MOL Cup -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Slavia - 25. října 2017   18:00

1:3
(1:0)
Slavia
Slavia
52' Frydrych   • 57' Necid   • 59' Flo
Jihlava
Rakovan – Tlustý (65. Urblík), Kryštůfek, Krejčí, Keresteš – Záviška, Vaculík (C), Nový, Novotný (76. Dvořák) – Rabušic (68. Klíma), Ikaunieks
Hanuš – Popović, Daníček, Klíma, Fulnek, Dvořák, Urblík
Houdek – Kubr, Vlasjuk
Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava
2348 diváků
Slavia
Kovář – Frydrych, Jugas, Bílek (C), Flo – Hromada, Rotaň – Stoch (46. Van Buren), Danny (77. Altintop), Zmrhal – Necid
Laštůvka – Sobol, Altintop, Hušbauer, Van Buren, Bořil, Škoda

4. kolo MOL Cupu je v Jihlavě minulostí. Zatímco první poločas vyšel lépe domácím, kdy je do vedení poslal Nový. Druhý poločas byl plně v režii Slavie, která vtrhla do druhé půle jako uragán a třemi góly během sedmi minut otočila vývoj duelu ve svůj prospěch. Zaslouženě tak postupuje do dalšího kola.
90+1'
90+1'
Nastavenou minutu tráví Slavie na své útočné polovině. Zmrhal z levé strany rozehrál rohový kop, ale obrana Vysočiny do zakončení hráče Slavie již nepustila.
90'
Druhý poločas bude o minutu delší.
88'
Slavia naposledy střídá, Tomáše Necida nahrazuje Milan Škoda.
87'
Altintop posílal z levé strany míč do vápna, ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
86'
Záviška posílal míč do vápna, na Dvořáka byl balón vysoký a před nabíhajícím Klímou zasáhl Frydrych.
84'
Keresteš z pravé strany rozehrál rohový kop, obrana Slavie si ale nabíhající hráče Vysočiny pohlídala.
82'
Dvořák oslovil se svou přihrávkou Klímu, kterému se míč zamotal mez nohy, takže ani nevystřelil.
Dnešní utkání sleduje 2348 lidí.
80'
Dvořák přihrál Urblíkovi, který ihned vystřelil, ale jeho pokus nebyl přesný a nemířil mezi tři tyče.
79'
Altintop našel na středu hřiště Frydrycha, který oslovil Van Burena, ten už nedokázal poslat míč mezi tři tyče.
77'
Slavia podruhé střídá, Dannyho nahrazuje Halil Altintop.
76'
Vysočina naposledy střídá, Filipa Novotného nahrazuje Pavel Dvořák.
75'
Z levé strany rozehrál rohový kop Nový, ale obrana Slavie byla pozorná.
74'
Van Buren se obtočil kolem Vaculíka, poslal míč na nabíhajícího Dannyho, který se dostal až do vápna, ale tam už nedokázal přesně přihrát. Naopak rychlý brejk podnikla Vysočina, na jejímž konci byla povedená střela Krejčího. Kovář se hodně musel natáhnout, aby jeho pokus dostal mimo tři tyče.
72'
Nový centroval z pravé strany do vápna, ale jeho centr obrana Slavie ke spoluhráčům nepustila.
71'
Jiří Bílek fauloval unikajícího Klímu a vidí po zásluze žlutou kartu.
70'
Za faul na Floa vidí žlutou kartu Jan Záviška.
68'
Vysočina podruhé střídá, Michaela Rabušice nahrazuje Jiří Klíma.
67'
Van Buren připravil na levé straně pozici pro Zmrhala, jeho pokus se ale mezi tři tyče vejít nedokázal.
65'
Vysočina střídá, hřiště opustil Petr Tlustý, místo něj si zahraje Jozef Urblík.
64'
Novotný z levé strany odcentroval do vápna, ale jeho přízemní centr obrana Slavie bez problémů odvrátila.
63'
Keresteš byl na polovině hřiště faulován, u míče tak zůstane Vysočina.
61'
Flo našel na levé straně Necida, který si nedokázal míč pořádně zpracovat a dostal jej do zámezí. Od své brány tak bude rozehrávat Rakovan.
60'
Van Buren neskutečně rozhýbal hru Slavie a je to znát, Vysočina vůbec nedokázala navázat na první poločas a nyní se hra obrany totálně rozpadla.
59'
Slavia právě vstřelila branku!
Zmrhal na levé straně od brankové čáry poslal míč do vápna, kde našel PER EGILA FLOA, který již neměl problém poslat míč do brány.
57'
Slavia podnikla rychlý brejk, Van Buren dostal na pravé straně míč, se střelou se neukvapil, poslal přihrávku doprostřed vápna na TOMÁŠE NECIDA, který z otočky posílá Slavii do vedení.
55'
Nový rozehrál z pravé strany rohový kop, ale obrana Slavie se bez problémů ubránila.
54'
Danny se snažil přihrát za obranu Necidovi, ale ten stál v ofsajdu, takže od své brány bude rozehrávat Rakovan.
52'
Van Buren přihrál doprava na MICHALA FRYDRYCHA, který využil toho, že je Rakovan povyběhnutý a poslal míč směr brána. Gólman Vysočiny již nestačil včas zacouvat, aby mohl míč padající za jeho záda dostat mimo tři tyče.
51'
Nový centroval do vápna, ale obrana Slavie byla pozorná a hráče Vysočiny do zakončení nepustila.
50'
Danny rozehrál rohový kop z pravé strany, ale našel jen připravenou náruč Rakovana.
49'
Slavia svou snahu vepředu překombinovala. Rozehrávat tak bude v poklidu Rakovan.
47'
Z levé strany posílal centr do vápna Flo, ale jeho pokus nebyl přesný a míč proletěl vápnem.
46'
Do druhého poločasu už nezasáhne Miroslav Stoch, místo něj si zahraje Mick Van Buren.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:01.
Po prvním poločase je prozatím více radosti v táboře Vysočiny, která zásluhou přesné střely Nového vede 1:0.
45'
44'
Domácí se dobře vykombinovali ze sevření hostí, na pravé straně mohl naopak zahrozit Tlustý, ale dal si míč daleko od nohy.
43'
Floa na levé straně zradilo zpracování, takže se k míči zdarma dostala Vysočina.
42'
Slavia kombinuje na útočné polovině, ale více než sérii autových vhazování z toho nevytěžila.
40'
Nový našel na levé straně nabíhajícího Rabušice, který chtěl poslal míč do vápna, ale jeho centr přešel brankovou čáru. Od své brány tak bude rozehrávat Kovář.
38'
Necid se dostal do zakončení, dal i gól, ale jeho branka nebyla uznána neb již předtím byl pískán ofsajd právě útočníkovi hostí.
37'
Další dva rohy rozehrál z pravé strany Keresteš, ale obrana Slavia domácí do zakončení nepustila.
36'
Z pravé strany rozehrál rohový kop Keresteš, ale obrana Slavia jeho centr odvrátila na další roh.
35'
Z levé strany rozehrál rohový kop Stoch, pokusil se o přímou střelu na bránu, ale našel jen náruč Rakovana.
33'
Nový rozehrál z levé strany poblíž velkého vápna standardní situaci, i přes značné problémy se obrana Slavie ubránila.
31'
Rohový kop z levé strany rozehrál Danny, ale obrana Vysočiny si dnes, narozdíl od zápasu s Bohemkou, počíná daleko lépe.
30'
Nepřesnosti na obou stranách, střely na bránu prozatím létají Slavii vysoko.
28'
Flo posílal dlouhý pas, ten přizvednul Krejčí do bezpečí pro Rakovana. Ten tak může v poklidu rozehrát.
27'
Pár metrů za polovinou hřiště rozehrál Vaculík standardní situaci, našel Nového, kterému se centr do vápna nepovedl a dopředu mohla jít Slavia, ale byla vystavena do ofsajdu.
26'
Stoch rozehrál z levé strany z nějakých 25 metrů standardní situaci, jeho pokus šel nakonec nad bránu Rakovana.
25'
Flo přihrával do vápna na Dannyho, ale toho k míči nepustil Tlustý. Nový poté založil rychlý brejk, ale Ikaunieks se k zakončení nedostal.
23'
Necid dostal přihrávku od Dannyho, ale svou střelou trefil jen záda Krejčího.
21'
Jihlava právě vstřelila branku!
Domácí jdou do vedení. MARTIN NOVÝ dostal z levé strany přihrávku na střed hřiště a zpoza hranice vápna vystřelil. Kovář se po střele ze svého pohledu k pravé tyči natahoval marně.
20'
V souboji dvou osmiček si Zmrhal nepřišel na Novotného, který ale následně nedokázal najít nikoho ze spoluhráčů.
20'
Z pravé strany přihrával do vápna Frydrych, ale jeho přihrávka nebyla přesná.
19'
Danny si na levé strany nepřišel na Tlustého, kterého ale zradila rozehrávka, takže u míče zůstane Slavia.
18'
Nepřesný centr Ikauniekse do vápna, od své brány bude rozehrávat Kovář.
17'
Flo z levé strany přihrával na střed Necidovi, který si ale míč nedobře zpracoval, takže u balónu budou domácí.
16'
Bílek ze zpoza hranice velkého vápna odhodlal ke střele, jeho pokus ale letěl mimo tři tyče.
15'
Flo z levé strany centroval do vápna, ale ani Necida či Dannyho svým centrem nenašel.
15'
Nepřesná rozehrávka Krejčího, k míči se tak zdarma dostali hosté.
13'
Rabušic uvolnil na pravé straně nabíhajícího Ikauniekse, který si ale ve vápně poslal balón daleko od nohy.
11'
Nový rozehrál standardní situaci, ale jeho centr do vápna nebyl příliš přesný a u míče je tak Slavia.
10'
Rohový kop rozehrál nakrátko Danny se Stochem, který vrátil zpět Dannymu, kterému se ale centr do vápna vůbec nepovedl.
9'
Zmrhal z pravé strany našel ve vápně Dannyho, který zakončoval střelou doprostřed brány. Rakovan byl pozorný a jeho pokus vyrazil.
8'
Novotný hledal z levé strany ve vápně své spoluhráče, ale nenašel je. Nakonec se však dostal odražený míč k Novému, který se nakonec umotal ve svých kličkách.
6'
Slavia zakombinovala středem hřiště, Zmrhal přihrál doleva na Dannyho, který našel Floa, jenž se pokusil odcentrovat, ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
4'
Do zakončení se dostal ve vápně Záviška, jeho hlavička vystrašila Kováře, ale šla nakonec těsně vedle.
3'
Vysočina se snažila dostat do vápna po své pravé straně, kde kombinoval Tlustý s Rabušicem.
2'
Necid byl na polovině hřiště faulován, rozehrávat tak budou hosté.
1'
Začal duel 4. kola MOL Cupu, domácí nastupují v modré kombinaci. Hosté pak ve své tradiční červenobílé.
1'
Za doprovodu trojice sudích nastupují obě základní jedenáctky na hrací plochu. Utkání za malý okamžik začne.
Do začátku duelu chybí nějakých 10 minut a oba týmy zamířily do kabin, aby si hráči poslechli poslední pokyny trenérů.
Do začátku duelu chybí třicet minut, oba celky se na hrací ploše rozcvičují.

FC Vysočina Jihlava: Rakovan – Tlustý, Kryštůfek, Krejčí, Keresteš – Záviška, Vaculík (C), Nový, Novotný – Rabušic, Ikaunieks
Náhradníci: Hanuš – Popović, Daníček, Klíma, Fulnek, Dvořák, Urblík

SK Slavia Praha: Kovář – Frydrych, Jugas, Bílek (C), Flo – Hromada, Rotaň – Stoch, Danny, Zmrhal – Necid
Náhradníci: Laštůvka – Sobol, Altintop, Hušbauer, Van Buren, Bořil, Škoda

Rozhodčí: Houdek – Kubr, Vlasjuk.
„Jihlava se teď trápí v lize, bojuje o každý bodík. V posledním zápase prohrála na domácím hřišti, takže se určitě bude chtít rehabilitovat. Kde jinde než se Slavií. My ale taktéž, stejně jako oni jsme teď prohráli doma. Máme v poháru ty nejvyšší ambice, takže samozřejmě chceme vyhrát a postoupit," řekl na webu slavia.cz trenér Jaroslav Šilhavý.
„Určitě bychom chtěli napravit nepříznivý dojem, který jsme na hřišti zanechali po pátečním utkání proti Bohemians. Víme, že nás čeká velmi silný soupeř, který disponuje širokým kádrem. V tuto chvíli jen velmi těžko můžeme odhadovat, v jaké sestavě se Slavie v Jihlavě představí. Bez ohledu na to hodláme o postup zabojovat, Věříme, že podáme zlepšený výkon zejména v defenzívě, zvýšíme si herní sebevědomí a zároveň se dobře připravíme na ligový zápas v Mladé Boleslavi,“ uvedl na webu fcvysocina.cz Michal Kadlec.
V domácím poháru se oba týmy doposud utkaly dvakrát. Poprvé před 14 lety se z výhry radovala druholigová Vysočina 1:0. Jihlavané se poháru nakonec dostali až do semifinále. O rok později se z výhry 2:0 radovala Slavia.
A jak si doposud oba celky v poháru vedly? Slavia druhé kolo hrát nemusela, takže jí čekal až zápas třetího kola. Pražané doma přivítali Třinec, který porazili 5:1. Vysočina ve druhém kole vyhrála ve Vyškově 4:1 a v následujícím kole porazila Sokolov těsně 1:0.
V rámci 4 kola MOL Cupu přivítá Vysočina mistrovskou Slavii. Pro oba celky to bude vítaná příležitost zapomenout na poslední domácí ligovou prohru. Pražané doma podlehli Liberci 1:2. Vysočina nestačila na Bohemians a prohrála 2:4. Vzhledem k postavení v ligové tabulce bude favoritem duelu Slavia.