Házená - Extraliga muži - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Strakonice : Královo Pole - 14. října 2017   18:00

Strakonice
Strakonice
2' Krejčí  • 3' Marienka ml.  • 4' Zbiral  • 5' Zbiral  • 10' Zbiral  • 11' T. Nejdl  • 14' Krejčí  • 17' Zbiral  • 19' Krejčí  • 20' T. Nejdl  • 22' Marienka ml.  • 24' T. Nejdl  • 27' Mošovský  • 32' Mošovský  • 33' T. Nejdl  • 35' Marienka ml.  • 36' Zbiral  • 44' Mošovský  • 45' A. Nejdl  • 46' Marienka ml.  • 60' Pek
24:23
(13:14)
Královo Pole
2' Kučera   • 3' Hastík   • 4' Hastík   • 6' J. Hanták   • 7' Adamčík   • 8' Hastík   • 10' Cabák   • 11' Hastík   • 13' Cabák   • 19' J. Hanták   • 24' Hastík   • 25' Hlípala   • 26' Burget   • 29' Cabák   • 34' Adamčík   • 39' Adamčík   • 39' Adamčík   • 43' Koubek   • 47' Cáb   • 51' J. Hanták   • 54' Cáb
Strakonice
Jareš, Mráz, Šejvl – Schwarz, Zdychynec, Tockstein, Pek, Mošovský, T. Nejdl, Marienka ml., Vrchlavský, Chvosta, Samek, Zbiral, Krejčí, A. Nejdl, Masák, Halgaš.
Koňařík, B. Pšenica – Hlípala, Žďánský, Číž, Popelka, T. Mičola, Havlát, Bolješik, Cáb, T. Musil, Koubek, Petrović, Burget, Kučera, Hastík, Mrnuštík, Ipser, Adamčík, J. Hanták, Hanták, Cabák, Kukla, Stein.

HBC Strakonice 1921 – SKKP Handball Brno 24:23 (13:14)
Nejvíce branek: Zbiral 7/2, Nejdl 4, Marienka ml. 4 – Hastík 6/1, Adamčík 4, Hanták 3. Sedmimetrové hody: 3/3 – 1/1. Vyloučení: 2:5.
Je dobojováno a z nervy drásajícího duelu dokázali bodový zisk urvat domácí, a to brankou až v posledních vteřinách zápasu.

Ode mě je to pro tuto chvíli již vše. Děkuji vám za pozornost a u dalších online přenosů z házené na počtenou.
60'
Tak to je neuvěřitelné! Dlouhých šest minut čekali přítomní diváci na gól a nakonec se jej dočkali v závěrečných vteřinách z rukou Peka, který tak rozhoduje o vítězství Strakonic!
60'
Do konce zápasu chybí 15 vteřin a hostující lavička si vybírá oddechový čas. Po jeho ukončení budou mít míč k dispozici domácí, kteří jsou teď hnáni publikem za veledůležitou brankou, která by nejspíš znamenala vítězství.
60'
Oddechový čas pro domácí.
60'
Za stále nerozhodného stavu se již rozběhla poslední minuta zápasu.
58'
Závěr zápasu je již hodně svázán taktikou a ani jeden z týmů už nejspíš nehodlá inkasovat.
56'
Ani jednomu z celků se teď nedaří koncovka a je tedy zřejmé, že závěr duelu rozhodne několik málo tref, dost možná jen jediná.
54'
A ti touto nabídkou nepohrdli a Cábem vyrovnávají prozatímní skóre.
53'
Rychlý kontr se domácím nezdařil, a tak se mohou o vyrovnání pokusit hosté.
52'
A je tu další proměněná sedmička, tentokrát z rukou Mošovského.
51'
Na dvě minuty je vyloučen domácí Zbíral.
51'
Hanták povedenou ranou vyrovnává na 22:22.
49'
Se sedmičkami se nám teď roztrhl pytel. Tu další proměnil Zbíral.
48'
Ze sedmičky se prosazuje na druhé straně také Hastík.
47'
Domácí Zbíral prostřelil brankáře ze sedmimetrového hodu.
47'
Cáb dostal krásnou přihrávku a zakončoval z již poměrně snadné pozice.
46'
Marienka dokázal schovat svou střelu za obránce a brankář, který spatřil míč až na poslední chvíli, již nedokázal zakročit.
45'
To jim však dlouho nevydrželo, neb se na druhé straně střelou o tyč prosazuje Cáb.
45'
V krátkém časovém sledu přidávají domácí druhou branku a ujímají se vedení.
44'
Mošovského pokus zapadl po hezké střele k zadní tyčce hostující brány.
43'
Na dvě minuty je vyloučen hostující Adamčík.
43'
Koubek dostal krásnou přihrávku na křídlo a odsud zamířil mezi nohy brankáře.
42'
Střelci obou týmů se v posledních minutách poněkud trápí, prim hrají především důsledné obrany.
40'
Na dvě minuty je vyloučen hostující Hlípala.
39'
A teď už je stav zásluhou důrazného Adamčíka vyrovnán!
39'
Adamčík měl sice štěstí, ale i to ke sportu patří. Brňané ztrácejí již jen jeden gól.
37'
Oddechový čas pro hosty.
36'
Domácí si vytvářejí v úvodu druhého poločasu dvoubrankový náskok po zakončení Zbírala.
35'
Po střele Marienky jsou to však opět Strakoničtí, kdo je o krok napřed.
34'
Adamčík se s ničím nerozpakoval, vystřelil z velké dálky a nemýlil se.
33'
Nejprve bravurně zasáhl domácí brankář a následně se z rychlého protiútoku nemýlil Tomáš Nejdl.
32'
Na 14:14 vyrovnává ranou do horního růžku Mošovský.
31'
Hned v úvodu druhé půle registrujeme nevydařené útoky na obou stranách hřiště.
31'
30'
29'
Brněnští se krátce před koncem prvního poločasu dostávají do vedení zásluhou Cabáka.
27'
Na dvě minuty je vyloučen Mošovský.
27'
První gól v zápase si připisuje jindy obávaný střelec Mošovský.
27'
26'
Brňané se ujímají zásluhou střílejícího Burgeta vedení.
25'
Hlípala to zkusil a stav je opět nerozhodný.
24'
Hastík se se štěstím dostal k míči a dokázal jej poslat i směr domácí brána.
24'
Nejdl si naskočil nad hostující blok a nemýlil se.
22'
Marienka se dostal až na střed brankoviště, odkud zacílil neomylně mezi nohy brankáře.
21'
Domácí sice chybovali v rozehrávce, ale následně dokázali míč vybojovat zpátky.
20'
Na dvě minuty je vyloučen hostující Burget.
20'
Nejdl vyrovnává ranou do šibenice.
19'
Ranou ze středu brankoviště se prosazuje Hanták.
19'
Domácí zužitkovali přesilovku střelou Krejčího.
17'
17'
17'
Zbíral je prozatím velice nebezpečný a důsledkem budiž další branka.
16'
Brankový gólostroj, který oba celky nastavily od počátku zápasu, se nám v posledních vteřinách poněkud zadrhl.
14'
Krejčí dokázal využít zmatků v obraně procedil míč za záda brankáře.
13'
Zásluhou střílejícího Cabáka navyšují Brňané na rozdíl tří branek.
11'
Prosazují se však i Moravané a kdo jiný by mohl dát gól než Hastík.
11'
Tomáš Nejdl se prosazuje ranou z křídla.
10'
Hostující Cabák měl cestu k ráně hodně otevřenou, čehož dokázal patřičně využít.
10'
Zbíral využil mezery mezi obránci a došel si pro snadný gól.
8'
Hastík táhne v úvodu zápasu hostující celek.
7'
Adamčík si vyskočil nad clonící hráče a ranou na vzdálenější tyč nedal brankáři šanci.
6'
Hanták si našel skulinu mezi bránícími hráči a dokázal přesně vystřelit.
5'
Za domácí se z rychlého brejku prosadit Zbíral.
4'
Hostující Hastík se zdá být při chuti. Domácí obrana si s ním prozatím neví rady.
4'
Zbíral si naskočil do brankoviště a zamířil neomylně.
3'
Obdobně se však dařilo na druhé straně Hastíkovi, který nedal brankáři šanci na zákrok.
3'
Domácí Marienka napřáhl ke střele a dokázal ji umístit velice dobře.
2'
Hosté však okamžitě odpovídají ranou Kučery z křídla.
2'
Strakoničtí se zásluhou Krejčího ujímají vedení. Tomu se povedla hezká rána přes blok.
1'
Co se formy Strakonic týče, tam je to vcelku jednoduché, Strakoničtí padli v úvodních čtyřech zápasech a je otázkou, zdali poslední klání, v němž Strakonice remizovaly s Duklou Praha 26:26, byl pouhý výkřik do tmy nebo zdali se ve Strakonicích začalo blýskat na lepší časy.
Brněnští házenkáři vstoupili do sezóny dvěma porážkami, ale ve třetím duelu zabojovali a vyhráli ve vyrovnaném zápase s Frýdkem-Místkem poměrem 28:27. Následoval další vrhaný duel s Jičínem 31:28, načež v posledním klání padli vcelku jednoznačně 23:29 se Zubřím.
Pakliže se podíváme na tabulkové umístění obou celků, je zcela patrné, kdo do zápasu půjde jakožto papírový favorit. Budou jím házenkáři Brna, kterým v dvanáctičlenné tabulce patří 9. místo se ziskem čtyř bodů. To Strakonice mají velké potíže, neboť získali pouze jeden bod a patří jim poslední místo tabulky!
Zdravím všechny příznivce kvalitní házené. Extraliga mužů je již v plném proudu, pro HBC Strakonice 1921 i SKKP Handball Brno půjde již o šestý duel.