OH - Pozemní hokej (muži) - Velká Británie - Nový Zéland -  ONLINE PŘENOS -  7. srpna 2016   22:00

Velká Británie - Nový Zéland

60:00
Zápas nám skončil. Vítěze jsem v tomhle utkání nepoznali. Oba týmy si tak do tabulky připíšou stejný počet bodů za remízu 2-2.
59:20
Hráči Nového Zélandu jsou teď u míčku a snaží se v samém závěru rozhodnout.
58:01
Probíhají nám poslední dvě minuty utkání.
57:01
Hráči nám hromadně vystřídali.
55:01
Do konce utkání nám už zbývá posledních pět minut a zatím máme stále nerozhodnutý stav 2-2.
54:42
Russelovu střelu brankář zneškodnil.
54:28
Rohový úder pro Nový Zéland.
53:23
Gleghorne střelu i tentokráte dokázal brankář zneškodnit.
53:18
Rohový úder pro Velkou Británii.
51:30
Rychlý protiútok Nového Zélandu končí nepřesnou přihrávkou. Míček byl ale tečován. U míčku tak hráči v černém zůstanou.
50:35
Gleghorneho střelu brankář dokázal zneškodnit.
50:30
50:09
Hoare viděl zelenou kartu a půjde si odpočinout na dvě minuty.
50:01
Se střelou Jennesse si brankář poradil.
50:01
Do konce utkání nám zbývá deset minut. Stav je zatím nerozhodný 2-2.
48:50
Hraje se nám nahoru – dolů. Jediné co tomu ale chybí je nějaké to zakončení, nějaká ta střela.
47:10
Obrovský závar před bránou Velké Británie, který nakonec končí útočným faulem.
45:20
V úvodu poslední čtvrtiny nám oba týmy prostřídaly.
45:01
Čtvrtá čtvrtina nám právě odstartovala.
45:00
Třetí čtvrtina nám před malou chvíli skončila. Gól jsme v ní neviděli.
44:01
Probíhá poslední minuta třetí čtvrtiny.
42:50
Z této standardní situace se hráči ve červeném nedokázali prosadit.
42:42
42:42
Střelu Mantella brankáře soupeře pokryl.
41:20
Hráči Nového Zélandu drží míček na polovině Velké Británie a snaží se dopředu prosadit postupným útokem.
39:40
Jedinou činností ve třetí čtvrtině můžeme zatím sledovat je střídání hráčů. Na hřišti se zatím v této části nic vážného neudálo.
38:20
Série nepřesností na obou stranách nám pokračuje.
35:00
Hráči Velké Británie si teď počínali proti pravidlům a přišli tak o míček.
33:50
Máme za sebou skoro první čtyři minuty třetí čtvrtiny a zatím jsme v této části ještě neviděli žádnou šanci.
32:10
Úvod třetí čtvrtiny je zatím plný nepřesností.
30:30
Hráči Velké Británie si pomohli útočným faulem a přišli tak o míček.
26:56
Přesilovou hru Velká Británie nevyužila.
24:56
Coughlan vidí zelenou kartu.
24:56
Velká Británie právě vstřelila branku:
Skvělou dorážkou u tyče se prosazuje nikým nehlídaný BARRY MIDDLETON.
24:40
Série nepřesností na jedné či druhé straně nám teď stále pokračuje. Už dlouho jsme neviděli žádnou vážnou šanci.
22:10
Nyní se nám hraje převážně ve středu hrací plochy, bez šancí na jedné či druhé straně.
20:20
Nepřesná střela hráčů Nového Zélandu, po kterém míček končí v zázemí. Velká Británie tak bude rozehrávat od vlastní brány.
19:30
Hráči Nového Zélandu jsou teď aktivnější a mají míček častěji pod kontrolou.
18:40
Nový Zéland právě vstřelil branku:
Nový Zéland otáčí vývoj utkání. Střelou do protipohybu brankáře k levé tyči se prosazuje HAYDEN PHILLIPS.
13:18
Nový Zéland kompletní. Archibald se vrátil na hřiště.
13:06
Nový Zéland vyrovnal v oslabení. Prosadit se dokázal přesnou střelou KANE RUSSELL.
12:30
Pomohli si teď ale nedovoleným zákrokem a přišli tak o míček.
12:05
Hráči Velké Británie se snaží prosadit v přesilové hře kombinační hrou.
11:18
Archibald uviděl zelenou kartu. Velká Británie bude hrát přesilovou hru.
09:30
Povedená akce hráčů v červeném, kterou dokázal vytěsnit brankář Manchester. Následnou dorážku ale zastavují rozhodčí pro provinění proti pravidlům.
08:30
Proti pravidlům si ale pomohli hned vzápětí i hráči Nového Zélandu.
08:00
Útočný faul hráčů Velké Británie, kteří napálili míček soupeři do obličeje.
07:18
Velká Británie kompletní.
07:02
Woodsovu střelu brankář dokázal zneškodnit.
06:57
06:46
Střelu Jennessa brankář kryje.
05:30
Nový Zeland se teď drží s míčkem před bránou Velké Británie. Zatím se ale jeho hráči nedokážou prosadit.
05:03
Zelená karta pro Lewerse.
05:00
Nepřesná přihrávka hráčů Velké Británie. K míčku se tak dostanou jejich soupeři.
04:10
Aktivnější jsou zatím hráči Velké Británie, kteří drží míček častěji na svých hokejkách.
02:59
Jasksonovu střelu brankář soupeř kryl.
02:57
01:55
Británie se ujímá vedení. Skvělým důrazem před bránou Nového Zélandu se prosazuje úvodní brankou DAVID CONDON.
00:28
Hráči Velké Británie si pomohli faulem. K míčku se tak mohou dostat hráči Nového Zélandu.
00:01
Zápas nám právě začal.
Za sebou máme i hymny obou týmů. Nyní už nám nic nebrání tomu, aby zápas začal.
Aktéři nám nastupují právě na palubovku.
Hlasatel ohlašuje nastupující sestavy obou týmů.
Aktuální počasí z místa dění. Příjemných 23 stupňů, jasno.

Velká Británie: Pinner – Ames, Jackson, Martin, Hoare, Ward, Middleton (C), Condon, Lewers, Catlin, Fox
Náhradníci: Weir, Mantell, Gleghorne, Dixon, Sloan

Nový Zéland: Manchester – Coughlan, Woods, Russell, Tarrant, Mcaleese – Archibald – Wilson, Inglis, Hilton, Child (C).
Náhradníci: Shaw – Panchia, Phillips, Jenness, Neal.
Oba týmy mají za sebou na turnaji jeden zápas, který odehrály v sobotu. Velká Británie nestačila na Belgii, s kterou prohrála 1:4. Nový Zéland prohrál s Austrálii 1:2. Ani jeden z týmu tak nezvítězil a dnes se budou jistě chtít pokusit o reparát.
Mužský pozemní hokej se poprvé na olympiádě hrál v roce 1908 v Londýně. V RIU se pozemní hokejisté utkají na olympiádě už po třiadvacáté. Nejúspěšnějším týmem v této disciplíně je Indie, která získala celkem pět zlatých medailí. V posledních dvou letních olympijských hrách ale zvítězili Němci, kteří tak budou letos bojovat o završení hattricku a vyrovnání pěti zlatých medailí Indů.
Všem sportovním fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu z olympijského turnaje v mužském pozemním hokeji. Od nedělní desáté večerní se můžeme těšit na utkání mezi výběry Velké Británie a Nového Zelandu, kterým vás provede Michal Chadim.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 22:00.