La Liga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Levante : CD Leganés - 19. prosince 2017   21:30

0:0
(0:0)
Levante
Olazábal – Pedro López (C) (74. Ivi), Cabaco, Postigo, Luna – Lerma – Jason, Campaña (76. Nano), Lukić (57. E. Bardi), Morales – Ünal.
Fernández – Toňo, Suárez Pier, Samuel, Nano, Ivi, E. Bardi.
Latre – Bueno, Tresaco
Estadio Ciudad de Valencia (Valencia)
14 639 diváků
CD Leganés
Cuéllar – Zaldúa, dos Santos, Muňoz, Rico – Gumbau, R. Pérez – El Zhar (82. Carnero García), Eraso (C), N. Amrabat – Beauvue (86. Guerrero).
Champagne – Bustinza, Morán, M. Koné, Guerrero, Carnero García, Naranjo.

SESTŘIH LA LIGY: Levante - Leganés 0:0

To je ode mě snad už vše, na počtenou.
Předehrávka 17. kola LaLigy mezi Levante s Leganésem skončila smírně. Oba celky si po bezbrankové remíze připíší do tabulky po bodu. Větší radost z něj mají fotbalisté hostujícího týmu, kteří závěrečnou dvacetiminutovku dohrávali v oslabení.

Snadnou práci neměl sudí Latre, ten musel trestat tvrdé zákroky a vyhrocené situace dvanácti žlutýma a dvěma červenýma kartama.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 4:6. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 19:17.
90+4'
Výčet hříšníků nekončí ani po závěrečném hvizdu. Bezprostředně po skončení utkání totiž Erick Cabaco (Levante UD) běžel za hlavním rozhodčím, aby mu vyčetl několik sporných momentů. Muž nejpovolanější už ale žádné diskuze nepřipustil a ještě před odchodem do kabin tasil žlutou kartu.
90+4'
90+4'
Vyloučený hráč je nakonec také na straně domácícho týmu. Výroky hlavního arbitra z lavičky komentoval už vystřídaný José Campaña. Ten byl napomenut už v 50. minutě a po druhé žluté kartě se musí předčasně odebrat do sprch. To je pořádně vyhrocený závěr duelu!
90+2'
Žlutou kartu za řeči dostal José Morales (Levante UD).
90+1'
Hrát se bude ještě čtyři minuty.
90'
Hostující gólman už je v pořádku a teď doslova vpadl pod nohy Luny, aby mu nedovolil vystřelit.
88'
Cuéllar (CD Leganés) se z trávníku zvedá velmi těžce.
87'
Luna (Levante UD) se dral za míčem, ktorý před ním včas odkopl dos Santos, ale ten se poté nechtěně střetl se brankářem svého celku Cuéllarem.
86'
Střídání v týmu CD Leganés: Svou porci času si odpracoval Claudio Beauvue, pracovně zatížen teď bude Miguel Ángel Guerrero.
83'
Levante zahrávalo další roh, ale ani tentokrát z něj neudeřilo. Stav zůstává bezbrankový.
82'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Nabil El Zhar, přichází Raúl García.
81'
Pokus Luny hosté zblokovali a pak zvládli ubránit také exekuci rohového kopu. Dobrá práce.
80'
Žlutou kartu dostal také Claudio Beauvue (CD Leganés), který mimo souboj o míč odhodil Cabaca jako kus nějakého papíru. A to se nedělá.
77'
Na tento teatrální pád rozhodčí neskočí. Penaltu se snažil vymodlit Nano (Levante UD), ale místo toho vidí jenom žlutě zbarvený kartonek.
76'
Další a tentokrát už poslední střídání v týmu Levante UD: dohrál José Campaña a jeho pozici zaujal Nano.
74'
Avizovaná výměna v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Pedro López, přichází Ivi.
72'
Trenér domácího týmu si připravil střídání, to by se mělo uskutečnit už při nejbližším přerušení hry.
69'
Rozhodčí žádnou kritiku nepřipustil a za nesportovní chování napomenul Josebe Zaldúu (CD Leganés).
68'
Nordin Amrabat v osobním souboji zasáhl Campañu loktem do tváře a vykartoval se. Hosté budou dohrávat zápas v oslabení.
65'
Tohle vypadalo velice nadějně, ale skončilo to bídně. El Zhar prošel přes Lunu do pravé části vápna, odkud zamířil daleko od bližší tyče domácí branky.
63'
Za podražení soupeře pyká žlutou kartou Nordin Amrabat (CD Leganés).
62'
Ne, tohle hostům nevyjde. Průniková přihrávka pro Amrabata byla dlouhá, příliš dlouhá.
61'
Při snaze odebrat Campañovi balon se Gerard Gumbau (CD Leganés) provinil proti pravidlům a za faul zezadu inkasoval žlutou kartu.
59'
Moralesův pas měl ve vápně najít Ünala. Ale ouha, do akce domácího fotbalisty se vloudila chybička.
57'
První výměnu hráčů provedl tým Levante UD: Saša Lukić přenechal své místo Enisi Bardimu.
56'
Z rohu pokutového území zakončující Rico (CD Leganés) namasíroval záda jednoho z obránců.
54'
Přiznám se, že teď jsem dobře neviděl kdo, nicméně někdo z hostujících hráčů kopl míč vysoko nad branku.
52'
Žlutou kartou mohl být potrestán také Amrabatův nešetrný faul vůči domácímu Lermovi. Rozhodčí ji však pro tentokrát ponechal ve své kapsičce.
50'
José Campaña (Levante UD) si po sporném verdiktu rozhodčího pustil pusu na špacír a to neměl dělat. Proč? No přece z důvodu karetního trestu.
49'
Hra se přemístila doprostřed hřiště.
47'
Z tohoto mráčku nezapršelo, protože některý z obránců Levante odvrátil centr mimo rizikovou zónu.
46'
Hned v jeho úvodu hosté vybojovali roh.
46'
Hlavní aktéři se vracejí zpátky na hřiště.
Úvodní pětačtyřicetiminutovka gól nenabídla, alespoň ne regulérní. Na jejím začátku byli lepší fotbalisté Levante, ale postupem času převzali iniciativu hosté. A právě svěřenci Asiera Garitana skórovali, bohužel pro ně z ofsajdového postavení. Myslím, že po změně stran to ještě bude veliký boj, máme se na co těšit.
45'
45'
V závěru poločasu se Cabaco (Levante UD) provinil útočným faulem a víc se toho už nestane.
43'
Skvělá reakce Olazábala, který těsně před dobíhajícím Beauvuem sebral centr do rukavic a pak rychle rozehrál pro své spoluhráče v dresu Levante.
40'
Ünal (Levante UD) se pustil do rychlostního souboje muž proti muži a vyšel z něj jako poražený.
39'
Hosté neuspěli s rozehrávkou rohového kopu a musejí zase pospíchat dozadu.
37'
Pérez (CD Leganés) z přímáku posadil balon na hlavu Rica, který v těžké pozici nesrovnal mířidla.
35'
Ve vzdušném souboji si Jefferson Lerma (Levante UD) pomohl nedovoleným způsobem a jeho loket v obličeji protihráče sudí potrestal žlutou kartou.
34'
Beauvue hlavou po centru z přímého kopu poslal Leganés do vedení, jeho branka však kvůli porušení ofsajdového pravidla neplatí.
31'
Levante čelilo další exekuci rohového kopu a i v tomto případě vše zvládlo s přehledem.
29'
Následnému rohu se domácí hravě ubránili.
28'
Nařízená standardní situace byla pro bránící se Levante hodně nebezpečná! Centrovaný balon totiž jeden z hráčů prodloužil na Gumbaua a jeho pokus z voleje musel Olazábal vyškrábnout konečky prstů nad břevno.
27'
Teď se podél pravé lajny rozběhl El Zhar (CD Leganés) a byl zastaven jen za cenu faulu.
25'
Už nějakou dobu se hraje výhradně uprostřed hřiště.
23'
První napomenutí. Za držení Campani dostal žlutou kartu Mauro dos Santos (CD Leganés).
22'
Z dálky to po individuální akci zkusil také Amrabat (CD Leganés) a jeho rána nebyla vůbec špatná, když prosvištěla kolem levé tyčky.
20'
Cuéllar (CD Leganés) musel dávat bacha, aby lapil Jasonovu překvapivou střelu z uctivé vzdálenosti.
18'
Roh mělo k dispozici také Levante. Campaña se ho rozhodl rozehrát prostřednictvím krátké přihrávky.
17'
Centr z něj se stal kořistí domácího brankáře.
16'
Hosté způsobili pořádný rozruch. Zblokovaná rána El Zhara zpoza vápna se odrazila na kopačku Zaldúy, ten našel Beauvueho a jeho pokus byl sražen na roh.
14'
To byla parádička. Jason během svého samostatného průniku zesměšnil hostujícího obránce jesličkama.
13'
Hráči Levante se usadili na útočné polovině.
11'
Cuéllara musel být pozorný. Strážce hostující branky zaměstnala nepříjemná skákavá střela ze střední distance zakončujícího Moralese.
8'
Domácí vstoupili do utkání velmi aktivně a tak není náhodou, že první šanci si vytvořili právě oni. Campaña si naběhl do předbrankového prostoru na Jasonův vzdušný pas a hlavou málem vymetl pravou šibenici!
6'
Také tentokrát se obrana Leganésu důkladně připravila a nabíhající soupeře nepustila do zakončení.
5'
Po sraženém centru Pedra Lópeze se hráči Levante ujmou rozehrávky dalšího rohového kopu.
3'
Domácí opět získali míč a po svém výpadu zahrávali roh. Míč po Campañově centru propadl až k Lukićovi, který v krkolomné pozici nedokázal zakončit.
2'
Na opačné straně zase došlo k útočnému faulu, provinil se jím Campaña (Levante UD).
1'
Hned první akce byla ofsajdová, v postavení mimo hru se ocitl Beauvue (CD Leganés).
1'
Duel začal kombinační souhrou fotbalistů Leganésu.
1'
Hlavní aktéři už nastoupili na hrací plochu.

Levante UD: Olazábal – Pedro López (C), Cabaco, Postigo, Luna – Lerma – Jason, Campaña, Lukić, Morales – Ünal.
Náhradníci: Fernández – Toňo, Suárez Pier, Samuel, Nano, Ivi, E. Bardi.

CD Leganés: Cuéllar – Zaldúa, dos Santos, Muňoz, Rico – Gumbau, R. Pérez – El Zhar, Eraso (C), N. Amrabat – Beauvue.
Náhradníci: Champagne – Bustinza, Morán, M. Koné, Guerrero, Carnero García, Naranjo.

Rozhodčí: Latre – Bueno, Tresaco.
Na hřišti Estadio Ciudad de Valencia právě probíhá rozcvička. Do zahájení utkání zbývá třicet minut.
Co se týká formy, ani jeden z celků si nemůže vyskakovat. Z posledních pěti zápasů má Levante bilanci 1-2-2 a Leganés 1-0-4. Je tedy co zlepšovat.
Poslední vzájemný duel je hodně fousatý. Oba týmy mezi sebou naposledy změřily síly v únoru 2004 a z hubeného vítězství 1:0 se tehdy radovalo domácí Levante. Klub z Valencie nevzpomíná rád jenom na tento zápas, ale rovnou na celou sezonu, protože v ní oslavil postup do elitní španělské soutěže.
Ztráta patnáctého Levante na jedenáctý Leganés je tříbodová. Pokud tedy Unión Deportiva svého protivníka porazí, dotáhne se na něj.
Všem fotbalovým fanynkám a fanouškům přeji příjemný úterní večer. Předehrávkou mezi týmy Levante a Leganés odstartuje 17. kolo LaLigy, ve kterém nás mimo jiné čeká také El Clásico. Nejprestižnější fotbalové utkání ve Španělsku se bude konat den před Vánoci. Ale nepředbíhejme.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.