Změna v Edenu! Řebíček se podělí o Slavii s majitelem stadionu | iSport.cz
24. září 2014 • 12:44

Změna v Edenu! Řebíček se podělí o Slavii s majitelem stadionu

Autor: iSport.cz, ČTK
TOP VIDEA
KARLOS SHOW: Marpo s Noidem promluvili o zápasení, šikaně, došlo i na stare down KARLOS SHOW: Marpo s Noidem promluvili o zápasení, šikaně, došlo i na stare down
MOMENTY Václava Kadlece: Obrovský talent a nenaplněný potenciál MOMENTY Václava Kadlece: Obrovský talent a nenaplněný potenciál
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalová Slavia mění tři dny před derby se Spartou majitele. Potvrdil to její dosavadní vlastník Aleš Řebíček. “Prodávám Slavii společnosti Vinet pana Slavíčka a investora pana Karla Pražáka,“ sdělil Řebíček pro Lidovky.cz s tím, že se zbaví celého svého podílu ve výši 99,63 %. Vinet ovládá stadion v Edenu, kde hrají červenobílí své domácí zápasy. V klubu však Řebíček bude podle všeho působit dál jako podílník v nově založené společnosti.Sedmačtyřicetiletý Řebíček, který vedl ministerstvo dopravy v letech 2006 až 2009, získal Slavii v srpnu 2011 v době, kdy byl klub ve velké finanční krizi a hrozila mu ztráta licence. Od investiční skupiny Natland Group odkoupil její sedmdesátiprocentní podíl za nezveřejněnou částku a získal 98 procent akcií. Peníze na nákup Slavie Řebíček podle svého vyjádření získal prodejem podílu ve stavební a dopravní firmě Viamont za 750 milionů korun.

O prodeji klubu Řebíček uvažoval delší dobu. Údajně jednal s ruským podnikatelem Dmitrijem Romaněnkem a spekulovalo se i o zájmu CSKA Moskva. Nakonec by však podíl v klubu měla získat společnost Vinet, která již vlastní stadion v Edenu, se kterým měla Slavia dlouhodobě spory.

Slavia se chystá na derby: Chceme navázat na vítěznou vlnu

Jde o fúzi, tvrdí mluvčí Slavie

"Panovalo určité napětí mezi vlastníky klubu a stadionu. To se stupňovalo. V průběhu času se ukázalo, že jedinou možností je fúze dvou společností. Opravil bych informaci, že Řebíček prodává Slavii, tak to není. Slavia se dostává do fúze s vlastníkem stadionu," komentoval celou transakci mluvčí klubu Jiří Vrba na tiskové konferenci před derby se Spartou.

Řebíček proto Slavii zcela neopustí. Podle informací iSport.cz je na stole varianta, že klub a stadion budou převedeny na společnost, v níž bude mít podíl Vinet, ale i Řebíček.

V čele společnosti Vinet stojí kladenský advokát Václav Slavíček, jenž stadion koupil v roce 2012. Podle tehdejších informací Hospodářských novin ho získal pro svého klienta Karla Pražáka, který má blízko ke společnosti PPF Petra Kellnera. To však PPF i Slavíček důrazně popřeli. "Absolutně vylučuji, že by za mnou někdo stál. Pana Pražáka ani neznám," uvedl Slavíček.

Majitel Slavie Řebíček v hledišti Národního divadla
Majitel Slavie Řebíček v hledišti Národního divadla

Majitelé fotbalové Slavie po roce 1991

1991-1993 - Americký podnikatel českého původu Boris Korbel

Červen - prosinec 1993 - Fotbalový oddíl Slavia

1994-1997 - Více akcionářů bez většinového majitele, například První privatizační fond (PPF), Fotbalový oddíl Slavia, společnosti WIKA, Benzina, Česká pojišťovna a další

1997-2006 - Britská investiční společnost ENIC

2006-2011 - Tehdejší šéfové klubu, generální ředitel Petr Doležal a člen představenstva akciové společnosti Tomáš Rosen

2011 - Antonín Franc (bývalý řidič exšéfa fotbalového svazu Františka Chvalovského a kontroverzního podnikatele Petra Sisáka, který byl podle tehdejších spekulací tisku pravděpodobně skutečným vlastníkem Slavie).

Květen - srpen 2011 - Investiční a finanční společnost Natland Group

Srpen 2011 - září 2014 - Bývalý ministr dopravy a dosavadní spolumajitel Aleš Řebíček (ministrem 2006 až 2009).

Od září 2014 - Společnost Vinet, vlastník stadionu v Edenu a Aleš Řebíček

Témata:  sport, Slavia, řebíček
 


Články odjinud


Články odjinud