Hlavní arbitr Jones dnes naposledy foukl do píšťalky, a ukončil tak zápas, ve kterém Aston Villa FC podlehla Arsenalu FC, a to v poměru 0:3. Všechny 3 góly padly už v první polovině utkání, když se mezi tři tyče nejprve trefil ve 32. minutě Özil a o 2 minuty později i Welbeck. No a ve 36. minutě zaznamenal vlastní gól Cissokho, díky kterému se Arsenal dostal do tříbrankového vedení. Na začátku zápasu byli aktivnější domácí fotbalisté, ale ze svých dvou šancí nic nevytěžili, protože Szczęsny zachytal parádně. Pak se do šancí dostal Arssenal a ten nezaváhal. Druhý poločas už toho moc zajímavého nepřinesl, další gól nepadl a k vidění nebyly ani žádné zajímavé šance. Arsenal si tak do Londýna odváží tříbodový zisk a v tabulce se posouvá na 4. pozici, naopak Aston Villa po první ligové porážce klesá na 3. příčku. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek sobotního dne.
90+3
90+2
Gibbs poslal přihrávku před branku, ale Guzan byl pozorný a pro balon si došel. Nikdo z hostů se tak do zakončení nedostal.
90
Druhý poločas bude nastaven o 3 minuty.
90
Nicméně fotbalisté Arsenalu tuto útočnou akci přečkali bez větších potíží. Bacuna se ještě dožadoval rohového kopu, ale rozhodčí byl jiného názoru.
90
Běží poslední minuta základní hrací doby a u balonu je Aston Villa, která podniká útočnou akci podél pravé postranní čáry.
89
Faulovaný byl Wilshere, a tak bude Arsenal rozehrávat.
88
Nepřesnou přihrávku vyslal ze své kopačky Cazorla, ale dobře zapracovali jeho spoluhráči, kteří získali balon zpět.
87
Zápas se spíše dohrává. Arsenal už nikam nespěchá a domácí Aston Ville dochází síly. Navíc druhý poločas příliš pohledný není.
86
Na poslední minutky se na hřiště dostal Bacuna, kterému uvolnil místo C. Sánchez.
84
Wilshere se na hřiště dostal v 78. minutě a v 84. minutě už vidí žlutou kartu. Takhle si svůj příchod na hřiště asi nepředstavoval.
83
Clark se provinil faulem a rozhodčí mu udělil žlutou kartu.
81
Nicméně domácí hráči se brání velmi pozorně a neradi by inkasovali čtvrtý gól.
81
Fotbalisté Arsenalu se s míčem pohybují na soupeřově polovině a vytváří na domácí Aston Villu tlak.
78
Arsenal provedl trojí střídání: hrací plochu opustili Ramsey, Welbeck a Oxlade-Chamberlain. Místo nich se na hřiště dostali Wilshere, Podolski a český hráč Rosický.
78
78
77
Dohráno má Richardson, kterého nahradil N'Zogbia.
72
Özil poslal do pokutového území přihrávku pro spoluhráče, ale ta byla příliš okatá a soupeř se ubránil.
70
Ramsey hledal ve vápně Özila, ale přihrávka byla příliš dlouhá a Özil se k balonu nedostal.
69
Ve druhém poločase toho k vidění zatím moc není, a tak doufejme, že se obraz hry zlepší. V posledních minutách sledujeme spíše bojovný fotbal, který celkem nudí.
68
Domácí fotbalisté rozehráli nakrátko a za malou chvíli o míč přišli, avšak podařilo se jim vybojovat ho zpět na své kopačky. Z levé strany poslal povedený centr do vápna Cleverley, ale Szczęsny byl pozorný a centrovaný míč si stáhl do rukavic.
67
Aston Villa stále kombinuje na útočné polovině, ale cestičku k soupeřově brance si hledá velmi těžce. Faulem se provinil Arteta a domácí tým může rozehrávat.
66
Domácí tým se snaží a rád by vstřelil branku, ale Arsenal se brání velmi pozorně a nechce chybovat.
64
Cazorla se prezentoval povedeným centrem ke vzdálenější tyči, kde se ke střele hlavou dostal Koscielny, ale pomohl si faulem, a tak mu rozhodčí nedovolený zákrok odpískal. Rozehrávat bude Guzan.
64
Domácí tým se sice ubránil, ale za cenu dalšího rohového kopu, který si na starost bere opět Cazorla.
63
Aston Villa se musí pozorně bránit, protože Arsenal bude zahrávat rohový kop, který si bere na starost Cazorla.
61
Z levé strany odcentroval balon před branku Cissokho, ale Szczęsny byl pozorný a své protihráče ke střele nepustil.
58
Cleverley odcentroval balon před branku, kde se ke střele dostal Clark, ale jeho pokus gólem neskončil, protože Oxlade-Chamberlain mu nebezpečnou střelu zablokoval.
58
Agbonlahor hledal spoluhráče v pokutovém území, ale jeho přihrávka byla odvrácena na rohový kop.
57
Domácí tým dostal výhodu volného přímého kopu, ale ze standardní situace nic nevytěžil. U vzdálenější tyče číhal na míč Cleverley, ale do branky ho dopravit nedokázal.
56
Aston Villa se ujala míče a vyrazila do útoku, který zastavil Ramsey, ale bylo to s faulem a od sudího vyfasoval žlutou kartu.
56
V těžké pozici odcentroval Ramsey balon před branku, ale našel pouze bránícího protihráče.
54
Další útočnou akci Arsenalu přerušil praporek sudího, jenž signalizoval ofsajd, ve kterém se zapomněl Welbeck.
53
Pozornost Guzana vyzkoušel útočník Welbeck, ale domácí brankář ukázal, že je soustředěný a Welbeckovu střelu zneškodnil.
52
Hra ve druhém poločase probíhá převážně mezi pokutovými územími a ve středu hřiště. Žádné šance k vidění zatím nejsou.
50
Hosté se na útočnou polovinu dostali, ale přišla nepřesnost v rozehrávce a balon se přestěhoval na kopačky domácích fotbalistů, kteří se okamžitě vydali do rychlého brejku, ale ten ztroskotal také na nepřesné přihrávce.
50
Arsenal by měl vyvézt balon, protože soupeř rozehrávku nepříjemně napadá a případná chyba by byla určitě pro hosty nepříjemností.
49
Hráči Arsenalu drží balon na svých kopačkách a kombinují mezi sebou. Teď s rozehrávkou pomáhá i brankář Szczęsny.
47
Zatím to vypadá, že Aston Villa FC si dnes připíše první porážku v letošní sezoně. Nicméně běží teprve 47. minuta a času je stále dost.
46
Do druhého poločasu už nenastoupil Weimann, kterého vystřídal Grealish.
46
Druhý poločas začne přibližně v 17:04.
Rozhodčí Jones ukončil první poločas za stavu 0:3. V úvodu zápasu byli lepší domácí fotbalisté, kteří se už ve 3. minutě dostali do obrovské šance, ale Delph brankáře Arsenalu nepřekonal. Další obrovskou šanci měl ve 23. minutě Clark, který hlavičkoval z bezprostřední blízkosti, ale Szczęsny svůj tým znovu podržel. Šance si dokázali vytvořit i hosté, do zakončení se dostal Welbeck i Ramsey, ale ani jeden pokus nemířil mezi tři tyče. Nicméně ve 32. minutě se Özil dostal k první střele na branku a vytěžil vedoucí gól. O 2 minuty později se trefil i Welbeck, který z bezprostřední blízkosti nedal Guzanovi šanci. No a ve 36. minutě se Arsenal znovu dostával do zajímavé šance, kterou se snažil zastavit Cissokho, ale místo toho si dal vlastní gól.
Držení míče: Aston Villa FC 35% – 65% Arsenal FC.
Střely celkem: Aston Villa FC 5:8 Arsenal FC.
Střely na branku: Aston Villa FC 2:2 Arsenal FC.
Střely mimo branku: Aston Villa FC 2:4 Arsenal FC.
Zablokované střely: Aston Villa FC 1:2 Arsenal FC.
Zákroky brankářů: Aston Villa FC 0:2 Arsenal FC.
45+4
45+3
Nebezpečnou střelu ze své kopačky vyslal Ramsey, ale jeho pokus gólem neskončil, protože tato střela branku těsně minula. Guzan sice celou situaci kontroloval, ale rána to byla tvrdá.
45+3
Po ošetření se Delph vrátil zpět na trávník.
45+2
Volný přímý kop si vzal na starost Richardson, ale obrana Arsenalu byla pozorná a centrovaný balon odvrátila do bezpečí.
45+2
Po přerušení se pokračuje ve hře a následuje standardní situace, kterou bude zahrávat Aston Villa.
45
První poločas bude nastaven o 2 minuty.
45
Hra je přerušena, Delph zůstává ležet na trávníku.
45
Domácí tým podnikl útočnou akci, ale Arteta svého protihráče zastavil, avšak bylo to s faulem a rozhodčí nedovolený zákrok odpískal.
44
Fotbalisté Arsenalu jsou aktivní a na svého soupeře vytváří tlak, ale Aston Villa odolává a pomalu se vzpamatovává ze tří inkasovaných branek.
42
Özil si mohl připsat druhý gól, ale tentokrát se mu střela ke vzdálenější tyči nepodařila, a tak se stav skóre ve 42. minutě nemění.
40
Guzan nejspíš nepočítal s tím, že by během chvilky inkasoval 3 góly, vždyť až do inkasovaného gólu nemusel vůbec nic řešit a pak si na míč ani nesáhl a hned třikrát ho lovil z brány.
38
Držení míče: Aston Villa FC 31% – 69% Arsenal FC.
36
Arsenal právě vstřelil branku!
Gibbs poslal z levé strany parádní centr před branku, kde chtěl svůj tým ochránit ALY CISSOKHO, ale míč do bezpečí se mu dostat nepodařilo a místo toho si dal vlastní gól.
34
Özil dostal přihrávku na levém křídle a poté poslal před branku nadýchaný balon, do kterého se opřel DANNY WELBECK, jenž z bezprostřední blízkosti nedal Guzanovi šanci.
32
Welbeck se prezentoval parádní přihrávkou, o kterou si řekl MESUT ÖZIL, jenž si navedl balon na levačku a poté technickou střelou po zemi dostal míč za brankářova záda. Tady obrana domácích zaspala a Guzan to měl těžké.
31
Cazorla se dostal k balonu a snažil se hru přenést na levé křídlo, kde si nabíhal Gibbs. Nicméně Gibbs nenabral potřebnou rychlost a míč na hrací ploše nezastihl.
30
Hosté založili další útočnou akci, ale jejich ofenzivní výlet skončil ve velkém vápně, kde přišla nepřesná přihrávka.
28
Arsenal se snažil zaútočit, ale znovu to nevyšlo. Hru přerušil praporek sudího, jenž signalizoval ofsajd, ve kterém uvízl Özil. Hráč Arsenalu si myslí něco jiného a reaguje úsměvem.
27
Ve vzdušném souboji fauloval Arteta, kterému rozhodčí faul odpískal a Aston Villa rychle rozehrála.
26
O míč si říkal Welbeck, ale Ramsey byl nepřesný a Welbeckovi přihrát nedokázal.
26
Aston Villa je nebezpečnější a Arsenalu dělá potíže, avšak hosté se brání velmi pozorně a zatím nepříjemnému tlaku odolávají.
24
Rohový kop si vzal na starost Cleverley, která se znovu prezentoval zajímavým centrem, ale tentokrát se ke střele nikdo z jeho spoluhráčů nedostal.
23
U vzdálenější tyče se výborně uvolnil Clark, který se dostal k centrovanému balonu a na malém vápně hlavičkoval. Nicméně Szczęsny si připsal výtečný zákrok a zabránil stoprocentnímu gólu.
22
Chambers zastavil Agbonlahora, ale bylo to s faulem a rozhodčí mu udělil žlutou kartu. Aston Villa bude zahrávat volný přímý kop.
21
Fotbalisté Arsenalu měli k dispozici další standardní situaci, tentokrát se jednalo o volný přímý kop. Nicméně Aston Villa se ubránila a centrovaný balon odvrátila do bezpečí.
20
Hosté zahrávali další rohový kop a znovu to vypadalo velmi zajímavě. Před centrem se domácí tým sice ubránil, ale k odraženému balonu se dostal Ramsey, který se prezentoval velmi prudkou střelou, ale ta branku těsně minula.
19
Özil odcentroval balon do pokutového území, kde se ke střele dostal Welbeck, který si střihl nůžky, ale jeho pokus trefil pouze bránícího protihráče.
18
Bránit se musí také Aston Villa, protože Arsenal bude zahrávat rohový kop.
18
Útočnou akci domácího celku zastavil praporek sudího, jenž signalizoval ofsajd, ve kterém se zapomněl Agbonlahor.
17
Clark odcentroval míč před branku, kde se ke střele hlavou dostal Hutton, ale jeho pokus byl nepřesný a Szczęsny zůstal bez zákroku.
16
Hosté musí být znovu pozorní, protože domácí celek ze své aktivity vytěžil rohový kop.
13
Z levé strany se centrem prezentoval Richardson, který hledal Agbonlahora, ale dobře zasáhl Koscielny, který na poslední chvíli balon odkopl do bezpečí. Kdyby nebylo jeho obranného zákroku, tak by to měl Szczęsny proti Agbonlahorovi velmi složité.
11
Faulovaný byl Clark, proti kterému se provinil Ramsey. Rozhodčí tedy hru přerušil a domácí fotbalisté mohou rozehrát.
11
V úvodních minutách sledujeme velmi opatrné utkání, ve kterém šance k vidění nejsou. Doufejme, že hráči obou týmů svůj výkon zlepší a zápas bude pohlednější.
10
Koscielny hledal Cazorlu, ale dobře zasáhl Cissokho, který přihrávku vystihl a získal balon pro Aston Villu.
9
Rohový kop si vzal na starost Cazorla, avšak on ani jeho spoluhráči branku soupeře neohrozili.
8
Zajímavým centrem do pokutového území se prezentoval Oxlade-Chamberlain, ale soupeř byl pozorný a ubránil se. Nicméně fotbalisté Arsenalu dostanou výhodu rohového kopu.
6
Míč na střelu si přichystal Welbeck, ale Guzan mohl být naprosto klidný, protože Welbeckův pokus mířil vysoko nad branku.
4
Aston Villa zahrávala hned dva rohové kopy za sebou, ale nijak výrazně brankou soupeře neohrozila, a tak se stav skóre ve 4. minutě nemění.
3
Velmi zajímavou střelou se prezentoval Delph, který mířil do spodního rohu branky, ale brankář Szczęsny vytasil parádní zákrok a míč vytěsnil na rohový kop.
2
Arsenal je znovu u balonu, ale pohybuje se s ním pouze na vlastní polovině, protože jinou možnost momentálně nemá.
1
Fotbalisté Arsenalu kombinovali na vlastní polovině a ve středu hřiště, avšak soupeř rozehrávku nepříjemně napadal a získal míč ve svůj prospěch.
1
O úvodní výkop se postarali fotbalisté Arsenalu.
1
-2
Hlavní rozhodčí Jones přivedl dnešní aktéry na zelený pažit.
-5
Obě základní jedenáctky jsou připraveny v tunelu.
-10
Oba týmy absolvovaly rozcvičku, po které se odebraly do svých šaten.

Aston Villa FC: Guzan – Hutton, Clark, Senderos, Cissokho – Weimann, Cleverley, A. Westwood, Delph, Richardson – Agbonlahor (C).
Náhradníci: Given – Okore, Lowton, Bacuna, C. Sánchez, N´Zogbia, Grealish.

Arsenal FC: Szczęsny – Chambers, Mertesacker, Koscielny, Gibbs – Arteta (C) – Oxlade-Chamberlain, Ramsey, Cazorla, Özil – Welbeck.
Náhradníci: Ospina – Rosický, Wilshere, Diaby, Coquelin, Podolski, A. Sánchez.

Rozhodčí: Jones – Scholes, Hussin.
V letošním ligovém ročníku je Guzan nejlepším brankářem. Ve čtyřech zápasech inkasoval pouze 1 gól, a to v utkání s Hullem, ve třech zápasech udržel čisté konto.
Veškeré dění se bude odehrávat ve Villa Parku v Birminghamu.
Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Michael Jones, na čarách mu budou asistovat Mark Scholes a Ian Hussin. Jako čtvrtý rozhodčí bude vypomáhat Kevin Friend.
Na zápas byli nominováni

Aston Villa FC: Given, Guzan, Bacuna, Baker, Clark, Herd, Hutton, Lowton, Okore, Senderos, Vlaar, Cleverley, Cole, Delph,Grealish, N'Zogbia, Richardson, Sanchez, Westwood, Agbonlahor, Bent, Burke, Weimann.

Arsenal FC: Martinez, Ospina, Szczesny, Chambers, Gibbs, Koscielny, Mertesacker, Monreal, Arteta, Cazorla, Coquelin, Diaby, Flamini, Oxlade-Chamberlain, Özil, Ramsey, Rosický, Wilshere, Sánchez, Campbell, Podolski, Sanogo, Welbeck.
Arsenal FC je v tabulce na 7. pozici a na svém kontě má 6 bodů. Hráči Arsenalu jednou zvítězili, třikrát remizovali a ani jednou neprohráli. Dosavadní stav skóre je 7:6.
Aston Villa FC se v tabulce nachází na 2. příčce a na svém kontě má 10 bodů. Aston Villa třikrát zvítězila, jednou remizovala a ani jednou neprohrála. Dosavadní stav skóre je 4:1.
Hezké odpoledne, vítám Vás u komentovaného přenosu nejprestižnější a zároveň nejsledovanější fotbalové soutěže na světě. Anglická Premier League má na programu 5. kolo, ve kterém na sebe mimo jiné narazí i Aston Villa FC a Arsenal FC. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.