Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Estonsko : Bosna - 10. října 2017   20:45

Estonsko
Estonsko
75' Antonov
1:2
(0:0)
Bosna
Bosna
48' Hajrović   • 84' Hajrović  (Džeko)
Estonsko
Aksalu – Baranov, Mets, Klavan (C) – Teniste, Käit, Antonov, Pikk – Zenjov (78. Tamm), Anier, Luts.
Bezborodov – Danchenko, Lunev
A. Le Coq Arena, Tallinn
Bosna
Begović – M. Sušić, Cocalić, E. Zukanović, Kolašinac (46. Dumić) – Krunić, Cimirot, Hajrović – Medunjanin – Ibišević (C) (66. Džeko), Kodro (75. Duljević).
Pirić, Šehić – Bešić, Bilbija, Lulić, Dumić, Džeko, Milićević, Jajalo, T. Šunjić, Višća, Duljević.

To je z mé strany vše, hezký večer.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 4:2. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 9:9.
Je dobojováno. Estonci bojovali, ale nakonec to na Bosnu nestačilo, protože hostující celek vyhrál 2:1. Sledovali jsme závěrečný duel skupiny H, kde nakonec Estonsko obsadilo čtvrté místo a Bosna skončila na místě třetím. Ani jeden celek se tedy na šampionát nepodívá.
90+3'
90+2'
Žlutou kartu dostává Siim Luts (Estonsko).
90+1'
Rozhodčí přidal dvě minutky.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
88'
I tentokrát to hostující zadáci zvládli a Bosna je u míče a pochopitelně nikam nepospíchá.
86'
Domácí se snaží odpovědět, ale vypadá to, že Bosna si to už pohlídá.
84'
Bosna právě vstřelila branku!
A z ničehonic si Bosna bere zpět své vedení! Po přihrávce si dobře pokryl míč Džeko, který poté přihrál do vápna a IZET HAJROVIĆ skvěle prostřelil Aksalu!
82'
Nyní je u míče hostující celek, který se usadil na polovině domácího celku.
80'
Je před námi posledních deset minut. U míče jsou znovu domácí fotbalisté, kteří se ještě snaží něco vymyslet.
78'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Sergei Zenjov, přichází Joonas Tamm.
78'
Žlutou kartu dostává Izet Hajrović (Bosna a Hercegovina).
77'
A domácí jsou při chuti a znovu se tlačí dopředu. No, bude to ješte hodně zajímavé.
75'
Estonsko právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno! Na hranici velkého vápna se svým důrazem dostal k míči ILJA ANTONOV, který následně přesně vystřelil a Asmir Begović byl bez šance!
75'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Kenan Kodro, přichází Haris Duljević.
73'
Domácí ale přidali a je to znát. Nyní se estonský celek stále tlačí dopředu, ale do zakončení se mu nedaří dostat.
71'
Domácí Estonsko má posledních dvacet minutek na to, aby něco udělalo s nepříznivým výsledkem. Ale zatím to na nějaký obrat nevypadá.
69'
Sergei Zenjov to vzal na sebe a chtěl se propdrat mezi obránci Bosny, ale Ervin Zukanović ho tvrdým, ale čistým zákrokem zastavil.
68'
Domácí hráč utekl po levé straně, ale nakonec nedokázal procpat míč do vápna.
66'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Vedad Ibišević, přichází Edin Džeko.
65'
V posledních minutách je k vidění pouze mnoho nepřesných přihrávek a na další branku stále čekáme.
62'
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. Vše navíc skončilo útočným faulem a na tahu je tak hostující celek.
61'
Další rohový kop pro Estonsko.
61'
Po centru se k hlavičce dostal Ragnar Klavan, ale branku Bosny minul zhruba o metr a domácí tak i nadále prohrávají o jeden gól.
60'
Rohový kop pro Estonsko.
58'
A další akce domácích skončila znovu jen nepřesnou přihrávkou a od své branky tak bude rozehrávat Asmir Begović.
57'
Estonci se po delší době dostali k míči a vydali se dopředu, ale jejich akce skončila před velkým vápnem Bosny.
55'
Hostující hráči na trávníku ve druhém poločase dominují a zatím jsou jasně lepším celkem. Estonsko bojuje, ale nedaří se mu něco vymyslet.
52'
Nyní hostující hráč upadl ve vápn Estonska, ale rozhodčí byl velmi blízko a pokutový kop neodpískal.
51'
Žlutou kartu dostává Dario Dumić (Bosna a Hercegovina).
50'
Hosté jsou po úvodní brance při chuti a znovu se tlačí dopředu.
48'
A máme tu úvodní branku! Po výkopu hostujícího brankáře udělal domácí obránce velkou chybu, prodloužil míč za sebe a IZET HAJROVIĆ šel sám na Aksalu, kterého nekompromisně prostřelil!
48'
Oba celky se už ve druhém poločase vydaly dopředu, ale ani z jedné akce nic nebylo.
46'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Sead Kolašinac, přichází Dario Dumić.
46'
Hráči se vrací na trávník, takže druhý poločas začne za malý okamžik.
Druhý poločas začne přibližně v 21:50.
První poločas je za námi. Příliš jsme toho neviděli, vlastně jen jednu šanci, ale Vedad Ibišević brankáře nepřekonal a Estonvko tak hraje s Bosnou stále 0:0. Druhý poločas bude ješte zajímavý.
45+1'
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44'
Nakonec z toho byla přihrávka do vápna, ovšem ani ta nebyla přesná a míč znovu doputoval jen do zámezí.
43'
Hosté drží míč a ješte se tlačí dopředu, ale domácí velmi dobře brání a Bosna si s tím neví rady.
41'
Do konce prvního poločasu zbývá posledních pět minut a vypadá to, že na úvodní branku si budeme muset počkat do druhého dějství.
39'
Z rohu ale nic nebylo. Dopředu šli domácí, ale ani Estonsko nic nevymyslelo.
38'
První velká šance zápasu! Vedad Ibišević se nyní vyhnul ofsajdu a byl zcela sám před brankářem, měl spoustu času, ale Mihkel Aksalu ho skvěle vychytal! Roh pro Bosnu.
37'
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. Po centru si pro míč došel Asmir Begović, který tak pomohl svým zadákům.
36'
35'
Výborným obranným zákrokem se prezentoval domácí Artur Pikk, který zastavil Ibiševiče a rozehrávat tak bude Mihkel Aksalu.
33'
I tato akce skončila ofsajdem. Je za námi třicet minutek a Bosna už má na svém kontě pět ofsajdů.
32'
Domácí hráč nezvládl přenesení hry a míč skončil v zámezí. Dopředu tak jde znovu Bosna, která ale zatím nic nevymyslela.
30'
Na druhé straně se k hlavičce dostal Sergei Zenjov, ale měl to velmi složité a míč skončil vysoko nad brankou Bosny.
28'
Po dalším centru musel zasahovat Mihkel Aksalu, ale zvládl to na jedničku a míč sebral.
26'
Nakonec celé snažení hostů zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
25'
Bosna drží míč na polovině domácího celku, ale zatím kombinuje daleko od branky, kterou střeží Mihkel Aksalu.
23'
Na druhé straně vypálil Mattias Käit a dělovka to byla pořádná, ale také velmi nepřesná a stav utkání se tedy nemění.
21'
Nyní to vzal na sebe hostující Rade Krunić, který obešel dva protihráče, ale třetí ho už dokázal zastavit.
20'
Bosna to zkusila po pravé a poté i po levé straně, ale ani z jedné akce nic nebylo. Po dvaceti minutách je tedy stav stále bezbrankový.
18'
Žlutou kartu dostává Ragnar Klavan (Estonsko).
18'
Domácí hráč nyní procpal míč do vápna, ale tam se k němu žádný z jeho spoluhráčů nedostal a Bosna se tedy ubránila.
17'
Ale ani jednomu celku se v útočné fázi vůbec nedaří.
16'
Už se znovu hraje. Hosté drží míč a nikam nepospíchají.
15'
Nyní zaházeli fanoušci roh hřiště dýmovnicemi a rozhodčí hru přerušil.
15'
Domácí to vyzkoušeli dlouhým nákopem, ale ani ten se neujal. Míč sebral Sead Kolašinac a hosté znovu kombinují.
13'
Ale ani tentokrát z toho nic nebylo. Zatím je to plné nepřesností a na první střelecký pokus stále čekáme.
12'
Ale z úvodního rohu nic nebylo a nyní už je na tahu znovu Bosna, tak uvidíme, zda hosté konečně něco vymyslí.
11'
A nakonec Estonsko vybojovalo rohový kop.
10'
Domácí snad poprvé v tomto utkání drží míč a kombinují kolem středového kruhu.
9'
Aktivní Vedad Ibišević si znovu naběhl za obranu, tentokrát už se do zakončení dostal, ale nakonec bylo vše zbytečné, ofsajd.
7'
Nyní z toho byl dlouhý nákop na Ibiševiče, ale byl znovu nepřesný a pro míč si došel brankář Mihkel Aksalu.
5'
Hostující fotbalisté se stále tlačí dopředu. Estonsko se v úvodu pouze brání na své polovině.
3'
Nakonec se Bosna dopředu vydala, ale byla z toho jen velmi nepřesná přihrávka a míč sebral pozorný Mihkel Aksalu.
2'
Hosté jsou stále u míče, ale kombinují hlavně na své polovině. Domácí hráči zatím výborně napadají.
1'
Úvodní výkop obstarali hráči hostujícího celku.
1'
Hráči obou celků jsou na trávníku, takže duel začne za malý okamžik. Na programu jsou státní hymny.

Estonsko: Aksalu – Baranov, Mets, Klavan (C) – Teniste, Käit, Antonov, Pikk – Zenjov, Anier, Luts.
Náhradníci: Meerits, Toom – Jääger, Al. Dmitrijev, Kallaste, Kruglov, Lepistu, Mööl, Mošnikov, Tamm.

Bosna a Hercegovina: Begović – M. Sušić, Cocalić, E. Zukanović, Kolašinac – Krunić, Cimirot, Hajrović – Medunjanin – Ibišević (C), Kodro.
Náhradníci: Pirić, Šehić – Bešić, Bilbija, Lulić, Dumić, Džeko, Milićević, Jajalo, T. Šunjić, Višća.

Rozhodčí: Bezborodov – Danchenko, Lunev.
Estonsko již nemá reálnou šanci se dostat na šampionát do Ruska příští rok.Jejich bilance v kvalifikaci je 3-2-4. Na svém kontě mají 11 bodů.
Bosna a Hercegovina a šampionát v Rusku? Také nereálná šance, nicméně pokud by Řecko v souběžně hraném zápase padlo s Gibraltarem,pak šance je,ale to se neočekává. Nicméně Bosna bude hrát až dokonce a nad Estonskem bude chtít zvítězit.
Bosna svůj vzájemný zápas na svém hřišti zvládla hravě, neboť deklasovala Estonce 5:0. Bude to i dnes tak snadná záležitost? To sledujte v naší on-line reportáži.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.