OH - Lukostřelba - Jednotlivci - kvalifikace (ženy) -  ONLINE PŘENOS -  11. srpna 2016   14:00

Jednotlivci - kvalifikace (ženy)

14:00 kvalifikace

Ode mě je to pro tuto chvíli vše, děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů z největší sportovní akce tohoto rohu se budu těšit na počtenou!

8
Ani napočtvrté se Kang té jedné osmičky nedokázala vyvarovat, i tak ale stačila vybojovat alespoň remízu, k ničemu už jí to ale není, dále jde favorizovaná Korejka Hye-Jin Chang!
8
A Chang vede už 5:1, a přibližuje se tak postupu mezi osmičku nejlepších! Třetí set favorizovaná Korejka ovládla poměrem 29:27, její soupeřku zatím sráží osmičky, které se v zápisu objevily při každé její sérii.
8
Druhý set ale už putuje za favorizovanou Chang, která zastřílela velice slušně a posbírala osmadvacet bodů. Naopak Kang zaznamenala hned o čtyři body méně.
8
Úvodní sada se pro favorizovanou Chang nevyvíjela moc dobře, na závěr si ale Korejka schovala desítku, její soupeřka naopak zasáhla pouze osmičku, a po remíze 27:27 si tak obě závodnice rozdělí po bodu.
V něm se proti sobě postaví Hye-Jin Chang z Korey a Un-Ju Kang ze Severní Korey.
I přes porážku si domácí oblíbenkyně vysloužila hlasitý aplaus z řad fanoušků! Před námi je ale ještě jedno střetnutí.
7
Tak tahle rána bude Brazilku sakramentsky mrzet! Domácí dos Santosová totiž na úvod trefila jen trojku, její britská sokyně si sice také nevedla úplně nejlépe, po výsledku 25:20 se ale může radovat z postupu!
7
Ani jedna ze závodnic nezačala třetí set dobře, po dvou ranách bylo skóre 15:16 ve prospěch Britky. Drobnou ztrátu ale dos Santosová poslední ranou zvládla smazat, nakonec jsme se dočkali dalšího remízového výsledku. Domácí lukostřelkyně tak stále živí naději na postup.
7
Ve druhém setu si závodnice rozdělí po bodu. Ane Marcelle dos Santosová nastřílela celkem sedmadvacet bodů, Folkardová k vítězství potřebovala na závěr dát desítku, trefila ale pouze devítku.
7
Škoda, domácí dos Santosová to měla rozjeté velice dobře, poslední ranou ale zasáhla pouze sedmičku, čehož velezkušená Britka Folkardová využila a ujímá se vedení.
Předposlední osmifinále může začít!
Vyrovnaný čínský duel je u konce, stále dvě osmifinále ale ještě zbývají!
6
Obrat ale nakonec dokonán nebyl! Qi trefila pouze osmičku, naopak Jiaxin Wu zasáhla přesnou desítku, a může tak slavit postup do čtvrtfinále!
6
Neuvěřitelné! Yuhong Qi se dokázala obdivuhodně zvednout a po tuhém boji pro sebe zvládla získat pátou sadu, kterou vyhrála poměrem 28:27. Skóre ne vyrovnané, uvidíme rozstřel!
6
A pozor, Yuhong Qi se začíná rozjíždět! Zkušenější z čínských závodnic začala dvěma desítkami, čímž si vypracovala náskok. Na závěr ale trefila pouze sedmičku, Wu ale už srovnat nedokázala, a na sety tak vede už pouze 5:3.
6
Po třech sadách ale ještě není hotovo! Qi předvedla svou zatím nejlepší sérii, když nastřílela osmadvacet bodů, tedy naprosto stejně, jako její o sedm let mladší kolegyně. Obě závodnice tak získávají po bodu.
6
O tu první zasaženou desítku se postarala právě devatenáctiletá závodnice. Ve třetí sérii navíc Wu přidala ještě jednu trefu do středu terče, a ujímá se tak vedení 4:0. Tohle už pro nejmladší účastnici osmifinálových bojů vypadá velmi nadějně.
6
Lepší vstup zaznamenala druhá jmenovaná. Desítku jsme v této sérii neviděli, Wu stačilo k ujmutí se vedení v zápase i jen šestadvacet bodů.
Vše je připraveno, pojďme zjistit, která z čínských lukostřelkyň bude úspěšnější. Zvítězí Yuhong Qi, nebo Jiaxin Wu?
Opět nás čeká krátká přestávka, po ní se můžeme těšit na ryze čínský duel!
5
Závodnice z Myanmaru ještě zkusila zabojovat, Ki ale potvrdila, že kvalita je v tomto duelu na její straně. Opět nastřílela parádních devětadvacet, a v nejkratším možným způsobem tak postoupila mezi osm nejlepších!
5
Tak to je hodně neobvyklé, na špičkové úrovní se to opravdu často nestává! Yu-Htwe San totiž při své druhé ráně vůbec nezasáhla terč, a favorizovaná Korejka tak s klidem dokráčela k zisku druhého setu, který ovládla poměrem 29:17.
5
První set nám málem nabídl překvapivý výsledek! Závodnice z Myanmaru měla vše ve svých rukou, kvůli poslední ráně, při níž trefila pouze sedmičku, se však vedení proti dvojnásobné olympijské vítězce z Londýna neujala.
Žádná pauza se tentokráte nekoná, na řadu přicházejí Bo-Bae Ki a Yu-Htwe San!
Polovina osmifinálových duelů v ženské lukostřelbě je za námi!
4
Diváci byli nyní svědky nesmírně vyrovnané podívané! Po dvou sériích bylo skóre nerozhodné 18:18, poslední ranou Ruska zasáhla devítku, Choi ale trefila nejlépe, jak mohla, a stala se tak třetí postupující do čtvrtfinále!
4
Uvidíme pátou sadu! Ta čtvrtá totiž skončila nerozhodně, obě závodnice shodně nastřílely osmadvacet bodů, aktuálně stále vede Mi-Sun Choi.
4
Obě závodnice na začátek trefili osmičku, a určitě tak do třetí sady nevstoupili podle vlastních představ. Nakonec rozhodla až poslední rána, v níž korejská světová jednička dala desítku, kdežto Stěpanovová jen devítku.
4
Druhá sada naopak vyšla lépe Stěpanovové, která nastřílela parádních devětadvacet bodů, a postarala se tak o vyrovnání skóre.
4
Ruska do osmifinále nevstoupila ale vůbec ideálně, když prvním pokusem zasáhla pouze sedmičku. Poté se sice dokázala zvednout a zaznamenala i jednu desítku, první sada ale putuje za mladičkou Korejkou.
První polovinu programu uzavře velice zajímavý souboj, v němž Korejka Choi vyzve Annu Stěpanovou z Ruska!
Třetí osmifinále je tedy u konce!
3
Laishramová, stejně jako v prvním setu, doplatila na nezdařilý úvodní pokus. Začala totiž šestkou, a dostala se tak do pořádných problémů, ze kterých už se nezvládla vyhrabat. Mexičanka Alejandra Valenciaová tak postupuje do čtvrtfinále, stačila ji k tomu i šestka při poslední ráně!
3
V téhle sadě nabídly závodnice divákům parádní podívanou! Po třech ranách měla Indka na kontě sedmadvacet bodů, Valenciaová k zisku setu potřebovala trefit desítku a k velké radosti jejího kouče se jí to podařilo!
3
Druhý set putuje za Indkou! O svém neúspěchu rozhodla Valenciaová ve druhé sérii, když po nepovedené ráně trefila pouze šestku. Máme tedy srovnáno, jak bude vypadat sada s pořadovým číslem tři?
3
Laishramové vůbec nevyšla první rána, když zasáhla pouze a jen sedmičku. Naopak její mexická oponentka střílela v ohromné pohodě a po zisku osmadvaceti bodů se ujímá vedení.
Ve třetím osmifinálovém klání se proti sobě postaví Laishramová z Indie a Valenciaová z Mexika. Pojďme na to!
Máme za sebou i druhé osmifinále, opět bude následovat krátká přestávka.
2
A teď už může německá lukostřelkyně začít slavit! Její soupeřka totiž hned na začátek trefila osmičku a Unruhová už ji toto zaváhání nedovolila napravit, po výsledku 29:26 tak získává čtvrtý set, celkově vítězí poměrem 6:2 a je ve čtvrtfinále!
2
Ovšem pozor, čínská závodnice se rozhodně nehodlá vzdát! Třetí sada ji vyšla parádně, dvě desítky a jedna devítka jsou toho jasným důkazem. Lisa Unruhová zaznamenala "jen" osmadvacet bodů, stále se ale drží v těsném vedení.
2
Ani druhou sadu Číňanka nezvládla optimálně, tentokráte zaznamenala hned dvě osmičky. Naopak Unrhová střílela parádně, ke dvěma desítkám přidala ještě jednu devítku, a po výsledku 28:26 se tak ujala vedení 4:0 na sety!
2
Po dvou zásazích na každé straně bylo skóre vyrovnané 19:19. Rozhodnout tak musela až poslední rána, v níž Němka trefila devítku, kdežto mírně favorizovaná Cao jen osmičku.
Druhé osmifinále právě začíná, na úvod bude střílet osmadvacetiletá Lisa Unruhová.
První osmifinále je za námi, po krátké pauze se podíváme, jak si povedou Němka Unruhová a Cao z Číny.
1
Je dobojováno! Tan své osmifnále zvládla v nejkratší možné době a zvítězila 6:0! V posledním setu své soupeřce, která nastřílela tři devítky, absolutně nedala šanci a zaznamenala ten nejlepší výkon, jaký mohla.
1
Další slabší moment si Kumariová vybrala hned na začátku druhé sady, když opět zasáhla pouze osmičku. Celý set tak musela pouze dotahovat, ani tentokráte ale neuspěla a prohrává už 0:4. Tan z Taipei je velmi blízko čtvrtfinále.
1
První sada putuje na konto závodnice z Taipei, která začala ve velkém stylu, když hned svou první ranou trefila desítku. Naopak Indka jednou zasáhla pouze osmičku, a v celkovém součtu soupeřce podlehla 27:28.
Obě závodnice už jsou na místě, po jejich představení divákům bude první osmifinále moci vypuknout!
Ještě jednou Vás všechny vítám u našeho online přenosu! Osmifinálové souboje v rámci lukostřelecké soutěže žen by mely začít za několik málo minut, jako první se proti sobě postaví Indka Kumariová a Ya-Ting Tai z Taipei.
Program osmifinálových duelů

Deepika Kumariová (IND) – Ya-Ting Tan (TPE)
Hui Cao (CHN) – Lisa Unruhová (GER)
Bombayla Devi Laishramová (IND) – Alejandra Valenciaová (MEX)
Mi-Sun Choi (KOR) – Anna Stěpanovová (RUS)
Bo-Bae Ki (KOR) – Yu-Htwe San (MYA)
Yuhong Qi (CHN) – Jiaxin Wu (CHN)
Ane Marcelle dos Santosová (BRA) – Naomi Folkardová (GBR)
Hye-Jin Chang (KOR) – Un-Ju Kang (PRK)
Závodnice budou střílet na sedmdesát metrů vzdálený terč, na kterém se nachází pole ohodnocena od jednoho do deseti bodů. Každý duel se hraje na pět setů, v každém z nich mají závodnice k dispozici tři šípy. Vítězství v setu je ohodnoceno dvěma body, za remízu obě závodnice získávají po jednom bodu.
Hezké čtvrteční odpoledne přeji všem fanynkám a fanouškům olympijského sportu! Největší a nejsledovanější akce letošního roku i dnes nabízí řadu zajímavých událostí, v tomto online přenosu se budeme věnovat osmifinálovým střetnutím v rámci ženské lukostřelby. Začínáme ve 14:00, tak si to nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 14:00.