La Liga - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vallecano : Levante - 20. května 2022   21:00

Vallecano
19' García V  • 63' Guardiola
2:4
(1:3)
Levante
27' Melero  (Saracchi) • 45' Martí  (Morales) • 45+1' Melero   • 77' Coke
Vallecano
Zidane – Balliu, Suárez II (62. Comesaña), Catena, Rodrígues (83. A. Asensio) – Valentín, López III – Bébé (72. Falcao), Nteka, García V – Guardiola (72. Sylla).
Dimitrievski – Ciss, García X, M. Hernández, Maraš, M. Navarro, Palazón.
Levante
Cárdenas – Coke (85. Vezo), Pier, Postigo, Saracchi (65. Miramón) – Cantero, Radoja, Melero (46. Pepelu), Bardhi – Martí (65. Pubill), Morales.
Cuñat, Primo – Cáceres, Faraj, Kočorašvili, Leal.

Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 8:7. Střely mimo: 7:5. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 8:12.
Je konec! Vallecano nakonec nezvládlo závěrečný duel v letošní sezóně a padlo s Levante 2:4. Domácí se sice díky dobrému vstupu a zásahu Garcíi dostali do vedení, ale rychle vyrovnal Melero. V závěru prvního poločasu navíc poslal hosty do vedený Martí a o minutu později přidal třetí zásah Melero. Po změně stran sice snížil z penalty Sergio Guardiola, ale poslední slovo měl po přímém kopu Levante Coke.
90+6'
90+4'
Levante se usadilo na polovině soupeře a už domácím hráčům nechce půjčit míč. Naopak domácí ze všech sil napadají.
90+3'
Za další přihrávkou do vápna se hnal aktivní Sylla, ale důrazný obránce hostujícího mužstva jej nenechal otočit se do vyložené šance.
90+2'
Před branku Levante putoval střílený centr z levé strany, jenže v nebezpečném prostoru byl jeden domácí hráč proti trojici soupeřů.
90'
Vallecano mělo po další standardní situaci tlak, který vyústil centrem na Syllu, jenže ten u zadní tyče neusměrnil hlavičku do branky.
89'
Domácí ještě mohli snížit po rohovém kopu! Na prudký centr si naskočil Santi Comesaña, ale jeho hlavičku gólman reflexivně vyrazil!
88'
Alejandro Catena si zpracoval odražený míč na polovině hřiště a chtěl rozběhnout spoluhráče na pravé straně. Jeho pobídka ale nikoho v bílém nenašla.
87'
Žlutá karta pro tým Levante UD (Rúben Vezo).
86'
Střídající Rubén Vezo se ihned po svém příchodu na trávník zapojil do ofenzivy, ale jeho pobídka skončila na noze obránce v bílém dresu.
85'
Střídání v týmu Levante UD:
ze hřiště odchází Coke, přichází Rúben Vezo.
85'
Radamel Falcao číhal na malém vápně na centr z pravé strany, ale míč k němu nakonec neprošel, jelikož na poslední chvíli zasáhl obránce.
84'
Domácí sice zahrávali přímý kop v blízkosti velkého vápna, ale jeho rozehrávka skončila prachbídně. Míč prolétl kolem zadní tyče.
83'
Střídání v týmu Rayo Vallecano:
ze hřiště odchází Kévin Rodrígues, přichází Alejandro Asensio.
82'
Do pokutového území se vřítil rychlonohý Radamel Falcao, ale tomu se pod nohy na poslední chvíli vrhl soupeř, který míč odehrál na roh.
81'
Po krátkém přerušení se znovu pokračuje ve hře. Skvěle se dnes prezentují také domácí fanoušci, kteří si poslední zápas sezóny užívají hlasitým skandováním.
79'
Sudí deset minut před koncem odpískal osvěžovací pauzu.
77'
Levante právě vstřelilo branku! Levante přidává čtvrtou branku a prakticky si zajišťuje dnešní triumf! COKE si naběhl na centr z přímého kopu a po závaru na malém vápně dostal míč za čáru! Zkušený hráč dnes navíc v dresu Levante nastupuje naposledy.
76'
Žlutá karta pro tým Levante UD (Sergio Postigo).
75'
Hra je přerušena! Sudí viděl nedovolený zákrok zkušeného harcovníka Radamela Falcaa, který se hodně diví.
74'
Nemanja Radoja si v jednom ze soubojů na polovině hřiště pomohl vysokou nohou, ale rozhodčí nechává pokračovat ve hře bez přerušení.
73'
Střídající Sylla se hnal vpřed po levém křídle, ale jeden z obránců v modročerveném dresu se k němu včas stáhl a odehrál míč do autu.
72'
ze hřiště odchází Bébé, přichází Radamel Falcao.
ze hřiště odchází Sergi Guardiola, přichází Mamadou Sylla.
71'
Alejandro Catena ztratil míč v citlivém prostoru a málem pustil soupeře do zakončení. Nikdo v červenomodrém dresu ale nevypálil.
70'
Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut a domácí Vallecano se zatím marně snaží smazat náskok Levante ze závěru první půle. Prudkou přihrávku nedohnal na hřišti Alejandro Catena.
69'
Levante mělo k dispozici přímý kop. Vysoký centr přiletěl na malé vápno, ale tam bez problémů zasáhla defenziva Vallecana.
68'
Hostující Levante pro změnu podniklo výpad po levém křídle, ale Pubill centrem na malé vápno trefil jen prvního soupeře.
67'
Randy Nteka dostal fantastickou přihrávku do vápna, kde se z voleje položil do padajícího míče, ale hostující brankář vytáhl fantastický zákrok!
66'
Domácí brankář Zidane nyní zrychlil rozehrávku a nakopl míč na polovinu soupeře. K jeho pobídce se nikdo ze spoluhráčů nedostal.
65'
ze hřiště odchází Roger Martí, přichází Marc Pubill.
ze hřiště odchází Marcelo Saracchi, přichází Jorge Miramón.
63'
Vallecano právě vstřelilo branku! Je sníženo! K exekuci pokutového kopu se postavil SERGI GUARDIOLA a s přehledem penaltu proměnil!
62'
ze hřiště odchází Mario Suárez, přichází Santi Comesaña.
61'
Je to tak! Místo branky na 4:1 je to penalta pro Vallecano!
60'
Tak pozor! Sudí ještě zkoumá, zda akci nepředcházel faul v pokutovém území na Bébého.
60'
Levante právě vstřelilo branku! Hostující celek přidává čtvrtou branku a prakticky rozhoduje o svém triumfu! JOSE LUIS MORALES se dostal do úniku, místo střely obešel brankáře a jednoduše trefil prázdnou branku! Branka ale nemůže platit, protože akci předcházel nedovolený zákrok v opačném vápně!
59'
Po krátkém přerušení způsobeném ošetřováním jednoho z domácích hráčů se pokračuje ve hře. Bébé spěchal vpřed z pravé strany, ale předkopl si míč daleko před sebe.
57'
Vallecano podniklo rychlý výpad po pravé straně, jenže vysoký centr prolétl velkým vápnem bez jakékoliv teče.
56'
Právě Bardhi by si měl dávat pozor na ostré zákroky. Krátce po obdržení žluté karty znovu dojel jednoho ze soupeřů.
55'
Žlutá karta pro tým Levante UD (Enis Bardhi).
54'
Vallecano zahrávalo rohový kop. Přetažený centr se snesl k zadní tyči, ale tam se k zakončení hlavou dostal jen Mario Suárez, který poslal míč nad břevno.
53'
Balliu prošel po křídle do blízkosti velkého vápna, ale důrazný Saracchi jej skvělým defenzivním zákrokem nepustil do vápna.
52'
Morales si pokryl míč před Catenou a byl faulován přímo před očima hlavního rozhodčího. Sudí dnes zatím nemusel vytahovat kartu.
51'
Bébé napadal rozehrávku Levante na jeho polovině, nicméně stopeři hostujícího celku si dali dobrý pozor a odehráli míč do bezpečí.
50'
Zadáci Levante nadále pokračují v kombinaci na polovině Vallecana. Domácí celek závěr první půli naprosto odrovnal.
49'
Pepelu se dostal na levé straně k odraženému míči a poslal pobídku do velkého vápna. Na jeho centr ale nikdo v tmavém dresu nedosáhl.
48'
Po pravé straně prošel do blízkosti velkého vápna Bébé, ale jeho přízemní centr skončil na hrudi prvního obránce Levante.
47'
Hostující Levante vstoupilo aktivně také do druhého poločasu a pomaličku se tlačí do ofenzivy. Defenziva domácího mužstva musí být pozorná.
46'
ze hřiště odchází Gonzalo Melero, přichází Pepelu.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce je na tom lépe Levante. Domácí se sice díky dobrému vstupu a zásahu Garcíi dostali do vedení, ale rychle vyrovnal Melero. V závěru prvního poločasu navíc poslal hosty do vedený Martí a o minutu později přidal třetí zásah Melero.
45+3'
45+1'
Levante právě vstřelilo branku! Domácí celek je v závěru prvního poločasu naprosto mimo hru a hosté rychle přidávají třetí zásah! GONZALO MELERO si udělal prostor na hranici vápna a technickým obstřelem rozvlnil síť!
45'
Levante právě vstřelilo branku! Levante v závěru prvního poločasu otáčí výsledek dnešního souboje! Příliš mnoho prostoru dostal na levé straně hřiště José Luis Morales, který předložil míč na malé vápno a osamocený ROGER MARTÍ se nemýlil!
44'
Levante zahrávalo přímý kop v blízkosti velkého vápna. Jeho exekuce se ujal autor vyrovnávací branky Melero, ale brankář jeho ránu vyškrábl.
43'
Hra se v závěru prvního poločasu hodně kouskuje. Ani jeden z týmů se v koncovce první půle prakticky nedostává do zakončení.
42'
Levante zahrávalo rohový kop. Centrovaný míč se snesl na malé vápno, kde bez problémů zasáhli hlavičkáři domácího Vallecana.
41'
Levante se snažilo podniknout rychlý protiútok středem hrací plochy, ale pobídka směřující na levé křídlo skončila v moci obránců.
40'
Bébé zahrával přímý kop v blízkosti velkého vápna. Jeho přízemní dělovka skončila na hrudi prvního obránce ve zdi.
39'
Domácí gólman Luca Zidane se musel zapojit do rozehrávky Vallecana. Jeho pobídka směřovala na levou stranu, kde nenašel spoluhráče.
38'
Sergi Guardiola si chtěl na pravé straně obhodit statického soupeře, ale ten jej zastavil jen za cenu nedovoleného zákroku. Vallecano bude pokračovat v kombinaci.
37'
Vallecano vhazovalo v blízkosti velkého vápna Levante. Na pobídku si naběhl Bébé, který ustál souboj s obráncem, ale nedokázal odcentrovat.
36'
Kévin Rodrígues vyslal prudkou přízemní ránu zpoza velkého vápna, ale dobře postavený obránce v dresu Levante jeho dělovku usměrnil na roh.
35'
Po další době se k solidní šanci dostal domácí celek. Zpoza vápna zakončil levačkou Mario Suárez, ale hostující brankář jeho ránu vyrazil!
34'
Po krátké přestávce se znovu pokračuje ve hře. Na polovině domácích nyní kombinuje Levante, ale obrana Vallecana drží pevný blok.
32'
Sudí odpískal krátkou přestávku na osvěžení.
31'
Randy Nteka uspěl v přetlačované na polovině hřiště a před soupeřem dokázal míč sklepnout na spoluhráče v bílém dresu Vallecana.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme uvolněné utkání. Oba týmy se snaží sympaticky útočit.
29'
Randy Nteka se sice krásně prosmýkl do pokutového území, nicméně následná patička se mu vůbec nepovedla a svou chybu musel napravit faulem.
27'
Levante právě vstřelilo branku! Je vyrovnáno! Hostující Levente udeřilo jako blesk z čistého nebe! GONZALO MELERO si ve vápně naskočil na prudký centr z levé strany a krásnou hlavičkou usměrnil míč do dolního rohu!
27'
Roger Martí prošel kolem dvou soupeřů na levou stranu hrací plochy, ale nedokázal si obhodit Maria Suáreze.
26'
Domácí stopeři nyní uklidňují rozehrávku na vlastní polovině a nikam se neženou. Ani hráči Levante rozehrávku domácích neatakují.
25'
Roger Martí se pohybem kolem velkého vápna snaží strhnout výkon svých spoluhráčů, nicméně nikdo v tmavých dresech se zatím k slušnému výkonu Martího nepřidává.
24'
Roger Martí střílel zpoza velkého vápna levačkou, nicméně jeho dělovka nabrala příliš velkou výšku a skončila na tribuně za domácí svatyní.
23'
Neskutečně aktivní Bébé centroval z pravé strany do pokutového území, nicméně trefil pouze hrudník prvního soupeře v bílém dresu.
22'
Vallecano pro změnu podniklo rychlý výpad po pravé straně. Bébé chtěl zrychlit akci pobídkou do vápna, nicméně trefil prvního hráče soupeře.
21'
Domácí celek i po vstřelení úvodní branky dnešního souboje pokračuje v aktivitě. Vallecano si poslední zápas letošního ligového ročníku skutečně užívá.
19'
Vallecano právě vstřelilo branku! Po další rychlé akci už se favorizované Rayo Vallecano dostává do vedení! ÁLVARO GARCÍA prošel z levé strany do vápna, dovolil si kličku na malém vápně a procedil míč pod gólmanem do sítě!
19'
Z pravé strany se dostal k odcentrování právě Alejandro Catena, ale jeho nadýchaná pobídka dopadla do rukavic vyběhnutého brankáře Levante.
18'
Sergio Postigo poslal na vlastního brankáře hodně prudkou malou domů a gólman Levante měl plno práce, aby balón dokázal odehrát mimo nebezpečí.
17'
Alejandro Catena se hnal za přihrávkou na hranici velkého vápna, ale nikdo ze spoluhráčů se mu nenabídl do volného prostoru.
16'
Álvaro García si výborně pokryl míč na polovině soupeře a nenechal se odstavit.
15'
Levante se opět dostalo do pokutového území, nicméně urostlí obránci domácího Vallecana si centr pohlídali a odehráli míč ven ze šestnáctky.
14'
Hosté zahrávali rohový kop, jenže zvolili rozehrávku do kombinace a vůbec se nedostali k odcentrování do vápna.
13'
Právě Bébé tentokrát vymyslel přihrávku na pravou stranu pokutového území, kam sprintoval Randy Nteka, ale míč mu pod kopačkou utekl do autu.
12'
Zajímavá šance pro domácí celek! Urostlý Bébé si tělem udělal prostor na hranici velkého vápna, ale jeho ránu hostující brankář udržel v rukavicích!
11'
Bébé se tentokrát stáhl na vlastní polovinu, kde pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Vallecano si hledá prostor pro přechod vpřed.
10'
Levante uklidňuje rozehrávku na vlastní polovině, nicméně zatím se hosté jen těžko dostávají skrz skvěle se pohybující defenzivní val Vallecana.
9'
Enis Bardhi táhl akci Levante, narýsoval kolmici do vápna, ale José Luis Morales pokusem o zpětnou přihrávku nechal vyniknout domácího brankáře.
8'
Bébé z pravé strany sice odcentroval do pokutového území, jenže jeho pobídka skončila v rukavicích brankáře hostujícího Levante.
7'
Obrana Levante si tentokrát dala pozor na vysoký nákop na hranici velkého vápna a bez problémů míč odehrála mimo nebezpečí.
6'
Domácí celek pokračuje ve vysokém tempu na vlastní polovině. Vallecano zatím soupeře nepouští do blízkosti velkého vápna.
5'
První zakončení domácího celku. Po chybě hostující defenzivy zakončoval právě Bébé, ale jeho rána z ostrého úhlu vůbec netrefila branku.
4'
Bébé napadal rozehrávku na polovině hřiště, ale jeden ze soupeřů před ním na poslední chvíli odkopl míč mimo nebezpečný prostor.
3'
Álvaro García zůstává po předchozím souboji pořádně otřesený a podle všeho bude potřebovat ošetření. Uvidíme, zda dnešní duel vůbec dohraje.
2'
Rober Pier trefil jednoho z domácích fotbalistů ostrým šlapákem a může být rád, že za svůj zákrok neviděl žlutou kartu.
1'
Domácí Vallecano obstaralo výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Nováček se bude chtít s povedenou sezónou rozloučit vítězstvím.
1'

Rayo Vallecano: Zidane – Balliu, Suárez II, Catena, Rodrígues – Valentín, López III – Bébé, Nteka, García V – Guardiola.
Náhradníci: Dimitrievski – A. Asensio, Ciss, Comesaña, Falcao, García X, M. Hernández, Maraš, M. Navarro, Palazón, Sylla.

Levante UD: Cárdenas – Coke, Pier, Postigo, Saracchi – Cantero, Radoja, Melero, Bardhi – Martí, Morales.
Náhradníci: Cuñat, Primo – Cáceres, Faraj, Kočorašvili, Pepelu, Miramón, Leal, Pubill, Vezo.
Rayo Vallecano

Rayo Vallecano prožilo jako nováček mezi španělskou elitou solidní sezónu. Před posledním kolem má na kontě čtyřicet dva bodů a drží dvanáctou pozici. Vallecano mělo velmi silný zejména vstup do ligového ročníku. Ve druhé polovině sezóny došla Vallecanu šťáva, nicméně domácí celek může být spokojený. V případě vítězství a zaváhání Valencie si ještě může o místo polepšit. V posledním kole padlo 1:2 na Mallorce.
Levante UD

Hostující Levante se dnešním duelem loučí s nejvyšší španělskou soutěží. V letošním ročníku totiž ve třiceti sedmi duelech získalo jen třicet dva bodů a je na předposlední devatenácté pozici. Na záchranu aktuálně ztrácí čtyři body, což už nemůže dohnat. V posledním souboji si Levante alespoň lehce udobřilo fanoušky, když na domácí půdě přehrálo 3:1 Deportivo Alavés.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.