Serie A - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cagliari : Lecce - 5. května 2024   12:30

Cagliari
26' Mina (Gaetano)
1:1
(1:0)
Lecce
84' Krstović  (Almqvist)
Cagliari
Scuffet – Zappa (46. Wieteska), Dossena, Mina, Augello (77. Azzi) – Nández (90+1. Obert), Deiola /C/, Gaetano, Makoumbou – Luvumbo (67. Šomurodov), Lapadula (46. Sulemana).
Radunović – Di Pardo, Chatzidiakos, Oristanio, Prati, Mutandwa, Petagna, Pavoletti.
Marcenaro – Moro, Garzelli
Unipol Domus, Cagliari
16 159 diváků
Lecce
Falcone – Gendrey, Baschirotto, Pongračić, Gallo – Oudin (72. Rafía), Blin /C/, Ramadani (72. Almqvist), Dorgu (60. Pierotti) – Krstović, Piccoli (46. Sansone).
Samooja, Borbei, Brancolini – Venuti, Touba, Beriša, Gonzàlez.

Počtvrté v řadě se v soubojích Cagliari s Lecce zrodila remíza. Domácí neudrželi vedení, které jim po rohovém kopu tečí zajistil kolumbijský stoper Mina, více než poločas odehráli v oslabení a nakonec mohli ještě prohrát. Po vyrovnávacím gólu Krstoviće z 84. minuty je totiž během dalších čtyř minut dvakrát zachránila při hlavičkách Beschirotta a Sansoneho tyč. Pro oba celky záchranářské boje pokračují, remíza v podstatě nic neřeší pro Cagliari, hosté jsou už přece jen ve větším klidu, když udrželi čtyřbodový odstup.
90+7'
90+7'
Almqvist neuspěl se zřejmě posledním pokusem změnit osud utkání, míč zavezl do zámezí.
90+6'
Dnešní utkání sleduje 16 159 diváků.
90+6'
Scuffet si stahuje do náruče Gallův centr od koncové čáry z levého křídla.
90+5'
Neprošel Rafiův centr šajtlí ani následný pokus Sansoneho prostrčit míč před domácí bránu zleva.
90+3'
Sansoneho centr odvrací Makoumbou a nakonec to bude po nešťastném zásahu Galla aut pro domácí.
90+2'
Čertvý Obert se snažil vybojovat roh, jenže míč se otřel o jeho nohu a následuje odkop od brány.
90+1'
Střídání v týmu Cagliari Calcio:
ze hřiště odchází Nahitan Nández, přichází Adam Obert.
90'
Ošetřován je i domácí brankář Scuffet.
88'
Domácí znovu před obratem skóre zachránila tyč! Přes obránce se prosadil Nicola Sansone a trefil pravou tyčku hlavou po odrazu o zem, Krstovićova dorážka z otočky pak směřuje na tribunu.
87'
Ofsajd je po sérii narážeček nakrátko na pravém křídle máván domácímu Nándezovi. Záznam ukazuje, že nesprávně, za hranou se zapomněl Baschirotto.
86'
Baschirotto ve velké příležitosti po rohovém kopu hlavičkuje do tyče, to mohl být bleskový obrat!
86'
Gallo získává sraženým centrem od levé postranní čáry pro Lecce rohový kop.
84'
Lecce právě vstřelilo branku!
Velký kus práce odvedl při vyvážení míče Gallo, přes Blina obehráli hosté šestnáctku na pravou stranu, kde se utrhl dvěma bekům Pontus Almqvist a jeho skvělý centr před bránu uklidil zblízka do odkryté brány NIKOLA KRSTOVIĆ.
82'
V souboji o míč na všech čtyřech viděl rozhodčí faul hostujícího Krstoviće.
79'
Vyčerpaného Minu při vyvážení míče podrazil ze strany Azzi.
78'
Šomurodovův brejk hosté zastavili a jejich protiakci okamžitě přerušil faulem Alessandro Deiola (Cagliari), který vidí žlutou kartu a rovněž pro něj je to stopka pro příští zápas.
77'
Tommaso Augello (Cagliari) ještě dostává na cestu žlutou kartu za pomalé střídání.
77'
ze hřiště odchází Tommaso Augello, přichází Paulo Azzi.
76'
Almqvist sklepával přatažený pas z voleje před bránu, míč odkopává Mina, ale hned nato znovu klesl v bolestech na trávník.
75'
Z opakovaného rohu se hosté neprosadili, míč končí v zámezí.
74'
Kartu stejné barvy si vysloužil také Nahitan Nández (Cagliari).
74'
Federico Baschirotto (Lecce) dostává žlutou kartu za šarvátku v přerušené hře.
74'
I dalšímu rohu se oslabené Cagliari ubránilo, do šestnáctky se vrátil s míčem na kopačce Sansone a míč mu vypíchl na další roh Makoumbou.
73'
Pod tlakem Almqvista raději Dossena odehrál míč na další roh.
72'
Střídání v týmu US Lecce:
ze hřiště odchází Rémi Oudin, přichází Hamza Rafía,
ze hřiště odchází Ylber Ramadani, přichází Pontus Almqvist.
72'
Hned čtyři hráči skončili na trávníku po hromadném výskoku na centrovaný míč před bránou Cagliari. Opravdu těžko říct, od čí hlavy se míč nakonec odrazil do zámezí. Augello po dopadu zalehl spoluhráče Dossenu, který musí být ošetřen.
70'
Hosté se vztekají na dalšího ležícího hráče, kterým je Makoumbou, jenž ukazuje na křeče.
69'
Po rohu se však právě střídající Argentinec Pierotti dotkl míče zlehka rukou a píská se proti Lecce.
68'
Dossena za sebou tušil Pierottiho a raději Pongračićův křížný pas posouvá hlavou za sebe na roh.
67'
ze hřiště odchází Zito Luvumbo, přichází Eldor Šomurodov.
67'
Po vhozeném autu poslal něco mezi střelou a centrem do zámezí Ibrahim Sulemana.
66'
Nández vyvezl míč a získává autové vhazování na úrovni šestnáctky pro Cagliari.
65'
Prudkou hlavičku střídajícího Pierottiho po Gallově centru vytahuje jednou rukou zpod břevna Scuffet. Při pokusu o dorážku se pak provinil útočným faulem Gendrey.
64'
Brankář Simone Scuffet (Cagliari) dostává žlutou kartu za zdržování hry.
63'
Po třetím rohu v řadě centroval Sansone a do míče se z voleje opřel Oudin. Výstavní střela křížem směřuje těsně vedle domácí pravé tyče.
63'
Roh se stěhuje zprava doleva a zase zpět.
62'
Rohový kop si po skrumáži před bránou Lecce zopakuje, i když Krstovićův zákrok lehce zaváněl útočným faulem.
62'
Augello nakopl míč o Gendreye, jenže ten se po odrazu zpět otřel o jeho tělo a fotbalisté z metropole regionu Apulie budou kopat roh.
60'
Naštěstí pro brankáře Scuffeta si míč příliš předkopl Krstović, jinak mohl z úhlu mířit do odkryté brány.
60'
ze hřiště odchází Patrick Dorgu, přichází Santiago Pierotti.
58'
Po rohu hlavičkoval Dossena přímo do rukavic brankáře Falconeho.
57'
O chvilku později se však Zito Luvumbo znovu prosmýkl kolem Ramadaniho a vybojoval pro oslabené Cagliari roh.
57'
Po krátkém rohu neprostřelil obranu Lecce po zemi Sulemana.
56'
Ylber Ramadani (Lecce) srazil na zem na křídle Luvumba a také on se žlutou kartou vyřadil z účasti v dalším ligovém kole.
55'
Skákavý nákop před Luvumbou zachytává Wladimiro Falcone.
54'
Nicola Sansone (Lecce) vidí dost přísnou žlutou kartu, když v hlavičkovém souboji lehce zavadil o tvář domácího Deioly.
54'
Hra pokračuje, Cagliari je zatím v devíti, Mina sedí v dřepu za postranní čarou.
52'
Po nepřesném centru hostů za bránu zůstává před bránou ležet zatím jediný dnešní úspěšný střelec Mina a ukazuje si na břicho. Na hřiště rychle míří zdravotníci
51'
Luvumbo padá po brejku v pokutovém území, diváci pískají, rozhodčí nikoli. Angolský reprezentant svému pádu po střetu s Pongračićem přidal hodně divadelnických prvků.
50'
Hraje se na jednu bránu, bušení do zavřených vrat ale zatím fotbalistům Lecce nevychází.
48'
Centrovaný míč posunuli domácí na levé křídlo Lecce, kde se do něj opřel Gallo, ale jeho prudká střela si cestu mezi tyče nenašla.
46'
ze hřiště odchází Roberto Piccoli, přichází Nicola Sansone.
46'
ze hřiště odchází Gabriele Zappa, přichází Mateusz Wieteska,
ze hřiště odchází Gianluca Lapadula, přichází Ibrahim Sulemana.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 44% – 56%, střely na bránu 2:0, střely mimo 2:1, rohy 2:3, ofsajdy 0:1, fauly 8:8.
První gól Cagliari v důležitém záchranářském souboji odvolal VAR, zanedlouho se však po rohu domácí radovali už z regulérní branky, když Gaetanovu střelu tečoval do sítě Mina. Jenže právě Gaetano musel po zákeřném faulu na popud VAR, který doporučil přezkum původně udělené žluté karty, opustit hřiště předčasně a domácí čeká celý druhý poločas v deseti.
Lecce zatím v ofenzívě nepředvedlo nic, tak si počkejme, jak naloží s dlouhou přesilovkou.
45+3'
45+2'
Dorgu při prudkém odkopu míčem trefil do slabin domácího Zappu, který se svíjí v bolestech.
45'
Ošklivým faulem se naopak prezentoval Ylber Ramadani. Mezi lavičkami to jiskří, rozhodčí vykazuje na tribunu jednoho z členů realizačního týmu Cagliari.
43'
Gianluca Gaetano (Cagliari) sestřelil šlapákem Ramadaniho a dostal žlutou kartu. VAR si však rozhodčího přivolal k obrazovce a ten po prohlédnutí záznamu mění barvu na červenou. Domácí dohrají zápas v oslabení.
41'
Sudí vyzývá faulujícího domácího kapitána Deiolu, aby okamžitě pustil odnášený míč.
39'
Obraně Lecce pomohl na přední tyči odhlavičkovat míč do bezpečí Piccoli.
38'
Nández našel na levém křídle Augella, který vybojoval pro Cagliari další rohový kop.
37'
Piccoli se žlutou kartou na kontě sejmul svého strážce Minu, řekl bych, že bude hlavním adeptem na první střídání.
35'
Rohový kop Lecce směřuje za čáru, kope se od domácí brány.
34'
Na malém vápně vystihl Oudinův trestný kop Deiola a hlavičkou ho posunul za sebe nad břevno.
33'
Augello jemně zavadil o nohu Gendreye, který si kolem něj zasekával míč. Rozhodčímu to stačí k odpískání krátkého rohu metr od hranice šestnáctky.
32'
Lapadula přiklepl míč hrudí do brejku Luvumbovi a nabíhal si na jeho zpětnou přihrávku, jenže ta končí na kopačkách apulského celku.
30'
Protiútok Lecce zhatil ofsajd, do kterého si zaběhl Patrick Dorgu.
27'
Antoine Makoumbou napřáhl ze střední vzdálenosti, jeho pokus se nevešel mezi tyče.
26'
Cagliari právě vstřelilo branku!
Rohový kop hosté odvrátili jen před Gianlucu Gaetana, jehož přízemní střelu z 20 metrů šikovně tečoval do sítě úplně volný YERRY MINA.
25'
Augellův centr z levého křídla byl sražen na další roh pro Cagliari.
24'
Scuffet vyrazil mimo velké vápno a odhlavičkoval nakopávaný míč před Piccolim, rozhodčí poté píská faul na brankáře.
22'
Lecce rozvážně kombinuje na své polovině hřiště.
19'
Nández odblokoval protihráče tělem a nechal centrovaný míč dopadnout do zámezí.
18'
Lecce rozehrálo volný kop a hned vybojovalo roh.
16'
Cagliari se z vedoucí branky dlouho neradovalo. ALESSANDRO DEIOLA obral o míč Pongračiće a jeho střela zapadla překvapivě k pravé tyči. Jenže VAR odhalil jeho hraní rukou a hlavní rozhodčí gól odvolává.
14'
Roberto Piccoli (Lecce) dostává žlutou kartu za neřízený skluz na Minu uprostřed hřiště a nezahraje si příští ligové kolo.
13'
Na rohový kop se vyšponoval do výšky na penaltové značce Roberto Piccoli, jeho prudká hlavička však směřuje výrazně nad domácí bránu.
13'
Yerry Mina odhlavičkoval křížný pas na první roh Lecce.
12'
Blinova narážečka šajtlí končí v zámezí.
10'
První záblesk fotbalové krásy předvedlo Cagliari. Gianluca Lapadula se pokusil prudký centr Zita Luvumba usměrnit nůžkami, míč sice zasáhl, ale rána nevyšla podle představ.
8'
Ale ani tento přímák domácí nevyužili, míč odhlavičkoval bezpečně Piccoli.
8'
Oudin podrazil nedaleko rohu velkého vápna Makoumboua.
7'
Dossena se vrátil s Piccolim a těsně před ním si narazil v tísni malou domů se Scuffetem.
6'
Trestný kop zprava mělo k dispozici Lecce, jenže Krstovićův naprosto nepovedený centr směřuje metr nad hlavami všech hráčů do zámezí.
4'
Domácí to neúnavně zkoušejí, zatím ale jejich nákopy nemají úspěch.
2'
Po trestném kopu Cagliari ještě vracel míč z opačné strany Gaetano, ale Luvumbo neprošel zahuštěnou obranou.
1'
Cagliari hraje ve strakatých světle hnědých dresech, Lecce v červených. Počasí na druhém největším ostrově Středozemního moře panuje pro fotbal naprosto ideální.
1'
Hosté mají skutečně dobře pojištěný brankářský post, pro případ zranění či špatného výkonu jsou na lavičce hned tři náhradní gólmani. V nominacích k zápasu nejsou čeští záložníci Jankto ani Samek.

Cagliari Calcio: Scuffet – Zappa, Dossena, Mina, Augello – Nández, Deiola (C), Gaetano, Makoumbou – Luvumbo, Lapadula.
Náhradníci: Radunović – Di Pardo, Wieteska, Chatzidiakos, Obert, Azzi, Oristanio, Prati, Sulemana, Mutandwa, Petagna, Pavoletti, Šomurodov.
Trenér: Ranieri

US Lecce: Falcone – Gendrey, Baschirotto, Pongračić, Gallo – Oudin, Blin (C), Ramadani, Dorgu – Krstović, Piccoli.
Náhradníci: Samooja, Borbei, Brancolini – Venuti, Touba, Beriša, Rafía, Gonzàlez, Almqvist, Sansone, Pierotti.
Trenér: Gotti

Rozhodčí: Marcenaro – Moro, Garzelli.
Poslední tři vzájemné zápasy skončily dělbou bodů. V sezóně 2019/20 se hrálo v Lecce 2:2 a na Sardinii bez branek, letos skončil duel na hřišti Lecce 1:1 (31. Gendrey – 68. Oristanio). Celkově už šestkrát nedokázaly zvítězit domácí celky.
US Lecce

Hosté z Apulie, „podpatku italské boty“, jsou typickým jo-jo klubem, který každých několik let pendluje mezi první a druhou ligou. Letos mají k záchraně velmi blízko, čtyři kola před koncem mají k dobru sedm bodů a v Cagliari mohou v případě úspěchu získat už praktickou jistotu.
Lecce naposledy doma remizovalo s Monzou 1:1, předtím získalo plný počet bodů proti celkům pod sebou, Empoli a Sassuolu.

Zranění jsou Banda a Kaba. Jejich český kolega Samek ještě letos příležitost na hřišti nedostal, pouze v pěti zápasech seděl na lavičce náhradníků.

Střelci: 6 – Krstović, Piccoli, 3 – Almqvist, Oudin.
Cagliari Calcio

Sardinský nováček se úspěšnou sérií v březnu vymanil ze sestupového pásma, ze sedmi zápasů si připsal tři výhry a tři remízy a o body obral i italskou elitu, milánský Inter a turínský Juventus. Porážka 0:3 v Janově však znamenala další komplikaci, čtyři kola před koncem je Cagliari čtrnácté s náskokem pouhých tří bodů na sestupovou osmnáctou příčku Udine.

Cagliari sužuje marodka hlavně v útočných řadách, zranění jsou nejlepší střelec Viola, útočník Pavoletti a také český záložník Jankto (letos 20 zápasů / 1 gól).

Střelci: 6 – Viola, 4 – Luvumbo, Pavoletti, Gaetano.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68