To už je z mé strany vše. Děkuji Vám za pozornost a doufám, že se u zápasů Premier League uvidíme také v příští sezóně!
Je dobojováno! V utkání vítězí naprosto zaslouženě celek Evertonu, který byl většinu zápasu lepším a fotbalovějším týmem. Fotbalisté Hullu působili, jako by již byli duchem ve Wembley na finále FA Cupu. Skóre utkání otevřel už v 9. minutě McCarthy a hned po rozehrání druhého poločasu zvýšil na konečných 0:2 Romelu Lukaku. Manažer Evertonu Roberto Martínez tak završil svou první sezónu na lavičce klubu nejvyšším bodovým ziskem Karamelek od mistrovské sezóny 1986-87.
Hostující brankář Howard si připsal 3 zásahy.
Domácí brankář McGregor si připsal 2 zásahy.
90+2
Distin svou malou domů trochu prohnal Howarda, který si musel pospíšit, aby míč odkopl před dobíhajícím soupeřem.
90+1
Centr Roseniora se stal kořistí brankáře Howarda. Rozhodčí nastaví ještě dvě minuty.
90
Posledním vystřídaným hráčem zápasu byl Romelu Lukaku, který si vysloužil velký aplaus příznivců Evertonu. Možná hrál za Toffees naposled.
90
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Romelu Lukaku, přichází Lacina Traoré.
88
Hosté už v závěru trochu povolili v koncentraci, takže se i hráči Hullu dostávají na dostřel Howardovi.
86
Velmi dobře to udělal Robert Koren, který se na hranici šestnáctky s míčem otočil a pohotově vypálil. Howard jeho jedovatou střelu vyrazil.
85
Roh rozehrál Huddlestone, který našel hlavu Curtise Daviese, jenž zblízka zamířil vedle. Tohle byla největší šance Tygrů v celém zápase!
84
Domácí budou zahrávat svůj pátý roh v utkání.
83
Koren se vřítil do šestnáctky a po souboji s Barrym upadl. O penaltě však nemohla být řeč.
82
Dnes již sice o mnoho nejde, ale manažer Evertonu Roberto Martínez stále stojí u lajny a povzbuzuje své svěřence.
81
Běží už poslední desetiminutovka tohoto zápasu, Everton směřuje k poklidnému vítězství.
80
Po zmíněném rohu se dostal k zakončení Alex Bruce, mířil nad.
79
Střelu Huddlestona lízl hostující kapitán Jagielka, domácí tak budou zahrávat roh.
79
Tempo hry už hodně upadlo. Pro domácí není dnešní zápas nijak důležitý a Everton kontroluje svůj dvougólový náskok.
78
Přímý kop rozehrával Romelu Lukaku, trefil pouze domácí zeď.
78
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Leon Osman, přichází Steven Pienaar.
77
Lukaku byl zastaven ostrým zákrokem jednoho z domácích zadáků. Ještě před rozehráním standardky však budou hosté střídat.
75
Lukaku sice vyhrál v šestnáctce hlavičkový souboj, ale sklepl míč do jiného prostoru, než kam mu nabíhal Naismith. Pro balón si tak došel McGregor.
74
Figueroa ve skluzu odehrál do autu míč před dotírajícím Deulofeuem.
73
Střídání v týmu Hull City AFC: ze hřiště odchází Sone Aluko, přichází Robert Koren.
72
Rosenior se odhodlal ke střele ze střední vzdálenosti. S tím ale Howarda zaskočit nemohl.
71
Dvacet minut do konce ligové sezóny na KC Stadium. Nutno říci, že Hul by s takovýmto výkonem za týden proti Arsenalu na zisk FA Cupu pomýšlet nemohl.
70
Proti dvěma domácím obráncům se řítil čerstvý Deulofeu. Daviese se zbavil, ale Bruce mu balón vypíchl.
69
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Aiden McGeady, přichází Gerard Deulofeu.
68
Teď hráči Evertonu trochu zrychlili hru a pálit mohl Naismith. Trefil pouze protihráče.
68
Opět sledujeme poklidnou kombinaci hostujícího týmu.
66
McCarthy hezky nabil z druhé vlny nabíhajícímu Colemanovi. Tomu rána nesedla a zamířil vysoko nad.
64
Distin měl v souboji s Fryattem nohu hodně vysoko a domácí útočník se ohlédl na sudího Webba, zda neodpíská pokutový kop. Píšťalka zkušeného rozhodčího ale zůstává němá.
63
Střídání v týmu Hull City AFC: ze hřiště odchází Paul McShane, přichází Liam Rosenior.
62
Huddlestone se nyní dožadoval odpískání rohového kopu, ale místo toho bude Howard vykopávat od brány.
61
Pěkný centr vyslal do vápna Aluko. Hlavu Fryatta však balón přeletěl a skončil v rukavicích Howarda.
60
Hráči Hullu se s míčem zahnali zpět na svou polovinu, což se vůbec nelíbí jejich příznivcům.
59
McGeady nahrával Lukakovi do ofsajdové pozice. Rozehrávat tak budou domácí.
58
McGeady se hezky uvolnil směrem na střed hřiště a vypálil. Jeho skákavý pokus trefil přímo prostor, kde stál McGregor. Ten má míč v rukavicích.
57
Karamelky kontrolují hru. Soupeři teď téměř nepůjčují balón.
55
Držení míče – 40 % : 60 %.
54
Jelavić dnes proti svému bývalému zaměstnavateli gól nedá. Manažer Bruce ho právě stáhl ze hry.
54
Střídání v týmu Hull City AFC: ze hřiště odchází Nikica Jelavić, přichází Matty Fryatt.
53
Balón do šestnáctky posílal Quinn, Coleman si však splnil defenzivní povinnosti a odehrál míč do bezpečí.
51
Průběh duelu si užívají i fanoušci Evertonu, kterých na poslední zápas sezóny do Hullu dorazilo opravdu dost.
50
Hosté v poklidu drží míč, dnešní zápas mají jednoznačně pod kontrolou.
49
Zdá se, že pozornost fotbalistů Hullu City už je upřena na finále FA Cupu a dnešní zápas je již poněkud v pozadí.
46
Everton právě vstřelil branku!
Skvělý začátek druhé půle pro Toffees! Leon Osman uvolnil kolmou přihrávkou ROMELA LUKAKA, který se prohnal kolem McShana a chladnokrevně obstřelil bezmocného McGregora – 0:2.
46
Do druhého poločasu vyběhly na trávník stejné jedenáctky, jaké zahájily utkání.
46
V prvním poločase se již nic nestane. Everton je zatím lepším týmem a jeho průběžné vedení 0:1 je zasloužené. Toffees byli aktivnější hned od úvodního hvizdu a jejich nápor přetavil v gól již v 9. minutě středopolař James McCarthy. Hráči Hullu si za celou první půli nevypracovali vyloženou šanci.
45+1
45+1
Sudí Webb v prvním poločase nastaví jedinou minutu.
44
McGeady hledal ve vápně Naismithe, před ním stačil odkopnout míč jeden z obránců.
43
Na druhé straně Osman na pravém křídle předběhl protihráče a poslal do šestnáctky balón, který však Lukaku v tísni dokázal pouze lehce tečovat do náruče McGregora.
42
Na dlouhý pas za hostující obranu si zabíhal Aluko. Howard situaci dobře odhadl, vyběhl až na hranici své šestnáctky a tam míč chytil.
41
Pro nákop Elmohamadyho si došel pozorný Howard. Běží už poslední pětiminutovka úvodního dějství.
40
Aluko dobře roztáhl hru na Elmohamadyho, který však nacentroval pouze do rukavic Howarda.
39
Hra se uklidnila a bojuje se hlavně ve středu hřiště.
38
Další souboj mezi McGeadym a Figueroaou. Domácí hráč zahrál do zámezí.
36
Figueroa trefil skluzem McGeadyho a může být rád, že neviděl žlutou kartu.
35
Alukův nenápadný centr špatně trefil Coleman a míč se tak odrazil na hranici šestnáctky k Figueroaovi. Ten svou střelu nasměroval příliš blízko středu brány a Howard si mohl připsat úspěšný zákrok.
33
Na trávníku zůstal po střetu s Brucem ležet Naismith. Sudí Webb mu však ukazuje, aby se zvedl a pokračoval ve hře.
32
Tentokrát rozehrával McGeady, ale nic nebezpečného z toho nebylo.
32
Rohový kop Bainese se od hlavy Daviese odrazil nad bránu. Další roh pro Karamelky.
30
Jelavić trefil pouze Lukaka ve zdi. O poznání nebezpečnější byla následná střela Figueroai, kterou ještě tečoval McCarthy. Howard si i tak poradil a byl na zemi včas.
29
Sudí Webb odpískal zákrok McCarthyho na Quinna. Zajímavá standardka pro domácí.
27
Tabulkový rozdíl mezi soupeři je zatím na hřišti patrný. Everton působí mnohem fotbalověji, domácí hrají spíše na náhodu.
26
Po rohovém kopu se Tygři ubránili.
25
Baines hledal na malém vápně Lukaka, který na balón o kousek nedosáhl. Domácí následně zahráli na roh.
24
Livermore to zkusil z velké vzdálenosti, bránu Evertonu však netrefil.
23
Jagielka sekl kopačkou přes nohu Quinna a dostává tak žlutou kartu.
23
Žlutou kartu dostává Phil Jagielka (Everton FC).
22
Další dobrá akce hostí. Baines poslal míč z levé strany do vápna, kde se dostal ke střele Naismith. Rána mu však nesedla a bránu netrefil.
20
Nebezpečný centr do šestnáctky posílal Coleman. Míč uklidil McShane.
18
McGregor nyní v klidu kontroloval, jak dalekonosná rána Lukaka míjí jeho bránu.
17
Fotbalisté Evertonu jsou zatím lepším týmem a jejich vedení je zcela zasloužené.
14
Aluko to zkusil z větší vzdálenosti, ale balón skončil nad břevnem hostující brány.
11
McCarthy se v posledním kole této sezóny dočkal svého vůbec prvního gólu v dresu Evertonu.
9
Hosté se zaslouženě ujímají vedení! Naismith poslal ze strany balón do šestnáctky, kde ve skluzu zakončoval JAMES McCARTHY. McGregor si na míč sice sáhl, ale v cestě do sítě mu nezabránil.
7
Krajní obránci Karamelek mají hodně prostoru pro své ofenzivní výpady. Domácí budou muset nějak zareagovat, jinak jim z křídelních prostorů hrozí velké nebezpečí.
5
Do šestnáctky se snažil projít McGeady, který se pokusil ošálit domácí obranu efektními přešlapovačkami. Byl však odzbrojen.
3
Hosté poprvé vážněji zahrozili. Na levé straně měl hodně volného prostoru Baines, ale jeho spoluhráči k němu nakonec nedostali míč.
1

Hull City AFC: McGregor – McShane, Bruce, Davies (C) – Elmohamady, Livermore, Huddlestone, Quinn, Figueroa – Aluko, Jelavić.

Náhradníci: Harper – Rosenior, Koren, Boyd, Fryatt, Sagbo, Long.

Everton FC: Howard – Coleman, Jagielka (C), Distin, Baines – McGeady, McCarthy, Barry, Osman – Naismith, Lukaku.

Náhradníci: Robles – Hibbert, Alcaraz, Pienaar, McAleny, Deulofeu, Traoré.

Rozhodčí: Howard Webb – M. Mullarkey, D. Cann.
Do sestavy Hullu se po šestitýdenní absenci vrací brankář Allan McGregor. Zkušený Skot měl tři zlomená žebra a poškozenou ledvinu, ovšem dokázal se dát zázračně rychle dohromady a příští týden tak bude moci nastoupit do finále FA Cupu proti Arsenalu.
První vzájemný zápas v této sezóně skončil vítězstvím Evertonu 2:1. Toffees poslal již v 8. minutě do vedení Mirallas, ale po půl hodině hry srovnal Sagbo. Na zásah Pienaara z 57. minuty už však Tigers žádnou odpověď nenašli.
Hull City (16. místo, 37 zápasů, 10 výher, 7 remíz, 20 porážek, skóre 38:51, 37 bodů)
Hull ještě před minulým kolem neměl jistou záchranu, ale i když z posledních čtyř zápasů uhrál jediný bod, ještě horší výkony soupeřů pod čarou ponoru nakonec Tygrům jistotu zajistily. Zlomový byl především duel 36. kola na hřišti Fulhamu, ve kterém Cottagers vedli ještě čtvrt hodiny před koncem 2:0, ale náskok neudrželi a remíza je prakticky poslala do druhé ligy a naopak Hullu pomohla k záchraně. Svěřenci manažera Steva Bruceho se tak mohou v klidu chystat na finále FA Cupu, ve kterém změří síly s favorizovaným Arsenalem.

Posledních pět zápasů Hullu v PL:
33. kolo: Hull – Swansea 1:0
35. kolo: Hull – Arsenal 0:3
36. kolo: Fulham – Hull 2:2
37. kolo: Aston Villa – Hull 3:1
34. kolo: Manchester United – Hull 3:1
Everton FC (5. místo, 37 zápasů, 20 výher, 9 remíz, 8 porážek, skóre 59:39, 69 bodů)
Everton ještě nedávno bojoval dokonce o místo v play-off Ligy mistrů, ale nakonec se Karamelky musí spokojit s účastí v Evropské lize. I tak můžeme konstatovat, že svěřenci manažera Roberta Martíneze odehráli velmi dobrou sezónu a nechali za sebou takové velkokluby, jako jsou Manchester United nebo Tottenham. Toffees z boje o Ligu mistrů vyřadila slabší forma z posledních zápasů, ze čtyř utkání si připsali jedinou výhru a tři porážky.

Posledních pět zápasů Evertonu v PL:
34. kolo: Sunderland – Everton 0:1
26. kolo: Everton – Crystal Palace 2:3
35. kolo: Everton – Manchester United 2:0
36. kolo: Southampton – Everton 2:0
37. kolo: Everton – Manchester City 2:3
Vítám tu všechny příznivce anglické Premier League, která má v neděli odpoledne na programu své poslední kolo. Já Vám přiblížím duel Hullu City s Evertonem, ve kterém už oběma týmům půjde pouze o čest. Domácí Tigers již mají záchranu jistou a tak mohou šetřit síly na finále FA Cupu proti londýnskému Arsenalu. Také Everton už nemůže přijít o své páté místo a tím i o účast v příštím ročníku Evropské ligy. I tak se však můžeme těšit na zajímavý fotbal, neboť v náturách ostrovních týmů není zápasy vypouštět.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.