Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Turnov - 26. července 2017   18:00

Liberec
Liberec
4' Malinský  • 10' Kerbr  • 25' Pulkrab  • 31' Kerbr  • 42' Folprecht  • 48' Potočný  • 49' Mikula  • 54' Voltr  • 58' Potočný  • 64' Voltr  • 84' Voltr  • 85' Da Silva
12:0
(5:0)
Turnov
Turnov
Liberec
Sestava 1. poločas: Kolář – Coufal, Kúdela, Karafiát, Kerbr – Kulhánek – Ševčík, Folprecht, Breite, Malinský – Pulkrab

Sestava 2. poločas: Hladký – Mikula, Voltr, Bosančić, Blažek (71. Lehoczki), Potočný, Knejzlík, Havelka, Machuča, Da Silva, Písačka
Turnov
Dlouhý – Cigánek, Horák, Svoboda, Veber, Šimek

Ode mě je to již pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek dne.
Slovan v generálce na ligu porazil Turnov vysoko 12:0. Největší šanci hostujícího celku měl Petr Papoušek, za Slovan skóroval třikrát Voltr, dvakrát Potočný a Kerbr, poté ještě Malinský, Pulkrab, Folprecht, Mikula a Da Silva.
90'
88'
Bosančić přiťukl míč Voltrovi, který s přehledem zavěsil. Pomezní sudí si však všiml ofsajdu a branka proto není uznána.
88'
Pokutový kop bude zahrávat Miloš Bosančić.
87'
Unikající Mikula byl faulován, penalta pro Liberec!
85'
Liberec právě vstřelil branku!
A příběh nekončí. Krásná kombinace Voltra s Bosančićem sice brankou neskončila, když Hyka včas vyběhl, nicméně k dorážce se dostal WESLEY DA SILVA a vstřelil svůj první gól v utkání.
84'
Hattrick pro RADKA VOLTRA! Ten se uvolnil na pravé straně a lehkou ranou špičkou kopačky vyzrál na vybíhajícího Hyku. Jedenáctý zásah hráčů v modrých dresech.
82'
Budeme svědky dalšího rohového kopu Slovanu.
80'
Na druhé straně ještě o třídu lepší zásah Václava Hladkého, který musel řešit únik Petra Papouška. Hráč, pro něhož je souboj U Nisy velmi pikantní, mířil rychlou přízemní střelou mimo dosah brankáře Liberce, jenže ten se překonat nenechal!
79'
Miloš Bosančić a další velmi povedený trestný kop Libereckých. Bosenský záložník nasměroval míč k pravé tyči, ale Hyka výborným zásahem pokus zneškodnil.
78'
Hladkého trochu pozlobily přihrávky od spoluhráčů, které nebyly přesné a pro libereckého gólmana vzhledem k napadání nebezpečné. Domácí situaci nakonec ustáli.
77'
Rohový kop pro Slovan.
75'
Potočný byl při úniku faulován a v případě běžného ligového duelu by zřejmě Turnov dohrával v deseti. Takto měli ale svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského pouze žlutou kartu pro soupeře a trestný kop, který zahrával sám faulovaný. Krásnou ranou přitom orazítkoval břevno, od něhož se míč odrazil na brankovou čáru. Vzápětí mohl dorážet Da Silva a Voltr, ale oba zmiňovaní se nepohodli a místo zakončení do sebe narazili.
73'
Žlutou kartu dostává Kordík (FK Turnov).
71'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Blažek, přichází Lehoczki.
71'
Největší šance Turnova v celém utkání! Drahouzal krásným pasem naservíroval míč do úniku Jakubu Dlouhému. Ten sice propálil Hladkého, ale trefil vnější stranu tyče!
69'
Da Silva si při útočném snažení počínal nedovoleně, míč připadne Turnovským.
68'
Útočný faul hostujícího celku uvnitř šestnáctky Slovanu.
67'
Bosančić chyboval při rozehrávce a obrana v modrých dresech měla plné nohy práce, aby doběhla protiútok Turnova, což se jí nakonec podařilo.
66'
Voltr se ocitl v dalším úniku, zároveň byl však nachytán v ofsajdovém postavení.
64'
Tentokrát už to vyšlo. RADEK VOLTR vyskočil výš než Hyka a poslal hlavičkou balón za brankovou čáru. Slovan vede 10:0, Turnovské navíc čeká ještě pětadvacet minut hry.
63'
Po zblokované ráně z levé strany bude k vidění další standardní situace zahrávaná od rohového praporku v podání domácích.
62'
Míč po hlavičce Da Silvy poskakoval v nebezpečném prostoru, mezi tři tyče ale nezamířil.
62'
61'
Wesley Da Silva si u půlící čáry počínal nedovoleně. Turnovští dostanou klid na rozehrávku.
59'
Radek Voltr při svém průniku obranou soupeře upadl, nicméně píšťalka hlavního arbitra zůstala němá.
58'
Naopak na druhé straně nadvakrát přešel přes obránce Da Silva, který místo střely z ostrého úhlu zvolil přihrávku skrz brankoviště a udělal dobře. Nalezl přesně kopačku ROMANA POTOČNÉHO, jehož práce byla více než jednoduchá. Slovan vede 9:0.
57'
Hostující celek viditelně pookřál, prozatím chybí k vytvoření větší příležitosti potřebná přesnost
55'
Na druhé straně se ke střele dostal střídající Jakub Dlouhý, zařízení však z dobré pozice netrefil.
54'
Turnovští navíc znovu inkasují a domácí se výrazně přibližují k dvoucifernému počtu vstřelených branek. RADEK VOLTR se ocitl v úniku, který zakončil potažením balónu a osmým gólem v síti Miroslava Hyky.
54'
Slovan ve druhém poločase prozatím nepustil svého soupeře za půlící čáru, Hladký nemusel ani jednou zasahovat.
52'
Bosančić se odhodlal ke střele. Napřáhl a minul, vykopávat bude Hyka.
51'
Potočný vybojoval pro své mužstvo rohový kop.
50'
Voltr byl ve velmi dobré střelecké příležitosti, ale podklouzl a na branku tak vyslal pouze propagační pokus.
49'
S brankami se roztrhl pytel. Obrana Turnova v čele s brankářem Hykou vypadala hodně rezignovaně, čehož využil JAN MIKULA a po přesném pasu zleva hlavičkou rozjásal posedmé hloučky domácích příznivců rozeseté po stadionu.
48'
ROMAN POTOČNÝ poslal na Hyku skákavý míč, který se na mokrém trávníku chytá velmi špatně. Turnovský gólman si sice na míč sáhl, ale usměrnil ho pouze nad sebe. Liberec vede 6:0.
47'
Slovan bude zahrávat trestný kop. Míč si staví Potočný.
46'
První poločas skončil stavem 5:0 pro Liberec. Prosadil se Malinský, dvakrát Kerbr, Pulkrab a Folprecht. Následovat bude pětiminutová přestávka a druhý poločas, do něhož domácí nastoupí v obměněné sestavě.
45'
45'
Míč si postavil Ondřej Karafiát, ale mířil pouze doprostřed branky.
45'
Kulhánek byl sražen k zemi v relativně nebezpečné vzdálenosti. Slovan má k dispozici ještě přímý volný kop.
44'
Pulkrab v ofsajdu.
42'
Ještě před přestávkou se Slovan popáté prosazuje. Kerbrovu hlavičku z velké blízkosti ještě Hyka fantastickým zásahem zneškodnil, k dorážce se však dostal ZDENĚK FOLPRECHT, který uklidnil míč do sítě.
41'
Kolář zůstal daleko od branky, čehož si všiml Petr Papoušek a z úctyhodné vzdálenosti se snažil libereckého brankáře přelobovat. Kdyby byl trochu více přesný, možná by se to i podařilo, takto míč doputoval pouze do zámezí.
39'
K balónu se po sérii odrazů o bránící hráče dostal Coufal. Vypálil half-volejem a minul.
38'
Roh Slovanu, míč si postavil Karafiát.
37'
Turnovští se s přicházejícím deštěm osmělili, nicméně obrana Slovanu vypadá dnes velmi jistě. Svému soupeři doposud žádnou nebezpečnější příležitost nedovolila.
35'
Breite pálil z otočky po pasu Folprechta. Do svého pokusu nedokázal vložit dostatečnou razanci a vzhledem ke vzdálenosti tak střela nenadělala Hykovi příliš velké potíže.
34'
Tomáš Malinský dělá obraně Turnova nemalé potíže, tentokrát svou přihrávku do běhu adresoval pouze do prostoru nikoho. Modrobílí o šanci přišli.
32'
Malinský zkoušel lobem překonat Hyku, což se mu málem povedlo. Míč jen těsně přeletěl břevno.
31'
Jenže o chvíli později se k míči dostal na levé straně vápna MILAN KERBR. Zamířil a odrazem o vzdálenější tyč překonal turnovského brankáře. Ve 31. minutě vede Slovan už 4:0.
31'
Kulhánek se sice dostal k hlavičce, ta však postrádala přesnost. Míč doputoval pouze mimo tři tyče, vykopávat bude Hyka.
30'
Malinský po rychlé akci svěřenců trenéra Trpišovského vybojoval roh.
29'
V ofsajdu nachytán Folprecht.
28'
Dobrý obranný zákrok předvedl David Novotný, jehož skluz nejen zastavil Kerbra, ale ještě přinesl Turnovu autové vhazování.
26'
To vzápětí mohlo být o jednu číslici vyšší, Ševčík se totiž vyhnul ofsajdu a obhodil si Hyku. Nicméně poté uspěchal střelu a míč poslal jen vedle zařízení.
25'
Vladimír Coufal vymyslel bezchybnou přihrávku z pravé strany, na kterou nedokázala obrana v bílých dresech zareagovat. Míč tak prošel až k MATĚJI PULKRABOVI, jenž nezaváhal a bezprostřední blízkosti tak poslal Slovan do tříbrankového vedení.
25'
Kerbrovi u lajny utekl balón, na což liberecký krajní záložník zareagoval pouze sklopením hlavy. Zanedlouho už je Slovan opět v držení míče.
24'
Míč doputoval pouze k bližší tyči, odkud byl důrazně odkopnut směrem k půlící čáře. Liberečtí měli navíc co dělat, aby dostihli Havla mířícího do přečíslení.
23'
O chvíli později budeme svědky další standardní situace zahrávané od rohového praporku.
23'
Máme tu, možná překvapivě, další ofsajd, tentokrát v podání Tomáše Malinského.
22'
Ten žádné nebezpečí nepřinesl. Na zadní tyč si sice chytře sbíhal jeden z hráčů v modrých dresech, ale míč pouze proletěl nad jeho hlavou.
21'
V další velké příležitosti se zjevil Malinský, který obdržel balón po pasu z pravé strany. S přispěním jednoho z obránců bude následovat roh.
20'
Ofsajdy se zatím zdají být libereckou neřestí. Pomezní sudí poněkolikáté během krátkého časového úseku musel zakročit a přerušit slibně vypadající příležitost Slovanu. Tentokrát se nechal nachytat za obranou Pulkrab.
19'
Coufalův centr z pravé strany příjemce nenašel.
18'
O chvíli později navíc Ševčík stanul úplně sám před Hykou. Nebýt zvednutého praporku pomezního sudího, skóre by se nejspíš měnilo znovu.
17'
Zběsilé tempo vystřídala klidnější pasáž hry. Turnovští se snaží kombinovat, zatím se brance Koláře příliš nepřiblížili.
14'
K voleji zpoza vápna se odhodlal Breite, který málem přestřelil tribunu. Vykopávat bude Hyka.
13'
Na druhé straně zahrozil propagačním pokusem Petr Havel. Kolář neměl sebemenší potíže míč zachytit.
12'
Pulkrab se dral k dalšímu zakončení na hranici pokutového území, vybíhající Hyka byl o vteřinu rychlejší a ukryl balón do svých rukavic.
11'
Coufal nachytán v ofsajdu, tentokrát akce domácích úspěch nepřinesla.
10'
Zčistajasna vede Slovan 2:0. Krásný pas Kúdely zpracoval velmi aktivní MILAN KERBR, jenž unikal sám vstříc Hykovi. Nabíhali mu sice další spoluhráči, on se však rozhodl pro razantní střelu, první pokus turnovský brankář vyrazil, druhý už neomylně zapadl mezi tři tyče.
8'
Nyní byl u půlící čáry faulován Folprecht, což nezůstalo bez povšimnutí.
7'
Další kombinaci na útočné polovině přerušil nepřesností Ševčík. U míče jsou po delší době také fotbalisté v bílých dresech, kterým doposud dělalo nemalé potíže probít se záložními řadami Libereckých za půlící čáru.
6'
Vzápětí navíc musel být Hyka pozorný a včas vyběhnout. To se mu podařilo.
4'
Krásná kombinace hráčů v modrých dresech znamená otevření gólových účtů. Pro úspěch akce bylo kritické vyšachování obrany Turnova v podání souhry Kerbra se Ševčíkem, první zmiňovaný se po sérii přihrávek ocitl zcela sám na levé straně a všiml si TOMÁŠE MALINSKÉHO, čekajícího na balón uvnitř šestnáctky. Nová posila Slovanu se prudkou ranou k levé tyči nemýlila.
4'
Dlouhá nabídka Karafiáta na Kerbra byla až příliš prudká. Liberecký krajní obránce se tak pouze zastavil a vrátil se zpět na svůj post.
3'
Pulkrab si důrazně řekl při autovém vhazování Malinského o míč, ten se k němu ale přes bránícího hráče nedostal.
2'
Karafiát raději zkušeně zasekl balón a nepustil se tak do zbytečně riskantního souboje. Slovan stále v držení balónu.
1'
Úvodní výkop duelu obstaral Slovan.
1'

FC Slovan Liberec: Kolář – Coufal, Kúdela, Karafiát, Kerbr – Kulhánek – Ševčík, Folprecht, Breite, Folprecht, Malinský – Pulkrab
Náhradníci: Hladký – Mikula, Voltr, Bosančić, Blažek, Potočný, Knejzlík, Havelka

FK Turnov: Hyka – Tvrdý, Kordík, Novotný, Drahouzal, Havel, Benek, Petrlák, Beníšek, Papoušek, Houžvička
Náhradníci: Dlouhý – Cigánek, Horák, Svoboda, Veber, Šimek.
Na to, jak si tým na konci přípravy sedl, se budeme moci podívat od 18:00 na stadionu U Nisy.
Při pohledu na změny v kádru je zřetelné, že odešla velká zkušenost: gólman Martin Dúbravka se nechal zlákat Spartou, Milan Baroš uvítal postup Baníku do nejvyšší soutěže. S modrobílou kabinou se navíc rozloučili i Vůch, Souček, Kouřil, Polák, Latka, Ekpai, Bartošák, Obročník a Ilja Kubyškin.

Kdo zamířil opačným směrem? Karel Knejzlík, Ondřej Machuča a Zdeněk Folprecht. Ti se vrátili z hostování. Jediný přestup obstarali Liberečtí u Tomáše Malinského, který se pod Ještěd přesunul z Hradce Králové. A pak tu je samozřejmě sparťanské trio Kulhánek, Pulkrab, Havelka na hostování.
Dobrý den, vítám vás u textového přenosu z přípravného utkání libereckého Slovanu a Turnova. Pro svěřence trenéra Jindřicha Trpišovského půjde o poslední utkání před začátkem HET ligy, tudíž by měl být obraz hry co nejvyladěnější. K celkové spokojenosti z relativně vyvedené přípravy chybí sportovnímu řediteli Janu Nezmarovi a již zmiňovanému kouči Slovanu snad jen lepší posílení. Tentokrát Liberečtí zůstali výrazně na suchu a během přestupového období hráli víceméně roli sparingpartnerů.