Slovensko si po výhře nad Litvou připsalo druhou výhru v řadě, jejíž základ během úvodních patnácti minut položili Adam Nemec a Juraj Kucka. Krátce před přestávkou se poté prosadil kapitán Martin Šrktel a skvělý slovenský večer završil čtyři minuty před koncem pěkným volejem skvěle hrající Marek Hamšík. Konečný výsledek. Slovensko 4 Litva 0.
90+2
90
Nad rámec dnešního zápasu byly nastaveny 2 minuty.
89
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Vladimír Weiss, přichází Matúš Bero.
87
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Nerijus Valskis, přichází Manfredas Ruzgis.
86
Slovensko právě vstřelilo branku!
MAREK HAMŠÍK se přece jen dočkal, když si na vzdálenější pravé tyči naběhl na krásný centr střídajícího Dušana Šventa z levého křídla a o levé koleno Ernestase Šetkuse zamířil do pravého horního rohu brány. Asistence: Dušan Švento.
83
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Róbert Mak, přichází Dušan Švento.
82
Karolis Chvedukas napřáhl zpoza šestnáctky k pěkné střele, která neminula o příliš velký kus pravý horní roh brány!
81
Fiodor Černych se pokusil má slova vyvrátit a dostat Litvu do hry, jenže jeho střela byla zablokována a ve čtvrtém kvalifikačním zápase se mu zřejmě vstřelit gól nepodaří, byť je hodně aktivní.
80
Do konce utkání zbývá odehrát deset minut utkání a fanoušci Slovenska jsou si moc dobře vědomi toho, že dnešní utkání skončí vítězstvím jejich týmu.
78
Adam Nemec dnes vstřelil úvodní gól zápasu a za obrovského potlesku fanoušků odešel za postranní čáru. Nemec dnes vstřelil gól a vzápětí na jeden přihrál Jurajovi Kuckovi.
77
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Adam Nemec, přichází Michal Ďuriš.
75
Bývalý hráč Manchesteru City zásobí své spoluhráče jednou přesnou přihrávkou za druhou a navíc se i sám dokáže dostat do šance. Vladimír Weiss hraje skvělé utkání.
73
Vladimír Weiss je dnes hodně aktivní a nyní to dokonale potvrdil střelou zpoza šestnáctky, která byla zablokována.
70
Dvacet minut před koncem zápasu je hra často přerušována a Litva k radosti slovenských fanoušků nemá jak se dostat do šance. Slovensko velice dobře brání.
68
Vladimír Weiss skvěle brousí pravou stranu hřiště, na které je hodně aktivní. Znovu se ale daleko nedostal poté, co ho fauloval Arvydas Novikovas.
65
Vladimír Weiss se snažil uniknout po pravém křídle a vzápětí byl faulován Vytautasem Andriuskeviciusem.
64
Vladimír Weiss rozehrál standardní situaci a před pokutovým územím se dostal ke střele Juraj Kucka, jeho pokus byl ale nepřesný a zamířil vysoko nad.
61
Vykintas Slivka vypálil pravačkou zpoza šestnáctky a Matúš Kozáčik zasahovat nemusel, protože jeho pokus byl zablokován.
60
Ze zápasu uplynula hodina hry a během posledních minut ji hodně kouskovali ostré osobní souboje.
53
Milan Škriniar krásně vypálil zpoza šestnáctky a málem se radoval z gólu, jeho pokus ovšem zamířil těsně vedle levé tyče!
52
Georgas Freidgeimas předvedl ostrý zákrok, po kterém viděl krátce po přestávce první žlutou kartu utkání.
50
Egidijus Vaitkunas pálil zpoza šestnáctky levačkou a jeho pokus mířil po zemi přesně k levé tyči, jenže ani na opačné straně hřiště gól nepadl a Matúš Kozáčik si připsal dobrý zákrok.
48
Peter Pekarík našel přesnou přihrávkou Marka Hamšíka, který tentokrát pálil zpoza šestnáctky přesně k pravé tyči, Ernestas Šetkus mu ale gólovou radost překazil dobrým zákrokem.
47
Ani jeden z týmů po přestávce nesáhl ke střídání a oba celky nastupují do druhého poločasu ve stejném složení.
46
Slovensko právě rozehrálo druhý poločas, do kterého vstupuje s tříbrankovým vedením, a míří za vítězstvím.
46
Druhý poločas začne přibližně v 21:46.
Brzké góly Adama Nemce a Juraje Kucky daly utkání jasný ráz. Slovensko se během patnácti minut ujalo dvoubrankového vedení, které deset minut před koncem ještě navýšil z blízkosti kapitán Martin Škrtel. Skóre po prvním poločase. Slovensko 3 Litva 0.
45+2
45+2
Vladimír Weiss krásným centrem z rohového kopu našel uprostřed šestnáctky Milan Škriniar a jeho následná hlavička zamířila těsně vedle pravé tyče!
45+1
Marek Hamšík poněkolikáté v dnešním zápase vypálil zpoza šestnáctky, jeho pokus byl ale opět zablokován.
45
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 2 minuty.
43
Tomáš Hubočan se snažil získat míč a vytvořit rychlý protiútok, to by ovšem nesměl faulovat Arvydase Novikovase.
42
Martin Škrtel krásným pasem hledal za obranou Marka Hamšíka, slovenský záložník si ale nepohlídal ofsajdovou past a ocitl se v postavení mimo hru.
41
Marek Hamšík se ocitl na levé straně ve slibné brankové příležitosti a levačkou zkusil své štěstí, jenže jeho následná střela byla zablokována.
40
Róbert Mak si dobře pokryl míč na vlastní polovině hřiště a Egidijus Vaitkūnas ho zezadu fauloval.
39
Fiodor Černych si zpracovával míč a pokoušel se vyrazit směrem vpřed, jenže se ho nešťastně dotkl rukou.
38
Slovensko vede krátce před koncem zápasu o tři branky a má důležitý zápas velice dobře rozehraný.
36
Vladimír Weiss rozehrál standardní situaci a nádherným centrem našel MARTINA ŠKRTELA, který z pravé strany šestnáctky zamířil přízemní střelou přesně k bližší pravé tyči.
34
Arvydas Novikovas vypálil zpoza šestnáctky, jeho následná střela ale byla nepřesná a zamířila nad.
33
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Arturas Žulpa, přichází Karolis Chvedukas.
33
Fiodor Černych se pokusil rozvinout nějakou nebezpečnou akci, jenže než tak učinil, tak zásluhou Martina Škrtela skončil na zemi.
31
Vytautas Andriuskevicius a Nerijus Valskis dobře zapracovali v obraně a Slovensko ani po jednom ze dvou rohových kopů, které přišly v rychlém sledu, hostující bránu neohrozilo.
30
Marek Hamšík uvolnil Juraje Kucku, který se pokusil vypálit zpoza šestnáctky, jeho následná střela ale byla zablokována.
27
Georgas Freidgeimas se snažil vybojovat míč, ve své snaze ovšem fauloval střelce úvodního gólu Adama Nemce.
26
Slovensko vybojovalo rohový kop, jenže po jeho rozehrání byl faulován Fedor Cernych a Litva se ubránila.
24
Milan Skriniar si skvěle pokryl míč tělem a na obranné polovině Slovenska vybojoval standardní situaci.
23
Nerijus Valskis se pokusil dostat Litvu na dostřel ranou zpoza šestnáctky, která byla nepřesná a zamířila vedle pravé tyče.
22
Slovenský obránce je zpět na nohou a vypadá to, že v zápase bude moci bez problému pokračovat.
21
Rohový kop Slovenska nic nepřinesl a Ján Ďurica zůstal ležet na hrací ploše. Zde bude nutné ošetření.
20
Ernestas Šetkus se dobře vydal proti míči a odvrátil ho na rohový kop. Slovensko má velkou převahu a Litevci neví, kam dřív skočit.
19
Marek Hamšík po přihrávce Róberta Maka napřáhl zpoza šestnáctky k pěkné střele, která zamířila těsně vedle levé tyče! Nechybělo mnoho a Slovensko mohlo vést o tři branky.
18
Milan Škriniar si dobře pokryl míč na vlastní polovině hřiště a byl faulován Nerijusem Valskisem.
15
JURAJ KUCKA před pár okamžiky pálil mimo, nyní ale po přihrávce Adama Nemce napřáhl zpoza šestnáctky k fantastické střele, která zamířila přesně do levého horního rohu brány. Asistence: Adam Nemec.
14
Peter Pekarík po přihrávce na gól odvedl dobrou práci v pokutovém území a centr Litvy odvrátil na rohový kop.
12
Peter Pekarík krásně odcentroval a uprostřed šestnáctky našel ADAMA NEMCE, který z blízkosti nedal Enestasovi Šetkusovi žádnou šanci a hlavou poslal míč pod břevno. Asistence: Peter Pekarík.
11
Vladimír Weiss uvolnil na pravé straně šestnáctky Juraje Kucku, který vypálil pravačkou z úhlu vysoko nad a Ernestas Šetkus v tomto případě zasahovat nemusel.
10
Slovensko vstoupilo do utkání velice dobře a Robert Mak již dal o sobě dvakrát výrazně vědět, Litvu ale drží nad vodou pozorný brankář Ernestas Šetkus.
6
Róbert Mak se vzápětí dostal po přesné přihrávce Marka Hamšíka do zakončení znovu, tentokrát ale mířil pouze doprostřed brány a brankáře Ernestase Šetkuse.
5
Róbert Mak zpoza šestnáctky vypálil pravačkou a jeho následná střela mířila přesně k pravé tyči, Ernestas Šetkus byl u ní ale včas a připsal si první dobrý zákrok dnešního večera.
5
Úvodních pět minut zápasu toho příliš nenabídlo, a tak to Adam Nemec vzal na sebe a snažil se proniknout do šestnáctky, faulující Edvinas Girdvainis mu to ale neumožnil.
1
Litva právě rozehrála zápas na půdě Slovenska, které potřebuje nutně vyhrát, a brankář Matúš Kozáčik si po její nepřesné kolmé přihrávce poprvé osahal míč.
1
Slovensko během posledních čtyř zápasů proti Litvě neprohrálo, poslední tři duely ovšem skončily remízou. Slováci si budou muset dát pozor především na Fedora Černycha, který skóroval v každém z úvodních tří kvalifikačních zápasů. Slovensko má po třech zápasech na svém kontě v kvalifikační skupině F pouhé tři body.

Slovensko: Kozáčik – Pekarík, Škrtel (C), Ďurica, Hubočan – Weiss, Kucka, Škriniar, Hamšík, Mak – Nemec.
Náhradníci: Novota, Dúbravka – Sabo, Greguš, Kiss, Bero, Lobotka, Hrošovský, Saláta, Švento, Ďuriš, Holúbek.

Litva: Šetkus – Vaitkūnas, Girdvainis, Freidgeimas, Andriuškevičius – Novikovas, Žulpa, Kuklys, Černych (C) – Slivka – Valskis.
Náhradníci: Zubas, Gertmonas – L. Klimavičius, Slavickas, Grigaravičius, Česnauskis, Chvedukas, A. Klimavičius, Ruzgis, Paulius, Lukša.

Rozhodčí: Tasos Sidiropoulos. Asistenti: Lazaros Dimitriadis,Polychronis Kostaras. Alexandros Aretopoulos (všichni GRE).
Nominace Slovenska:

Brankáři: Matúš Kozáčik (Viktoria Plzeň), Ján Novota (SK Rapid Viedeň), Martin Dúbravka (FC Slovan Liberec)

Obránci:
Peter Pekarík (Hertha Berlín), Martin Škrtel (Fenerbahce Istanbul), Ján Ďurica (Trabzonspor), Tomáš Hubočan (Olympique Marseille), Kornel Saláta (ŠK Slovan Bratislava), Milan Škriniar (Sampdoria Janov)

Záložníci: Matúš Bero (Trabzonspor), Ján Greguš (FC Kodaň), Marek Hamšík (SSC Neapol), Jakub Holúbek (MŠK Žilina), Patrik Hrošovský (Viktoria Plzeň), Filip Kiss (FK Haugesund), Juraj Kucka (AC Miláno), Stanislav Lobotka (FC Nordsjaelland), Erik Sabo (Beitar Jeruzalem), Dušan Švento (Slavia Praha), Vladimír Weiss (Al-Gharafa SC)

Útočníci: Michal Ďuriš (Viktoria Plzeň), Róbert Mak (Zenit Petrohrad), Adam Nemec (Dinamo Bukurešť)

Nominace Litvy:

Brankáři: Ernestas Šetkus (ADO Den Haag), Emilijus Zubas (Bnei Yehuda), Edvinas Gertmonas (Stade Rennes)

Obránci: Vytautas Andriuškevičius (Portland Timbers), Deividas Česnauskis, Arunas Klimavičius (obaja FK Trakai), Georgas Freidgeimas (Irtyš Pavlodar), Edvinas Girdvainis (Piast Gliwice), Linas Klimavičius, Egidijus Vaitkunas (obaja Žalgiris Vilnius), Vaidas Slavickas (Suduva Marijampole)

Záložníci:
Karolis Chvedukas (RNK Split), Mindaugas Grigaravičius (FK Jelgava), Mantas Kuklys, Vytautas Lukša (obaja Žalgiris Vilnius), Arvydas Novikovas (VfL Bochum), Simonas Paulius (FK Ventspils), Vykintas Slivka (Den Bosch), Arturas Žulpa (Tobol Kostanaj)

Útočníci: Fiodor Černych (Jagiellonia Bialystok), Deivydas Matulevičius (FC Botosani), Manfredas Ruzgis (1. FC Kolín), Nerijus Valskis (FK Trakai)
Litva:
Litva v kvalifikaci ještě neprohrála a patří je druhá pozice. V minulém utkání doma porazili její hráči Maltu 2:0, v předešlých dvou remizovali. V prvním zápase ve Skotsku 1:1, v tom druhém doma proti Slovinsku 2:2.
Slovensko:
Slováci po třech odehraných utkání mají na svém kontě jediné vítězství z posledního zápasu proti Skotsku v poměru 3:0. Ve dvou zbývajících zápasech prohráli 0:1. V prvním případě doma proti Anglii, v tom druhém ve Slovinsku. V tabulce jsou Slováci předposlední.
Hezký den všem sportovním fanouškům Vítáme vás u sledování online přenosu kvalifikačního utkání skupiny F, ve kterém se proti sobě postaví naši sousedé ze Slovenska a z Litvy. On-line přenosem vás provede Michal Chadim.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.