Německý pohár -  ONLINE PŘENOS -  Hertha Berlin : Köln - 25. října 2017   18:30

1:3
(0:2)
Köln
Köln
35' Zoller   • 43' Maroh   • 65' Clemens
Jarstein – Pekarík (60. Duda), Stark, Rekik, Plattenhardt – Weiser, Lustenberger (46. Maier), Skjelbred, Lazaro – Selke, Kalou (60. Ibišević)
Kraft – Duda, Esswein, Haraguchi, Ibišević, Maier, Torunarigha
Marco Fritz – Dominik Schaal, Marcel Pelgrim
Olympiastadion, Berlín
Köln
Horn T. – Sorensen, Maroh, Heintz, Horn J. – Bittencourt (58. Clemens), Jojič, Ozcan, Handwerker (78. Osako) – Zoller, Guirassy
Kessler – Clemens, Klunter, Mere, Olkowski, Osako, Queiros

To je dnes ode mě vše, děkuji za pozornost.
Kolín nad Rýnem nakonec překvapivě zvítězil 3:1.
Po prvním poločase nakonec velmi překvapivě vedl Kolín nad Rýnem a to hned o dva góly! I když domácí Hertha byla o něco lepší tak se v 35. minutě prosadil Zoller, když krásnou volejí poslal hosty do vedení. Po osmi minutých se z rohu prosadil Maroh, který se lehce dostal k míči ve vápně a Kolín tedy senzačně vedl 2:0.
V 65. minutě přidal Clemens třetí gól a bylo rozhodnuto. O čtyři minuty později sice domácí snížili, když se trefil Stark po rohovém kopu, ovšem konce zápasu si Kolín pohlídal a postupuje dál.
90'
89'
Domácí neví kudy, jelikož hosté hrají dnes perfektně a vypadá to, že Kolín v Německém poháru postoupí dál, zatím co pro Herthu je to další prohraný zápas a konec v DFB Pokal.
87'
Guirassy sice dostal hlavou míč do sítě, ale stal v ofsajdovém postavení a stav se tak nemění!
86'
Duda jasně zatáhl za dres Clemense a Marco Fritz opět píská faul a vytahuje žlutou kartu.
85'
J. Horn poslal k zemi trošku akrobatickým kouskem protihráče a rozhodčí píská jasný faul.
84'
Hosté ukradli míč domácím, ale poté ho zpátky skvěle vybojoval Maier. Následně přišel centr do vápna, který si po hlavičce Ibiševiće vzal do náruče Timo Horn.
83'
Střelu hostujícího hráče domácí brankář Jarstein viděl a taky jí v pohodě chytil. Ovšem u míče jsou opět hosté.
82'
Stark v nouzi odkopl míč pouze do zámezí. Kolín bude mít autové vhazování.
81'
Nepřesný pas Osaka nikoho nenašel a Jarstein bude mít další odkop od své brány.
80'
Ibišević se nyní dost divil, jelikož mu rozhodčí Marco Fritz odpískal útočný faul.
79'
Z rohového kopu Kolína nic nepřišlo a Jarstein bude mít pouze odkop od brány.
78'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Handwerker, přichází Osako.
77'
Clemens šel po pravé straně, ale jeho střela skončila pouze v blokujícím obránci Herthy.
76'
Faul hostů z Kolína nad Rýnem na jejich vlastní půli. Ovšem centr vyboxoval brankář Horn a u míče jsou hosté.
75'
Hráč Kolína šel po pravé straně, ale zamotal se do kličky a jeho rána z velkého úhlu neměla žádnou razanci.
74'
Hra se po čtvrtém gólu lehce zklidnila, ale hosté ztratili míč a dopředu se řítili domácí, ovšem zbrzdila je nepřesná přihrávka.
72'
Zeller zkusil vypálit z dálky, ovšem jeho rána šla nad.
71'
Domácí jsou nyní aktivnější, ale k bráně Horna se dostat nemohou.
69'
Hertha právě vstřelila branku!
Nejprve z rohového kopu trefil domácí hráč břevno, ale s následnou dorážkou neměl NIKLAS STARK moc práce a snižuje výsledek na 1:3!
68'
Následně má Hertha v pořadí už třetí rohový kop po zblokované střele domácího hráče.
67'
Domácí vybojovali rohový kop, ovšem s ním si hostující obrana poradila.
65'
Köln právě vstřelil branku!
A je to o tři góly! Do skvělého brejku se dostal Kolín, když nejprve Zoller přeloboval brankáře, ovšem trefil pouze tyč a poté z dorážky umístil míč do sítě CHRISTIAN CLEMENS!
64'
Ale s následným centrem si hostující obrana poradila.
63'
Hosté si prozatím v klidu hlídají utkání a nenechávají domácím se ani dotknout míče. Ovšem nyní Hertha vybojovala v řadě už druhý aut po sobě.
62'
Nyní se dostali do zajímavé situace, ale domácí hráč míč netrefil nejlépe a ten se mu sklouzl po kopačce.
61'
Domácí drží míč, ale narozdíl od prvního poločasu si zatím nic nevytvořili.
60'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Kalou, přichází Ibišević.
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Pekarík, přichází Duda.
59'
Nyní máme vcelku nudnou pasáž, kdy se bojuje ve středu hřiště. Až teď mohl Sorensen nacentrovat do vápna, ovšem podklouzl.
58'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Bittencourt, přichází Clemens.
57'
Horn musel jít rychle z brány, aby stihl pomalou přihrávku před dotírajícím domácím útočníkem.
56'
Pro rohový kop si v pohodě vyskočil a následně chytil do rukou Timo Horn.
55'
Plattenhardt trošku na náhodu zkusil nastřelenou přihrávku do vápna, ovšem sní si obrana poradila. Poté hosté zblokovali střelu domácího hráče a následuje rohový kop.
54'
Skvělým skluzem zastavil hostující obránce rozeběhnutého Kaloua v pokutovém území.
53'
Nyní to domácí zkouší přes pravou stranu, ovšem tam neprošli a míč je zpátky u stoperů Herthy.
52'
Z přímého kopu sice nic nevzniklo, ale začátek druhého poločasu zatím jasně patří hostům, kteří drží míč a nikam nespěchají.
51'
Další faul domácí Herthy.
50'
Faul domácího hráče Weisera.
49'
Zoller si chtěl zpracovat míč, ale to se mu příliš nevydařilo a dopadla tak také následná střela.
48'
Ovšem z přímého kopu nic nebylo, ale u míče jsou stále hosté.
47'
Hosté se ve druhé půli ujmuli výkopu a následně Skjelbred poslal k zemi Horna.
46'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Lustenberger, přichází Maier.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:32.
Po prvním poločase nakonec velmi překvapivě vede Kolín nad Rýnem a t hned o dva góly! I když domácí Hertha byla o něco lepší tak se v 35. minutě prosadil Zoller, když krásnou volejí poslal hosty do vedení. Po osmi minutých se z rohu prosadil Maroh, který se lehce dostal k míči ve vápně a Kolín tedy senzačně vede 2:0.
45+1'
45'
Nepřesná přihrávka skončila za bránou Jarsteina.
44'
Po faulu na domácího hráče je u míče Hertha, ovšem po rozehrání rychle ztratila míč.
43'
A je to 2:0! DOMINIC MAROH se jako první dostal k míči těsně před brankovou čárou a neměl problém míč uklidit do brány!
42'
Handwerker naprosto perfektně přešel přes Pekaríka, ale jeho centr byl zblokován a následuje rohový kop.
40'
Hra je nyní přerušena, jelikož se ve vzduchu střetli dva hráči a kolínský fotbalista potřebuje ošetření doktora.
38'
Po pravé straně se řítil dopředu domácí Kalou, ale zfauloval obránce před sebou a tím jeho akce skončila.
37'
Po tomto gólu jsou hosté i hned aktivnější, ale nepřesný nákop končí pouze na hlavě domácího hráče.
35'
Ale je to Kolín, který jako první vstřelil branku! Po centru se dostal do hlavičky Guirassy, který přesně našel SIMONA ZOLEERA a ten z voleje dává první gól utkání! Asistence: Guirassy.
34'
Domácí ovšem dál tlačí, ale tentokrát se ke střele nedostali a následně ztratili míč.
33'
Poté se po rozehrání rohu dostal ke střele Pekarík, ale s jeho dělovkou si Horn poradil a následně byl odpískán ofsajd.
32'
Kalou dostal skvělou přihrávku, poté si míč dal na pravou nohu a vystřelili, ovšem brankář Horn opět předvádí skvělý zákrok.
31'
Hosté zfaulovali Weisera na domácí půli hřiště a rozhodčí píská.
30'
V první třicetiminutovce můžeme vidět vyrovnaný souboj, ve kterém je o něco málo lepší domácí Hertha, ovšem kromě střely z přímého kopu si nic vážnějšího nevytvořila.
29'
Zoller při útočném snažení poslal k zemi slováka Pekaríka a píská se jednoznačný faul.
28'
Kalou místo střely ještě zvolil přihrávku, poté ale přihrávka Pekaríka našla pouze v ofsajdovém postavení stojícího Lazara.
27'
Bittencourt neprošel po levé straně přes Pekaríka, když si ho chtěl obhodit, ale nakonec se jako poslední dotkl míče předtím, než utekl do zámezí.
26'
Míč je v držení hostů, ovšem po nouzové přihrávce brankáři Hornovi, přišel jeho ne zcela povedený odkop.
25'
Ovšem ten skončil u nepřesné přihrávky a Jarstein bude mít odkop od brány.
24'
Centr z levé strany si v poklidu chytil do náruče Timo Horn a rychle rozehrál nový protiútok.
22'
Z následného rohu nic nevzniklo, každopádně domácím patří poslední minuty, i když si teď nepřihráli přesně a dopředu se řítí Kolín.
21'
Plattenhardt vyslal dělovku k levé tyči, kterou Timo Horn skvěle vyrazil!
20'
Heintz fauloval velmi blízko vápna a domácí mají přímý kop ze slibné pozice.
19'
Valentino Lazaro předvedl svou rychlost a prošel po levé straně, ovšem přihrávka do vápna nepřišla, jelikož ji zblokovala hostující obrana.
18'
Následně Plattenhardt chtěl vyslat centr z levé strany, ale při tomto kopu podklouzl a u míče jsou hosté.
17'
Střela Plattenhardta z přímého kopu skončila vedle pravé tyče a branku Kolína neohrozila.
16'
Domácí šli v rychlém protiútoku 3 na 2, ale Ozcan zfaloval Kaloua a rozhodčí vytahuje první žlutou kartu v dnešním utkání.
16'
Rohový kop ovšem nebyl dobře kopnutý a šel do prostor, kde nikdo nebyl. Následná nepovedená střela skončil zblokována v autu.
15'
Bittencourt pelášil s míčem po pravé straně, ale dobře zapracovala domácí obrana a následuje rohový kop.
14'
Skjelbred lehce podkopl protihráče a píská se faul. Ten hosté rychle rozehráli, ovšem jejich akci zastavilo písknutí sudího, když se Zoller ocitl v ofsajdu.
13'
Kolín to zkoušel po levé straně, ale jeho následný centr končí za bránou brankáře Jarsteina.
12'
Timo Horn vykopl míč, který našel hlavu Bittencourta, ale ten míč odhlavičkoval do zámezí a domácí mají autové vhazování.
11'
Ovšem vypadá to, že může pokračovat. Chvíli poté se k odraženému míči dostal Kalou a zkusil nůžky, ovšem ty byly hodně nepřesné a končí vedle brány.
10'
Skvěle zapracovala obrana Kolína, která odebrala míč Davie Selkemu a hosté šli dopředu. Ovšem po faulu Rekika se ocitl na zemi Bittencourt a hra je přerušena.
9'
Domácí nyní drží míč na půli Kolína, ovšem přes pravou stranu neprošli.
8'
Lazaro nepřihrál nejpřesněji na levou stranu a Kolín bude mít autové vhazování.
7'
Domácí vysokým pressingem donutili hosty odkopnout míč na ne jejich půli.
6'
Do rozehrávky Kolína se zapojil i brankář Horn.
5'
Hosté měli po faulu přímý kop, ale nic nebezpečného z něho nevzniklo.
4'
Nepřesná přihrávka domácích končí za bránou Horna a ten se postará o odkop od brány.
3'
Hned ze začátku zápasu tady máme faul hostujícího hráče ve středu hřiště.
2'
Míč nyní drží obrana domácí Herthy.
1'
Hráči již jsou na hřišti, za pár chvil zápas začne.

Hertha BSC: Jarstein – Pekarík, Stark, Rekik, Plattenhardt – Weiser, Lustenberger, Skjelbred, Lazaro – Selke, Kalou
Náhradníci: Kraft – Duda, Esswein, Haraguchi, Ibišević, Maier, Torunarigha

1. FC Kolín nad Rýnem: Horn T. – Sorensen, Maroh, Heintz, Horn J. – Bittencourt, Jojič, Ozcan, Handwerker – Zoller, Guirassy
Náhradníci: Kessler – Clemens, Klunter, Mere, Olkowski, Osako, Queiros

Rozhodčí: Marco Fritz – Dominik Schaal, Marcel Pelgrim.
1. FC Kolín nad Rýnem:

Kolín se v minulé sezóně umístil na pátém místě jen o skóre před Herthou a rovněž si zajistil skupinovou fázi Evropské ligy. Tam v prvním kole zavítal na Londýnský Arsenal a utkání bylo o hodinu posunuto, jelikož tam zavítal velmi velký počet fanoušků. Nakonec ale prohrál 1:3, i když po prvním poločase vedl. Další dva zápasy rovněž prohrál a je na posledním čtvrtém místě bez bodu. V lize je to rovněž velká bída a nachází se taky na posledním místě s dvěma body. V německém poháru zavítal zatím jen na půdu Leheru, kde vyhrál jasně 5:0 a je to zatím jeho jediná výhra v letošní sezóně. Nejlepším střelcem je prozatím Sorensen Frederik, který se trefil čtyřikrát. Hlavním trenérem je Peter Stöger.

Hertha BSC:

Hertha se v minulé sezóně umístila na šestém místě a zajistila si skupinovou fázi Evropské ligy. V ní se jí ovšem nedaří a po prohrách s Zorya, Ostersunds a remíze s Bilbaem se nachází na posledním čtvrtém místě s jedním bodem. V lize to také není žádná sláva a po devíti kolech se nachází na jedenáctém místě s desíti body. V německém poháru se zatím utkala pouze s Rostockem na jeho půdě. I když Hertha měla jasnou převahu a Rostock nevyslal za celý zápas ani jednu střelu, stále se nemohli hosté prosadit. Ovšem v 86. minutě spasil tým Weiser a v nastaveném čase pojistil výhru Ibišević. Hertha tak vyhrála 2:0 a postoupila dále. Momentálně nejlepším kanonýrem je Leckie Mathew, který se prosadil již čtyřikrát. Hlavním trenérem je Pál Dárdai.

Posledních pět utkání Hertha BSC:

Bundesliga: Freiburg 1:1 Hertha
Evrop.Liga: Zorya 2:1 Hertha
Bundesliga: Hertha 0:2 Schalke
Bundesliga: Hertha 2:2 Bayern
Evrop.Liga: Östersunds 1:0 Hertha
V dalším kole DFB Pokalu se proti sobě utkají týmy Hertha BSC a 1. FC Kolín nad Rýnem. Za Herthu hraje i český reprezentant Vladimír Darida, ovšem toho bohužel hrát neuvidíme, jelikož má poraněné koleno. Tyto dva kluby se spolu naposledy utkaly minulou sezónu v lize. Nejprve hrála doma Hertha a těsně vyhrála 2:1. V odvetě na půdě Kolína byl šťastnější domácí tým, který vyhrál 4:2. Utkání bude řídit Marco Fritz, jeho asistenti budou Dominik Schaal a Marcel Pelgrim. Hrát se bude na Olympiastadiónu v Berlíně. Tento obrovský úchvatný stánek nabídne kapacitu pro 74 475 diváků.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.