Rozhodčí Haţegan dnes naposledy foukl do píšťalky, a ukončil tak zápas, ve kterém Malta podlehla Itálii, a to v poměru 0:1. O jedinou branku zápasu se dnes postaral Pellè. Malta se dnes převážně bránila a spoléhala na rychlé brejky, avšak do těch se příliš často nedostávala. Italové byli aktivnější, nebezpečnější a zvítězili zaslouženě. Sudí Haţegan dnes rozdal 2 červené karty, tu první dostal ve 28. minutě Mifsud a v 73. minutě ho následoval Darmian. Děkuji Vám za pozornost a přeji dobrou noc.
90+4
90+3
Na poslední chvilky se na hřiště dostane Bezzina, kterému přenechal místo Failla.
90+1
Pasqual odcentroval balon před branku, ale on ani jeho spoluhráči soupeře neohrozili.
90+1
K odraženému balonu se dostal Marchisio, který na nic nečekal a okamžitě se opřel do balonu. Nicméně jeho pokus byl odvrácen na rohový kop.
90+1
Giovinco dostal zajímavou přihrávku za obranu, navedl si míč na střelu a poté ze své kopačky vyslal nebezpečný pokus, avšak trefil pouze tyčku.
90
Druhý poločas bude nastaven o 3 minuty.
89
Ve druhém poločase toho k vidění příliš zajímavého není. Navíc v posledních minutách hra probíhá pouze ve středu hřiště a šance nepřicházejí.
85
Malta zahrávala rohový kop, ale ze standardní situace vůbec nic nevytěžila.
85
Hrací plochu opustil Schembri, kterého vystřídal Cohen.
85
Italové jsou s balonem na soupeřově polovině a hledají si cestičku k brance, avšak domácí hráči se brání velmi pozorně a další gól inkasovat nechtějí. Naopak snaží se získat míč pro sebe a vyrazit do rychlého brejku.
83
Malta měla míč na svých kopačkách a pohybovala se s ním na vlastní polovině. Domácí fotbalisté nikam nespěchali a čekali na soupeřovu chybu. Nicméně Itálie rozehrávku soupeře napadala a vyplatilo se to, protože balon se přestěhoval na kopačky italských hráčů.
79
Oba týmy hrají v deseti hráčích. Ve 28. minutě se nechal vyloužit Mifsud a v 73. minutě zase Bonucci.
76
Itálie zahrávala hned dva rohové kopy v řadě za sebou, ale ze standardních situací nic nevytěžila. Pokaždé se k balonu postavil Pasqual a prezentoval se parádním centrem, ale soupeř se vždy ubránil.
75
Hrací plochu opouští autor dnešní branky Pellè. Naopak na trávník se dostává Ogbonna.
75
Na druhé straně se do zakončení dostal Giovinco, jenž mířil do levého spodního rohu branky, avšak Hogg vytasil parádní zákrok a jedovatou střelu vyrazil na rohový kop.
75
Malta dostala výhodu volného přímého kopu a standardní situace nevypadala vůbec špatně. K balonu se dostal Failla a rozhodl se pro střelu, která byla opravdu nepříjemná. Nicméně Buffon zasáhl zkušeně a drží čisté konto.
73
Máme tady dnešní druhou červenou kartu. Tentokrát ji vyfasoval Bonucci, který poslal k zemi svého protihráče, kterým Schembri, jenž pospíchal s balonem k Buffonově brance. Nicméně Bonucci svého protihráče nikam nepustil a nedovoleně ho poslal k zemi.
72
Na hřiště se dostal Baldacchino, kterému přenechal místo Mintoff.
71
Giovinco se ocitl opět v šanci, ale střela mu nesedla a navíc byla zablokována protihráčem.
70
Rohový kop si vzal na starost Pasqual, ale Itálie ze standardní situace nic nevytěžila, protože Pellè se provinil útočným faulem. Domácí tým bude rozehrávat.
69
Giovinco se opět ocitl v šanci, ale tentokrát byl jeho pokus odvrácen protihráčem na rohový kop.
69
Brankář Buffon se v brance dnes ani trochu nenadře a v posledních minutách se hodně nudí. Buffon využil volného času k strečinku.
67
Giovinco se po svém příchodu na hřiště dostal do zakončení, avšak střelu mu podle představ nesedla a do branky se nevešla. Rozehrávat bude Malta.
65
Dnes si zahraje také Giovinco, kterému uvolnil místo v sestavě Immobile.
64
Aquilani se dostal do zakončení, avšak jeho pokus bránící protihráč úspěšně zablokoval. Brankář Hogg tak zasahovat nemusel.
63
Domácí fotbalisté sice rozehráli, ale míč na svých kopačkách příliš dlouho neudrželi a už se musí zase bránit.
62
Jako další fauloval Pellè, a tak bude Malta znovu rozehrávat.
60
Aquilani přišel na hřiště před malou chvílí a už na sebe upozornil faulem. Rozehrávat bude Malta.
59
Dohráno má Florenzi, kterého vystřídal Aquilani.
58
Itálie připravila střídání, které proběhne za malou chvíli.
55
Verratti měl spoustu prostoru i času a měl v plánu zajímavou akci. Nicméně Itálie další gól nevstřelila, a tak se stav skóre nemění. Verratti poslal kolmici do vápna, ale Immobile se k míči nedostal, protože tato přihrávka byla příliš dlouhá a dostala se až mimo hřiště.
54
Faulovaný byl Agius, proti kterému se provinil Florenzi. Malta bude rozehrávat.
53
Do pokutového území přilétl další zajímavý centr a tentokrát se k němu hráč v modrém dresu dostal. Hlavičkující Immobile však mířil přesně do těch míst, kde byl připravený Hogg, který rychle zareagoval a parádním zákrokem svůj tým podržel.
53
Italové dostali výhodu rohového kopu, ale centrovaný míč do vápna našel pouze bránícího protihráče. Nicméně hosté u balonu zůstávají.
51
Immobile se dostal do šance, ale jeho střelecký pokus byl nepřesný, a tak Hogg zasahovat nemusel.
50
Vypadalo to, že R. Camilleri fauloval ve vápně, ale rozhodčí mu nedovolený zákrok neodpískal. Immobile zůstal ležet na hrací ploše, ale za malou chvíli se zvedl. R. Camilleri se svému protihráči omluvil a pokračuje se ve hře. Nicméně tato situace vypadala velmi sporně.
49
Italové drží míč na kopačkách a hledají si cestičku k soupeřově brance, ale Malta se brání velmi pozorně a nerada by inkasovala další gól.
46
Na pravém křídle se uvolnil Candreva, který si připravil míč na střelu a poté ze své kopačky vyslal jedovatou ránu. Nicméně tomuto pokusu scházelo trošičku přesnosti.
46
Míč do druhého poločasu uvedla Itálie, která hraje v početní převaze. Ve 28. minutě se totiž nechal vyloučit Mifsud, který tak Maltu oslabil.
46
Rozhodčí Haţegan ukončil první poločas za stavu 0:1, a to v neprospěch domácí Malty, která prohrává od 24. minuty, když se přesně trefil Pellè. Domácí tým se převážně brání a spoléhá hlavně na rychlé brejky, avšak často se do nich nedostává. Navíc brankář Buffon byl v první pětačtyřicetiminutovce bez práce, protože na něj nešla ani jedna střela. Itálie je zatím aktivnější, ale do stoprocentních šancí se dostává velmi těžce.
Držení míče: Malta 36% – 65% Itálie.
Střely celkem: Malta 3:7 Itálie.
Střely na branku: Malta 0:2 Itálie.
Střely mimo branku: Malta 2:5 Itálie.
Zablokované střely: Malta 1:0 Itálie.
Střely do brankové konstrukce: Malta 0:2 Itálie.
45+1
V závěru prvního poločasu se do zakončení dostal Chiellini, ale svůj pokus mezi tři tyče usměrnit nedokázal.
45
První poločas bude nastaven o 1 minutu.
45
Rohový kop si vzal na starost Pasqual, který odcentroval balon před branku, kde se ke střele dostal Pellè, ale tentokrát byl jeho pokus nepřesný, a tak se stav skóre nemění.
44
Italové přenesli hru na pravou stranu a poté se dostali na útočnou polovinu, kde se uvolnil Candreva, ale ten míč před branku nedostal, protože bránící protihráč zasáhl spolehlivě
44
Faulovaný byl Failla, proti kterému se provinil Darmian. Rozhodčí neváhal a ze své kapsičky vytasil žlutý kartónek.
42
Ve středu hřiště fauloval Briffa a za svůj nedovolený zákrok vyfasoval žlutou kartu.
39
Failla se znovu rozhodl pro střelu, ale tentokrát ze své levačky vyslal nepřesný pokus, proti kterému Buffon zasahovat nemusel. Nyní bude italský brankář rozehrávat.
39
Volný přímý kop si na starost bere Failla.
38
Jako další fauloval Verratti a Malta dostane výhodu standardní situace.
37
Pasqual se snažil získat míč pro sebe a proti svému protihráči se provinil faulem. Rozhodčí vše viděl a nedovolený zákrok odpískal.
35
Na levém křídle obdržel přihrávku Pasqual a poté se prezentoval parádním centrem na bližší tyč, avšak tam dobře zasáhl bránící protihráč.
32
Standardní situaci si vzal na starost Failla, jenž se rozhodl pro střelu a nemyslel to ani trochu špatně. Failla ze své kopačky vyslal nepříjemnou střelu, která směřovala do pravého horního rohu, ale tomuto pokusu scházela troška přesnosti. Nicméně myšlenka to byla dobrá.
32
Jako další fauloval Verratti a i jemu sudí přísně domlouvá.
30
Faulovaný byl Schembri, proti kterému se provinil Chiellini a rozhodčí mu teď domlouvá.
30
Malta si dnešní zápas výrazně zkomplikovala, protože bude muset dohrávat pouze v deseti hráčích.
28
Ošklivě faulovaný byl Florenzi, proti kterému se provinil Mifsud a od rozhodčího vyfasoval okamžitě červenou kartu. Mifsud fauloval opravdu příliš tvrdě a jeho zákrok byl velmi nebezpečný, červená karta tak byla na místě.
24
Itálie právě vstřelila branku!
Hosté dostali výhodu rohového kopu a tuto standardní situaci vzali za ten správný konec. Pasqual odcentroval míč na bližší tyč, kde se ke střele dostal Bonucci, ale jeho pokus gólem neskončil. Nicméně k odraženému balonu měl blízko Immobile, který si všiml, že je GRAZIANO PELLÈ v dobré pozici a okamžitě mu přihrál. PELLÈ ve stoprocentní šanci nezklamal a přesnou trefou zblízka poslal Itálii do vedení.
23
Pellè se snažil odcentrovat míč před branku, ale dobře zasáhl protihráč a balon odehrál na rohový kop.
22
Parádní přihrávku od spoluhráče obdržel Marchisio a poté ze své kopačky vyslal dělovku, avšak brankář Hogg byl pozorný a spolehlivým zákrokem svůj tým podržel.
19
Pasqual zahrával rohový kop a ze své kopačky vyslal další parádní centr. Tentokrát si na balon vyskočil Chiellini, ale i on trefil pouze brankovou konstrukci!
18
K centrovanému míči se před brankou dostal hlavičkující Pellè, který měl gól na hlavě, avšak jeho pokus trefil pouze brankovou konstrukci! Parádní centr do vápna vyslal Pasqual.
16
Rohový kop si vzal na starost Schembri, ale on ani jeho spoluhráči branku soupeře neohrozili.
16
Malta si vytvořila svoji první šanci, ale proměnit ji nedokázala. Do zakončení se dostal Failla, ale jeho pokus byl zblokován na rohový kop.
16
V úvodních minutách se toho na hřišti příliš neděje. Italové jsou sice aktivnější na míči, ale to je asi tak všechno. Na vyloženou šanci stále čekáme.
15
Hra je opět přerušena, tentokrát fauloval Schembri, a tak bude Itálie rozehrávat.
14
Florenzi se provinil proti pravidlům, když k zemi poslal R. Muscata.
12
Na pravém křídle dostal přihrávku Candreva, ale okamžitě k němu přispěchal protihráč, který mu nic nedovolil.
11
Na stadionu Ta' Qali National Stadium právě probíhá mexická vlna.
10
Na centrovaný míč se snažil vyskočil Pellè, ale do vápna rychle přispěchali dva domácí fotbalisté, kteří svému protihráči nic nedovolili.
9
Schembri se snažil získat míč pro sebe, ale pomohl si faulem, a tak sudí hru přerušil. Rozehrávat bude Itálie.
9
Italové jsou u balonu a pohybují se s ním ve středu hřiště.
7
Na pravém křídle se snažil míč na hrací ploše zastihnout Candreva, ale přihrávka byla příliš dlouhá a balon se dostal až mimo hrací plochu.
7
I tentokrát sudí foukl do píšťalky. Ve vzdušném souboji si faulem pomohl Pellè, a tak bude Malta rozehrávat. Standardní situaci si bere na starost Hogg.
6
Hra je znovu přerušena, tentokrát byl faulovaný Candreva, kterého protihráč držel za dres.
5
Rozhodčí musel přerušit hru, protože Candreva poslal svého protihráče k zemi a bylo to proti pravidlům. Tady mohl sudí klidně vytáhnout žlutou kartu, ale byl mírný.
4
V úvodních minutách je Itálie aktivnější, častěji drží míč na kopačkách a na soupeře vyvíjí tlak.
4
Pellè se provinil faulem, a tak bude Malta rozehrávat.
2
Immobile se znovu dostal do šance, ale tentokrát mu střela příliš nesedla, a tak se Hogg strachovat nemusel.
1
Na pravém křídle si míč na centr navedl Candreva a poté ho poslal do vápna, kde se ke střele z otočky dostal Immobile, ale svůj pokus proměnit nedokázal. Míč branku o kousek minul, a tak se stav skóre nemění.
1
Italové dnes hrají v modrých kompletech.
1
O úvodní výkop se postarala domácí Malta, která zvolila červenobílé dresy a červené trenýrky.
1
-6
Nyní následují státní hymny obou zemí.
-7
Hlavní sudí Haţegan přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.
-8
Obě základní jedenáctky jsou připraveny v tunelu.

Malta: Hogg – Muscat, R. Muscat, Agius, Camilleri – Mintoff, Briffa, P. Fenech, Failla – Mifsud (C), Schembri.
Náhradníci: Vella, Haber – Baldacchino, Bezzina, Grioli, Kristensen, R. Fenech, Cohen, Scicluna, Vella, Pisani, Farrugia.

Itálie: Buffon (C) – Darmian, Verratti, Bonucci, Chiellini – Candreva, Florenzi, Marchisio, Pasqual – Immobile, Pellè.
Náhradníci: Sirigu, Perin – Ogbonna, De Sciglio, Aquilani, Parolo, Pirlo, Poli, Destro, Zaza, Giovinco.

Rozhodčí: Haţegan – Șovre, Ghinguleac.
Na Euro postupují z každé skupiny 2 nejlepší týmy automaticky, pak je ještě celková tabulka třetích týmů, odkud z 1. místa postupuje tým automaticky a dalších devět celků sehraje baráž.
Itálie změřila síly s Norskem a Ázerbájdžánem, no a v obou případech se radovala z tříbodového zisku. Italští fotbalisté jsou v tabulce na 1. příčce a na svém kontě mají 6 bodů. Dosavadní stav skóre je 4:1.
Malta už narazila na Norsko a Chorvatsko, ale na svém kontě nemá ani bod. Fotbalisté z Malty totiž obě utkání prohráli, a tak jsou v tabulce na posledním 6. místě. Dosavadní stav skóre je 0:5.
Malta si letos na Mistrovství světa ve fotbale nezahrála, a tak má větší motivaci dostat se na Mistrovství Evropy, které se v roce 2016 uskuteční ve Francii a poprvé v historii se jej zúčastní 24 týmů. Itálie si sice v Brazílii na Mistrovství světa ve fotbale zahrála, ale určitě by byla spokojenější, kdyby se předvedla lépe. No a Mistrovství Evropy je jedinečnou příležitostí.
Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Ovidiu Haţegan, na čarách mu budou asistovat Octavian Șovre a Radu Ghinguleac. Jako čtvrtý rozhodčí bude vypomáhat Mircea Grigoriu. Dále tu máme také brankové rozhodčí, kterými jsou Alexandru Tudor a Sebastian Colţescu. Všichni pánové jsou z Rumunska.
Chorvatsko, Norsko, Bulharsko a Ázerbájdžán, to jsou další čtyři týmy, které figurují ve skupině H.
Příjemný pondělní večer, na programu je kvalifikační utkání na Mistrovství Evropy, které bude v roce 2016 pořádat Francie. Dnes na sebe mimo jiné narazí i Malta a Itálie, tyto týmy bojují ve skupině H. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.