Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Moldavsko : Wales - 5. září 2017   20:45

Moldavsko
Moldavsko
0:2
(0:0)
Wales
Wales
80' Robson-Kanu  (Woodburn) • 90+3' Ramsey  (Vokes)
Moldavsko
Cebanu – Bordian, Posmac, Epureanu (C), Rozgoniuc – Ionita (84. Bugaiov), Anton – Graur (84. Ambros), Paşcenco (71. A. Cojocari), Dedov – Gînsari.
Paweł Raczkowski – Michal Obukowicz, Radosław Siejka (všichni POL)
Stadionul Zimbru, Chisinau
Wales
Hennessey – Gunter, Chester, A. Williams (C), Davies – Allen, Ramsey, A. King (67. Vokes), Lawrence (61. Woodburn) – Robson-Kanu (88. D. Edwards), Bale.

Tímto se s vámi loučím a budu se na vás těšit zase někdy příště.
Utkání mělo jasný a hlavně stejný obrázek téměř celý duel. Wales byl u míče častěji a dlouho se trápil v zakončení. Ovšem vše se změnilo v osmdesáté minutě. Naopak Moldavsko hrálo z velkého bloku a čekalo na protiútoků. Některé náznaky v zápasy byly, ale branky se domácí nedočkali. Musím konstatovat, že favorit vyhrál zaslouženě.

Při pohledu na tabulku zjistíme, že Wales se posunul před Irsko na druhou pozici, kde má na něj náskok pouhého bodu. Skupině D vévodí Srbsko, které má čtyřbodový náskok. Ještě musíme zmínit Moldavsko, které zůstává se dvěma body poslední.
90+4'
90+3'
Wales právě vstřelil branku!
Je tu druhá, ale šťastná branka hráčů ve žlutých dresech! Po vyhraném hlavičkovém souboji se k zakončení dostal AARON RAMSEY, jehož pokus tečoval obránce. Míč změnil směr a ikdyž se po něm Ilie Cebanu natahoval, nebylo to nic platné. Asistence: Sam Vokes.
90+2'
Stadionem to jen zahučelo, když pokus ze střední vzdálenosti musel Wayne Hennessey vyrazit na další roh. Ovšem centr od praporku nenašel nikoho v červeném.
90+1'
Ovšem centr na první tyči úspěch neslavil, a tak následuje jen odkop od brány. Zároveň k postranní čáře přistupuje čtvrtý sudí, jenž ukazuje, že se budou hrát ještě čtyři minuty.
90+1'
Na pravé straně motal soupeře Gheorghe Anton, který získal rohový kop. To je možná poslední šance pro Moldavsko na vyrovnání.
89'
Moldavsko už po zisku míče na nic nečeká a posílá ho dlouhými pasy za obranu soupeře. Za balonem šel Vladimir Ambros, ale dříve u něj byl James Chester.
88'
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Hal Robson-Kanu, přichází David Edwards.
87'
Za hostující obranu si naběhl Igor Bugaiov. Jenže ten byl na polovině soupeře sám, a tak raději zvolil cestu zpátky.
86'
Hostující celek neustále drží míč a kombinuje na polovině soupeře. Na hráčích ve žlutém je vidět, že chtějí přidat ještě jednu branku.
84'
Střídání v týmu Moldavsko: ze hřiště odchází Artur Ionita, přichází Igor Bugaiov.
Střídání v týmu Moldavsko: ze hřiště odchází Dinu Graur, přichází Vladimir Ambros.
84'
Poprvé dnes večer míří na zelený pažit lékařský tým, když kvůli křečím zůstal seděl na Artur Ionita.
82'
Hostující fanoušci vytvářejí po vstřelené brance nádhernou atmosféru. Fanoušci Walesu skáčou a slaví, jakoby už vyhráli.
80'
Dlouho to trvalo než se favorit ujal vedení, ale nakonec se to přeci povedlo! Ben Woodburn přesprintoval soupeře a na hranici malého vápna našel osamoceného HALA ROBSONA-KANUA. Útočník Walesu udržel nervy na uzdě a hlavičku posílá do sítě. Asistence: Ben Woodburn.
78'
Na levé straně hrací plochy se uvolnil dobře hrající Ben Davies, jenž hledal na zadní tyči spoluhráče. Ovšem Ben Woodburn na míč nedoskočil, ovšem útok hostů stále pokračuje.
77'
A další zakončení tentokrát z kopačky Aarona Ramseyho. Ovšem i tentokrát záložník Arsenalu prostor tří tyčí netrefil.
76'
Po nepovedené střele spoluhráče se míč dostal na hranici malého vápna, kde se k němu probojoval Hal Robson-Kanu. Ovšem jeho pokus z otočky zamířil do bránícího hráče.
75'
A další pád v pokutovém území, který předvedl Sam Vokes. Hlavní sudí ukazuje, že se bude kopat od branky a hlavně Gareth Bale s tímto výrokem nesouhlasí. Z opakovaného záběru bylo jasné, že si střídající hráč pro pokutový kop šel a pádu hodně pomohl.
74'
Hráči ve žlutých dresech opět kombinují na polovině domácího celku, ale nutno říct, že jsou zatím hodně daleko od branky.
73'
Po střele nad branku byl sestřelen Gareth Bale, který s bolestivou grimasou nakonec vstává. Hlavní rozhodčí ukazuje, že se bude kopat od branky, což se hostům vůbec nelíbí.
72'
Hostující hráči na levé straně nyní neměli moc prostoru ke kombinaci, a tak šel balon na střed, odkud do soupeře vypálil Aaron Ramsey.
71'
Střídání v týmu Moldavsko: ze hřiště odchází Alexandru Paşcenco, přichází Andrei Cojocari.
70'
Střídající Sam Vokes hru zatím hodně oživil. Hostující hráč se tentokrát dostal k hlavičce, která se do branky nevešla. Teď sledujeme úžasný fotbal.
69'
Po patičce na levé straně dostal balon rozběhnutý Ben Davies, který okamžitě hledal nabíhajícího Sama Vokese. Ovšem ještě před ním zasáhl Ilie Cebanu.
67'
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Andy King, přichází Sam Vokes.
67'
A opět Artur Ionita, který tentokrát zakončoval hlavou. Jenže ani nyní neposílá balon do prostoru tří tyčí, ale pouze nad něj.
66'
Tak jsem to málem zakřikl! Ashley Williams promáchl a do šance se dostal Artur Ionita. ten mohl zakončovat, ale místo toho přihrával před branku, kde stál Andy King. Od něho míří balon mimo hrací plochu a bude se kopat roh.
65'
Až nyní se dostávají hráči v červených dresech na polovinu soupeře. Ovšem místo snažení dostat se k brance přichází přihrávka na obránce.
64'
Aaron Ramsey poslal do šestnáctky přetažený centr, jenž skončil na hlavě spoluhráče. Jenže následná hlavička zamířila přesně do míst, kde stál Ilie Cebanu.
64'
Ve druhém poločase se téměř neustále hraje na polovině domácího celku. Wales táhl další útok po pravé straně a vybojoval další rohový kop.
62'
Nově příchozí Ben Woodburn posílal před branku polocentr – polostřelu. Ovšem ani jedno se nepovedlo a balon končí v zámezí.
61'
Při kombinaci hostujícího celku vnikl na zelený pažit divák, který si užívá svou chvilku slávy. Ovšem až mu dojde co provedl, nebude na sebe hrdý.
61'
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Tom Lawrence, přichází Ben Woodburn.
60'
Gareth Bale se na levé straně už dostal do šestnáctky, ale místo střely volil ještě přihrávku, kterou si obrana pohlídala.
58'
Domácí fanoušci se fotbalem baví a na stadionu je dobrá kulisa. Vždyť Moldavsko s tímto stavem musí být spokojené.
57'
Žlutou kartu dostává Hal Robson-Kanu (Wales), jenž rukou trefil Veaceslava Posmace konečky prstů do obličeje. Z opakovaného záběru se zdálo, že tomu domácí obránce hodně přidal.
56'
Před dva soupeře se nádherně uvolnil Hal Robson-Kanu, jehož pokus placírkou z hranice vápna měl správnou faleš, ale branku stejně o kousek minul.
55'
Po dlouhé době se musel předvést také Wayne Hennessey, který chytil pokus zpoza vápna. Hra se nyní přelévá ze strany na stranu.
54'
Aaron Ramsey po centru spoluhráče ukazuje zdvižený palec! Zakončení záložníka Arsenalu hlavou zamířilo jen vedle domácí branky.
53'
Hostující celek opět vybojoval rohový rok, který do šestnáctky poslal Aaron Ramsey. Pro míč si na malé vápno došel Ilie Cebanu, jenž jej vyboxoval do bezpečné pozice.
52'
Wales utahuje šrouby, ale tentokrát neohrozil branku! Centr do vápna poslal Tom Lawrence, ale na zadní tyči operoval pouze domácí hráč. Ovšem tlak hráčů ve žlutých dresech opět pokračuje.
49'
Nádherná kombinace mezi hráčem Realu a Arsenalu. Gareth Bale si narazil míč s Aaronem Ramseym, avšak zakončení prvního jmenovaného mířilo jen doprostřed brány.
48'
Ještě pro připomenutí: Moldavsko pro dnešní večer obléklo červenou barvu dresů, naopak Wales zvolil žlutou sadu.
47'
Při pohledu na zelený pažit to vypadá, že ani jeden z trenérů neudělal změnu. Vraťme se na trávník, kde z levé strany hledal Aaron Ramsey Andyho Kinga. Ovšem druhý jmenovaný na míč nedosáhl.
46'
Hlavní rozhodčí zahájil druhou pětačtyřicetiminutovku, jako první se míče dotkl Aaron Ramsey. Wales začíná druhou část zápasu kombinací mezi obránci.
46'
V prvních pětačtyřiceti minutách hostě spálili několik výborných šancí, a tak je stav stále bezbrankový. Wales sice drží častěji balon, ale své šance nedokáže proměnit. Naopak Moldavsko hraje v hlubokém bloku a čeká na rychlé protiútoky. Několik náznaků předvedlo, ale k ohrožení branky se téměř nedostalo. Uvidíme, co nám přinese druhý poločas.
45+1'
45+1'
Přihrávku do šestnáctky dostal rozeběhnutý Aaron Ramsey, jemuž se pod nohy vrhl obránce. Záložník Arsenalu byl netrpělivý a jen zakončil vysoko nad bránu.
45+1'
K postranní čáře přistupuje čtvrtý sudí, jenž na tabuli ukazuje, že se bude hrát šedesát vteřin nad rámec normální hrací doby.
45'
Žlutou kartu dostává Alexandru Dedov (Moldavsko), na něhož si šikovně počkal Gareth Bale. Domácí hráč do hvězdy Walesu jednoduše naletěl.
44'
Žlutou kartu dostává Andy King (Wales), jenž skluzem zezadu trefil stojnou nohu soupeře. Polský sudí neměl v tomto momentu jinou šanci než hráče potrestat.
43'
Moldavsko si užívá své dvě minuty slávy před vápnem soupeřem. K centru z pravé strany se prodral tísněný Dinu Graur, ale míč poslal přesně do rukavic brankáře.
41'
Moldavsko zachytilo přihrávku soupeře a hnalo se do přečíslení. Jenže kličkami celou akci přibrzdil Artur Ionita a následný centr odvrátil na malém vápně stojící Andy King.
40'
Jenže místo centru přišlo zakončení, které končí jen nad brankou. K volnému kopu se postavil hráč Realu Madrid Gareth Bale, ten se po špatné střele jen podíval na kopačky a urovnal podkolenky.
39'
Joe Allen si dal před soupeře šikovně tělo a už čekal jen na kontakt, který opravdu přišel. Také Wales bude rozehrávat standardní situaci z nadějné pozice.
38'
Z volného kopu se nejednalo o špatný centr. Sice ho hostující obrana odvrátila na hranici vápna, kde byl Artur Ionita. Ovšem jeho zklamalo zpracování, a tak na střelu nedošlo.
37'
Ovšem Moldavsko vybojovalo další standardní situaci, když Hal Robson-Kanu trefil domácího kapitána rukou do obličeje. Uvidíme, co z toho hráči v červených dresech vytěží.
36'
Po ojedinělém útoku domácích se do vápna chtěl probojovat Radu Gînsari. Jenže nezvládl kličku těsně za vápnem, a tak mu míč odkopl James Chester.
34'
Ovšem hostujícímu celku zatím nevycházejí útoku po straně, kdy do pokutového území zatím létají hodně špatné centry. I ten poslední dokázala domácí obrana v pohodě odvrátit.
33'
Wales pomalu, ale jistě začíná plnit roli favorita – alespoň herně. Hráči ve žlutých dresech drží míč a dostávají se do nebezpečných šancí.
32'
Z velké dálky si další střelecký pokus připisuje Ben Davies. Krajní obránce si výborně zpracoval balon a opřel se do něj. Ovšem jeho zakončení letí pouze vedle pravé tyče.
30'
K odvrácenému míči se probojoval Aaron Ramsey, jenž se snažil zakončit. Jenže obránce k němu velmi rychle dostoupil a byl trefen.
29'
Po souboji u rohového praporku hlavní ukazuje, že se bude odkopávat od domácí branky. V souboji se soupeřem si dobře tělem počínal Gheorghe Anton.
28'
Hra se velmi rychle otočila před druhou z branek, kde se z dvaadvaceti metrů opřel do míče Gareth Bale. Jeho zakončení ovšem dostalo opačnou faleš, a tak Ilie Cebanu nemusel zasahovat.
27'
Moldavsko opět vybojovalo přímý kop, jenž rozehrál Alexandru Paşcenco. Jeho centr ale skončil pouze v moci hostujícího brankáře.
26'
Hráči ve žlutých dresech získali balon a okamžitě se s ním přesunuli na polovinu soupeře, kde dlouho kombinovali. Ovšem nejprve přišla nepřesná přihrávka a následně se po pasu za obranu dostal k míči Ilie Cebanu.
24'
Domácí celek vybojoval standardní situaci, po nadýchaném centru se k hlavičce dostal Artur Ionita. Jeho hlavičku vyrazil konečky prstů Wayne Hennessey, ale ještě předtím byl pískán útočný faul.
22'
Gareth Bale si přeběhl z pravé strany na levou, odkud poslal centr do vápna. Přetažený pas ale odhlavičkoval obránce.
21'
Wales s posledních minutách drží častěji balon u kopaček, což platí i v tomto momentu, kdy hosté kombinují kolem vápna soupeře.
19'
Neskutečné co Wales neproměnil! Hosté měli v jedné situaci hned tři obrovské šance ke vstřelení branky! Střelu Garetha Balea zpoza vápna vyrazil brankář před sebe, odkud ho trefil Aaron Ramsey. Ilie Cebanu balon opět neudržel, a tak se k dorážce dostal Hal Robson-Kanu. Jenže jeho pokus sebral z brankové čáry Alexandru Epureanu.
18'
Hráči ve žlutých dresech kombinují a hledají cestu do hodně stažené obrany Moldavska. Ovšem balon získal Radu Gînsari, který sprintoval podél lajny, ale o míč přišel.
16'
Míč od praporku poslal do hry opět Aaron Ramsey, jehož centr odvrátila domácí obrana. Opět se hraje až kolem středové čáry.
15'
Na pravé straně se rozeběhl Chris Gunter, jenž se dostal přes svého strážce. Následný centr mířil na první tyč, odkud ho domácí kapitán odvrátil na roh.
14'
Artur Ionita si navedl míč od lajny na střed a pokusil se trefit zařízení. Ovšem jeho pokus byl vyslán ze záklonu, a tak skončil jen nad brankou.
13'
Stále platí, že se hraje hodně opatrná partie. Na střelecký pokus do prostoru tří tyčí si musíme ještě chvíli počkat.
10'
Žlutou kartu dostává Alexandru Epureanu (Moldavsko), který ve snaze dohrát soupeře došlápl na stojnou nohu Garetha Balea. Domácí kapitán byl prostě v souboji pozdě, nežli by chtěl hráče Realu Madrid zranit.
9'
Wayne Hennessey rozehrál na krátko. Přihrávku Bena Daviese zachytil Dinu Graur, a tak jdou domácí do útoku.
8'
Záložník Arsenalu našel přesným pasem hlavu Hala Robsona-Kanua. Hostující útočník cpal hlavičku k zadní tyči, ale zakončení bylo asi o půl metru nepřesné.
8'
Zatím se hraje hodně opatrný fotbal, kdy se oba soupeři oťukávají. V tomto momentu vybojoval Wales rohový kop, který do hry pošle Aaron Ramsey.
6'
U postranní čáry se snažil přes obránce dostat k centru Hal Robson-Kanu, ale kličkou na krajního obránce nevyzrál.
5'
Dlouhý pas mířil na pravou stranu, kde operoval u postranní čáry Gareth Bale, jenž sklepl míč na spoluhráče. Ovšem Wales místo útoku kombinuje už mezi obránci.
4'
Hostující obrana je zatím pozorná. Další útok domácího mužstva zastavil Ben Davies, jenž odkopl míč na tribuny.
3'
Po útočném faulu se k balonu dostali hráči ve žlutých dresech, ale ani oni se daleko v kombinaci nedostali. Zatím se hraje spíše kolem středové čáry.
2'
Moldavsko pro dnešní utkání zvolilo červenou sadu dresů, naopak hosté oblékli žluté dresy. Vraťme se na zelený pažit, kde domácí kombinují na vlastní polovině.
1'
Hlavní sudí pan Paweł Raczkowski zahájil dnešní utkání. K úvodnímu výkopu se postavili domácí, ale jejich první útok skončil na obraně.
1'
Polský sudí přivedli oba celky na hrací plochu, kde si týmy poslechnou hymny zúčastněných zemí. Následně už vše bude směřovat k úvodnímu výkopu.

Moldavsko: Cebanu – Bordian, Posmac, Epureanu (C), Rozgoniuc – Ionita, Anton – Graur, Paşcenco, Dedov – Gînsari.
Náhradníci: Pascenco, Namașco – Armaș, Carp, Cociuc, Cebotaru, A. Cojocari, A. Antoniuc, S. Platica, V. Ivanov, Ambros, Bugaiov.

Wales: Hennessey – Gunter, Chester, A. Williams (C), Davies – Allen, Ramsey, A. King, Jonathan Williams – Robson-Kanu, Bale.
Náhradníci: Davies, D. Ward – J. Richards, Evans, D. Edwards, Ampadu, Ledley, Lockyer, Vokes, Taylor, Woodburn, Watkins.

Rozhodčí: Paweł Raczkowski – Michal Obukowicz, Radosław Siejka (všichni POL).
Vzájemné zápasy

Oba celky se utkaly třikrát a naposledy právě v kvalifikační skupině o mistrovství světa. Duel se odehrál přesně před rokem, kdy zvítězil na domácí půdě favorizovaný Wales 4:0. O dvě branky se postaral Gareth Bale, který druhou branku dal z pokutového kopu. Pouze jednou vyhrálo Moldavsko, ale to se musíme vrátit až do roku 1994.

Wales – Moldavsko 4:0
Wales – Moldavsko 1:0
Moldavsko – Wales 3:2
Zatímco Wales ještě stále bojuje o postup na mistrovství světa, tak Moldavsko je ve skupině jasně poslední. Domácí celek v sedmi zápasech získal pouhé dva body za remízy proti Gruzii. Navíc Moldavsko inkasovalo osmnáct branek a jen čtyři soupeřům nasázelo. Naopak Wales najdeme na třetím místě, když na druhé Irsko ztrácí pouhé dva body a na první Srbsko body čtyři. Ovšem v posledních pěti zápasech hosté čtyřikrát remizovala. Nejlepším střelcem týmu je superhvězda Gareth Bale, jenž vstřelil čtyři góly.
Vítám všechny fotbalové nadšence, kteří budou sledovat další kvalifikační utkání, v němž se představí Moldavsko a Wales.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.