Serie A - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Empoli : Bologna - 15. března 2024   20:45

0:1
(0:0)
Bologna
90+4' Fabbian
Empoli
Caprile – Bereszyński, Walukiewicz, Luperto (C), Pezzella (46. Cacace) – Gyasi (66. Ebuehi), Ră. Marin, Máleh – Cambiaghi (75. A. Cerri), Żurkowski (66. Kovalenko) – Niang (75. Caputo).
Perisan, E. Beriša – Shpendi, S. Bastoni, Gogličidze, Destro.
Fabbri – Mokhtar, Dei Giudici
Stadio Carlo Castellani - Computer Gross Arena, Empoli
Bologna
Skorupski – Beukema (72. Corazza), Lucumi, Calafiori, Kristiansen – Urbański (79. Fabbian), Freuler, Ferguson (C) (79. Aebischer) – Ndoye (57. Orsolini), Odgaard (72. Castro), Saelemaekers.
Ravaglia, Bagnolini – De Silvestri, Moro, M. Ilić, el-Azúzí, Lykogiannis.

Utkání je u konce a po dramatu do posledních okamžiků berou body hosté. Po začátku druhé půle to sice bylo Empoli, kdo byl více u míče a snažil se vymyslet útočné akce a případně se prosadit, koncovka ovšem dnes nebyla silnou stránkou domácích. A tak s postupem času se začala převaha přesouvat k hostům, ale i u nich byla finální fáze na pováženou, Něco pochytal výborný Caprile, jako například zakončení Castra z bezprostřední blízkosti, nebo létaly míče vedle, jako u Orsoliniho. V nastaveném čase se ale Bologna dočkala a po vyražené Calafioriho střele dorážel Giovanni Fabbian. Zapas skončil výsledkem 0:1, Empoli je po této porážce na 17. místě s 25 body, Bologna je čtvrtá s 54 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšt na shledanou.
Držení míče: 29 % : 71 %.
Střely na branku: 1:9. Střely mimo: 6:4. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 19:12.
90+7'
90+7'
A ještě jedna karta pro Empoli, za faul ve výskoku si ji prohlédl Viktor Kovalenko
90+6'
Ještě jedna žlutá karta na straně domácích, za faul byl potrestán Júsuf Máleh.
90+5'
Domácí to nevzdávají, po rozehrávce se hned snaží o nákopy blíže k vápnu.
90+4'
Bologna právě vstřelila branku!
Ledová sprcha pro domácí celek. Už se chystali do brejku, který byl ovšem zastaven a vše se vrátilo k vápnu Empoli. Gólman Caprile ještě zvládl vyrazit Calafioriho bombu, pak se ale k míči dostal GIOVANNI FABBIAN a ten svůj pokus poslal k tyči – 0:1!
90+3'
Míč je u Caprileho, ten s rozehrávkou rozhodně nikam nepospíchá.
90+2'
Empoli pouze brání své vápno, hosté mají prostor pro útočné kombinace.
90+1'
Pro Ebuehiho zápas skutečně skončil, s pomocí lékaře kulhá na střídačku.
89'
Empoli už nemůže střídat, takže je možné, že budou po Ebuehiho zranění dohrávat v deseti.
88'
Dobrou zprávou je, že Ebuehi odešel po svých mimo hrací plochu, chůze ale není stoprocentní.
87'
Na trávníku leží domácí Ebuehi a probíhá jeho ošetření. Vypadá to na potíž s kolenem.
86'
Orsolini zahodil obrovskou šanci, když si v pokutovém území naběhl na pas z levé strany, jenže z ložené pozice vysoko přestřelil!
85'
Krátká pauza, hlavní rozhodčí něco řeší s Orsolinim. Přestávku trenéři využívají k předání několika taktických pokynů.
84'
Caprile zachránil svůj tým po kombinaci hostů a střele z hranice malého vápna. Neúspěšným střelcem byl Castro.
83'
Bologna začíná v závěru utkání stupňovat tlak, chybí jen přesné zakončení.
82'
Následná standardka už pro branku Empoli nebezpečná nebyla, domácí zakládají postupnou protiakci.
81'
Do šance se po vypíchnutí míče hnal hostující Saelemaekers, volil obstřel, Caprile ale mohou míč vytlačil na roh!
80'
Velká malá domů na Caprileho, ten zase hned rozehrál.
79'
Střídání v týmu Bologna FC:
ze hřiště odchází Lewis Ferguson, přichází Michel Aebischer.
79'
ze hřiště odchází Kacper Urbański, přichází Giovanni Fabbian.
78'
Roh nevyšel, domácí ještě chvíli protestovali, že míč byl po opuštění hrací plochy dán hráčům Boloni, ale už se ti v modrých dresech vrací do obrany.
78'
Corazza předvedl dobrý obranný zákrok, srazil pokus domácích a je z toho roh pro Empoli.
76'
Hodně nepřesný Corazzův centr z pravého křídla, míč přelétl všechny hráče a skončil v zámezí.
75'
Střídání v týmu Empoli FC:
ze hřiště odchází Nicolò Cambiaghi, přichází Alberto Cerri.
75'
ze hřiště odchází M'Baye Niang, přichází Francesco Caputo.
74'
Orsolini byl opět tvrdě atakován, i tohle se ale k jeho nelibosti obešlo bez karetního trestu.
72'
ze hřiště odchází Sam Beukema, přichází Tommaso Corazza.
72'
ze hřiště odchází Jens Odgaard, přichází Santiaho Thomas Castro.
71'
Hosté chystají další změnu na trávníku.
70'
Tak ne, hosté raději zvolili rozehrávku do šířky. Nebyl to ale nejlepší nápad...
69'
Cacace fauloval Orsoliniho, Bologna bude rozehrávat přímý kop z pravé strany. Dá se čekat centr do vápna.
67'
Skorupski si připisuje první zákrok, Niang na něj recept nenašel.
67'
Moc nescházelo, aby Saelemaekers vystihl přihrávku domácích. Nezvládl ale míč zpracovat a domácí budou vhazovat.
66'
ze hřiště odchází Emmanuel Gyasi, přichází Tyronne Ebuehi.
66'
ze hřiště odchází Szymon Żurkowski, přichází Viktor Kovalenko.
65'
Roh pro boloňské. Centr prolétl vápnem aniž by jej kdokoliv zasáhl a skončil na opačné straně v autu.
63'
Útočný faul hostů, rozhodčí má s hráči Boloni svatou trpělivost a karty nechává v kapse.
61'
Odgaard si teď na malém vápně naběhl na centr z pravé strany, ve skluzu ale míč těsně minul.
60'
Centr z levého křídla, na malém vápně si naskočil Odgaard, přeskočil Cacaceho, hlavičkoval ovšem nad branku.
59'
Bologna u míče a obléhá pokutové území.
57'
ze hřiště odchází Dan Ndoye, přichází Riccardo Orsolini.
56'
Další neúspěšný roh domácích, Skorupski se už chystá k odkopu. Ještě předtím ale bude následovat už zmíněné střídání.
56'
Hosté chystají střídání, do hry za malou chvíli vstoupí Riccardo Orsolini.
55'
Empoli hraje po přestávce hodně sympaticky, má územní převahu, stále ale bez přesného střeleckého vyjádření.
53'
Na centr z levé strany si rychle naběhl Niang, natlačil se před obránce, z první ale popíchl míč nad Skorupskiho branku.
52'
Už je po všem, rázným odkopem celou akci ukončil Lewis Ferguson.
51'
Cacace rozehrál i rohový kop z levé strany, obrana hostů odvracela pouze za cenu dalšího rohu, tentokrát ale z opačné strany.
49'
Čerstvý Cacace střílel z levé strany, Bologna jeho ránu srazila na autové vhazování.
48'
Zablokovaná střela hostujícího celku, míč byl sražen na hranici vápna.
46'
ze hřiště odchází Giuseppe Pezzella, přichází Liberato Cacace.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:45.
Je za námi první poločas, který nepřinesl zrovna strhující fotbal, přesto v něm bylo několik šancí. Více jich měli favorizovaní hosté, nicméně ti naráželi na skvěle chytajícího Caprileho, kterého nepřekonali Beukema, nebo Ndoye. Za domácí byl nejblíže úspěchu Żurkowski svou střelou z dálky, ale ani on neuspěl. Do kabin se tak odešlo za stavu 0:0.
45'
43'
Domácí vystihli na půlce rozehru soupeře, do sóla se dostával Niang, jenže byl ve vápně zastaven Beukemou a stejně by se zřejmě v případě gólu pískal ofsajd.
41'
Velká malá domů na Caprileho, ten měl hromadu času i prostoru na jistou rozehru.
39'
Dan Ndoye vyslal na branku Empoli opravdu tvrdou střelu, Caprile je ale stále stoprocentní.
38'
Po celý zápas v Empoli prší, v posledních minutách ale déšť ještě vice zesílil. Tohle by mohlo hodně ovlivnit hru.
37'
Prudká střela hostů zpoza vápna byla zbytečná, už předtím se pískal útočný faul na Luperta, který teď leží na zemi a drží se za kotník.
35'
Empoli u míče, zatím ale bez nějaké konstruktivní rozehrávky. Hraje se tak ještě před půlkou.
34'
Urbańskiho hlavičce scházela přesnost i razance, i tohle pak obrana Empoli bez potíží odvrátila.
32'
Po nadějných minutách, kdy bylo k vidění několik možností, nám duel opět upadl do těžkého průměru.
30'
Další žlutá karta na straně Empoli, za zatažení za dres protivníka si ji prohlédl Giuseppe Pezzella.
30'
Empoli v rychlé akci levou stranou. Následoval centr a hosté museli pohotově odvracet.
28'
Je tu první žlutá karta utkání, za faul ve výskoku, kdy trefil protivníka do tváře, byl potrestán Sebastiano Luperto.
26'
První střela domácích. Po akci levou stranou a přihrávce od brankové čáry k hranici vápna se do míče opřel Żurkowski a jen o kousek minul Skorupskiho bránu.
25'
Přímý kop Empoli z pravé strany. Na vysoký míč si odvážně vyběhl Skorupski a tygřím skokem jej vyboxoval.
23'
Na stadionu se nám střílí jak u Verdunu, fanoušci začali zhusta používat pyrotechniku. Sudí je zatím v klidu.
21'
Až moc prudký pas hostů do pokutového území, Caprile včas vystartoval a byl u míče jako první.
19'
Caprile drží svůj tým. Bologna se vrátila do vápna, po centru z pravé strany přišla křížná střela, kterou gólman Empoli vyrazil a Urbański byl poté zablokován.
19'
Následný roh už tak nebezpečný nebyl, domácí pro tuto chvíli dostali hru alespoň k půlce.
18'
Obrovská šance hostů! Po centru od rohového praporku hned dvakrát zakončoval Beukema, oba pokusy mu ale gólman Caprile vyrazil!
17'
Kristiansen centroval z levé strany a hledal Ndoyeho. Na něj to ale bylo příliš prudké. Hosté ale budou pokračovat alespoň rohem.
15'
Alespoň o něco navíc mají ze hry hosté, Empoli se spoléhá na jistou obranu svého vápna.
14'
Zatím se hraje dosti tvrdě a to na úkor fotbalovosti. Stále tak čekáme na opravdu první velkou šanci.
12'
Rychlá akce boloňských byla zastavena ještě před vápnem a dle rozhodčího to bylo čisté. Hra se zase otáčí opačným směrem.
10'
Po rohu už bylo před Caprilem živo a musel mu u brankové čáry vypomoci po Calafioriho hlavičce M'Baye Niang. Každopádně to byla první vážnější akce zápasu.
9'
Saelemaekers nestřílel, ale přiklepl na Urbańskiho. Ten se už do míče opřel a jeho rána byla sražena na další rohový kop.
8'
Centr sotva dolétl sotva k první tyči, míč byl domácí obranou jednoduše odkopnout.
7'
Bologna v dalším útočném výpadu a tentokrát je z toho rohový kop z pravé strany.
6'
Hostující Saelemaekers posílal do vápna míč, bránící Walukiewicz jej ale pustil ke svému gólmanovi, ten předvedl jistý zákrok.
5'
Další faul, nyní od domácího týmu, kousek od půlící čáry byl sražen Odgaard.
4'
hra se nám posunula blíže k vápnu Boloni, domácí tým si vybojoval rohový kop. Po rozehrání se ale hned pískal útočný faul Sebastiana Luperta.
3'
Ve středovém kruhu leží domácí Niang, toho fauloval Urbański a Empoli bude rozehrávat přímý kop.
2'
Bologna se hned usadila na útočné polovině, zatím je to ale jen o náznacích kombinací.
1'

Empoli FC: Caprile – Bereszyński, Walukiewicz, Luperto (C), Pezzella – Gyasi, Ră. Marin, Máleh – Cambiaghi, Żurkowski – Niang.
Náhradníci: Perisan, E. Beriša – Shpendi, Caputo, Ebuehi, S. Bastoni, Gogličidze, A. Cerri, Cacace, Destro, Kovalenko.
Trenér: Davide Nicola

Bologna FC: Skorupski – Beukema, Lucumi, Calafiori, Kristiansen – Urbański, Freuler, Ferguson (C) – Ndoye, Odgaard, Saelemaekers.
Náhradníci: Ravaglia, Bagnolini – Corazza, De Silvestri, Moro, Orsolini, M. Ilić, el-Azúzí, Aebischer, Lykogiannis, Castro, Fabbian.
Trenér: Thiago Motta

Rozhodčí: Fabbri – Mokhtar, Dei Giudici.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stadio Carlo Castellani – Computer Gross Arena začne ve 20:45, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Michael Fabbri, kterému budou na pomezí asistovat Gamal Mokhtar a Pietro Dei Giudici.
Empoli FC

Domácí tým je v tuto chvíli na 17. místě tabulky s 25 body, což je pouze o jeden bod více, než má Frosinone na první sestupové příčce. Empoli potřebuje zabrat po dvou porážkách v řadě, kdy nejprve podlehlo doma Cagliari 0:1 a poté stejným výsledkem prohrálo i na San Siru proti AC Milán. Ale ani dnes to nebude snadné, čeká totiž těžký sok.

Bologna FC

Hosté jsou v tabulce čtvrtí s 51 body, což znamená tříbodový náskok na páté AS Řím, ale už také sedmibodovou ztrátu na třetí Juventus. Bologna dnes bude chtít zapomenout na minulé kolo, kdy doma prohrála s Interem Milán 0:1 a skončila tak šestizápasová série výher. Dnes ale bude favoritem.
Dobrý večer u italské Serie A. Společně se podíváme na utkání 29. kola mezi týmy Empoli FC a Bologna FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62