La Liga - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Granada : Espanyol - 22. května 2022   20:00

0:0
(0:0)
Granada
Maximiano – Quini, V. Díaz (C), D. Duarte, Escudero – Collado (85. G. Sánchez), Petrović (85. Bacca), L. Milla (33. Eteki, 85. Gonalons) – Puertas, J. Molina, Suárez V (61. Uzuni).
Escandell – Arias, Soro, Machís, Arezo, I. Ruiz, Brau.
Hernández – Villanueva, Escuderos
Estadio Nuevo Los Cármenes (Granada)
17 951 diváků
Espanyol
López I – López II (C) (88. Calero), Se. Gómez, Cabrera – A. Vidal, Y. Herrera, Melamed (73. Melendo), Darder, Vilhena (88. Vilà) – Embarba (73. Wu), Puado (90. Koleosho).
Oier, García XV – Miguelón, Mérida, Loren, Dimata, Pérez.

To je ode mě z tohoto utkání a celé této sezony španělské LaLigy všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.

Fauly: 9:12.
Hráči Granady teď leží nebo sedí na trávníku a mnozí pláčou. Spolu s nimi i fanoušci na tribunách, kteří viděli výsledky zápasů Cádizu a Mallorcy, kteří své zápasy vyhrály a tyto výhry je nakonec posunuly o bod před Granadu. Ta se v dnešním rozhodujícím zápase dlouho nedokázala prosadit, od cca 65. minuty ale přece jen začala svůj tlak na obranu Espanyolu postupně zvyšovat. Klíčovým momentem celé sezony Granady se stal pokutový kop, který byl nařízen po ruce Gómeze v pokutovém území, zkušený útočník Jorge Molina ale o pár centimetrů minul branku Espanyolu. Stejný hráč měl pak obrovskou šanci i v nastaveném čase, hlavičkou ale míč usměrnil jen do rukou gólmana Espanyolu a jelikož pak Bacca technickou střelu, který byla tečovaná, orazítkoval jen tyč branky hostů, tak se domácí vytoužené branky, která by je zachránila v nejvyšší španělské soutěži, nedočkali. Sezona 2022/2023 španělské LaLigy tak bude bez Granady. Espanyol se jako nováček v soutěži udržel a skončil na 14. místě ligové tabulky.
90+5'
90+5'
Poslední zoufalý útok Granady vedl po levé straně Uzuni, jeho nepřesný centr ale skončil až u rohového praporku na opačné straně hřiště. Tímto se naděje Granady na záchranu končí.
90+4'
Granada má teď obrovský tlak. Domácí získali standardku na útočné polovině, nákop do šestnáctky ale skončil v rukou brankáře Espanyolu Diega Lópeze.
90+3'
Bacca si navedl míč před šestnáctkou Espanyolu na pravačku a technickou střelou, kterou ještě tečoval obránce hostů, orazítkoval levou tyč branky Espanyolu.
90+3'
Puertas našel výborným centrem z pravé strany ve středu šestnáctky Espanyolu úplně volného Molinu, ten ale ve výborné pozici usměrnil míč hlavou jen do středu branky na brankáře Diega Lópeze.
90+2'
Centr od rohového praporku z opačné strany spadl zhruba na penaltový bod, kde se k míči nakonec protlačil Quini. Jeho střela z otočky skončila výrazně mimo branku Espanyolu.
90+1'
Na centr z rohu Granady si vyskočil ve středu domácí šestnáctky Sánchez, jeho hlavička ale byla sražena nad Lópezovu branku.
90'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona:
ze hřiště odchází Javi Puado, přichází Luca Koleosho.
89'
Granada by se ráda dostala do závěrečeného tlaku, míč ale mají pod kontrolou hosté a ti si ho přihrávají po celé ploše vlastní poloviny hřiště.
88'
ze hřiště odchází Tonny Vilhena, přichází Dídac Vilà.
88'
ze hřiště odchází David López, přichází Fernando Calero.
87'
Žlutou kartu za podražení rozběhnutého protihráče dostává Sergio Escudero (Granada CF).
86'
Granada už nemá na čo čekat a hned po zisku míče všichni její hráči startují dopředu. Na konci posledního rychlého útoku do obrany Espanyolu byla slabá střela Puertase po zemi do rukou brankáře Diega Lópeze.
85'
Střídání v týmu Granada CF:
ze hřiště odchází Yan Eteki, přichází Maxime Gonalons.
85'
ze hřiště odchází Álex Collado, přichází Germán Sánchez.
85'
ze hřiště odchází Njegoš Petrović, přichází Carlos Bacca.
84'
Hosté pod tlakem míč už jen odkopli na domácí polovinu. Tam se k němu dostal Duarte, jenž ho nakopl na Uzuniho do ofsajdu.
83'
Podle hlavního rozhodčího se o faul nejednalo a domácí hráč je v pořádku, takže hra může pokračovat.
82'
Puertas se rozběhl za tečovanu přihrávkou Collada mezi obránce Espanyolu do šestnáctky a v ní po kontaktu s obráncem hostů spadl. Hra je přerušena.
81'
Tentokrát se mu už výkop povedl a domácí se velmi rychle dostali na útočnou polovinu. Centr ani střela z jejich strany zatím nepřišly.
80'
Ten však vykopl míč nepřesně a hosté se k němu rychle dostali zpět. Darder ho obloučkem poslal do domácí šestnáctky, tento úmysl ale přečetl domácí gólman Maximiano a dostal se k hracímu předmětu jako první.
79'
Espanyol se dostal po další rozehrávce až k domácímu pokutovému území. Na centr Vidala z pravé strany si na zadní tyči naběhl Puado, hlavičkou z těžké pozice ale míč prakticky přihrál domácímu brankáři Maximianovi.
78'
Až po více než dvou minutách se modro-bílí konečně dostali přes půlící čáru, aby byli domácími zatlačeni zase zpět před vlastní šestnáctku. Míč ale stále drží na svých kopačkách.
77'
Domácí okamžitě zvýšili svou aktivitu v napadání rozehrávky Espanyolu, ten má ale míč nadále pod kontrolou a vůbec se dopředu nežene.
76'
Na hrací ploše mají míč mezitím na kopačkách hosté, kteří ho posunuli dozadu na obránce a od nich začíná jejich další útočná akce.
Neproměněná penalta může vyjít Granadě velmi draze, protože Cádiz se v souběžně hraném utkání s Alavésem dostal do vedení a srazil tak Granadu v tabulce na sestupovou 18. pozici.
74'
Granada pokračuje ve svém náporu a tlačí se dopředu čím dál víc. Hosté už se jen zatáhli do obrany.
73'
ze hřiště odchází Adrián Embarba, přichází Lej Wu.
73'
ze hřiště odchází Nico Melamed, přichází Óscar Melendo.
72'
Jorge Molina (Granada CF) penaltu vůbec nezvládl! Slabou střelou po zemi poslal míč o kousek mimo levou tyč Lópezovy branky, gólman hostů ale stranu vystihl a i kdyby míč Molina namířil k tyči do branky, tak by tuto střelu gólman Espanyolu nejspíše vyrazil.
71'
Hlavní rozhodčí po zhlédnutí videa nařídil pokutový kop Granady!
70'
Nakonec se hlavní rozhodčí Alejandro José Hernández Hernández jde podívat na videozáznam sám.
69'
Hra se konečně zrychlila, protože domácí cítí, že potřebují vstřelit branku. Collado se uvolnil na pravém křídle a centrem napálil v šestnáctce ruku Gómeze. Hlavní rozhodčí situaci konzultuje s videoasistentem.
68'
Akce Granady ale k ničemu nevedla, naopak po ztrátě míče museli domácí zacouvat rychle dozadu. Melamedův nebezpečný centr před branku odkopl z vlastní šestnáctky Duarte.
67'
Odražený míč se pak dostal na kopačky hráčů Granady, kteří po zisku míče přecházejí k obléhání seřazené obrany Espanyolu.
66'
Domácí získali standardní situaci z levé strany útočné poloviny. Tu rozehrál centrem do šestnáctky Espanyolu Collado, i tentokrát si ale obrana barcelonského týmu dokázala poradit.
65'
Držení míče: 44 % : 56 %
64'
Hosté okamžitě odpověděli svým protiútokem, který zakončil z pravé strany domácího pokutového území, střelou z poměrně ostrého úhlu Melamed. Domácí gólman Maximiano si s jeho pokusem poradil.
63'
Puertas se uvolnil na pravém křídle, míč si však předkopl příliš daleko a v šestnáctce Espanyolu mu ho nakonec dokázal odkopnout Cabrera.
62'
Střídající Uzuni vypíchl míč jednomu z obránců Espanyolu, ten mu ale čistým skluzem před vlastní šestnáctkou dokázal míč vzít. Následný pokus hostů o protiútok do otevřené obrany zastavili domácí taktickým faulem ve středu pole.
61'
ze hřiště odchází Luis Javier Suárez, přichází Myrto Uzuni.
59'
Suárez se hezky uvolnil na levém křídle a přihrávkou do středu šestnáctky Espanyolu hledal Molinu. Ten si ale ve výborné střelecké pozici zkoušel míč zpracovat a to se mu nepovedlo.
58'
Espanyol zastavil další pokus domácích o přechod středu pole, tentokrát to ale bylo jen kvůli faulu Embarby na Escudera.
57'
Po jeho výkopu se míč vrátil na kopačky hostů a ti tak mohli zaútočit do otevřené domácí obrany. Ze své akce ale vytěžili jen centr Vidala, který domácí brankář Maximiano chytil.
56'
Hosté vybojovali rohový kop. Na centr z něj si ve středu šestnáctky vyskočil nejvýše Gómez, prudkou hlavičkou ale nasměroval míč přimo na připraveného domácího gólmana Maximiana.
55'
I tak se hostům povedlo proniknout na útočnou polovinu a kombinací na krátké přihrávky se pomalu, ale jistě přibližují k domácí šestnáctce.
54'
Espanyol se opět snaží rozehrát, vysoký presink Granady ale drží obránce hostujícího týmu na jejich polovině a nikdo se jim navíc nenabízí na přihrávku.
52'
Rozehrávka se jim povedla a Espanyol se dostal až k domácí šestnáctce. Vilhena se na levé straně tlačil k centru, při tom si ale míč předkopl za brankovou čáru.
51'
Až teď se hosté poprvé ve druhém poločase dostali na delší dobu k míči. Jejich obránci se v této chvíli snaží o založení postupného útoku.
50'
Colladovi se ale rozehrávka této standardky vůbec nepovedla a jeho nízko letící centr bez problémů odkopli do bezpečí obránci Espanyolu.
49'
Domácí vstoupili do druhého poločasu velmi aktivně a ještě v něm nepůjčili hostům míč. Collado byl navíc faulován na pravé straně útočné poloviny a Granada tak získává standardní situaci.
48'
Collado se s míčem prokličkoval až do pokutového území Espanyolu, kde při další kličce spadl kvůli kontaktu s obráncem. Hra navzdory protestům domácích hráčů i fanoušků pokračuje bez přerušení dál.
Mallorca vstřelila branku a vede 1:0. Virtuálně se tak dostala před Granadu na 16. místo a Granada spadla na poslední nesestupové 17. místo.
47'
Domácí se postupnou kombinací dostali k šestnáctce Espanyolu a v této chvíli se svou kombinací snaží najít mezeru v obranném postavení hostů.
46'
Výkop druhého poločasu měli domácí. Během přestávky nedošlo k žádnému střídání.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:01.
První poločas nám nenabídl příliš zajímavou podívanou. Oba týmy se zaměřily na obranu, zajímavých momentů před brankami proto moc nebylo a v těch, které jsme viděli, se zase ukázala nekvalita zakončení fotbalistů obou týmů. Největší šanci domácích měl už v úvodu zápasu Puertas, jeho střelu po zemi ke vzdálenější tyči ale vyrazil brankář Espanyolu Diego López. Na opačné straně se domácí brankář Maximiano zaskvěl proti střele Embarbu pod břevno ve 35. minutě. Výsledkem snažení fotbalistů v prvním poločase je tak logický bezbrankový výsledek, který by v této chvíli Granadě na záchranu stačil. Ostatní zápasy týmů bojujících o záchranu jsou totiž zatím také bez branek.

Fauly: 5:4
45+1'
45+1'
Darder potáhl míč k šestnáctce Granady a tvrdou střelou ho poslal do rukou připraveného domácího brankáře Maximiana.
45'
Tu rozehrál Darder, jemuž se ale centr vůbec nepovedl a míč nakopl daleko za brankovou čáru.
44'
Suárez zastavil faulem na pravé straně vlastní poloviny rozběhnutého Melameda. Standardní situace pro Espanyol.
43'
Espanyol odpovídá na tyto dva momenty před svou brankou postupným útokem, kterým se dostal na útočnou polovinu.
42'
Další příležitost domácích už byla zajímavější. Molina dostal míč k šestnáctce Espanyolu a přes obránce vystřelil, jeho bombu však dokázal gólman hostů Diego López vyrazit.
41'
Právě Collado pak nacentroval od rohového praporku do středu šestnáctky, kde se k hlavičce protlačil Díaz. V těžké pozici však míč jen prodloužil do rukou brankáře Diega Lópeze.
40'
Exekuci přímého kopu na sebe vzal Escudero, tvrdou střelou ale namířil jen do zdi z hráčů Espanyolu. Následnou střelu Collada srazil jeden z obránců Espanyolu na rohový kop.
39'
Collado si před šestnáctkou chtěl obhodit Melameda, ten ho ale bokem srazil při jeho kličce na trávník. Přímý kop pro Granadu z dobré střelecké pozice.
38'
Podobně mizerný byl i nákop na Puada. Escudero posunul míč malou domů na svého brankáře Maximiana, jenž ho nakopl na útočnou polovinu.
37'
Po delší době přišel útok i od domácích. Ti se postupnou kombinací dostali na útočnou polovinu, nepřesnou přihrávku za obranu hostů si ale střídající Eteki zpracovat nedokázal.
36'
Hosté rozehráli rohový kop nakrátko a míč se postupně dostal na os hřiště na Herreru, který vypálil vysoko nad Maximianovu branku.
35'
Moment překvapení vytvořil až Melamed, jenž se s míčem rozběhl k domácí šestnáctce. Před ní míč přihrál doprava na Embarbu, jehož tvrdou ránu pod břevno musel vyrazit domácí gólman Maximiano.
34'
Espanyol opět kombinuje na útočné polovině, zatím ale jeho útok vypadá jako všechny předchozí – bez nápadu, myšlenky a momentu překvapení.
33'
ze hřiště odchází Luis Milla, přichází Yan Eteki.
32'
Milla zůstal sedět na trávníku zřejmě se svalovým problémem. Lékaři, kteří k němu přiběhli, už signalizují na střídačku, že ho bude nutné vystřídat.
31'
První půlhodina je za námi a že bychom viděli strhující fotbal, se rozhodně říct nedá. Oba týmy se zaměrily na disciplinovanou obranu a rychlé útoky tak téměř vůbec nevidíme.
30'
29'
Hosté vytlačili aktivním presinkem domácí na jejich polovinu a nakonec přišel i nepřesný nákop na Suáreze, který míč na hrací ploše nedoběhl.
28'
Týmem, který teď musí dobýjet obranu, je tak Granada. Ani ona se ale přes přehuštěný prostor před šestnáctkou soupeře nedokáže prosadit.
27'
Domácí vysoko napadali rozehrávku hostujících obránců a donutili je k chybě. Espanyol se okamžitě seřadil do obranného postavení.
26'
Puertas předběhl při náběhu na kolmici na pravé křídlo svého strážce a nacentroval do šestnáctky hostů, míč se ale zakroutil až za Lópezovu branku.
25'
Útočnou akci hostů se proto pokusil zrychlit Darder, jeho přihrávku ale nezpracoval Embarba, který navíc v následném souboji o míč fauloval Duarteho.
24'
Barcelonský tým nadále obléhá seřazenu obranu Granady, pořád však nepřichází úspěch.
23'
Espanyol drží míč na kopačkách, domácí ale zacouvali na vlastní polovinu do obranného postavení a disciplinovaně ho drží.
21'
Na opačné straně se tak k míči dostal Puertas, jenž ho nakopl do pokutového území Espanyolu podstatně lépe. Molina byl ale v těžké pozici a hlavou míč v podstatě jen sklepl do rukou brankáře Diega Lópeze.
20'
Granada znovu získala míč a znovu ho rychle zavezla na útočnou polovinu. Centr Suáreze z levé strany však byl příliš vysoký pro všechny jeho spoluhráče v domácí šestnáctce.
19'
Puado si zpracoval přihrávku na pravé křídlo, přes obránce Granady se ale do domácí šestnáctky už nedostal.
18'
Domácí pak chtěli rychle rozehrát svůj protiútok, nepřesný nákop na Molinu ale získali obránci Espanyolu. Ti si hrací předmět znovu přihrávají na vlastní polovině.
17'
Melamed potáhl míč do otevřené obrany Granady a kolmicí za ní se pokusil vysunout do samostatného úniku Embarbu. Ten míč nedoběhl.
16'
Když už pokus o založení útoku Espanyolu konečně přišel, tak ho hráči Granady velmi rychle zastavili. Následný nákop domácích na Molinu odkopl do bezpečí vybíhající brankář hostů Diego López.
15'
Hra se teď zasekla ve středu pole. Míč mají pod kontrolou hosté, ti ale s rozehrávkou zatím nikam nespěchají.
13'
Granada se však na útočné polovině dlouho nezdržela a po ztrátě míče musel taktickým faulem ve středu pole zastavit rozběhnutého Puada Petrović.
12'
Útočná akce Espanyolu skončila bez toho, aby se hosté dostali ke střele. Domácí získali míč a hned otočili hru na opačnou stranu.
11'
Hosté se postupně přibližovali k pokutovému území Granady a nakonec se jim otevřel prostor na centr z levého křídla. Ten odhlavičkoval do zámezí kapitán Granady Díaz.
10'
Jeho spoluhráčům se už ale rozehrávka tak dobře nevydařila a míč získali hosté. Ti s ním zacouvali do středu pole.
9'
Domácí brankář Maximiano se také předvedl, když vyběhl ze své branky, aby zastavil kolmici na rozběhnutého Embarbu. Povedlo se mu to a u míče byl jako první.
8'
Centr z prvního rohového kopu Granady vyřešila obrana Espanyolu tak, že míč skončil znovu za brankovou čárou. Další nákop od rohového praporku pak chytil gólman hostů Diego López.
7'
Milla se rozběhl po levém křídle k šestnáctce Espanyolu a pokusil se do ní proniknout. To se mu nepovedlo a jeho přihrávku na Suáreze srazil jeden z obránců hostů na rohový kop.
6'
Embarba jeden z těchto nákopů vybojovat nedokázal, domácí ale míč pod tlakem odkopli jen do zámezí.
5'
Hosté nadále čelí vysokému presinku domácích a zatím si s ním neumí poradit. Rozehrávat proto zkoušejí nákopy na hrot útoku.
4'
Puertas si zpracoval přihrávku do šestnáctky, zasekl si obránce Espanyolu a pravačkou vystřelil po zemi ke vzdálenější tyči, gólman Espanyolu Diego López si ale s jeho ránou poradil.
3'
Granada míč získala, ve středu pole se ale Collado zamotal v kličkách a nakonec skončil v zámezí. Hosté rychle nakopli míč na levé křídlo, Vilhena ho ale na hrací ploše nedoběhl.
2'
Espanyol se snaží o postupnou rozehrávku od obránců, ti jsou ale pod velkým tlakem napadajících hráčů Granady. Do rozehrávky zapojili i brankáře Diega Lópeze.
1'
První útok v utkání patřil Granadě. Suárez se tlačil za centrem z pravého křídla, k míči se ale nedostal a i když reklamuje faul obránce Espanyolu, tak hra pokračuje dále.
1'
Granada bude hrát v červeno-bílých dresech, Espanyol v modro-bílých.
Oba týmy už jsou na hrací ploše, zápas posledního kola této sezony tak o malou chvíli začne.

Granada CF: Maximiano – Quini, V. Díaz (C), D. Duarte, Escudero – Collado, Petrović, L. Milla – Puertas, J. Molina, Suárez V.

Náhradníci: Escandell – Arias, Gonalons, G. Sánchez, Soro, Eteki, Machís, Arezo, Bacca, Uzuni, I. Ruiz, Brau.

Trenér: Aitor Karanka

Espanyol Barcelona: López I – López II (C), Se. Gómez, Cabrera – A. Vidal, Y. Herrera, Melamed, Darder, Vilhena – Embarba, Puado.

Náhradníci: Oier, García XV – Miguelón, Calero, Wu, Mérida, Melendo, Loren, Vilà, Dimata, Pérez, Koleosho.

Trenér: Luis Blanco

Rozhodčí: Hernández – Villanueva, Escuderos.

Vzájemné zápasy

Kvůli postupům a sestupům obou týmů se za posledních 10 let utkaly oba týmy v nejvyšší španělské soutěži jen 13krát. Vzájemná bilance za tuto dobu mluví jasně ve prospěch Espanyolu, který proti Granadě vyhrál 7 zápasů, remizoval s ní třikrát a prohrál s ní také třikrát. První vzájemný souboj v této ligové sezoně vyhrál v listopadu 2021 doma Espanyol 2:0.

Espanyol Barcelona

Espanyol jako nováček této sezony už má záchranu jistou a asi si říká naštěstí, protože barcelonskému klubu se v posledních kolech vůbec nedaří. V posledních šesti zápasech získal jen dva body, vstřelil v nich jen čtyři branky a navíc prohrál i na hřišti už jistého sestupujícího Deportiva Alavés. Tabulkou se tak postupně propadl na 13. místo, ze kterého ale má kolo před koncem sezony náskok 5 bodů před 18. Cádizem. Dnes tak už Espanyol hraje jen o co nejlepší umístění v konečné tabulce a také alespoň o malé vylepšení naprosto tragické venkovní bilance. Na cizích hřištích vyhrál v této ligové sezoně jen jednou.

Granada CF

Granada ještě nemá jistotu setrvání v nejvyšší španělské soutěži a o udržení tak bude bojovat do posledních minut tohoto ročníku. Před tímto posledním ligovým zápasem je Granada na 16. příčce o bod před 18. Cádizem. Granada na tom v tabulce mohla být ještě i hůře, v posledních týdnech se ale její forma výrazně zlepšila a z posledních pěti zápasů vytěžila osm bodů. Co je ale nejdůležitější, jedním z těchto zápasů byla extrémně důležitá výhra 6:2 na Mallorce, díky které dostala tento tým v tabulce pod sebe. Doma se Granadě v tomto ročníku příliš nedařilo a v tabulce zápasů doma je předposlední, dnes ale nutně potřebuje na jistotu záchranu vyhrát. Pokud se jí to nepovede, bude muset čekat na výsledky zápasů Alavés – Cádiz a Osasuna – Mallorca.

Atlético Madrid – Granada 0:0
Granada – Celta Vigo 1:1
Mallorca – Granada 2:6
Granada – Athletic Bilbao 1:0
Betis – Granada 2:0
Vítejte u on-line přenosu ze zápasu Granada CF – Espanyol Barcelona. Utkání posledního 38. kola této sezony španělské LaLigy začíná ve 20:00.