Jiří Kubát – Plíšek, Svoboda, Berky, Hejkal (C) – Mrázek, J. Henek (64. Polívka), Jaroslav Kubát, Štědrý (81. Peřina) – Teplan (46. Veselský), Prchal
Polná
Skočdopole – Holub, Čížek, Benda, Urbánek (C), Kubec, Daniel Kavka, Kučera, Válek (51. Tlačbaba), Klíma, David Kavka
Vavroušek – Tlačbaba, Procházka, Pecina

To je ode mne ze stadionu Na Losích vše, přeji vám pohodový zbytek týdne a u dalších onlajnů se s vámi těším na počtenou.
V úvodu druhého poločasu to vypadalo, že hosté nenaváží na výkon z první půle, postupně ale přebírali iniciativu, až dokázali vytěžit gól, o který se postaral kapitán Slavoje Jan Urbánek. Jeho trefa se nakonec ukázala jako vítězná a Polná tak postupuje do 1 kola, ve kterém narazí na 1. SC Znojmo FK.
90'
89'
Na polovině hřiště se ještě prezentoval faulem Lukáš Mrázek, jenž obdržel žlutou kartu.
89'
Domácí už nemají příliš sil, aby dokázali s výsledkem ještě něco udělat a hosté kontrolují hru.
88'
Hosté se dostali zpátky k míči, Daniel Kavka měl prostor před velkým vápnem a z dálky vyslal nepříjemnou pumelici, která skončila jen těsně nad bránou.
87'
Polná se snažila ukrojit co nejvíce ze zbývajícího času, míč jim ale utekl za bránu a bude následovat odkop od havlíčkobrodské brány.
86'
Daniel Hejkal vyrobil neskutečnou chybu, ze které byl překvapený i hostující útočník. Pavel Benda se dostal ke střele, mezi dvojicí stoperů ale nedokázal zamířit přesně.
84'
Polná kontroluje závěr zápasu a po levé straně znovu mířila do útoku, centrovaný balon ale skončil na kopačkách domácí obrany.
83'
Sudí Jahoda znovu vytahuje kartu, tentokrát žlutou. Tu za svůj faul uviděl Karel Svoboda.
81'
Hra končí pro Jaroslava Kubáta, který zbytečně zajel na půlicí čáře do soupeře, za což vidí od sudího červenou kartu.
81'
Ze hřiště odchází domácí Ondřej Štědrý, místo kterého na hřiště nastoupí Ladislav Peřina.
80'
Jaroslav Kubát nastartoval Lukáše Mrázka, ten se ale v souboji čtrnáctek nedostal za Zdeňka Kučeru.
79'
Hosté se snažili od postranní čáry vhazovat až do pokutového území, balon ale skončil na hlavách domácích a pak znovu v zámezí.
78'
Jan Urbánek zahrával po faulu Ondřeje Berkyho další standardní situaci, jeho centr z pravé strany byl ale odvrácen a skončil v zámezí.
77'
FC Slovan Havlíčkův Brod soupeřovu standardku v poklidu pohlídal a přesunul se na útočnou polovinu hřiště, střela Jaroslava Kubáta ovšem svůj cíl nenašla.
76'
Polná teď pořádně zatopila pod havlíčkobrodským kotlem a výsledkem nepřehledné situace je faul Jiřího Prchala za žlutou kartu.
75'
Po chybě domácích se na levém křídle pokoušel individuálně prosadit Zbyněk Tlačbaba, v rychlostním souboji s domácím obráncem ale neobstál.
73'
Daniel Kavka neudržel balon na hřišti a po vhazování hráli domácí. Také oni byli ale v rozehrávce nepřesní a odevzdali míč zpátky hostům.
72'
Slavoj po chybě domácích přešel do rychlého protiútoku, hosté se vepředu dobře vyplnili, ale nakonec celá akce končí útočným faulem a hrát bude Havlíčkův Brod.
71'
Ondřej Štědrý se snažil něco vymyslet na pravé straně, své kličky ale neukočíroval a obránce Polné mu balon vypíchl.
69'
Lukáš Mrázek dostal přihrávku do běhu, jenže se dostal do ostrého úhlu, odkud zakončit nedokázal.
68'
Domácí byli blízko vyrovnání, Michal Veselský se dostal ke střele, namířil ji ale do náruče Jindřicha Skočdopole.
66'
Polná svůj narůstající tlak využívá a dostává se do vedení. Pavel Benda zpracoval míč na pravé straně, přešel bránícího hráče a našel ve středu pokutového území nepokrytého JANA URBÁNKA, který svoji nekompromisní ránu zavěsil pod břevno!
65'
Slavoj pokračuje ve své útočné snaze, tentokrát to zkoušel po levém křídle, tam mu ale pšenka ani teď nevykvetla.
64'
Havlíčkův Brod občerství své síly na hřišti, Jakuba Henka vystřídá Adam Polívka.
63'
Polná si teď více užívá přítomnosti balonu na svých kopačkách, jejich operace ale probíhá ve středu hřiště.
62'
Slavoj po faulu Havlíčkova Brodu zahrával standardní situaci, naložil s ní ale prachbídně, domácí obrana i s brankářem jsou bez práce.
61'
Domácí otočili hru a svoji akci dokázali zakončit. Střela Jaroslava Kubáta z osy hřiště ale bránu Slavoje minula.
60'
Jako bych to zakřikl. Nyní se Slavoj probojoval až do pokutového území, kde ovšem zakročila obrana domácích. Jan Urbánek se dostal alespoň ke střele z úhlu na pravé straně, havlíčkobrodskou svatyni ale překopl.
59'
Když to nešlo Polné po kombinačně po zemi, zkusili to dlouhým nakopnutým míčem, ten ale skončil až v rukavicích Jiřího Kubáta.
58'
Hosté se teď po odmlce podívali na útočnou polovinu hřiště, tam se ale marně snaží prosadit přes obranný val Havlíčkova Brodu.
56'
Jaroslav Kubát ze středu hřiště rozdával přihrávku do levé lajny, kam sbíhal Jakub Henek, hostující obrana k němu míč ale nepustila.
54'
Havlíčkův Brod zkusil štěstí po druhé straně, tam ale průnik Slovanu zastavil David Kavka, jehož zákrok byl oceněn žlutou kartou.
52'
Daniel Hejkal vedl útočnou akci po levé straně, přihrál do středu Lukáši Mrázkovi trochu za tělo, ten ale míč dokázal udržet a z dálky vystřelil, jeho rána jen těsně minula pravou tyč hostující brány.
51'
První střídání provedli také hosté, Tomáše Válka na hřišti nahradí Zbyněk Tlačbaba.
50'
Domácí se udrželi v držení míče a Daniel Hejkal poslal načechraný balon do pokutového území, tam ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
49'
Po dlouhém výkopu Jiřího Kubáta prodloužil míč Jakub Henek, před Lukášem Mrázkem ale balon zastavil jeden z hostujících obránců a Slovan bude vhazovat.
48'
Zdeněk Kučera poslal míč po autovém vhazování Havlíčkova Brodu za postranní čáru a domácí si situaci zopakují.
46'
Pavel Benda z pravé strany prošel až do pokutového území, kde ho na hranici, možní za hranicí, faulu odstavil od míče Ondřej Berky, sudí ale posoudil situaci jako čistou a bude se pokračovat odkopem od brány!
46'
Havlíčkův Brod nastupuje do druhého poločasu s jednou změnou v sestavě. V útoku střídá Tomáše Teplana Michal Veselský.
46'
Domácí fotbalisté se do šancí dostávají velmi těžko a k výraznějšímu ohrožení soupeřovy brány se nedostali. Tým Polné je výrazně aktivnější a vypracoval si také více příležitostí, jenže nedokázal překonat zatím spolehlivě chytajícího Jiřího Kubáta.
45'
Rozhodčí nenastavili ani minutu a první poločas skončil.
44'
Ondřej Štědrý se napřáhl na okraji velkého vápna, jeho střele ale scházela razance i přesnost.
41'
Jaroslav Kubec hasil problémy, když za něj po pravém křídle spěchal Ondřej Štědrý, a po skluzu zezadu vidí od sudího Jahody žlutou karu.
41'
Zdeněk Kučera z pravé strany sprintoval do gólové situace s obráncem Havlíčkova Brodu na zádech, proti němu ale vyběhl Jiří Kubát a rukou míč vyrazil!
40'
Tomáš Válek se nejprve neprosadil přes domácí stopery, podruhé byl nachytán v ofsajdu.
39'
Zatím nejaktivnější muž na hřišti, Daniel Kavka, opět střílel z levého rohu velkého vápna, tentokrát už usměrnil míč mezi tři tyče, trefil se ale přesně doprostřed, kde byl připravený Jiří Kubát.
38'
Domácí teď dokázali kombinovat na hranici pokutového území a hledali si cestu ke střele, Polná nakonec i přes zmatky v zadních řadách tuto situaci ustála.
37'
Jan Urbánek nebezpečně centroval, k hlavičce se ale nikdo nedostal. Míč ještě propadl za pokutové území k Jiřímu Klímovi, jeho pokus ale mířil vysoko nad bránu.
36'
Havlíčkův Brod fauloval na levé lajně blízko středové čáře, rozehrávky se ujme Daniel Kavka.
34'
David Kavka rozehrával po faulu třicet metrů od brány, pravděpodobně chtěl balon centrovat do pokutového území, míč se ovšem snesl až nad bránu a spadl na horní síť.
33'
Daniel Kavka opět sprintoval podél levé postranní čáry, tentokrát ale na dlouhou přihrávku nedosáhl a míč skončil v zámezí.
32'
Jakub Henek kličkoval na hranici pokutového území, proti přesile soupeřů se ale neprosadil. Slavoj uklidnil hru a rozvážně rozehrává zezadu.
30'
Daniel Kavka jako už poněkolikáté napřáhl ke střele z dálky na levé straně, pokus mu ale nevyšel a skončil vysoko nad bránou.
29'
Tomáš Válek vtrhl do otevřené obrany Havlíčkova Brodu, jeho snahu ale zastavil ofsajd.
29'
Daniel Hejkal se ujal rozehrávky, jeho centr ale skončil v rukavicích Jindřicha Skočdopole.
28'
David Čížek v tísni zazmatkoval a poslal míč na roh.
26'
Hosté na levé straně neuspěli a nepřesnou přihrávkou poslali Slovan do akce dva na dva. Balon vedl Tomáš Teplan, ten ale přes Zdeňka Kučeru nepřešel.
25'
Dlouhé vhazování až k pokutovému území havlíčkobrodské hráče nenašlo a míč má pod kontrolou obrana Slavoje.
24'
Slovan vhazoval z levé strany, míč ale skončil znovu v zámezí. Autové vhazování se bude opakovat, jen bude o kousek blíž k bráně.
23'
Jaroslav Kubec chtěl ocentrovat z levé strany, míč ale tečoval hlavou Miroslav Plíšek a ze vzduchu po do rukavic ukryl Jiří Kubát.
22'
Hra ztratila na rychlosti, kterou měla v úvodu zápasu. Slavoj Polná postupoval dopředu po pravé straně, centrovaný míč ale nenašel svůj cíl.
20'
Tomáš Teplan ze středu hřiště nabízel dlouhou přihrávku do levé strany, kam zabíhal Jakub Henek, hostující obránce ho ale uhlídal na zádech.
18'
Oba týmy teď bojují o míč ve středu pole a nemohou se prosadit. Žádné nebezpečí pro bránu Jiřího Kubáta nebylo ani po faulu Jiřího Prchala.
17'
Ondřej Štědrý měl balon na ose hřiště a zmýšlel kolmici dopředu, balon ale přes hostující stopery neprošel.
15'
Miroslav Plíšek na pravé lajně posílal balon dopředu, jeho myšlenku ale hosté přečetli a útočnou snahu odvrátili.
14'
Domácí se po krušných chvílích dostali na soupeřovu polovinu, tam je ale zradila přihrávka a s míčem hrají znovu hosté.
13'
Slavoj je nyní jasně lepší, z levé strany centroval před bránu Jaroslav Kubec, vysoký balon ale ze vzduchu sebrala obrana Havlíčkova Brodu.
12'
A další útočná snaha hostů, tentokrát se k ohrožení brány dostali z pravé strany. Jakub Holub nadvakrát střílel z hranice pokutového území, jeho pokus ale zablokoval Karel Svoboda.
11'
Tohle byla nádherná akce z dílny Polné! Jaroslav Kubec si zaběhl na levé straně za domácí obranu, těsně před brankovou čarou přihrál míč do vápna na Tomáše Vaňka, který jen těsně přestřelil horní tyč!
10'
Jaroslav Kubát vysokým balonem vybízel k akci Tomáše Teplana, ten byl ale dobře pokrytý a k zakončení se nedostal.
8'
Jakmile mají hráči Slavoje sebemenší příležitost k ohrožení brány, hned ji využívají. Naposledy vypálil z dálky Jan Urbánek, ale ani tento pokus se mezi ti tyče nevešel.
7'
Daniel Kavka se z levé strany přesunul na pravou, kde měl místo na střelu z dálky, jeho pokus měl dobrou razanci, ale zamířil těsně vedle vzdálenější tyče.
6'
Slovanisté se pokusili překonat hostující obranu dlouhým centrem, ten ale nenašel nikoho v černém a míče se v klidu ujímá Polná.
5'
Iniciativu přebírají domácí, Jaroslav Kubát vyslal dopředu dlouhým balonem po zemi Jakuba Henka, ten ale spoluhráčovu přihrávku nedostihl.
4'
Tomáš Válek přebral balon na levém křídle po Danielu Kavkovi, Jaroslav Kubát v černém dresu ho ale za sebe nepustil.
3'
Havlíčkův Brod se snažil postupovat po pravé straně, míč ale skončil v autu. Vhazování se ujali domácí a pokračovali v postupné akci, daleko se ovšem nedostali.
2'
Jiří Prchal se provinil útočným faulem při napadání, domácí Slovan si zatím míče příliš neužil.
1'
Havlíčkobrodští rychle přišli na levém křídle o balon a dopředu opět mířili hosté. Daniel Kavka našel krásnou přihrávku Tomáše Válka, ten byl ale v malém vápně tísněn a zakončit nedokázal.
1'
Fotbalisté z Polné se ihned po výkopu dostali dopředu, jejich akce skončila střelou Jana Urbánka z hranice velkého vápna, míč ale skončil daleko od levé tyče Jiřího Kubáta.
1'
Hráči obou mužstev už nastupují na zelený pažit, utkání každou chvílí začne výkopem hostů.

FC Slovan Havlíčkův Brod: Jiří Kubát – Plíšek, Svoboda, Berky, Hejkal (C) – Mrázek, J. Henek, Jaroslav Kubát, Štědrý – Teplan, Prchal
Náhradníci: Vaněček – Peřina, Polívka, D. Henek, Veselský

TJ Slavoj Polná: Skočdopole – Holub, Čížek, Benda, Urbánek (C), Kubec, Daniel Kavka, Kučera, Válek, Klíma, David Kavka
Náhradníci: Vavroušek – Tlačbaba, Procházka, Pecina

Rozhodčí: Jahoda – Fabeš, Staněk.
TJ Slavoj Polná je v MOL Cupu o něco úspěšnější. Tým z pětitisícového městečka se dvakrát dostal do 2. kola. V něm se sice se zlou potázal, narazil ovšem na mnohem věhlasnější soupeře. Výsledky 0:4 a 1:10 vypadají hrozivě, proti týmu z Divize D ale stáli profesionálové ze Zbrojovky Brno a Sigmy Olomouc.
Domácí FC Slovan Havlíčkův Brod v domácím poháru nemá příliš lichotivou bilanci. Do zápasu v něm nastoupil celkem čtyřikrát, z toho třikrát odešel těsně poražen a pouze jednou uhrál remízu. Nepodíval se tak dále než do 1. kola. Podaří se celku, který postoupil z Krajského přeboru Vysočiny do Divize D, v letošním ročníku uhrát lepší výsledek?
Vítáme vás u on-line přenosu z vůbec prvního zápasu MOL Cupu v sezoně 2017/2018, v jehož předkole se na stadionu Na Losích střetne FC Slovan Havlíčkův Brod a TJ Slavoj Polná. Utkání začíná v 17:00.