Házená - Extraliga muži - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Karviná : Jičín - 12. listopadu 2017   10:30

Karviná
Karviná
6' S. Mlotek  • 9' Zbránek  • 12' Nedoma  • 13' Piątek  • 14' S. Mlotek  • 17' Brůna  • 18' S. Mlotek  • 20' Monczka  • 21' Piątek  • 25' Piątek  • 26' Drzyzga  • 27' Monczka  • 28' Piątek  • 30' Nedoma  • 32' Brůna  • 36' S. Mlotek  • 37' Brůna  • 39' Piątek  • 42' Nedoma  • 43' Ji. Užek  • 45' Drzyzga  • 46' S. Mlotek  • 50' Monczka  • 51' Monczka  • 57' S. Mlotek  • 59' Nantl
30:23
(17:11)
Jičín
Jičín
8' Král   • 13' Hlava   • 15' Šulc   • 16' Čurda   • 17' Krahulec   • 19' Krahulec   • 23' Horut   • 27' Horut   • 29' Šulc   • 30' Šulc   • 31' Čurda   • 33' Šulc   • 35' Wolski   • 38' Král   • 40' Král   • 44' Čurda   • 46' Čurda   • 49' Kolc   • 53' Šulc   • 54' Miľko   • 55' Král
Karviná
Pavlát, Točík
hala STaRS, Karviná
938 diváků
Jičín

Z Karviné je to vše, děkuji za pozornost.
HCB Karviná – HBC Ronal Jičín 30:23 (17:11)
Nejvíce branek: Brůna 6/3, Mlotek 6, Piątek 5 – Šulc 5, Král 5/1, Čurda 4. Rozhodčí: Pavlát, Točík. Sedmimetrové hody: 4/4 – 3/2. Vyloučení: 6:4. Diváci: 938.
Pro Karvinou toto vítězství znamená posun na 2. místo tabulky o bod za vedoucí Zubří, které prohrálo vysoko v Plzni. Právě Zubří bude navíc jejím příštím soupeřem. Jičín klesl na 4. místo.
Karviná druhý poločas odehrála velmi dobře a nedala Jičínu šanci na zvrat v zápase. Rozdíl ve skóre neklesl pod 4 branky, nejvíce narostl na osm. Výkon světové úrovně dnes předvedl domácí brankář Marjanović, o kterém se dnes v noci asi budou jičínským střelcům zdát noční můry. Slezané měli střelbu rozloženou mezi více hráčů, u hostů se dokázali pravidelně prosazovat pouze dva a mezi nimi nebyl jejich nejlepší střelec Krahulec. To pravděpodobně rozhodlo o tom, že zápas nenabídl žádné drama a Karviná v pohodě vyhrála 30:23.
60'
Chyba v útoku, Karviná ještě měla brejk, ale Drzyzga Machalického nepřekonal.
60'
Piatka výborně vychytal Machalický, Jičín má poslední útok.
60'
Poslední minuta, publikum si užívá vítězství.
59'
Trochju smůla pro Jičín, Král trefil tyč.
59'
Karviná již musela střílet a Nantl se skvěle pověsil do vzduchu!
58'
Horut v pohodě proměnil sedmičku a kosmeticky upravuje skóre.
58'
Skvělý dvojzákrok Marjanoviće, ale za faul při druhé střele je vyloučen Slavomír Mlotek, navíc sedmička.
58'
Jičín si vybírá poslední oddechový čas.
57'
Nantl faulován při střelbě a nařízenou sedmičku proměňuje střelou nahoru Solák.
57'
A znovu famózní Marjanović!
57'
Slavomír Mlotek ranou zdálky nasadil Machalickému parádní jesle.
57'
Karviná bez brankáře a nespěchá.
56'
Jenže Marjanović se rozhodl, že další snížení už prostě nebude.
56'
Další ztráta v útoku Karviné, Wozniak poté fauloval a dostává 2 minuty.
55'
Pozor, ještě může být drama! Slavomír Mlotek prorážel a brejk z levého křídla proměnil Král, je to jen o pět!
54'
Miľko byl sice tahán za dres, přesto se z pivota prosadil.
54'
Solák o zem přestřelil branku z hranice brankoviště.
53'
Šulc pověsil míč do levé šibenice.
53'
Jičín v útoku nespěchá, zdá se, že už je s porážkou smířený.
52'
Marjanović nohou vychytává Krále na sedmičce!
52'
Drbohlav faulován na brankovišti, sedmička.
51'
Monczka výborně oběhl obránce a je to poprvé v zápase o osm branek! Toto již domácí nepustí!
51'
Tvrdá obrana domácích nepouštěla hosty ke střele a Šulc z devítky podstřelem neuspěl.
50'
Monczka se prosadil středem, je to opět o sedm.
Domácí fanoušci zpívají známý chorál o Baníku v nezměněné podobě. Kdyby to slyšeli fotbaloví Baníkovci, asi by bylo veselo.
50'
Druhý oddechový čas Karviné.
49'
Kolc pronikl z pravé spojky a uspěl na bližší tyč.
49'
Piątek trefil zblízka Machalického do hlavy, ale hostům se nepovedl brejk. Dostali však další možnost.
48'
Král to z levého křídla zkoušel obloučkem, ale netrefil branku.
48'
Druhý oddechový čas Jičína.
48'
Machalický sice také předvedl dobrý zákrok a vyrazil střelu ze střední spojky, ale Marjanović vzápětí nohou téměř u ucha vychytal Drbohlava!
47'
Navíc ji stále drží fantastický Marjanović!
46'
Slavomír Mlotek dává gól a Karviná, zdá se, míří za vítězstvím.
To se děje za přihlížení 938 diváků.
46'
Čurda přeci jen využívá přesilovku.
45'
Drzyzga uspěl v brejku po výborné přihrávce od brankáře. Hosté předtím nezvládli přihrávku na pivota.
45'
Užek si po neuznaném gólu pustil ústa na špacír a je vyloučen.
44'
Čurda z velké dálky pověsil míč do šibenice.
44'
Další zásah domácího brankáře, ale v protiútoku prorážel Piątek.
43'
Karviná bez brankáře a Užek jako buldozer pronikl na brankoviště a zvýšil už na 7brankový rozdíl!
43'
Brankář Jičína je vyloučen za předčasný vstup na hřiště. Do branky musí Machalický.
43'
Marjanović přes celé hřiště těsně minul opět prázdnou branku hostů. Ale bere to s úsměvem.
42'
Jičín hrál bez brankáře, ale ztratil míč a brejk na prázdnou branku Nedoma neměl problém proměnit.
41'
Vyloučeným je Monczka.
41'
Drbohlav faulován, následně i podruhé a bude se vylučovat.
41'
Domácí nezvládají průnik do brankoviště, Jičín má čas na oddech a snížení stavu.
41'
Wolski stáhl za dres Piątka a je podruhé vyloučen.
40'
Přerušená hra, ze hřiště ztěžka odchází hostující Bareš.
40'
Jičín snižuje ze středu pole. Prosadil se Král.
39'
Neskutečné, co dnes předvádí Marjanović! Neuvěřitelným výkopem nohy zastavil brejk Krahulce, čehož na druhé straně využil ke skórování důrazný Piątek.
38'
Král ale z křídla přeci jen dává gól.
38'
Opět výborný Marjanović, na něj asi budou Východočeši dlouho vzpomínat!
37'
Z protiútoku se na středu prosadil Brůna a rozdíl je znovu šestibrankový.
37'
Šulcův pokus o zem vyrazil brankář.
36'
Slavomír Mlotek těsně před koncem oslabení dává gól z pravé spojky.
35'
Karviná sice nezvládla útok, ale Marjanović fantasticky rukou vychytal brejk Krahulce!
35'
Wolski zvládl reparát a je to už jen o 4 góly.
34'
Piątek je vyloučen na 2 minuty za faul po ztrátě míče.
34'
Velmi dlouho Jičín hrál, až musel střílet Wolski z dálky a Marjanović vykopl špičkou nohy.
33'
Veverka důležitým zákrokem dává spoluhráčům šanci na další snížení stavu.
33'
Šulc to vzal v časové tísni opět na sebe a se štěstím uspěl. Jeho pátý gól.
32'
Šulc již musel střílet, ale byl včas zastaven.
32'
Faul na Čurda, Jičín stále u míče.
32'
Již v plném počtu vrací šestibrankový rozdíl Brůna.
31'
Čurda ale dává gól z levé spojky.
31'
Hostům pokřačuje oslabení, takže nikam nespěchají.
31'
Výhoz do druhého poločasu má Jičín.
Sledujeme velmi pěkné utkání, ve kterém zpočátku kralovali oba brankáři, takže první gól padl až v 6. minutě. Domácí Marjanović ale dál přiváděl hostující střelce k šílenství, takže Karviná začala postupně budovat náskok, který se v poločase zastavil na rozdílu 6 branek. Domácím hrají v poli výborně hlavně Brůna, Slavomír Mlotek a Piątek, prapor hostů drží především Šulc.
30'
30'
Těsně před koncem ještě z pravého křídla uspěl Nedoma, Karviná vede o 6 branek!
30'
Šulc ukázal důraz v oslabení a dává gól.
30'
Brůna se ani potřetí nemýlil proti střídajícímu Machalickému.
29'
Horut dostává za faul 2 minuty, navíc sedmička pro Karvinou.
29'
Šulc s velkým štěstím dává gól tečovanou střelou.
28'
Piątek se ukázal jako nezadržitelný tank, dnes je s míčem na brankovišti téměř nebránitelný.
28'
Střela Wolskiho zblokována a Marjanović ji dokázal zastavit.
27'
Monczka výborným náskokem z běhu z dálky překonává Veverku.
27'
Vzápětí snižuje Horut a drží Jičín stále ještě na dostřel.
26'
Drzyzga uspěl z levého křídla, je to znovu o pět branek.
25'
Král dostává žlutou kartu.
25'
Piątek opět důrazný na brankovišti, i přes faul Krále dává gól.
25'
Král proměňuje sedmičku technicky.
24'
Brůna fauloval na brankovišti, sedmička pro Jičín.
24'
Hosté v plném počtu, první oslabení zvládli skvěle.
24'
Veverka se štěstím zastavil Brůnovu střelu k zemi.
23'
Horut se prosazuje středem v oslabení.
23'
Jičín v oslabení bez brankáře.
22'
Brůna se zatím ze sedmiček nemýlí.
22'
Vyloučeným je Wolski.
22'
Jičínští v brankovišti, na druhé straně Piątek faulován při střelbě. Sedmička a vyloučení.
21'
Z protiútoku vrací na 4brankový rozdíl Piątek.
21'
Neskutečný Marjanović nechal nohu tam, kde měl a vychytal tak podstřel Wolskiho!
20'
Výborné zásahy obou brankářů proti rychlým kontrům.
20'
Monczka měl těžkou pozici, ale procpal míč mezi nohy Veverky.
19'
Krahulec o zem z pravého křídla opět snižuje.
19'
Tomáš Mlotek těsně minul branku z pravé spojky.
18'
Marjanović vychytává Čurdu.
18'
Slavomír Mlotek opět poněkud překvapivou střelou překonává Veverku.
17'
Krahulec dává pátý gól Jičína.
17'
Ihned po rozehnání dává gól Brůna.
16'
Čurda uspěl z levé spojky střelou nahoru, je to jen o dva.
16'
Slavomír Mlotek prorážel, míč se vrací hostům.
15'
Šulc uspěl z pravého křídla na bližší tyč.
14'
Slavomír Mlotek podstřelem překvapuje Veverku a zvyšuje na rozdíl 4 branek!
13'
Bareš navíc dostává žlutou kartu.
13'
Piątek si udělal prostor na brankovišti a nezadržitelně skóroval.
13'
Hlava proměňuje brejk a snižuje.
13'
Horut vytlačen do křídla a v pádu nedal, na druhé straně neuspěl Zbránek.
12'
Wolski z nepříliš dobré pozice střílel doprostřed, lahůdka pro Marjanoviće.
12'
Jičín na nepříznivý vývoj reaguje prvním oddechovým časem.
12'
Další chybu hostů v poli trestá z pravého křídla Nedoma, je to o 3 branky!
11'
Marjanović vyráží střelu Horuta, zatím fantistický výkon domácího brankáře!
10'
Marjanović na zemi vychytal Wolskiho, ale jeho spoluhráči v útoku faulovali.
10'
Jičín v brankovišti, ale domácím se v brejhku nezdařila finální přihrávka.
10'
Slavomír Mlotek dostává žlutou kartu.
9'
Chybu Jičína v útoku trestá z brejku Zbránek, stále v oslabení.
Bareš a Brůna na koberečku u rozhodčího.
8'
Brůna proměňuje sedmičku bezpečně k pravé tyči.
8'
Wolskio dostává žlutou kartu.
8'
Čas je přerušen, na palubovce zůstal Monczka a drží se za záda.
8'
Slavomír Mlotek faulován při střelbě, sedmička pro Karvinou.
8'
Z levého křídla protrhává střeleckou smůlu hostů Král.
7'
Solák strčil do pronikajícího Šulce a je vyloučen na 2 minuty.
6'
Marjanović opět vychytal jičínského hráče, ale brejk se mu založit nepovedlo.
6'
Solák dostává žlutou kartu.
6'
Slavomír Mlotek faulován a vzápětí se jako první hráč zápasu střelecky prosazuje!
5'
Krahulec z křídla trefuje tyč, stav je stále bezbrankový!
4'
Šulc trefil břevno, v protiútoku neuspěl Zbránek, Veverka vyrazil.
4'
Také Veverka je zatím basolutně bezchybný a ničí šance karvinských střelců.
3'
Horut na Marjanoviće nevyzrál, vzápětí v brejku ani Krahulec.
3'
Zbránek dostává žlutou kartu.
2'
Chyba Horuta, míč je v autu. V přechodu do útoku však fauloval Brůna.
2'
Ani hosté se v prvním brejku neprosadili, ale zůstávají u míče.
1'
Opatrný první útok, Mlotek neprostrčil na Piatka.
1'
Vše je nachystáno, výhoz do první půle mají hráči Karviné.
V hledišti jsou kromě domácích fanoušků i dva příznivci Jičína. Velká čest, že se vypravili v neděli ráno na tak dalekou cestu.
Warm up obou týmů končí, za chvilku proběhne nástup s představováním všech aktérů utkání.
Ani jeden tým nehlásí větší zrráty a do vzájemného souboje oba posílají vesměs to nejlepší, co na soupiskách mají.

HCB Karviná: N. Marjanović, Mokroš – Brůna, Fulneček, Monczka, Piątek, Plaček, Drzyzga, Wozniak, S. Mlotek, Solák, T. Mlotek, Nantl, Zbránek, Nedoma, Ji. Užek.

HBC Ronal Jičín: Veverka, Machalický – Rychna, Krahulec, Král, Bareš, Horut, Hlava, Wolski, Bíšek, Miľko, Šulc, Drbohlav, Kolc, Čurda.

Rozhodčí: Pavlát, Točík.
Vzájemné zápasy

Karviná a Jičín jsou dlouholetými ligovými soupeři, takže je až s podivem, že se v posledních letech potkávaly až na jednu výjimku pouze v základní části sezóny. To výjimkou je loňský ročník a dvojzápas ve fázi o 5. – 8. místo. Ten zvládl lépe Jičín, doma vyhrál 30:25, Karviná domácí odvetu pouze o gól 24:23. Jinak je ale vzájemná bilance velmi vyrovnaná. V předchozích 7 sezónách došlo celkem k 18 vzájemným utkáním, 8 z nich vyhrála Karviná, 7 Jičín a 3 skončily remízou. Remíza ale nepadla od března 2012. 9 z těchto soubojů se odehrálo v Karviné a domácí v nich prohráli pouze jednou, v listopadu roku 2012. Od té doby 5 vítězství. Bude tato šňůra prodloužena?
HBC Ronal Jičín

Klub z Jičína poprvé postoupil mezi českou elitu v roce 1997, trvale je její součástí od roku 2005. Obvykle patří k průměrným celkům, většinou postoupí do play off, ale v něm dosud nepřekonal brány čtvrtfinále. Pouze v době, kdy se hrála místo play off nastavbová skupinová fáze, dokázali Výchdočeši jednou prolomit bariéru 5. místa a hned z toho byl dosud jediný titul v sezóně 12/13. Letošním cílem je účasdt v play off, ve kterém by klub rád poprvé postoupil mezi poslední 4. Sezónu začal velmi dobře, s výjimkou úvodního zápasu vyhrává na domácí palubovce a dokáže bodovat i na hřištích soupeřů, což zatím znamená průběžné 2. místo o skóre právě před příštím soupeřem z Karviné, na jejímž stadionu se však týmu dlouhodobě nedaří. Dokáže to tentokrát změnit?

Jičín je tým dlouhodobě zaměřený na obranu a v jeho zápasy nenabízí brankové hody. Výsledkem toho je skutečnost, že jeho hráči neatakují přední pozice v ligové tabulce střelců. Nejlepším je křídelník David Krahulec na 11. místě s 35 zásahy. Doplňují ho spojky Libor Horut, Ondřej Šulc a křídlo Radek Král. Jičínští hrají zároveň poměrně slušně, nejvíce trestů nasbírala jediná zahraniční akvizice střední spojka Mateusz Wolski. V brance zatím není jasná jednička, gólmani se mezi tyčemi točí. V posledním ligovém zápase výborně zachytali Filip Veverka i David Machalický.

Aktuální bilance Jičína:
7 zápasů, 4 vítězství, 1 remíza, 2 porážky, skóre 186:167, 9 bodů a 2. místo v tabulce.

HC Baník Karviná

Klub se slavnou historií a několik let na počátku tohoto století pravidelný účastník základních skupin Ligy mistrů má po hubenějších ročnících letos opět ty nejvyšší ambice. Ty jsou podpořené hlavně příchodem staronových posil brankáře Nemanji Marjanoviće a spojky Michala Brůny. Tito dva se okamžitě stali oporami mužstva, v tomto ohledu je doplňují i střelecky disponovaný Marek Monczka a důrazný pivot Tymoteusz Piątek. Po nevýrazném začátku sezóny se však tým zkonsolidoval a začal stoupat tabulkou. V současnosti neprohrál 4 zápasy v řadě a tuto šňůru by rád prodloužil i proti nepříjemnému na obranu zaměřenému soupeři z Jičína. Vítězství by znamenalo posun na druhé místo. Podaří se to?

Karviná je společně s Kopřivnicí nejproduktivnějším týmem ligy, čemuž odpovídá i postavení nejlepších střelců týmu v rámci celé soutěže. Michal Brůna s 43 a Marek Monczka s 42 trefami jsou na 3. resp. 4. místě tabulky střelců. Zdatně je doplňují Jan Zbránek, Miroslav Nedoma a Tymoteusz Piątek, který zároveň patří i mezi nejtrestanější hráče soutěže. V brance neohroženě kraluje Nemanja Marjanović s 40% úspěšností zásahů. Další gólmani se na hřiště téměř nedostanou.

Aktuální bilance Karviné:

Frýdek-Místek – Karviná 26:32
Karviná – Lovosice 26:26
Karviná – Kopřivnice 36:29
Plzeň – Karviná 25:28
Karviná – Nové Veselí 26:33
Jedním z taháků 8. kola Extraligy házenkářů je souboj třetího s druhým týmem tabulky, který se odehraje v severovýchodním cípu republiky. Domácí HC Baník Karviná vyzve těžkého soupeře HBC Ronal Jičín. Souboj dvou rozdílných stylů o to, který tým se stane nejbližším pronásledovatelem vedoucího Zubří. Vyhrají útočně ladění Slezané, nebo obranářští Východočeši?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.