Házená - MOL liga ženy - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Olomouc - 29. března 2018   18:00

Slavia
Kudláčková, Hillebrandová – Galušková, Chlupová, Jačková, Kvášová, Motejlová, Míšová, Novotná, Pokorná, Svobodová, Svobodová, Šetelíková, Tulipánová, Večeřová.
Frieser, Kavulič
Eden, Slavia
Olomouc
Rašková, Polášková – T. Fryčáková, Gajdošíková, Hurychová, Chlandová, Kapsová, Jansová, Kašpárková, Krajčovičová, Kubáčková, Kat. Růžičková, Salašová, Sovová, Salčáková, Severová.

DHC Slavia Praha – DHK Zora Olomouc 27:23 (10:12)
Nejvíce branek: Galušková 11/2, Šetelíková 7, Kvášová 3 – Fryčáková 5, Gajdošíková 4, Salčáková 3. Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/3. Vyloučení: 1:2.
Dnešní utkání přineslo dva rozdílné poločasy. Zatímco po tom prvním byly ve vedení o dvě branky hráčky Olomouce, druhý poločas přinesl skvělý výkon slávistek, který druhý poločas ovládly v poměru 17:11. Celkové skóre zápasu je tak 27:23. Olomoucké hráčky jistě bude mrzet ztráta dobře rozehraného zápasu. Pro Slavii tato výhra znamená udržení naděje na první místo v tabulce. Pokud by Slavia dokázala vyhrát následující dva venkovní zápasy, tak se o prvenství bude rozhodovat až v úplně posledním zápase v Mostě.
60'
Divoký závěr zápasu ještě přináší po brance na každé straně.
59'
Kosmetická úprava výsledku v podobě branky Olomouce. Dva body však jistě zůstanou v Praze.
58'
Slavia nyní dominuje utkání a přidává další branku! 26:21
56'
Poslední minuty patří jednoznačně hráčkám Slavie, které přidávají svoji 25. branku. Čtyři minuty do konce utkání a rozdíl čtyř branek. V házené je sice možné všechno, ale tohle už bude pro Zoru velmi těžký úkol.
54'
Slavia přidává další branku. Kritický stav pro Zoru, šest minut před koncem prohrává o tři branky.
52'
Zora se probouzí a vstřeleným gólem přerušila sérii slávistických branek. Zda to bude osm minut před koncem zápasu stačit na vyrovnání nebo dokonce otočení skóre však zůstává otázkou.
50'
Zdá se, že na Olomouc nyní padla deka. Slavia Praha přidává čtvrtý gól v řadě a odskakuje tak svým soupeřkám o dvě branky.
49'
A třetí gól v síti Olomouce v řadě způsobuje, že Slavia jde do vedení. Skvělý úsek hry od slávistických hráček!
48'
Po dalších třech minutách už to však neplatí a máme opět vyrovnáno. Slavia teď dokázala vstřelit dvě branky po sobě a dotáhnout se na Olomouc.
45'
A znovu jsou o krok, respektive spíš o dvě branky, vepředu hráčky Olomouce. Patnáct minut před koncem utkání se Zoře podařilo odskočit na rozdíl dvou branek.
42'
Přetahovaná nekončí, sledujeme velmi vyrovnaný zápas. O tom vypovídá také aktuální výsledek – 16:16.
37'
Hráčky přidávají po jedné brance na každé straně. Závěr zápasu slibuje zajímavou podívanou!
35'
Vstup do druhého poločasu vyšel mnohem lépe slávistkám a v zápase je srovnáno!
31'
Druhý poločas začne přibližně v 18:50.
Skončil první poločas utkání, ve kterém slávistky od začátku tahají za kratší konec provazu. Nejvýraznější bylo vedení Zory zhruba v půlce prvního poločasu, kdy Slavii odskočily na 4 branky. Pražankám se podařilo stáhnout ztrátu na rozdíl jediné branky, Zora však před koncem poločasu vstřelila ještě jednu branku, díky čemuž odchází hráčky obou celků do kabin za stavu 10:12.
30'
28'
Napínavé utkání spěje ke konci prvního poločasu a Slavia prohrává už jen o jedinou branku!
25'
Olomouc si i 5 minut před koncem poločasu udržuje dvoubrankové vedení. Zdá se, že se Zoře podařilo favorita tohoto zápasu zaskočit.
21'
Sérií dvou branek snižuje Slavia na 5:7. Do konce prvního poločasu zbývá 9 minut.
17'
Další branku přidávají hráčky Olomouce a dostávají se v 17. minutě zápasu do čtyřbrankového vedení.
14'
Zora začala tohle utkání lépe než Slavia a ve 14. minutě utkání vede nad favoritem zápasu 6:3
1'
Vzájemné zápasy
Slavia s Olomoucí sehrála celkem už 52 zápasů. V utkáních hraných v Olomouci je bilance výher a proher téměř vyrovnaná (12 výher Olomouce a 13 výher Slavie). V Praze však dominují slávistky, které dokázaly vyhrát 19 z 27 vzájemných zápasů, Olomouc zvítězila sedmkrát.
V posledním vzájemném utkání na podzim v Olomouci vyhrála Slavia těsně 25:24.
DHK Zora Olomouc
Olomoučanky v minulém kole překvapily celou soutěž, když uspěly na půdě slovenské Šaly. Tímto vítězstvím se navíc velmi přiblížily účasti v českém play off. Svůj malý bodový náskok však musí hájit před Ostravou a Veselím a tak by se jim body z Prahy velmi hodily. Favoritem tohoto utkání jsou však jednoznačně hráčky DHC Slavia Praha.
Zora se momentálně nachází na pátém místě se ziskem 26 bodů z 20 zápasů. Na sedmé Veselí a šestou Ostravou, která má odehráno o jeden zápas více, má Olomouc náskok dvou bodů.
Olomoucké individuální nejsou tak výrazné jako u soupeřek, nejlepší střelkyně týmu je Tereza Kubáčková se 79 brankami a Tatiana Gajdošíková, která zaznamenala o šest branek méně.
DHC Slavia Praha
Házenkářky Slavie Praha mají stále reálnou šanci vyhrát základní část soutěže. Musí k tomu vyhrát všechny čtyři následující zápasy. Poslední utkání jedou k právě vedoucímu týmu do Mostu, první překážka je čeká ve čtvrtek 28. 3., kdy doma přivítají házenkářky Zory Olomouc.
Slávistky aktuálně disponují velmi dobrou formou, když prohráli naposledy 24. ledna s Ostravou. Od té doby táhnou sérii 6 zápasů bez porážky (5 vítězství a 1 remíza).
Nejlepší střelkyní týmu je se 128 přesnými zásahy Veronika Galušková, následovaná Alenou Šetelíkovou s 99 brankami. Další hráčky jsou aktuálně pod hranicí 60 branek za sezónu.