Premier League - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Tottenham : Wolves - 17. února 2024   16:00

Tottenham
46' Kulusevski (Richarlison)
1:2
(0:1)
Wolves
42' J. Gomes  (Sarabia) • 63' J. Gomes  (P. Neto)
Tottenham
Vicario – Emerson Royal (85. Lo Celso), Romero, van de Ven, B. Davies – Bissouma (71. Werner), P. Sarr (71. Bentancur) – Kulusevski, Maddison (85. Højbjerg), Son Hung-min (C) – Richarlison (71. Br. Johnson).
Austin – Drăgușin, Gil, Skipp.
Taylor – Beswick, Nunn.
Tottenham Hotspur Stadium
Wolves
Sá (C) – Kilman, Dawson, T. Gomes – Semedo, Lemina, J. Gomes, Aït-Nouri – Sarabia (73. Bellegarde), Hwang Hi-čchan (88. Bo. Traoré) – P. Neto (90+2. Doherty).
Bentley – H. Bueno, S. Bueno, Doyle, N. Fraser, Chirewa.

Je dobojováno! Wolves zaskočily po Chelsea také Tottenham a Spurs opouštějí čtvrtou pozici. Další výborně zvládnutý zápas za sebou mají Vlci, kteří potvrdili, že venku to prostě umí. Pro dnešek je to ode mne vše a přeji pěkný zbytek soboty.
Držení míče: 70 % : 30 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 11:5. Rohy: 10:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 8:13.
90+6'
90+6'
Matt Doherty nabral rychlost a zakončil, což hostům zatím stačí. Spurs už to nestihnou.
90+5'
Mohlo být srovnáno! Úplně volný Ben Davies dostal centr přesně na svoji hlavu, ovšem míč netrefil vůbec dobře a zahazuje tuto velkou šanci.
90+4'
Domácí reklamují po zblokované střele Wernera ruku! Rozhodčí zatím nereaguje.
90+3'
Domácí spěchají do útoku, kde je zatím plno a Spurs musí kombinovat.
90+2'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers:
ze hřiště odchází Pedro Neto, přichází Matt Doherty.
90+1'
José Sá nikam nespěchá a hraje na čas. U míče jsou stále hosté.
90'
Rayan Aït-Nouri to přehnal s důrazem, odpískán faul.
89'
Domácí již několikrát dokázali srovnat v úplném závěru. Dnes by rádi fanoušci Spurs viděli něco podobného, což se zatím nedaří. Uvidíme jak dlouhé bude nastavení.
88'
ze hřiště odchází Hwang Hi-čchan, přichází Boubacar Traoré.
86'
Dejan Kulusevski nebyl přesný a míč tak jen odevzdává hráčům Wolves. Jeden z hostů zůstává ležet na trávníku, hra pokračuje.
85'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur:
ze hřiště odchází Emerson Royal, přichází Giovani Lo Celso,
ze hřiště odchází James Maddison, přichází Pierre-Emile Højbjerg.
84'
Čas se krátí a na lavičce Spurs se chystají další změny.
83'
Až teď se dostali domácí ke střele. konkrétně to byl pokus Emersona Royala. Zákrok si připisuje také José Sá.
82'
Po dlouhé době se znovu usazují před šestnáctkou Wolves domácí. Hosté zatím pouze stínují a nepřipouští ohrožení branky.
81'
Toti Gomes po několika odrazech nakonec vystřelil. Další zákrok si připisuje Guglielmo Vicario.
80'
Další pokus o přečíslení Wolves končí za brankou Guglielma Vicaria. Další roh pro hosty.
79'
Další obrat hry a další výborný obranný zákrok, o který se postaral Toti Gomes.
78'
To mohla být další tvrdá rána pro domácí. Naprosto totožná situace jako při druhém gólu. Přihrávka Pedra Neta tentokrát nebyla razantní, což domácí zachraňuje.
77'
Londýňanům se nedaří dostat blíž k vápnu soupeře. Wolves gól viditelně nakopnul a věří si i ve hře před svojí brankou.
75'
Hra opět začíná být až příliš tvrdá. Přímý kop bude kopat Pedro Neto, na střelu to však nebude.
74'
Oba týmy osvěžují své řady střídáním. Tato pasáž hry zatím patří celku z Londýna.
73'
ze hřiště odchází Pablo Sarabia, přichází Jean-Ricner Bellegarde.
71'
ze hřiště odchází Pape Matar Sarr, přichází Rodrigo Bentancur,
ze hřiště odchází Richarlison, přichází Brennan Johnson,
ze hřiště odchází Yves Bissouma, přichází Timo Werner.
70'
Rohové kopy dnes Spurs nejdou. Další obranný zákrok v podání Maximiliana Kilmana. U míče znovu domácí.
69'
Další roh budou kopat domácí.
68'
Domácím se podařilo dostat do další šance, kterou James Maddison zahazuje další střelou mimo tři tyče.
67'
Žlutá karta pro tým Wolverhampton Wanderers (João Gomes).
67'
Je neskutečné jak se dnes hra během minuty otočí a sledujeme naprosto odlišný obrázek než na začátku druhé půle.
65'
A hra se zcela obrátila. Na koni jsou teď hosté, kteří kombinují na polovině hřiště.
63'
Wolverhampton právě vstřelil branku!
Tak to je neuvěřitelné. Tottenham kontroloval hru, ale přišla chyba, která vyslala do brejku Pedra Neta, jenž si počkal a předložil do prázdné branky míč JOÃU GOMESOVI, který dává svůj druhý gól v dnešním zápase. Asistence: Pedro Neto.
63'
Hosté se dostali ze špatného startu a pokračují ve své hře. Dejan Kulusevski zůstal úplně volný uvnitř vápna, jeho střela byl zblokovaná.
61'
Hodina hry je minulostí a sledujeme opravdu zajímavý fotbal. Po dvou velkých šancí obou celků se stav zápasu nemění.
60'
A ta střela teď přišla! Dejan Kulusevski z hranice vápna jen těsně minul pravou tyč.
59'
Jsou to znovu domácí, kteří se snaží otočit skóre na svoji stranu. Chybí tomu již několikrát zmiňovaná střelba.
58'
Nedůslednosti Spurs v obraně mohou být velmi drahé a musí si na dobré a hlavně přesné nákopy soupeře dávat pozor.
56'
Tak z ničeho nic mohli jít hosté do vedení. Pedro Neto dostal střílený centr před branku, kde byl úplně sám, avšak zakončil jen do středu branky. Guglielmo Vicario fantastickým zákrokem drží svůj tým.
55'
Domácí využívají špatné rozpoložení hostů. Na střelu to zatím není.
54'
Vlkům se nedaří přihrávky a znovu jen odevzdávají míč.
53'
Zahrozit mohou znovu domácí, kteří mají možnost přímého kopu, ovšem z velké dálky.
52'
Míč na kopačkách hráčů Wolves dlouho nevydržel. Pedro Neto si nechal balón utéct až do zámezí.
51'
Hosté se potřebují uklidnit, což se zatím nedaří. Domácí jsou stále v držení míče a vstup do druhého dějství se jim zatím vážně daří.
50'
Spurs zatím stejně jako na začátku první půle kontrolují hru a nechtějí ani na vteřinu půjčit míč soupeři.
48'
Opařený hostující tým přihlíží kombinaci hostů, která bud zakončena dalším rohovým kopem.
46'
Tottenham právě vstřelil branku!
Tak to je šok pro Wolves. Hned první akce Tottenhamu, do které se díky velkému štěstí dostal DEJAN KULUSEVSKI, který zamířil přesně mezi nohy a je srovnáno. Asistence: Richarlison.
46'
Domácí znovu začínají aktivněji.
46'
Hosté jsou ve vedení a rozhodně zaslouženě. Obrana domácích má co dělat a první chybku udělala pro rohovém kopu, když hráči Spurs nechali volného Gomese, který otevřel skóre. Hra je velmi vyrovnaná a nic není rozhodnuté. Druhý poločas startuje za malou chvíli.
Druhý poločas začne přibližně v 17:06.
45+4'
45+4'
Pablo Sarabia to zkoušel z velkého úhlu nepřesně, odkop pro domácí.
45+3'
Z dalšího protiútoku vybojovali domácí další roh. James Maddison nebyl přesný ani teď a míč odvrací Maximilian Kilman.
45+2'
Na balónu znovu hráči Wolves a mohlo to být o dvě branky. Pablo Sarabia se objevil naprosto osamocený před Guglielmo Vicariem, který zasahuje. Následně je odpískán ofsajd.
45'
Závěr poločasu opět ve znamení hraničních soubojů na středu hřiště.
44'
Domácí chtějí hned odpovědět a tlačí na obranu hostů.
42'
První roh sice nevyšel, ale ten druhý co následoval už ano. Autorem přesné hlavičky směřovanou do levé poloviny branky je JOÃO GOMES, který otevírá skóre zápasu. Asistence: Pablo Sarabia.
41'
Hosté po bloku Emersona Royala, který napravil svoji chybu budou kopat roh.
40'
Další hrubka hráčů Spurs. Naprosto jednoduchý centr Emersona Royala letí až do zámezí a zbytečně tak domácí odevzdávají míč soupeři.
39'
Veškeré nebezpečné centry zatím bez větších problémů chytá José Sá, jenž uklidňuje hru.
38'
Zahrál si také zmiňovaný sudí Taylor, který byl trefen do hlavy a dle pravidel přerušuje hru. U míče budou pokračovat domácí.
37'
Nepřesnost v rozehrávce hostů mohla znamenat katastrofu pro Vlky. James Maddison dostal ve vápně míč příliš za sebe a zakončil jen velice nepřesně.
36'
Hlavní arbitr Anthony Taylor nastavil velice volný metr a s udělením první karty zatím čeká.
34'
Velmi hustě obsazený střed hřiště nedává hráčům moc na výběr. Lépe z této situace momentálně vyšli hosté, kteří však o míč hned přišli.
33'
Kombinace Spurs končí po nepřesné přihrávce Jamese Maddisona, vhazovat budou hosté.
32'
Další série ostrých soubojů končí přerušením hry. Na trávníku leží Toti Gomes.
31'
Son Hung-min byl při pokusu projít přes levou stranu faulován a s míčem tak mohou pokračovat domácí.
30'
Velice fyzicky náročný fotbal pro obě strany. Hraje se stále na rychlé brejky, avšak na první gól stále čekáme.
29'
Rayan Aït-Nouri je dnes při chuti a dovoluje si možná až moc. Jeho průnik musel zastavit až třetí hráč.
28'
Dejan Kulusevski to znovu zkoušel pěkným centrem, na který si však nikdo nenaběhl a míč tak bere až José Sá.
27'
Hned vzápětí následoval roh, který také branku neohrozil a José Sá zatím čeká na svůj první zákrok.
26'
Exekuce přímého kopu se chopil James Maddison, jeho prudkou střelu na bližší tyč zachytil Craig Dawson.
25'
Rozdíl zatím můžeme vidět ve vytváření střeleckých pozic. Domácí teď mají z kraje vápna možnost přímého kopu.
24'
Tottenham se snaží vytvořit střeleckou pozici z pravé strany, kde operuje Dejan Kulusevski, který je výborně bráněn a domácí musí až ke své polovině hřiště.
22'
Ztrátu domácích využil Pablo Sarabia k dobrému centru na Pedra Neta. Hlavička druhého jmenovaného nebyla přesná a hra se přelévá na druhou stranu.
21'
Tvrdý centr Sona řeší Pablo Sarabia. K jeho smůle jsou stále u míče hráči Spurs.
20'
José Sá odkopem nikoho ze svých spoluhráčů nenašel a do kombinace mohou jít domácí hráči.
19'
Mario Lemina je viditelně otřesený. Uvidíme jestli bude i nadále pokračovat ve hře.
18'
Mario Lemina je po tvrdém střetu s Richarlisonem na hřišti ošetřován. Hráči mezitím přebírají informace od svých trenérů.
17'
Hra je opět na druhé straně a sledujeme opravdu spoustu tvrdých střetů. Až teď sudí Taylor přerušuje hru.
15'
Několik kliček si na hranici šestnáctky dovolil Rayan Aït-Nouri, jeho střela k pravé tyči končí v náruči Guglielma Vicaria.
14'
Dejan Kulusevski to nejdřív zkusil centrem, který odvrátil jeden z obránců pouze na Bena Daviese, který střelou bez přípravy těsně minul břevno branky Wolves.
13'
Obrana hostů nevymýšlí nic složitého a míč raději odkopává až do prostoru střídaček.
12'
Hosté to zkoušejí přes dlouhé centry, které jsou zatím poměrně přesné a dělají domácím velké problémy.
11'
Nesmírně vyrovnaných prvních deset minut. Faul Tottenhamu znamená rozehrávku z vlastní poloviny z kopaček hráčů Wolves.
10'
Wolves po opatrném startu opět hrozí. Jejich kombinace zatím probíhá na polovině hřiště, kde je připravena záloha Spurs.
9'
Pablo Sarabia to zkoušel dlouhým centrem, který však nebyl přesný a rozehrávat tak může domácí brankář.
7'
Hned vzápětí další velká šance Wolves. Pedro Neto z pravé strany pouze trefil Guglielma Vicaria, který míč vyráží do bezpečí.
5'
Hosté poprvé u míče. Střela Pedra Neta z velké dálky nebyla zvlášť nebezpečná a zasahuje tak Guglielmo Vicario.
4'
Richarlison je zatím hodně nebezpečný. Obrana hostů oba pokusy o střelu vyřešila a nakonec míč končí v rukách Josého Sá.
3'
Domácí zatím bezpečně kontrolují hru a hráči Wolves tak jsou nuceni běhat.
2'
Tottenham vlétl na svého soupeře a hned se dostal nebezpečně blízko branky Josého Sá. Střílený centr Richarlisona jen prolétl vápnem.
1'
Úvodní výkop patřil domácím, kteří budou v první půli útočit zleva doprava.
1'

Tottenham Hotspur: Vicario – Emerson Royal, Romero, van de Ven, B. Davies – Bissouma, P. Sarr – Kulusevski, Maddison, Son Hung-min (C) – Richarlison.
Náhradníci: Austin – Bentancur, Drăgușin, Gil, Højbjerg, Br. Johnson, Lo Celso, Skipp, Werner.
Trenér: Ange Postecoglou.

Wolverhampton Wanderers: Sá (C) – Kilman, Dawson, T. Gomes – Semedo, Lemina, J. Gomes, Aït-Nouri – Sarabia, Hwang Hi-čchan – P. Neto.
Náhradníci: Bentley – Bellegarde, H. Bueno, S. Bueno, Doherty, Doyle, N. Fraser, Chirewa, Bo. Traoré.

TOTTENHAM vs. WOLVES

Domácí Spurs neustále bojují o udržení v nejlepší čtyřce týmů, což se zatím úspěšně daří. Tottenham v dobře rozjeté sezóně zažil tragické období v listopadu a právě tento měsíc je pro Spurs zatím osudný. Londýňané hrají doma v lize velmi dobře a body v žádném případě hostům nerozdávají. Dnešním soupeřem Tottenhamu budou Wolves, kteří hrají dobrý střed tabulky a jsou v bezpečné vzdálenosti od sestupových pozic, což jim dává prostor na potrápení některých gigantů. Tottenhamu vyhovuje domácí prostředí, avšak Wolves umí zahrát dobré zápasy i na cizím hřišti a dosavadní bodový zisk mají takřka rovnoměrně rozložený. Jako příklad můžeme uvést duel proti Chelsea, kde se Vlci radovali z gólu hned čtyřikrát. Spurs si nemohou dovolit žádnou ztrátu a Wolves patří mezi týmy, které už pár týmů o důležité body připravily. Poslední dva zápasy na hřišti Vlků skončily výhrou domácího celku, za to poslední klání v Londýně ovládl Tottenham. Vzájemná bilance obou celků je opravdu zajímavá a vše je i přes jasně tabulkově rozdané karty otevřené více než se může na první pohled zdát.
Hezký den všem příznivcům anglického fotbalu. Již 25. kolo nám proti sobě svede souboj, kde se proti sobě utká Tottenham Hotspur a Wolverhampton Wanderers.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.