Španělský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Valencia - 1. února 2018   21:30

Barcelona
Barcelona
67' Luis Suárez

Držení míče: 73 % : 27 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 7:2. Rohy: 12:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 9:16.
Konec! Barcelona se přeci jenom dočkala kýžené branky a i díky ní si vytvořila lepší pozici do odvetného zápasu. Nutno dodat, že celé utkání měl domácí celek výraznou územní převahu, nicméně velmi dobře hrající defenzíva Valencie nepouštěla svého soupeře do vyložených šancí. I tak se z ojedinělé šance dokázal prosadit Luis Suárez.
90+3'
90+3'
Messi se snažil vyslyšet přání svých příznivců, jenomže svoje další zakončení z přímého kopu poslal slabě k tyči.
90+2'
Utkání se opět odehrává na hostující polovině a nic nenasvědčuje tomu, že bychom se měli dočkat vyrovnávací trefy.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Před malým momentem domácím příznivcům hodně zatrnulo! Cillessen se totiž zcela nepochopitelně vydal z branky a nakonec svůj výlet stačil vyřešit na jedničku.
87'
Hodně důrazně si v souboji jeden na jednoho počínal Umtiti, který tělem doslova zahodil hostujícího Maksimoviče. Ten skončil až v reklamním banneru.
86'
Opět se nám připomněla útočná dvojice Messi – Luis Suárez, přičemž druhý jmenovaný nabíjel Argentinci. Výsledkem je technický projektil směřující metr vedle.
85'
Kdepak, ani z tohoto mráčku nezapršelo. Montoya si totiž jako adresáta vybral Pareja, který mu narazil balón do úplně špatného prostoru.
84'
Maksimovič si to namířil kolem autové čáry, načež jeho ostrý centr musel za autovou čáru odklidit Umtiti. Valencie se ještě ujme autového vhazování.
83'
Jedno je jisté, oba lodivodi mají se střídáními pro dnešek útrum. Jako poslední na hrací plochu přiběhl Mina, jenž by měl rozhýbat útočnou hru svého celku.
82'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Rodrigo, přichází Mina.
82'
Na hrací ploše zůstal zcela mimo kamery ležet hostující Coquelin. Toho si nejprve nevšiml ani hlavní sudí, nicméně až po krátké prodlevě se hra přerušila.
81'
A ten málem přinesl kýženou druhou branku! K odraženému míči se totiž za pokutovým územím dostal Paco, jehož ostrou ránu musel Domenech vyrazit nad branku.
80'
Coutinho se chopil režie dalšího útočného manévru. Lehký dloubáček směřoval na Suáreze, po jehož přiťuknutí pálil Messi do nohy protihráče.
79'
Montoya nebyl na zadní tyči vůbec důrazný a málem z toho mohli být fatální následky. Alba ale zakončoval z hodně ostrého úhlu.
78'
Coquelin spáchal snad čtvrtý nedovolený zákrok, i tentokráte se to obešlo bez žlutého kartónku. Messi si tak přichystal další přímý kop, který o čtvrt metru minul horní růžek.
77'
Utkání se nám dostalo do závěrečné dvacetiminutovky. Barcelonští se konečně dočkali kýžené branky a v tuto chvíli mají právě domácí lepší pozici do odvety.
76'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Soler, přichází Torres.
75'
Messi si navedl míč na pravou nohu a zhruba ze vzdálenosti pětadvaceti metrů vypálil. Domenech celou dobu střelu viděl a posléze jí vyrazil.
74'
Z hodně velké vzdálenosti to zkoušel hostující Coquelin. Bývalý hráč anglického Arsenalu pálil hodně pohotově a míč se nakonec otřel o horní síť.
73'
Ke své vůbec první dnešní střele se dostal Coutinho. Brazilský záložník pálil v pokutovém území pouze do zad jednoho z bránících hráčů.
72'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Iniesta, přichází Paco.
71'
Paulinho možná trochu zbytečně ještě šperkoval svojí palebnou pozici, načež s tímto úmyslem počítal také hostující Rodrigo.
70'
Coutinho se na hranici šestnáctky snažil vykouzlit jemný bochánek na Messiho. Centr byl ale hodně přetažený a skončil až u Domenecha.
69'
Valencie se po inkasované brance okamžitě snažila rozhýbat hru, nicméně soupeř velmi dobře napadal rozehrávku. Proto se Parejova přihrávka nedostala daleko.
68'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Rakitič, přichází Paulinho.
67'
Barcelona právě vstřelila branku!
Domácí se dostávají do vedení! Messi přeci jenom procedil centr na zadní tyč, kde se do zakončení natlačil LUIS SUÁREZ. Uruguayec s přispěním teče překonal Domenecha.
66'
Nedovolených zákroků vydatně přibývá. Na zemi opět skončil chorvatský špílmachr Rakitič, jenž se stal terčem hostujícího Gayi.
65'
Posléze sice Rakitič zůstal ležet na zeleném pažitu, hosté tuto skutečnost ale ignorovali. Místo toho podnikli rychlý kontr, který doslova zazdil Vietto.
64'
Nyní na Messiho čekala naprosto luxusní příležitost z přímého kopu. Střela směřovala na brankářovu stranu, kde byl Domenech připravený.
63'
Po delší době se nám předvedl Messi, který se kousek za vápnem zbavil hned napadající dvojice. Těžiště hry nakonec putovalo na levou stranu, kde se neujal Albův centr.
62'
Coutinho se po svém příchodu okamžitě zapojil do útočných manévrů svého celku. Předchozí myšlenka v podání Iniesty byla příliš zbrklá a skončil až u Domenecha.
61'
Bývalý zadák Barcelony Montoya se zkoušel prosmýknout kolem napadajícího Iniesty, nicméně balón se svezl ven z hrací plochy.
60'
Tak uvidíme, jak Coutinhův příchod na hrací plochu oživí zatím hodně vlažný výkon Barcelony ve druhém poločase.
59'
Ve druhém poločase už nesledujeme tak drtivou převahu domácího celku. Do hry se totiž začalo dostávat hodně nepřesností, které hrajou do karet spíše Valencii.
58'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Vidal, přichází Coutinho.
57'
Rodrigo pronikl po levém křídle až do pokutového území, odkud zkoušel oslovit své kolegy. Včas se ale vrátil Piqué, který tak zamezil jakémukoliv nebezpečí.
56'
Dnes vůbec poprvé dostal Messi příležitost z přímého kopu. Argentinec to zkoušel spíše stříleným centrem, který stačil odvrátit obětavý Coquelin.
55'
Valencia se začína osmělovat. Parejo zkoušel využít prostoru, který mu byl poskytnut a jeho táhlou ránou musel zneškodnit až Cillessen.
54'
Ve středu hrací plochy si nedovoleným zákrokem pomohl Vidal, který loktem skolil k zemi Coquelina. Domácí tábor se tomuto výroku hodně diví.
53'
Žlutou kartu dostává Soler (Valencia CF).
52'
Po delší době se s míčem pomazlil také znudněný brankář Cillessen. Nizozemský strážce tyčí zvolil poklidnou rozehrávku do strany.
51'
Žlutou kartu dostává Vietto (Valencia CF).
51'
Na pravé straně opět operoval s balónem Parejo, jehož přenesení hry na Maksimoviče skončilo až za postranní čárou.
50'
Svým tradičním průnikem do šestnáctky to zkoušel Messi, který posléze tvrdou ráno rozvlnil pouze boční síť. Domenech bude vykopávat.
49'
Na druhé straně to podobným způsobem zamýšlel Alba, nicméně ani jeho nabídka nedorazila na místo určení. Domácí budou ještě vhazovat.
48'
Soler propasíroval balón na Pareja, který při následném pokusu o centr podklouzl. Míč se tak snesl pouze do území, ve kterém se pohyboval Cillessen.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí. Ti budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Pereira, přichází Maksimovič.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nenabídl žádnou přesnou trefu. Faktem je, že jsme sledovali naprosto jednostrannou záležitost, leč bez viditelného úspěchu. Barcelona sice povětšinu času svírala svého soupeře, ten jí ale nepustil do žádné vyložené šance.
45+1'
45+1'
Vietto se hezky protáhl kolem Piquého a okamžitě se snažil najít svého útočného parťáka Rodriga. Před ním ale včas zasáhl Umtiti, posléze ještě hodně nepřesně pálil Montoya.
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
42'
Vietto sváděl rychlostní souboj s Umtitim, který ale nakonec nebyl vůbec třeba. Nakopávaná kolmice totiž doskákala ven z hrací plochy.
41'
Po naprosto kriminálním zákroku na Messiho se sám faulovaný chopil rozehrávky. Balón se stáčel směrem do branky, načež nakonec přistál v náruči Domenecha.
40'
Žlutou kartu dostává Pereira (Valencia CF).
40'
K Iniestovi se odrazil balón, který zkoušel z první poslat za Domenecha. Střílená přihrávka jen těsně minula prostor, ve kterém se nacházel Suárez.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, jestli se bude také něco nastavovat.
38'
Rakitič chtěl na pravé straně oslovit Vidala, kterému poslal ale příliš pomalou přihrávku. Tu dokázal vystihnout pozorný Gayá.
37'
Po zhruba minutovém ošetřování se znovu pokračuje ve hře. Barcelonští sportovně odevzdali balón svému soupeři.
36'
Po předchozím nedovoleném zákroku ještě zůstal ležet na zemi hostující Pereira. Na scénu přispěchal také lékařský personál.
35'
Žlutou kartu dostává Sergi Roberto (FC Barcelona).
34'
Trochu překvapivým individuálním způsobem se pokoušel probít do šestnáctky kapitán Iniesta. Ten nakonec vyslal sraženou střelu do rukavic Domenecha.
33'
Vezo byl zahnán hluboko ke svému pokutovému území, odkud musel balón rychle odklidit. Nákop přistál přesně na hlavě Piquého a domácí jsou zpět u míče.
32'
Domácí si tak dlouho dávali přednost, až přihrávku dokázal ukořistit Rodrigo. Ani jeho úprk k půlící čáře neměl dlouhé trvání.
31'
Messiho čarování na malém prostoru mělo jepičí život, bránící Vezo si totiž nekomplikoval život a balón raději poslal až ke středovému kruhu.
30'
Hodně ostře vletěl do souboje se Suárezem defenzivní záložník Coquelin. Hlavní sudí ihned přiběhl k hostujícímu hráči, kterému udělil poslední napomenutí.
29'
Nyní věnovala hostující obrana Suárezovi trestuhodně spoustu prostoru. Uruguayec zkusil štěstí svojí levou nohou, která vyprodukoval hodně nepovedený pokus.
28'
Barcelonští zahrávali hned tři rohové kopy v krátkém časovém sledu. Po tom třetím si na malém vápně dělal příliš agresivně prostor Piqué.
27'
Nyní to už mohlo být horší. Tradiční spolupráce Messiho s Luisem Suárezem měla oči, načež na poslední chvíli musel tuto situaci hasit Vezo.
26'
Co se musí uznat, to je zatím velmi pozorná defenzivní činnost. Messiho družina si zatím nevytvořila ani náznak šance, Domenech je tak bez složitějšího zákroku.
25'
Útočná vazba Valencie je směrem dopředu naprosto bezradná. Možná i proto sledujeme drtivou územní převahu favorita dnešního zápasu.
24'
Netrvalo dlouho a domácí celek se konečně prokombinoval až do malého vápna. Tam Messi obdržel příliš těžkou přihrávku, se kterou nemohl nic dělat.
23'
Alba přihrál vedle stojícímu Messimu, který se podíval směrem do šestnáctky a poté vyprodukoval ostrý centr. Ten skončil pouze na hlavě Gabriela.
22'
Máme za sebou něco málo přes dvacet minut hry a stále platí, že sledujeme zatím bezvýsledne dobývání mohutného bloku hostujícího celku.
21'
Rakitič se zčistajasna zjevil sám před brankářem, nicméně zpracování neposedného míče trvalo tak dlouho, že se stačili vrátit hostující zadáci.
20'
Až nyní se začali probouzet také domácí příznivci, kteří zřejmě pochopili, že jejich miláčci budou potřebovat také jejich podporu.
19'
Messi se snažil rozhýbat statickou hru svého celku a zničehonic putovala hezká kolmice na Vidala. Druhý jmenovaný si ale nedokázal obhodit Veza.
18'
Po krátkém časovém úseku to hosté zkoušeli po levém křídle, kde si ale náběh za obranu nedokázal pohlídat Pereira. Pomezní avizuje ofsajdové postavení.
17'
Třetí rohový kop Blaugranas už byl o něco lepší. Po vyboxování míče se do kulatého nesmyslu z první opřel Vidal, který spíše napodobil kop z amerického fotbalu.
16'
Luis Suárez chtěl narazit Albovi, jenomže tento úmysl včas přečetl také Montoya. Hosté si ale míče moc dlouho neužili.
15'
Netopýři si vzali příklad ze svého protějšku, neboť to zkoušeli nakrátko. Soler si následně potáhl míč na pravou nohu, nicméně Alba mu zamezil odcentrování.
14'
Těžiště hry se nám přesunulo na opačný pól hrací plochy, kde Piqué musel odvracet hodně nebezpečný centr. Úvodní rohový kop také pro Valencii.
13'
Vidal si jako adresáta vybral naběhnuvšího Roberta, který měl k míči hodně daleko. Gayá posléze pouze odkopl daleko do hlediště.
12'
Ten byl rozehrán nakrátko, což je u Barcelony tradičním řešením. Iniesta se přeci jenom odhodlal k centru, který připlachtil pouze na hruď Gabriela.
11'
Luis Suárez si neporadil proti mohutnému bloku a proto musel zvolit přihrávku zpět na Vidala. Hra se následně otočila, načež Messi vybojoval druhý roh.
10'
Na levém křídle úřadoval bývalý hráč Valencia Alba, jehož zpětná nabídka se odrazila od nohy Montoyi zpět za postranní čáru.
9'
Parejo se po zisku míče docela unáhlil a jeho zbrklá kolmice směřující na Vietta skončila pouze na hlavě Piquého. O pár vteřinek později si ostrým šlapákem pomohl Pereira.
8'
Soler si všiml zcela osamoceného Rodriga, na kterého okamžitě mířila přízemní nabídka. Včasným výběhem se ale prezentoval brankář Cillessen.
7'
Dalekonosný pas směřoval na rychlonohého Pereiru, kterému uskočil balón od kopačky a následně ještě povalil na zem domácího Roberta.
6'
Vietto dokázal udržet balón na kopačce i proti napadající přesile protihráčů. Posléze se ale hosté raději odhodlali uklidnit hru.
5'
Úvodní střelecký projektil měl na svědomí Messi. Argentinský ostrostřelec si za vápnem pohrál s Parejem a posléze vypálil vysoko nad branku.
4'
Následně uspěl v hlavičkovém souboji uspěl Gayá, jenž pro svůj celek vybojoval autové vhazování. Netopýři budou vhazovat ze své poloviny.
3'
Vidal přiťukl balón naběhnuvšímu Robertovi, který otřel svůj centr o kopačky Pereiry. Domácí se chopí úvodního rohového kopu.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

FC Barcelona: Cillessen – Roberto, Piqué, Umtiti, Alba – Vidal, Rakitič, Busquets, Iniesta (C) – Messi, Luis Suárez
Náhradníci: ter Stegen – Denis Suárez, Coutinho, Paulinho, Paco, Mina, Digne

Valencia CF: Domenech – Montoya, Vezo, Gabriel, Gayá – Soler, Parejo (C), Coquelin, Pereira – Vietto, Rodrigo
Náhradníci: Neto – Zaza, Maksimovič, Lato, Torres, Mina, Vidal.
Valencia CF

Na druhé straně stojí nevyzpytatelná Valencia, jenž sice prožila parádní vstup do letošního ročníku, poslední zápasy ale měli za důsledek pokles na třetí pozici. Netopýři prohráli pět z posledních osmi ligových utkání, naposledy si na tento celek přišel Real Madrid, který na Mestalle dokázal zvítězit 4:1. Valencia se ale opírá o velmi střelecky produktivní útočnou vazbu, jenž je třetí nejlepší v celé soutěži. O něco hůře ja na tom defenzíva, který i díky posledním zápasům spadla do ligového průměru.
FC Barcelona

Španělský gigant Barcelona začala letošní ročník španělské nejvyšší soutěže ve velkém stylu. Katalánci se zatím nacházejí na vedoucí příčce, přičemž na druhé Atlético Madrid mají náskok jedenácti bodů. Katalánci se nacházejí ve velmi slušné formě, přičemž v lize naposledy ztratily body před více než měsícem. Od té doby následuje sedmizápasová šňůra bez ztráty jediného bodu a také s pouhýma třema obdrženýma brankama. I v letošní sezóně táhne Blaugranas famózní Lionel Messi, jenž je sedmadvaceti brankami nejlepším střelcem. Druhým v pořádí je Luis Suárez, který nastřílel o devět branek méně.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělský pohár má na programu semifinálové bitvy, my budeme společně sledovat souboj mezi FC Barcelona a Valencia CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.