OH - Stolní tenis - Dvouhra (ženy) – o 3. místo -  ONLINE PŘENOS -  11. srpna 2016   01:33

Dvouhra (ženy) – o 3. místo

02:40 Finále: Ting Ning – Siao-sia Li
CHN 1. N. Ting
CHN 2. S. Li
PRK 3. S. Kim

Souboj o bronz je tedy za námi, finálové utkání však začíná za pár chvil, a proto Vás zvu ke sledování online přenosu ze souboje dvou Číňanek, které si to rozdají o zlato!
Kim Song I předvedla v soutěži stolních tenistek na Hrách XXI. olympiády v Riu něco nevídaného! Z pozice padesáté hráčky světa dokázala zaslouženě vybojovat bronzovou medailii. V průběhu celého turnaje předváděla skvělý obranný stolní tenis, který občas dokázala proložit přesnými útočnými výpady a zaslouženě se tak může radovat.
11-5
Je dobojována! Hrana stolu hrála v důležitý moment ve prospěch Korejky, která se může radovat ze zisku bronzové medaile.
10-5
Dlouhou výměnu ukončuje Fukuharové bekhendem do autu a Korejka má k dispozici pět mečbolů!
9-5
Reakce přichází záhy, vítězný úder znamená snížení na 5-9.
9-4
Japonka chybuje při útoku podruhé za sebou a s jejími vyhlídkami na vítězství to vypadá už hodně bledě.
8-4
Japonka trestuhodně netrefuje nalitou smeč a ztrácí důležitý bod!
7-4
A další úspěšně zakončený útok, tentokrát po čáře a Kim Song I odskakuje na rozdíl tří bodů.
6-4
Vítězný forhend křížem, tato taktika fungovala Korejce především v prvním setu, teď se k ní zase vrací.
5-4
Kim Song I se opět vrací do vedení po dobrém výpadu.
4-4
Japonka si trpělivě rozehrála výměnu, a pak zasadila Kim Song smrtící úder.
4-3
Fukuharová přitáhla soupeřku k síti, a pak zakončila výměnu dlouhým forhendem do rohu.
4-2
Třetí míček v řadě pro Kim Song I, která zatím drží svůj herní standart.
3-2
Páska hrála ve prospěch Korejky, míček se otřel o síťku a doletěl až za stůl.
2-2
Teď však Kim Song I v defenzivě uspěla a Fukuharová trefuje síťku.
1-2
Japonka zpřesnila hru a dnešní utkání může být ještě hodně dlouhé! Korejka v těžké pozici trefuje síť.
1-1
Jenže vzápětí Kim Song I reaguje úspěšným výpadem a srovnává na 1-1.
0-1
Fukuharová je na koni a získává první výměnu. Korejka se pokoušela o útok po čáře, jenže míček šel do zámezí.
12-14
Tak konečně se Fukuharové podařilo využít nabídnutou příležitost a snižuje stav utkání na 1:3. Japonka zpřesnila hru a po zásluze získává set.
12-13
Kim Song I se z bekhendu neubránila, míček doletěl až do zámezí a Fukuharová dostává další šanci na ukončení sady.
12-12
Korejka bojuje a odvrací i další setbol! Bitva o čtvrtou sadu nekončí.
11-12
Fukuharová odvážně zaútočila z bekhendu a donutila soupeřku k chybě. Čtvrtý setbol pro Japonku, která si v tuto chvíli bere oddechový čas, aby se mohla zkoncentrovat na důležitou situaci.
11-11
Korejka se situace nezalekla a předvedla krásný forhendový topspin po čáře, na který Fukuharová nedosáhla.
10-11
Dramatickou situaci zvládla lépe Fukuharová a má třetí setbol!
10-10
Druhý setbol zůstává také nevyužitý. Japonka neuspěla se svým obranným bekhendovým blokem.
9-10
První setbol nevyužívá, forhendový topspin zastavila páska.
8-10
Japonka útočila přesně a má k dispozici dva setboly na 1:3!
8-9
Nicméně Japonka hraje ve čtvrtém setu dobře a rozhodně nic nevzdává, nyní je blízko od setbolů.
8-8
Exkluzivní obrana Korejky! Z defenzivy se opět dostala až do útoku a uspěla.
7-8
Nyní však přišla od Korejky zbytečná chyba, míček skončil na pásce a Kim Song I musí dohánět.
7-7
Opět skvělá práce Kim Song I při přechodu do útoku, zatím se ji nesmírně daří.
6-7
Korejka se neubránila a Fukuharová jde do vedení.
6-6
Další nádherná výměna, Japonka v závěru nebyla trpělivá a dělá chybu z forhendu. Stav je vyrovnaný, závěry setů zatím vždy zvládala lépe Kim Song I, jak to bude tentokrát?
5-5
Korejka se opět dotahuje, těžké situace zatím zvládá skvěle, přestože patří mezi velmi mladé a nezkušené hráčky.
4-5
Fukuharová jde opět do vedení, tentokrát vede 5-4 a soupeřka má k dispozici podání.
4-4
Kim Song I rychle smazala manko a srovnává.
3-4
Korejka snižuje na rozdíl jediného bodu.
2-4
Ale pozor! Japonka se ještě snaží se zápasem něco udělat a vede ve čtvrté sadě 4-2.
2-2
Fukuharové rychle reaguje a srovnává.
2-1
Korejka uspěla na servisu své soupeřky a dostává se i ve čtvrtém setu do vedení.
11-5
Třetí set získává Korejka v poměru 11-5 a zdá se, že kráčí bez větších potíží za ziskem bronzové medaile. Ještě však nepředbíhejme, stále musí udělat poslední krok, který často bývá krokem nejtěžším.
6-1
Korejka naprosto vévodí průběhu třetího setu, soupeřka si neví rady a prohrává již 1-6.
6-1
3-0
Ani třetí set nezačíná Fukuharová dobře a prohrává i třetí míček.
2-0
A jak jsem již říkal, občas také přechází do nádherných výpadových forhendů, kterými soupeřku ničí.
1-0
Opět stejný scénář. Japonka útočí a Korejka se úspěšně brání.
11-7
Precizní obranná hra s častými výpady zatím na Fukuharovou platí! Kim Song I vede už 2:0 na sety a zatím ji tento zápas vychází velmi dobře.
10-7
Chyba Japonky a Kim Song I má tři setboly.
9-7
Kim Song I zahrála kratší a vysoký míček, který dokázala poslat Fukuharová nechytatelně na druhou stranu.
9-6
Korejka je v neuvěřitelné formě a daří se ji vše, na co sáhne. 9:6 a zisk druhého setu je na dosah.
8-6
Japonka chybuje při finálním úderů a pouští soupeřku do dvoubodového náskoku.
7-6
Na tvrdé útoky Kim Song I z forhendu zatím nemůže Fukuharová najít recept.
6-6
Opět se ovšem Korejka vytasila s osvědčenou kombinací úderů a forhendem koriguje stav.
5-6
Fukuharová získává druhý míček v řadě po zaváhání své soupeřky.
5-5
Topspin Korejky letí až za stůl, druhá sada je zatím velmi vyrovnaná.
4-4
Korejka se opět zaskvěla z forhendové strany, i v útoku umí být hodně nebezpečná.
3-4
Míček sjel Kim Song I z pálky při úderu se spodní rotací.
3-3
Fantastický kontra forhend od Kim Song I, to bylo hodně nečekané!
2-2
Korejka umí z obranné pozice rychlým výpadem přejít dopředu, teď to opět prokázala a srovnává.
1-2
Ofenziva Fukuharové slaví úspěch, pokud chce vyhrát, bude muset být trpělivá a snažit se o útok.
1-1
Kim Song I zatím hraje velmi přesně, teď však udělala chybu, míček zaplul do síťky.
1-0
Korejka se hned v úvodu dostává do vedení.
11-7
Fantastická práce Korejky! Kim Song I se i s trochou štěstí dokázala vypořádat s náročnou obrannou pozicí, pak však přešla do útoku a bekhendovým topspinem ukončila první sadu!
10-7
První setbol Fukuharová odvrací, útok křížem přinesl zasloužené ovoce.
10-6
Japonka se po aktivní hře dostává ke čtyřem setbolům.
9-6
Japonka je blízko k zisku prvního setu.
8-6
Japonka skutečně nemá tak smrtící údery jako tomu bylo v případě Číňanky v semifinále, proto se také Kim Song I daří lépe bránit.
7-6
Dlouhá výměna, kterou úspěšně zakončuje Japonka výpadem do bekhendu.
7-5
Korejka překvapila soupeřku vítězným úderem do protipohybu.
6-5
Krásná křižná smeč Fukuharové ukončuje výměnu.
6-4
Poprvé v utkání jedna z hráček odskakuje na rozdíl dvou bodů, Japonko se v ofenzivě zatím rozehrává.
5-4
Nepřesný útok po čáře od Japonky. Kim Song I je o bod napřed.
4-4
Tentokrát Japonka skutečně trpělivá byla a srovnává na 4-4.
4-3
Fukuharová to dnes bude mít těžké. Nemá topspiny na takové úrovni jako Ting Ning, a proto bude muset být v útoku hodně trpělivá.
3-3
Korejka se odhodlala k útoku a zaslouženě srovnává.
2-3
Fukuharová vede 3-2. Míček z pálky Kim Song I končí v síťce.
1-1
Japonka se od úvodu střetnutí snaží útočit, Kim Song I je ovšem výborná obranářka. Navíc útoky Fukuharové nejsou tak smrtící jako v případě Ting Ning.
Dobrý pozdní večer, obě hráčky už se rozehrávají a začátek zápasu se nezadržitelně blíží. Kdo se bude radovat ze zisku bronzové medaile? To se dozvíme během několika desítek minut.
Ai Fukuharová
Ai Fukuharová je o mnoho zkušenější hráčkou než její soupeřka. Do turnaje vstupovala jako šestá nasazená, v žebříčku ITTF se nachází na osmém místě.
Pouť turnajem zahájila ve třetím kole, postupně si poradila s Maďarkou Lovasovou, Rumunkou Dodeanovou a ve čtvrtfinále překvapivě zdolala druhou nasazenou Feng Tianwei ze Singapuru.
Semifinále ji však vůbec nevyšlo. Proti strojově hrající Li Siao-sia uhrála za celý zápas pouze devět míčků a vůbec nemohla najít recept na svou soupeřku.
Kim Song I
Reprezentantka Severní Koreje je bezesporu největším překvapením olympijského turnaje. V žebříčku ITTF ji patří až 50.příčka, přesto se dokázala probojovat až do souboje o třetí místo.
Vzhledem k tomu, že nebyla mezi nasazenými hráčkami, musela se do turnaje zapojit už ve druhém kole. Šokovala především vítězstvím nad šestou hráčkou světa, Japonkou Išikavovou. Ve čtvrtfinále si pak v sedmi setech poradilo s Yu Mengyu ze Singapuru a vybojovala postup mezi nejlepší čtveřici turnaje.
Ani v semifinále se Kim Song I své soupeřky v žádném případě nezalekla a vzala Ting Ning první set na turnaji. Nakonec však prohrála 1:4.
Její obranná hra bude jistě činit potíže i Japonce Fukuharové v souboji o třetí místo.
Dobrý pozdní večer, zdravím všechny příznivce stolního tenisu té nejvyšší úrovně, od 01:30 je na programu souboj o 3.místo mezi Japonkou Ai Fukuharovou a Kim Song I.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 01:30.