'
MIKAEL LUSTIG zůstal zapomenut hostující obranou, naběhl na centr a hlavou zamířil do protipohybu brankáře.
59'
Domácí budou zahrávat přímý kop z dobré pozice.
59'
Žlutou kartu dostává Daniel da Mota (Lucembursko).
54'
MARCUS BERG naběhl z levé strany do pokutového území a střelu zakroutil do horní části brány na vzdálenější stranu.
52'
Největší šance hostů, Rodrigues obdržel přihrávku na střed a z hranice šestnáctky mířil k pravé tyči švédské brány, avšak nepřesně. Už to mohlo být 1:3.
49'
Forsberg střílel z bezprostřední blízkosti, ovšem Joubert jeho pokus výtečně vyrazil.
46'
Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Vincent Thill, přichází David Turpel.
Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Olivier Thill, přichází Gerson Rodrigues.
46'
Domácí potvrzují roli favorita a zaslouženě vedou. Nutno říct, že žádnou reklamu na fotbal opravdu nesledujeme, ale švédský tým hraje to, co potřebuje a kráčí si za povinným vítězstvím.
45+2'
45+1'
Nastavuje se minuta.
45'
Joubert po malé domů odkopl míč daleko od své brány..
43'
Da Mota nemířil špatně, jeho pokus skončil asi půl metru vedle levé tyče brány Švédů.
42'
Přímý kop pro Lucembursko z velice dobré vzdálenosti.
39'
Da Mota se k míči nedostal, rozehrávat bude Olsen. Hostující hráč ještě poté vedle menší diagoval s jedním ze Švédů, ale hlavní arbitr celou situaci uklidňuje.
37'
MARCUS BERG tváří v tvář brankáři nechal nejprve vyniknout Jouberta, který jeho pokus vyrazil, stejný hráč se ale dostal i k dorážce a hlavou zamířil do prázdné brány.
36'
Švédský tým zastavuje ofsajd.
29'
Toivonen se ocitl ve velké šanci, když hlavou překonal hostujícího brankáře, avšak míče se poté ještě dotkl jeden ze spoluhráčů, který v tu chvíli stál v ofsajdu, takže celá akce je přerušena.
28'
Jasná ruka jednoho z hráčů Lucemburska, která neunikla pozornosti sudího.
27'
Joubert musel zasáhnout, když centrovaný balón vyboxoval do bezpečí.
24'
Lehký míč končí u Olsena, moc pohledný fotbal to dnes opravdu není.
21'
Hostující brankář nyní musel rychle vyběhnout z brány a míč schovat do náruče.
18'
MARCUS BERG zpracoval míč před malým vápnem a poté vystřelil na vzdálenější stranu, kam se Joubert natahoval marně.
17'
Joubert po malé domů trochu zariskoval, míč odkopl v poslední chvíli před protihráčem.
13'
Nepříjemně zatočený centr před švédskou bránu, Olsen míč nezasáhl, ale naštěstí pro něj se stočil pouze do zámezí.
12'
Hosté rozehrají rohový kop.
10'
ANDREAS GRANQVIST poslal míč ze svého pohledu na levou stranu k tyči, Joubert skočil opačným směrem.
9'
Penalta pro domácí tým.
6'
Hra je přerušena, ošetřován je jeden z hráčů Lucemburska.
5'
V pokutovém území při snaze hlavičkovat upadl jeden ze Švédů, hra pokračuje.
4'
Skoro pět minut za námi a zatím jsme nebyli svědky žádné šance nebo aspoň střeleckého pokusu.
1'

Švédsko: Olsen – Lustig, Granqvist "C", Lindelöf, Augustinsson – Claesson, Seb. Larsson, Johansson, Forsberg – Toivonen, Berg.

Lucembursko: Joubert – Holter, Philipps, Malget, Jänisch – Martins Pereira, Mutsch "C", V. Thill – O. Thill, Joachim, da Mota.

Rozhodčí: H. Göcek – K. Yilmaz, K. Ersoy.
Posledních pět vzájemných zápasů

Lucembursko – Švédsko 0:1
Švédsko – Lucembursko 2:0
Lucembursko – Švédsko 1:1
Švédsko – Lucembursko 3:0
Lucembursko

Fotbalový trpaslík pobývá na páté příčce s pěti body, takže postoupit už nemůže. Ze čtyř venkovních klání vybojoval hostující tým dva body za remízy 1:1 v Bělorusku a 0:0 ve Francii, takže i země Beneluxu umí favority potrápit. Celkem mimo svůj trávník skórovali hráči Lucemburska ve čtyřech případech a deset gólů dostali.
Švédsko

Domácím patří zatím 2. příčka, na první Francii ale ztrácí pouhý bod a před třetím Nizozemskem mají náskok tří bodů. V kvalifikaci získali na svém trávníku ze čtyř zápasů deset bodů, pouze s Nizozemskem remizovali 1:1, jinak vždy vyhráli, skórovali v deseti případech a jen dva góly inkasovali.
Dobrý den, kvalifikace o fotbalové Mistrovství světa se chýlí k závěru, ale stále ještě není ve všech skupinách rozhodnuto. Ve skupině A ještě může přímo na šampionát postoupit Švédsko, které čeká doma souboj s Lucemburskem. O favoritovi nemůže být pochyb.