MSFL -  ONLINE PŘENOS -  Blansko : Start Brno - 29. března 2024   15:00

1:2
(0:1)
Start Brno
Start Brno
40' Drenka   • 58' Rogožan
Blansko
Kubica – Porč, Kocůrek (55. Kamenský), Jambor, Smrčka (C), Sedlák, Jaroš (85. Novák), Rajčinec (55. Chyla), Studený (65. Blažík), Tulajdan, Gimsay (55. Šedivý)
Nešetřil – Kamenský, Chyla, Šedivý, Psota, Blažík, Novák
Ehrenberger – Grečmal, Prokůpek
Stadion na Údolní
357 diváků
Start Brno
Jícha – Kaláb (74. Březina), Pus, Papež, Duda, Praks, Rogožan (60. Kos), Vantuch, Strnad, Šumbera (C), Hladký (20. Drenka)
Špelda – Brzobohatý, Drenka, Březina, Kos, Voslář, Stropsa

90+4'
90+4'
Start vybojoval rohový kop.
90+3'
Po chybě Smrčky a otevřené obraně Blanska, která už hraje vše dopředu a riskuje, měl Start další velkou šanci, ale na poslední chvíli zatáhl za záchrannou brzdu Chyla.
90+2'
Vantuch po dobré práci spoluhráčů mířil sám na Kubicu, ale situaci překombinoval a nezakončil. Kubica v bráně domácích dnes i přes 2 inkasované góly pracuje velmi dobře a stále drží Blansko ve hře.
90+1'
Na půli hřiště fauloval Porč, hosté mají standardku.
90'
Rozhodčí bude nastavovat 4 minuty nad rámec 90 minut!
90'
Rohový kop ale Blansku nesedl a žádná příležitost k vidění nebyla.
89'
Blansko vybojovalo roh díky Jamborově práci.
88'
Blansko se dále tlačí k vyrovnání, další střela Sedláka tentokrát nebyla natolik silná a Jícha chytá.
86'
Blansko právě vstřelilo branku! Sedlák poslal Jíchu na druhou stranu a ranou doprava snižuje na 1:2.
86'
Po přímém kopu Blanska zahrál jeden z hostujících hráčů rukou ve vápně a Blansko má k dispozici penaltu! Exekutorem bude Sedlák.
86'
Žlutá karta pro tým TJ Start Brno (Duda).
85'
Střídání v týmu FK Blansko:
ze hřiště odchází Jaroš, přichází Novák.
84'
Březina hlavičkou Kubicu nepřekonal, neměla potřebnou razanci.
83'
Jaroš měl na kopačně snížení, ale ranou z 5 metrů proti Jíchovi neuspěl. Toto byla rozhodně největší příležitost Blanska v zápase.
82'
Jambor poslal do ohně dobrý míč, ale Blansku chybí zakončení a někdy o krok navíc.
80'
Kubica na druhé straně kryl střelu Vantucha.
79'
Další akci Blanska zastavuje faul. Předcházela mu dobrá šance, ve které centroval Porč do ohně, ale Šedivý nezakončil.
78'
Po delší době operovali blanenští u vápna Startu, ale zastavuje je ofsajd.
76'
Žlutá karta pro tým TJ Start Brno (Kos).
76'
Hosté se nikam nehrnou, Blansko se ale do šancí nedostává.
74'
Střídání v týmu TJ Start Brno:
ze hřiště odchází Kaláb, přichází Březina.
72'
Start se provinil proti pravidlům, míč pro Blansko. Domácí jsou v křeči, těžko se prosazují vůbec k vápnu soupeře.
70'
Šumbera zkoušel nůžkami vstřelit třetí gól, ale jeho technicky náročný kop mu nevyšel, navíc je máván ofsajd.
68'
Jamborova hlavička snesla přísnější měřítko, gólman Jícha je dnes ale bezchybný.
66'
Žlutá karta pro tým TJ Start Brno (Šumbera).
66'
Žlutá karta pro tým FK Blansko (Smrčka).
66'
Do menší strkanice se teď do sebe pustili Smrčka a Šumbera. Oba kapitáni vyfasovali žlutou kartu.
65'
ze hřiště odchází Studený, přichází Blažík.
64'
Domácí se snaží překonat hráče Startu dlouhými míči, ale nejsou schopni je vybojovat. Teď se střelou neuspěl Šedivý, sudí potom přerušil hru díky útočnému faulu Blanska.
62'
Domácí se snaží reagovat na inkasovaný gól aktivní hrou, která jim přinesla 2 rohové kopy, které ale ke korekci skóre nevedly.
Dnešní utkání sleduje 357 diváků!
60'
ze hřiště odchází Rogožan, přichází Kos.
58'
Start Brno právě vstřelil branku! Blansko tlačilo, bylo aktivní, ale opět inkasuje. Po chybě Šedivého poslal do otevřené obrany Šumbera skvělý míč na Lukáše ROGOŽANA, který uspěl v souboji proti Kubicovi a zvyšuje na 2:0. Asistence: Šimon Šumbera
57'
Porč prokličkoval až do vápna Startu, kde se míč odrazil k Sedlákovi. Ten ale nezakončil a střela byla zblokována na roh, ze kterého nic domácí nevymysleli.
55'
ze hřiště odchází Rajčinec, přichází Chyla,
ze hřiště odchází Kocůrek, přichází Kamenský,
ze hřiště odchází Gimsay, přichází Šedivý.
54'
Kocůrek si poradil s dalším brejkem Startu, kdy zablokoval centr do vápna.
53'
Kubica zvládl další zkoušku s útokem Startu, poradil si teď s nepříjemnou hlavičkou Kalába.
52'
Signál Blanska na Sedláka zablokovala obrana hostí na roh, ze kterého přesně nezakončil Studený.
52'
Domácí mají k dispozici zajímavou standardku z nějakých 25 metrů.
51'
Žlutá karta pro tým TJ Start Brno (Drenka).
50'
Autové vhazování domácí poslali na Tulajdana, který byl ve vápně čistě odzbrojen od míče a Blansko tak z akce nevytěžilo vůbec nic.
49'
Nebezpečný rohový kop Startu těsně proletěl nad hlavami všech hráčů.
48'
Porč odvrátil nebezpečný míč na roh.
47'
Dvojice hráčů se srazila na středovém kruhu, rozhodčí vyhodnotil jako faulují stranu tu domácí.
46'
45+2'
První poločas skončil. Viděli jsme svižnou první půli. Z kraje utkání se dařilo spíše blanenským, kteří dostali hned v první minutě míč do brány, bohužel Gimsay zahrál o pár vteřin předtím míč rukou. Postupem času se ke slovu dostal Start, který měl i vážnější příležitosti. Hodně aktivní byl Rogožan, který i otevřel ve 40. minutě stav zápasu, když k němu doputoval skákavý míč po rohovém kopu. Blansko drží více míč na svých kopačkách, ale Start je efektivnější a jeho příležitosti jsou více nebezpečné. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas. Je možné, že ze strany domácího celku dojde ke změnám v sestavě.
45+2'
Studený zakončoval povedenou akci, kterou vypracoval Gimsay, ale střelou bránu minul.
45'
Rozhodčí nastaví 2 minuty nad rámec hrací doby.
44'
Rogožan zakončil ve velké šanci skákavou ranou nad bránu. Situaci ale předcházela sporná situace, kdy se ve vápně poroučel k zemi hostující Kaláb.
43'
Ofsajdový praporek zastavuje Start v dalším postupu.
40'
Start se dostává do vedení! Kapitán Blanska Smrčka přišel o míč, ze kterého Start vytěžil prudkou ranou těsně pod břevno roh, Kubica měl práci míč vytěsnit mimo bránu. Z následného rohu se už hosté prosazují, protože pumelice z poza vápna doskákala k Marku DRENKOVI, který propálil Kubicu k pravé tyči – 0:1
38'
Smrčka odvrátil další nepříjemný míč do šestnáctky Blanska. Po pár vteřinách fauloval opět Vantuch, který už jednu žlutou kartu má. Sudí ale netokrát žlutý kartonek nevytáhl.
36'
První vážná šance Blanska. Přečíslení vedl Sedlák, který posunul na Gimsaye doleva. Jeho střelu zblokoval jeden z hostujících obránců, a ta jen těšně neskončila za brankovou čárou. Akce pokračovala, ale Jambor míč mezi tři tyče neusměrnil.
35'
Hosté se nyní tlačili do další střelecké pozice, domácí obrana ale vše zvládla. Rychlý kontr na druhou stranu ale neměl dlouhého trvání, protože o míč přišel Studený.
33'
Studený vybojoval v těžké pozici další roh pro domácí.
32'
Blanenští zkouší další kombinace, ale naráží na dobrou obranu Startu, která domácím nedovoluje nic vážnějšího vymyslet.
30'
Rogožan mohl volejem z penaltového puntíku otevřít skóre, ale jeho spoluhráč mu míč nechtěně sebral. Špatná komunikace mezi hráči Startu.
29'
Žlutá karta pro tým FK Blansko (Jaroš).
28'
Rajčinec zkoušel střelu volejem, ale střela mu vůbec nesedla. Blansko drží míč, Start je ale nebezpečnější.
26'
Žlutá karta pro tým TJ Start Brno (Vantuch).
24'
Tři velké šance Startu v rychlém sledu! V první se ocitl Rogožan, který upaloval sám na Kubicu, ten ale fantasticky padl na zem a vyškrábl míč. I když byl Rogožan podle mě v jasném ofsajdu. Druhou šanci zlikvidoval kapitán Smrčka skvělým skluzem. Poslední šanci lapil skvělým reflexivním zákrokem Kubica, který se natáhl k tyči po hlavičce jednoho ze soupeřů.
24'
Hosté zatím nekombinují a snaží se rychlými pasy dostat za obranu Blanska. Toto ale zatím není recept na domácí mužstvo.
22'
Další útok Blansku nevyšel, o míč přišel Jaroš.
20'
Hladký po jednom ze soubojů není schopen pokračovat ve hře a je nucen střídat.
20'
ze hřiště odchází Hladký, přichází Drenka.
19'
Vantuch málem potrestal výběh Kubici, gólman Blanska byl ale o krok rychlejší a odkopává.
18'
Blansko postupným útokem vybojovalo dobrou pozici, ze které nacentroval Kocůrek na Studeného, jeho hlavička ale byla slabá a Jícha si poradil.
16'
Hra teď na chvíli opadla a sledujeme boj ve středu hřiště, Teď je navíc Start zastaven v postupu, pomezní mává ofsajd.
15'
Roh se ale domácímu týmu nepovedl.
14'
Blansko má k dispozici první rohový kop.
13'
Kocůrek zastavil v důležité chvíli další brejk hostů.
11'
Blanenský Sedlák mohl odcentrovat do vápna, ale ztratil stabilitu. Sledujeme svižné utkání, míč rychle putuje ze strany hřiště na tu druhou. K vidění jsou také menší fauly, které ale zatím sudí pouští. Naposledy to hosté zkušili dlouhým lobem, který ale nemířil do prostoru tří tyčí.
9'
Rogožan spadl ve vápně po souboji se Smrčkou, sudí ale gestem ukazuje, že tady se penalta pískat nebude! Přísný verdikt, kontakt tam určitě byl, hostující hráč tomu ale možná trošku přidal.
8'
Start se snaží chodit do brejkových situací, svoji rychlost sice mají, ale zatím to žádný efekt nepřináší.
6'
Standardku si vzal na svá bedra Šumbera, střela ale neměla razanci a Kubica bezpečně míč chytil.
5'
Gimsay zahrával přímý kop, ale výsledkem byl rychlý brejk na druhé straně, který zastavil Jambor pouze za cenu faulu, hosté mají k dispozici zajímavou standardku.
3'
Blansko drží od úvodu míč, snahu Jambora zastavila obrana Startu, rychlý brejk zase zastavila obrana Blanska.
1'
Hned v první minutě se míč dostal do brány díky domácímu Gimsayovi, ale dle sudího zahrál pár vteřin před gólem rukou. Gól tedy neplatí.
1'
Úvodní výkop obsatará domácí Blansko.
Společně s hosty přijela také velmi početná skupina fanoušků, kteří zatím vytváří skoro až domácí atmosféru.
Obě družstva přichází na hrací plochu, následuje oficiální nástup.
Dnešní klání, které bychom mohli označit v uvozovkách za derby, odstartuje za necelých 40 minut.
Start Brno jako novážek třetiligové soutěže zvládl podzim více než solidně a drží se uprostřed tabulky. Aktuálně ale neprožívá povedené období, neboť poslední 2 zápasy prohrál shodně 0:3 a drží tak sérii více než 180 minut bez vstřeleného gólu. Věřme, že to dnes Start prolomí a konečně se dočká také vstřeleného gólu.
Domácí Blansko je posilněno dvěma výhrami v řadě. Nejprve v posledním domácím klání zvládli těžkou bitvu s B-týmem Zlína po výsledku 2:1, naposledy odvezli přesvědčivou výhru 4:1 z půdy silného Hlučína.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky dobrého fotbalu, obzvláště toho blanenského! V dnešní sváteční pátek je v Blansku na programu 21. kolo Moravskoslezské fotbalové ligy, které proti sobě svádí dva geograficky blízké týmy – domácí FK Blansko a hosty TJ Start Brno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.