Ode mě je to tedy pro dnešek vše a s konstatováním, že ze skupiny H na EURO přímo postupuje dvojice Itálie-Chorvatsko se s Vámi loučím. Dobrou noc!
Poslední centr do pokutového území Chorvatska, na který šli všichni Malťané včetně brankáře, skončil v náruči Subašiče a Chorvaté mohou slavit! Dnes sice vyhráli jen 1:0, ale právě branka Perišiče a příznivý výsledek z Itálie, která porazila Norsko, je posílá na EURO 2016 do Francie! Na smutné Nory tak čeká jen baráž.
90+4
90+3
V samotném závěru zápasu se na hřiště koukne i Andrew Cohen. Odpracováno má Schembri.
90+2
Roh hosté rozehráli na krátko a míč se dostal k Badeljovi. Ten kolmicí našel Perišiće, jenž se dle domácích nacházel v ofsajdu. Stejného názoru nebyl asistent rozhodčího, avšak všechny dohady jsou zbytečné, protože Perišić míč zpracovat nedokázal.
90+1
Hlavní rozhodčí nastavuje tři minuty! Šanci budou mít Chorvati, kteří rozehrají rohový kop.
90
Fanoušci Malty se trochu diví, ale nakonec je odpískán faul Michaelu Mifsudovi, který si v souboji s Vidou pomohl rukama. Čas na vyrovnání se domácím krátí.
88
Darijo Srna byl u rohového praporku trochu v úzkých, ale situaci nakonec dokázal vyřešit kopnutím míče do bránícího hráče Malty. Následuje vhazování ve prospěch Chorvatska.
87
Další faul hostující reprezentace zapříčinil další volný kop ve prospěch Malty. Fenech se v pokutovém území dobře vyšrouboval do vzduchu, nicméně přes dva obránce nedokázal důrazněji hlavičkovat.
85
Paul Fenech se snažil rychle vrátit z ofsajdové pozice, ale jeho snaha byla zbytečná. Praporek asistenta rozhodčího letí vzhůru!
84
Matteo Kovačić fauloval, ale to Chorvaty momentálně nemusí trápit! V 84. minutě totiž stále vedou a navíc jim hraje do karet aktuální stav utkání v Itálii, kde Norsko prohrává 1:2!
83
Nepovedený pokus Failly znamená přerušení hry a poslední střídání Chorvatska. Velezkušený Ivica Olić nahradí Pjacu.
81
Aktivita Malty odměněna faulem Pjacy, který si přidržel Faillu. Volný kop však domácí budou rozehrávat z úctyhodné vzdálenosti a navíc úplně od pomezní čáry.
80
Po ofsajdu Chorvatska se k míči dostávají domácí. Ti se snaží dostat na útočnou polovinu a případně ohrozit soupeřovu bránu.
79
I Malta podruhé střídá. Kapitána Roderick Briffu nahrazuje Paul Fenech.
79
Střídající Brozović rozehrál standardní situaci od rohového praporku, ale míč končí až na půlící čáře. Po chvíli je u pomezní čáry faulován Darijo Srna.
78
No a právě Ivan Rakitić odchází ze hřiště. Na závěr zápasu se na trávníku objevuje Marcelo Brozović.
77
Dobrou přízemní střelou zpoza velkého vápna to nyní zkoušel Rakitić a bude z toho jen další rohový kop.
76
Po rychlé akci si hosté vybojovali rohový kop. Ten však domácí bez potíží ubránili.
75
Michael Mifsud se patnáct minut před konce řádné hrací doby podívá na hřiště. Střídán je Effiong.
75
Nepovedený vysoký centr dopadl na hlavu Badelje, který si dělal prostor, ale poté poslal míč jen na bránu Malty. Domácí mezitím chystají střídání.
73
V druhé půli velmi aktivní Effiong si opět hledal místo za obranou Chorvatska, avšak tentokrát byl nachytán v ofsajdu, který byl zhruba metrový.
72
Hosté se pokusili o rychlý přechod do útoku, ale ten skončil na nepřesné přihrávce do středu hřiště, kde zaúřadoval stoper Malty.
70
Výborná kolmice našla v pokutovém území Pivariće, ale jeho střela z úhlu skončila hned na první padajícím obránci Malty. Výborná práce domácího beka.
69
Míč je na kopačkách domácích reprezentantů. Ti by se jistě rádi rozloučili s kvalifikací zápasem, ve kterém by vstřelili aspoň jednu branku.
68
Srna se rozhodl k útočnému výletu a vykoledoval si faul Failly. Maltský záložník navíc inkasuje žlutou kartu.
66
Chorvati jsou v posledních sekundách hodně bezzubí. Jejich útočné akce končí záhy po přechodu na útočnou polovinu a nakonec se většinou musí sami bránit.
65
Opět byl hodně viditelný Effiong. Ten si udělal prostor na hranici ofsajdové pozice, ale míč mu nakonec utekl a Subašić byl včas ze své brány.
63
Poměrně kvalitní pokus o vysunutí Effionga končí jen v rukavicích Subašiće. Ofenzivní choutky Malty jsou však stále větší a větší.
62
Ivan Rakitić zahrával rohový kop, ale centr se mu vůbec nepovedl a míč skončil až vedle brány. Následuje Hoggův odkop.
60
První změna v sestavě Chorvatska. Na hřiště přichází Andrej Kramarić, který nahrazuje Nikolu Kaliniče.
60
Schembri padá v pokutovém území, ale místo penalty si vysloužil pár peprných slov od Vidy. Ten ho vůbec nefauloval a nebyl spokojen s pádem domácího útočníka. Hosté budou střídat.
58
Tak to byla megašance! Pjaca to na pravé straně pokutového území udělal parádně a naservíroval míč před odkrytou bránu Perišićovi. Tomu šanci zhatil Joseph Zerafa.
57
Jenže na konci 57. minuty se faulem pro změnu prezentoval Perišić a Chorvati přicházejí o míč. Takto se druhého gólu určitě nedočkají.
56
Chorvati se ne a ne dostat do větší šance. Náskok pouze jedné branky může být velmi ošemetný, ale teď jim pomáhá útočný faul Effionga.
54
Pivarić zaváhal a musel u pomezní čáry faulovat pronikajícího Rowena Muscata. Naprosto zbytečná ztráta Chorvatska.
53
Chorvati jsou usazeni na útočné polovině. Zatím se však pohybují příliš daleko od velkého vápna a možnosti ohrozit Hogga.
52
Po faulu na Pjacu hosté rychle rozehráli a míč se dostal ke kopačkám Perišiće. Ten si může zapsat již několikátý střelecký pokus, který končí mimo.
50
Srna našel Rakitiće, který si už už chystal míč na střelu z hranice šestnáctky, ale v poslední chvíli ho zezadu odzbrojil jeden z Malťanů.
49
Malta začala druhou půli velmi aktivně. Po další akci Schembriho, který si vyměnil míč s Kristensenem, pálil Clayton Failla, nicméně jeho rána mířila přesně do rukavic Subašiće.
48
Schembri se v šestnáctce Chorvatska hezky uvolňoval, dožadoval se pokutového kopu, ale anglický sudí zůstává ledově klidný.
47
K rozehrání volného kopu se postavil opět Ivan Rakitić, který zahrává snad všechny standardky Chorvatska. Míč v pokutovém území skončil u nohou Vidy, ale ten již se z otočky nedokázal prodrat k pořádnému zakončení.
46
Úvodní výkop druhého poločasu obstarali Chorvati, kteří okamžitě rozjíždí útočnou akci. Oba týmy zatím hrají beze změny v základní sestavě.
46
Druhý poločas začne přibližně v 21:47.
V jediné minutě nastavení se již nic zásadního nestalo a první poločas je tak u konce. Ve vedení jsou po 45 minutách favorizovaní Chorvati, kteří ovládají utkání a domácí mohou být rádi, že v jejich síti skončila jen jedna branka. O tu se ve 26. minutě postaral Ivan Perišić. Pro Chorvaty je však důležité, že Norové zatím vedou v Itálii a v tomto případě na ně zbývá pouze baráž.
45+1
45
Hlavní rozhodčí nastavuje jednu minutu nad rámec řádné hrací doby prvního poločasu.
45
Ke své druhé střele v zápase se odhodlal Ivan Rakitić. Hvězdný záložník Barcelony to zkusil zpoza velkého vápna, nicméně jeho přízemní střela mířila hodně vedle.
44
Rozběhnutého Kovačiće zastavuje Rowen Muscat, který si pomohl faulem. Hrát tak budou zase a znovu Chorvati.
43
Výborná akce Chorvatska. Srna dokázal na pravé straně vysunout ohromně rychlého Perišiće, avšak jeho centr Kalinić v branku neproměnil. Následuje jen odkop od brány.
41
Výborně zahraný volný kop hlavou prodlužoval jeden z domácích. Byl z toho rohový kop Chorvatska, ale s tím si obrana Malty opět poradila.
41
A na začátku 41. minuty fauluje další domácí hráč. Effiong to byl, který zavinil volný kop ve prospěch Chorvatska.
40
Na zemi se pro změnu ocitl Darijo Srna, kterého dohrál Kristensen. Pro domácího hráče to bude zatím bez žluté karty.
38
Výborná práce Claytona Failly. Maltský záložník vystihl přenesení hry a snažil se zaútočit do rozhozené obrany Chorvatska. Za záchrannou brzdu zatáhl Badelj (CRO), který vidí žlutou kartu.
38
Nyní už se Chorvati bez větších problémů ubránili a spěchají na polovinu soupeře.
37
Velmi dobře kopnutý roh skončil na hlavě Effionga, který nezakončoval přesně, ale po nejistém zákroku Ćorluky mají domácí k dispozici další roh.
37
Ale teď Briffa vybojoval rohový kop.Uvidíme, jak s ním domácí naloží.
36
Po faulu hostujícího hráče se Malta podívá na útočnou polovinu. Z kombinace na pravé straně však zatím byly jen dvě vhazování.
34
Hodně mizerně rozehraný volný kop skončil hned u prvních bránících hráčů Chorvatska. To tedy opět přebírá kontrolu nad míčem a snaží se najít další skulinu v obraně Malty.
33
Domagoj Vida poslal v důrazném souboji Effionga k zemi. Malta bude zahrávat volný kop z velké vzdálenosti.
32
Útočná aktivita Malty neměla dlouhého trvání, ale Chorvaté brzy přicházejí o míč po nepřesné kombinaci.
30
Obrovská šance Chorvatska zůstává nevyužita! Malta se nedokázala vymanit z ohromného sevření a druhý gól na kopačce měl rázem Pjaca, který však zblízka přestřelil bránu.
29
Další velmi nebezpečný centr do pokutového území vyprodukoval Rakitić. Míč přistál u kopaček Perišiće, avšak ten se špatně zorientoval a k zakončení se nedostal.
27
Hosté zůstávají aktivní a vybojovali si rohový kop. Ten rozehrával Ivan Rakitić, ale domácí se tentokrát dokázali ubránit, neboť všichni hostující hráči centr podběhli.
26
Chorvatsko právě vstřelilo branku!
Jenže nyní už na další chorvatskou akci nestačila maltská obrana ani brankář Hogg. Po kvalitním centru se míč v pokutovém území poodrážel až k volnému IVANU PERIŠIĆOVI, který okamžitě vypálil a jeho tečovaný pokus zapadl do brány
24
Chorvati stále drží míč na kopačkách a snaží se překonat pevnou obranu Malty. Ta si zatím vede opravdu na výbornou.
19
Rakitić a poté Srna se nyní dostali k zakončení. Ani jedna střela však neskončila v bráně Andrew Hogga, kterému pomohli obránci.
16
Pokus o vysunutí Effionga bez problémů ubráněn. Hosté se tak mohou soustředit opět na útok.
15
Standardní situaci Malťané dokázali ubránit a poté byl jejich rychlý pokus o útok zastaven faulem Pivariće.
14
Hosté jsou v útoku velmi pohybliví a opět se dostali až do pokutového území. Střelou z úhlu v podání Pivariće zastavili domácí za cenu rohového kopu.
13
K první střele se dostali také domácí reprezentanti. Rychlý ťukec na útočné polovině zakončil nepřesnou střelou maltský kapitán, Roderick Briffa.
12
Chorvaté to nyní zkusili vzduchem a konečně dokázali najít Perišiće. Ten na nic nečekal a hned zkusil těžkou střelu, kterou však minul Hoggovu bránu.
10
Registrujeme první obrovskou příležitost utkání! Ćorluka vymyslel parádní kolmici na Nikolu Kaliniće, který si pohlídal ofsajd, ale razantní střelou Hogga nepřekonal.
9
Velmi aktivní Ivan Perišić byl znovu u míče a tentokrát byl faulován. Chorvati volný kop rychle rozehráli, ale následně si dva hráči hostující reprezentace nerozuměli a výsledkem je odkop od Hoggovy brány.
8
Znovu se hosté pokusili vysunout Perišiće, ale znovu končí míč vedle brány. Domácí brankář tak může být zatím relativně v klidu.
7
Joseph Zerafa zůstal po souboji s Pivarićem na trávníku, ale faul se za žádných okolností pískat nemůže. Chorvati však raději zakopávají míč a hlavní rozhodčí jde zkontrolovat zdravotní stav domácího hráče.
6
Ivan Perišić si skvěle pohlídal ofsajdovou hranu a mohl se řítit na brankáře Hogga. Kolmice vzduchem však nepřistála u nohou hostujícího záložníka, ale až za brankovou čárou. Velká škoda pro Chorvatsko.
5
Poměrně pohlednou kombinací se nyní reprezentanti Malty dostali hlouběji na polovinu Chorvatska, ale zde se Effiong pral o míč marně.
3
Na konci třetí minuty pro změnu fauloval Failla, který s míčem sebral i nohy Badelje. I přes protesty je mu odpískán faul.
2
Jeden z hostujících hráčů se sice provinil faulem na Effionga, ale unáhlená rozehrávka Malty končí až u Subašiće.
1
Chorvaté prakticky od prvních sekund kontrolují míč a hrají na vlastní polovině. Můžeme očekávat, že takový průběh bude mít 90% zápasu.
1

Malta: Hogg – Z. Muscat, S. Borg, Agius, Zerafa – R. Muscat, Schembri, Briffa (C), Kristensen, Failla – Effiong.
Náhradníci: Haber, Bonnello – A. Muscat, Grioli, Camilleri, Baldacchino, P. Fenech, Sciberras, Cl. Borg, Mifsud, Cohen, S. Pisani.

Chorvatsko: Subašič – D. Vida, Ćorluka, Srna, Badelj – N. Kalinič, Kovačić, Pivarić, Rakitić, Perišič – Pjaca.
Náhradníci: L. Kalinić, Vargić – Vrsaljko, Lešković, Pranjić, Modrić, Brozović, Kramarić, Olić.

Rozhodčí: Mark Clattenburg – Stephen Child, Michael Salisbury (vš. ENG).
Státní hymny obou zemí jsou za námi. Utkání každou chvílí začne.
POSLEDNÍ TŘI VZÁJEMNÉ ZÁPASY

9.9.2015 Chorvatsko – Malta 2:0
2.9.2011 Malta – Chorvatsko 1:3
17.11.2010 Chorvatsko – Malta 3:0
CHORVATSKO

Hostující Chorvatsko dnes bojuje o hodně! Baráž již sice svěřenci trenéra Čačiće mají jistou, ale tomuto těžkému souboji se hosté chtějí jistě vyhnout a dnes budou chtít vyhrát. Zisk tří bodů by totiž Chorvaty posunul na druhou příčku, ale k tomu potřebují ještě pomoc Itálie, kterou nesmí porazit Norsko. To má aktuálně na druhém místě náskok dvou bodů. Případná remíza Norska by při rovnosti bodů poslala přímo na EURO Chorvatsko, které má lepší vzájemné zápasy.

Posledních pět zápasů

10.10.2015 Chorvatsko – Bulharsko 3:0 (kval.ME)
6.9.2015 Norsko – Chorvatsko 2:0 (kval.ME)
3.9.2015 Ázerbájdžán – Chorvatsko 0:0 (kval.ME)
12.6.2015 Chorvatsko – Itálie 1:1 (kval.ME)
7.6.2015 Chorvatsko – Gibraltar 4:0 (přát. zápas)
MALTA

Domácí reprezentace se jako jednoznačně největší outsider skupiny H nachází na posledním místě a se ziskem dvou bodů se již ani výše posunout nemůže. Na své půdě navíc Malta nevyhrála celých 23 soutěžních utkání v řadě a dnes se tak bude snažit tuto nelichotivou sérii ukončit. Jinak Maltě prakticky o nic nejde.

10.10.2015 Norsko – Malta 2:0 (kval.ME)
6.9.2015 Malta – Ázerbájdžán 2:2 (kval.ME)
3.9.2015 Itálie – Malta 1:0 (kval.ME)
12.6.2015 Malta – Bulharsko 0:1 (kval.ME)
8.6.2015 Malta – Litva 1:0 (přát. zápas)
Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu posledního kola kvalifikace ME, ve kterém Malta přivítá na svém hřišti Chorvatsko. Utkání začíná v 20:45.