Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek sobotního večera.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 8:4. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 7:0. Fauly: 8:11.
Tři nastavené minuty uběhly a zápas končí. Estonsko ani domácí Kypr se prosadit nedokázaly a tak si každý z týmů připisuje do tabulky jeden bod. Domácí tým byl téměř po celý zápas aktivnější, ale nedokázal ani jednu svou šanci proměnit. Tu možná největší spálil Grigoris Kastanos, který deset minut před koncem střílel jen do padajícího soupeře. Následně už neměl ani jeden brankář žádné větší problémy před vlastní brankou. Kypr i Estonsko tak mají ve skupině H shodně čtyři body a dál se budou mezi sebou prát o čtvrté místo.
90+3
90+3
Estonsko však nevyužilo poslední šanci, naopak se muselo rychle stahovat do obrany. Ragnar Klavan zachránil na poslední chvíli svůj tým od nebezpečí. Před rozběhnutým Kastanosem odpálil míč do zámezí.
90+2
Panagi musel ještě zasahovat. Z velké dálky se pokusil překvapit brankáře Mattias Käit, ale Panagi byl připravený. Estonsko však bude mít ještě rohový kop.
90+2
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90+1
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Konstantin Vassiljev, přichází Henri Anier.
90
V devadesáté minutě chtěli ještě zahrozit také hosté. Střídající Toomet se hnal ta nakopnutým míčem, ale nestihl ho už zastavit před koncovou lajnou.
89
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Nestoras Mitidis, přichází Andreas Makris.
89
A znovu Demetris Christofi v náběhu. Tentokrát jeho centr končí dokonce až za brankovou lajnou. Ani jeden z hráčů tam neměl šanci balon zasáhnout.
88
Podobně jako v desáté minutě zápasu si vedl míč z pravé straně do středu Christofi. Následně ale přišel centr za zadní tyč, kde byl ale Mitidis přistižen v ofsajdu.
87
Domácí celek je hlasitě podporován svými příznivci, ale zatím to není nic platně. Kypr se nemůže usadit na útočné polovině.
86
Domácím se ale nedaří přejít s míčem na kopačce až do vápna. Nyní s navíc nedovoleně pomohl Kastanos.
85
Tlak Kypru stoupá. Mitidis byl v dobré pozici v šestnáctce, ale těsně před hlavou vyboxoval míč z nebezpečné pozice Akpalu.
84
Oba týmy chtějí hrát více do útoku a tak vznikají nedorozumění v obraně. Nyní se musel zapojit do hry i Aksalu, který odkopl míč před Mitidisem.
82
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Vincent Laban, přichází Onisiforos Roushias.
82
Také Estonsko mělo svou šanci. Po centru z pravé strany se dostal k hlavičce střídající Toomet, ale míří jen vedle levé tyče.
81
Posledních zhruba deset minut pro oba týmy ke vstřelení branky. V závěru poločasu se více dostává do hry Kypr.
80
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Sergei Zenjov, přichází Janar Toomet.
80
Laban musel hasit nebezpečí před pokutovým územím svého týmu. Skluzem sestřelil k zemi Lutse a vidí žlutou kartu.
79
Možná největší příležitost zápasu. Po pravé straně se dostal k centru právě Christofi. Se štěstím propadl balon až na značku pro pokutový kop, ale svěřenec Zdeňka Zemana z italské soutěže Grigoris Kastanos z velké blízkosti trefil jen soupeře.
78
Teniste vhodil míč do hry zpoza postranní lajny velmi nepřesně. Toho využil Christofi k rychlému protiútoku, ale celou akci musel zastavit a počkat na spoluhráče.
77
Nikita Baranov musel být po rohovém kopu ošetřen na trávníku, ale ihned naskakuje znovu do hry a bude pokračovat ve druhém poločase.
75
Grigoris Kastanos rozehrál velmi nebezpečný rohový kop. K hlavičce se protlačil Mitidis, ale Mihkel Aksalu byl připravený ve středu branky.
74
Střídající Avraam byl faulován u pravé postranní lajny a domácí tak mají volný přímý kop. Právě Teniste hlavičkuje jen vedle své branky.
73
Estonsko zatlačilo na malou chvíli soupeře do pokutového území, ale Teniste ztrácí v klíčovou chvíli míč a do útoku jdou tak hráči Kypru.
72
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Marios Stylianou, přichází Andreas Avraam.
71
A znovu ofsajd. Tentokrát byl nachytán za posledním obráncem Kyriakou. Domácím se přechod do útočné fáze vůbec nedaří.
70
Hned tři hráči se srazili před pokutovým územím Kypru. Rozhodčí nechal pokračovat ve hře a toho využil Mets ke střele. Panagi však může být v klidu.
69
Na druhý pokus už Vassiljev rozehrál v pravou chvíli, ale tentokrát spoluhráče nenašel a balon tak končí jen za brankovou lajnou.
68
Laban si pomohl nedovoleným zákrokem u postranní lajny a je mu odpískán faul. Žlutou kartu však inkasuje za předčasnou rozehrávku volného přímého kopu Vassiljev.
67
Demetris Christofi není ve druhém poločase tolik vidět jako v úvodu zápasu, ale nyní předvedl povedenou akci na pravé straně. Ke střele se však už neprotlačil.
66
Mitidis si znovu nepohlídal ofsajdovou pozici. Sice si pomohl jen o několik centimetrů, ale i tak rozhodčí zastavuje hru.
65
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Henrik Ojamaa, přichází Siim Luts.
64
Estonsko nebylo daleko od vážnější akce. Hned dva hráči čekali za obranou na centr. Balon však končí jen za brankovou lajnou mimo tři tyče.
62
Kypr zvyšuje tlak na branku soupeře. Christofův přetažený centr našel na zadní tyči Kastanos. Než si však stačil míč zpracovat ke střele, tak mu balon odkopl Klavan.
61
Nestoras Mitidis se znovu pohyboval na hranici ofsajdu. Nyní si však situaci pohlídal a byl najednou v dobré pozici. Ještě před ním však dokázal balon odpravit ze šestnáctky Baranov.
60
Ani hodina hry nestačila týmům k první brance zápasu. Kypr více drží míč na kopačkách, dokonce už dopravil balon do sítě, ale jen z ofsajdové pozice.
59
Po rohovém kopu domácího týmu se pokusil přes hlavu vstřelit branku Kastanos. Jeho nůžky však nebyly vůbec přesné.
57
Také Estonsko zahrozilo. Zenjov se dostal do rychlého náběhu po pravé straně, ale střelou na přední tyč Panagiho nezaskočil.
56
Nakonec z toho byl jen centr, který si domácí obrana s přehledem pohlídala. Ojamaa pálil z nepřipravené pozice jen nad branku.
55
Po dlouhé době se dostali na útočnou polovinu také hosté. Vassiljev je navíc faulován v nebezpečném prostoru před vápnem a Estonsku se tak rýsuje nadějná střela.
54
Podobně jako v prvním poločase se snaží v úvodu půle tvořit hru domácí Kypr. Estonská obrana v čele s Klavanem však drží.
53
Také na druhé straně bylo horko. Z ničeho nic se dostal ke střele z první Mattias Käit. Jeho dělovka jde jen vedle pravé tyče.
51
Už to vypadalo, že se Kypr dostane do vedení. Nestoras Mitidis si výborně zpracoval míč v pokutovém území a střelou k pravé tyči rozvlnil síť. Je však pískán ofsajd a branka nemůže platit.
50
Charalambous se vysunul více do útoku. Po jeho levé straně se dostal až k centru, ale Mitidise v šestnáctce nenašel.
49
Mitidis se chtěl vykoledovat faul, ale ještě před kontaktem s protihráčem byl pískán ofsajd.
48
Ani Estonsku se první útok ve druhém poločase nevydařil. Kastanos se dostal od levé postranní lajny až do středu, kde hodlal vypálit, ale proti několika hráčům neměl šanci.
47
Ve druhém poločase měli rozehrávku k dispozici hráči Kypru. Ihned po výkopu však získávají míč na kopačky hosté.
46
Druhý poločas začne přibližně v 19:01.
Hlavní rozhodčí nenastavil v prvním poločase ani sekundu navíc. Kypr s Estonskem tak odchází do kabin při nerozhodném výsledku 0:0. Domácí vstoupili do zápasu velmi aktivně, dobrých třicet minut nepouštěli soupeře téměř vůbec k míči. Hned v desáté minutě ohrozil branku Estonska Christofi, který byl nejaktivnějším hráčem na trávníku. Poté se ale dostali do hry také Estonci, kteří mohli jít do vedení po střele Zenjova. V úplném závěru bylo horko opět v pokutovém území hostů, když střílel Kastanos, ale netrefil se mezi tři tyče a tak na první branku stále čekáme.
45
45
V poslední minutě prvního poločasu se dostali Estonci až do pokutového území soupeře. Vassiljev se odhodlal k centru, ten ale končí jen nad brankou.
43
Domácí se se štěstím dostali do gólovky. Kyriakou byl daleko od míče v pokutovém území, ale hosté se v obraně nedohodli a blon se tak dostal rovnou proti noze kyperskému útočníkovi. Grigoris Kastanos pálí jen těsně vedle tyče.
42
V závěru poločasu jsou aktivnější hosté. Sergei Zenjov si navedl míč na osu trávníku a střelou k tyči chtěl překvapit Panagiho. Domácí brankář s klidem chytá.
41
Estonci výborně vykombinovali levou stranu. Následně se k míči dostal na středu Vassiljev, který ještě našel zcela volného Ojamau. Ten už přidal jen nepřesný centr.
40
Ofenzivní hráč Fulhamu Mattias Käit se ocitl s míčem u pravé postranní lajny. Proti přesile však nedostal balon ani do pokutového území.
39
První polovina zápasu pomalu míří ke svému konci. Kypr ztratil nadvládu nad zápasem a Estonsko začíná hrát. Nyní to potvrdil útočnou akcí po pravé straně i Käit.
38
Hostům se nepodařila na první pokus rozehrávka a do otevřené obrany tak mohl Mitidis, ale ani jemu se v útoku nedařilo a ztrácí míč.
37
Demetris Christofi byl v běhu zatažen za dres a domácí tak měli k dispozici volný přímý kop z nadějné pozice. V hostujícím vápně je však dominantní Klavan.
36
V rozpacích je i domácí brankář, který již podruhé vykopl od své branky jen do zámezí.
34
Estonsko se více a více zapojuje do útočení. Kypr se musí také zatahovat do obrany a to nebylo v úvodní půlhodině rozhodně zvykem.
33
Marios Stylianou nebezpečně naletěl ve vzduchu do Metse. Hosté velmi rychle rozehráli standardní situaci na Zenjova. Ten se prodral do zakončení, ale ve skluzu ve velké šanci trefuje jen břevno.
32
Domácí měli k dispozici rohový kop. Ten nebezpečně zahrál na zadní tyč Laban. Následně se svalil v pokutovém území Kastanas, ale k nevoli domácích fanoušků z toho penalta nabude.
31
Ani více jak půlhodina hry nestačila týmům na úvodní branku. Kypr je sice více u míče, ale ještě si nevytvořil stoprocentní šanci.
30
Z velmi nadějné akce domácího týmu nic není. Mitidis si špatně zpracoval dlouhý pas z vlastní poloviny a nemůže tak společně s Kastanosem postupovat na branku.
29
Mihkel Akpalu musel velmi rychle odkopávat míč před dotírajícím Mitidisem. Hostující brankář vše naštěstí pro Estonsko zvládl.
28
Kyriakou se štěstím vybojoval míč na pravé straně, přistrčil ho Christofovi, který je téměř u každé domácí akce. Jeho centr však přeletěl všechny hráče v pokutovém území.
27
Po tlaku v úvodních minutách nyní domácí lehce polevují v útoční aktivitě. Napomáhá tomu i nepřesný pas přes šířku trávníku od Artymatase.
26
Kyperští vykombinovali pravou stranu, ale v rozhodující fázi se poroučel k zemi Stylianou, který podklouzl a celá akce tím končí.
24
Velmi nebezpečný centr poslal v rychlosti do vápna Christofi. Přesně na bodu pro pokutový kop byl Mitidis. Míč ho přeletěl a navíc je pískán ofsajd.
23
Estonsko zatím nemá co nabídnout. Hostující hráči se musejí soustředit jen na obranu. Domácí však nejsou ve finální fázi dostatečně přesní.
22
Estonci vysunuli napadání až na polovinu soupeře, ale domácím to nedělalo žádné problémy. S přehledem prokombinovali střed hřiště.
21
Úvodní dvacetiminutovka patří Kypru. Estonsko se dostává minimálně k míči a na útočnou polovinu ještě méně.
20
Po několika nepříjemných situacích v pokutovém území se snažili Estonci uklidnit hru kombinací ve středu pole. To jim však dlouho nevydrželo a do útoku se hnal Mitidis. Jeho přihrávka do vápna je zblokovaná.
19
Kyriakou si pomohl ve středu pole lehčím faulem, ale finský rozhodčí nechal hru pokračovat. Domácí se dostali až k centru do vápna. Akpalu neudržel centr v rukavicích a tak se dostal k míči v pokutovém území velmi aktivní Christofi. Jeho střela je však zblokovaná.
17
Kypru se nedařilo projít až do pokutového území, tak do vzal na sebe Artymatas, který na nic nečekal a vypálil z třiceti metrů. Vystrašil ale jen diváky sedící nad brankou.
16
Artymatas přenesl hru z pravé na levou stranu. Poté domácí ale ztratili míč a do útoku se hnala hned dvojice hostů. Käit ale v nadějném protiútoku selhal. Chtěl uvolnit Zejnova, ale jeho nepřesná přihrávka ukončila akci.
15
Kastanos se rozběhl na levé straně za míčem, ale nepohlídal si ofsajdové postavení a musí balon odevzdat soupeři.
14
Christofi je při chuti. Velmi podobně jako před malou chvílí to zkoušel od pravé postranní lajny. Tentokrát už estonská obrana nenechala útočného hráče domácího celku projít až do vápna.
13
Estonsko se nemůže dostat na útočnou polovinu. Domácí se skvěle zapojují do napadání po ztrátě míče.
12
Tak Kypru pokračuje. Charalambous poslal do vápna dlouhé aktové vhazování, ale hostující obrana byla připravena.
10
První větší šance zápasu. Demetris Christofi si z pravého kraje nevedl míč až do vápna a střelou na zadní tyč chtěl překvapit estonského brankáře. Ten ale dokázal míč vyrazit.
9
Liverpoolský stoper a estonský kapitán Ragnar Klavan musel rychle do vzduchu. Byl posledním obráncem, ale hlavičkový souboj zvládl.
8
Úvod zápasu patří rozhodně domácímu celku. Nyní se pokusil o průnikovou přihrávku Artymatas, ale na Mitidise to bylo příliš rychlé a balon končí až u brankáře.
7
Ojamaa si pomohl faulem v souboji s Kyriakouem. Následně se domácí pokusili o první centr do pokutového území. Balon se odrazil na hranici šestnáctky, kde byl připravený ke střele z první Laban, ale defenzivní záložník trefuje jen tribunu za brankou.
6
U levé postranní lajny si zpracoval v běhu přesnou přihrávku Kastanos. Následně na něj vystartovali hned dva bránící hráči a domácí záložník musel útok pozastavit.
5
Další dlouhý pas na Mitidise končí jen faulem domácího útočníka. Ten si v hlavičkovém souboji pomohl loktem.
4
První rohový kop Kypru nevyšel. Míč se dostal jen na přesní tyč, kde byli hosté ve velké přesile. Mihkel Akpalu tak může pohodlně rozehrávat.
3
Dlouhý nákop na osamoceného Mitidise nevyšel podle představ, ale domácí se dostali se štěstím k míči a první střelu vyslal Kyriakou ze střední vzdálenosti. Aksalu jen tečoval míč nad břevno.
2
Fotbalisté Estonska vstoupili do zápasu úvodním výkopem. Na pravé straně se ale nezdržel s míčem Käit a tak mohou jít do útoku také domácí.
1
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu nepříliš zaplněného stadionu v Nikósii. Pátý zápas ve skupině H pro oba týmy tak může za několik málo okamžiků začít.

Kypr: Panagi – Stylianou, Merkis, Laifis, Charalambous (C) – Artymatas, Laban – Christofi, Kyriakou, Kastanos – Mitidis.
Náhradníci: Georgallides, Michael – Sielis, Englezou, Avraam, Roushias, Alexandrou, Panayiotou, Margaca, Makris, Katelaris.

Estonsko: Aksalu – Teniste, Baranov, Klavan (C), Kruglov – Al. Dmitrijev, Mets – Käit, Vassiljev, Ojamaa – Zenjov.
Náhradníci: Meerits, Igonen – Vihmann, Mööl, Tamm, Toomet, Anier, Antonov, Mošnikov, Luts, Kallaste, Ar. Dmitrijev.

Rozhodčí: Nevalainen – Aravirta, Nykänen (všichni Finsko).

Kvalifikační zápas mezi Kyprem a Estonskem bude rozhodovat finská sestava rozhodčích. Hlavním bude Ville Nevalainen, asistovat mu budou na čarách Jan-Peter Aravirta se Samim Nykänenem.
Vzájemné zápasy

Naposledy se týmy střetly před dávnými šestnácti lety. Právě v kvalifikaci na Mistrovství světa oba zápasy dopadly remízou 2:2. Oba týmy se tedy nemohly ani náhodou radovat z postupu. Estonsko skončilo v tabulce čtvrté, Kypr jen o skóre na pátém místě.
Estonsko

Ani Estonsko nevstoupilo do kvalifikace zrovna ideálně. Na trávníku Bosny a Hercegoviny schytalo Estonsko debakl 0:5, následně ale přišel zápas proti Gibraltaru, který svěřenci kouče Martina Reima zvládli s přehledem. Fotbalového trpaslíka s přehledem přehráli poměrem 4:0. Po dvoubrankové porážce proti Řecku mělo přijít to nejhorší. Na půdě favorita celé skupiny Belgie se sice dokázal prosadit Henri Anier, ale na osm branek domácího týmu to ani zdaleka nestačilo a Belgie si tak udržela v kvalifikaci sérii výher.
Kypr

Kypr se dlouho nemohl v kvalifikační skupině gólově prosadit a bylo to znát i na výsledcích. V prvních třech zápasech proti papírově silnějším týmům se výběr trenéra Christoforoua ani jedou střelecky neprosadil, navíc vždy minimálně dvakrát inkasoval a nepřipsal si tak ani bod. Zvrat přišel až v posledním zápase proti jednoznačně nejhoršímu týmu skupiny H Gibraltaru. Na stadionu v Nikósii se nejdříve prosadil Konstantinos Laifis, následně jeho trefu podpořili i Pieros Soteriou a Valentinos Sielis. Kypr si tak připsal vítězství 3:1 a tím získal i první tři body do tabulky.
Krásný sobotní podvečer, vítám všechny příznivce fotbalu. Kvalifikační skupiny H dnes pokračuje pátými zápasy a my se společně zaměříme na boj ve spodní části tabulky. Kypr přivítá před domácím publikem reprezentaci Estonska.