CELÝ SESTŘIH: Boleslav má první jarní výhru, zlomila v závěru Budějovice

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Českých Budějovic ani po příchodu trenéra Františka Cipra nezabrali. Vinou tří inkasovaných branek v poslední čtvrthodině podlehlo v Mladé Boleslavi 1:4 a prohrálo i třetí zápas jarní části sezony. Domácí se naopak dočkali první jarní výhry.

Cipro po svém nástupu zamíchal se sestavou. Hned z poloviny pozměnil obrannou čtyřku, když nechal na lavičce Nováka s Hanzlíkem a místo nich nasadil Machovce a na stopera nečekaně kapitána Kladrubského .

Jihočeská defenziva si ale hned zkraje zápasu vybrala slabší chvilku a domácí na začátku druhé minuty hned ze své první šance udeřili. Skalák dostal hodně prostoru a jeho přihrávku před branku pohotově uklidil do sítě Wágner . Nejlepší střelec Mladé Boleslavi svou osmou trefou v ligové sezoně stylově oslavil páteční 25. narozeniny. Jihočeši inkasovali během úvodních dvou minut v tomto ročníku už potřetí.

Domácím brzká vedoucí branka paradoxně moc nepomohla. Dynamo za nepříznivého stavu více otevřelo hru, ale mladoboleslavský gólman Šeda, který překvapivě poprvé v ligovém ročníku dostal přednost pře Hruškou, dlouho nemusel zasahovat.

CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - České Budějovice 4:1

V 28. minutě ovšem kapituloval. Machovec, jenž nastoupil v nejvyšší soutěži v základní sestavě poprvé od začátku října, potvrdil pověst dobrého exekutora přímých kopů a z 25 metrů zakroutil míč přímo k tyči. Dal tak vzpomenout na svých devět branek z loňské jarní části druhé ligy.

Mladá Boleslav po vyrovnání zvýšila aktivitu. Vacek ale přestřelil a poté, co Lengyel podskočil centr, hlavičkoval Wágner těsně vedle. Po pauze nasadil kouč Jarolím Ščuka se Zahustelem místo Hůlky s Ďurišem a jeho svěřenci pokračovali v náporu.

Bořil napálil odražený míč po rohu těsně nad a v 52. minutě vychytal Vacka ve velké šanci gólman Křížek. Převaha domácích byla místy až drtivá. Jenže Vacek přestřelil a Wágner z několika kroků nepropálil Křížka.

Když se zdálo, že tlak Mladé Boleslavi už pomalu ustává, přišla rozhodující chvíle. Aktivní Skalák čtvrt hodiny před koncem napodobil Machovce a z přímého kopu se trefil téměř stejně k tyči.

Dvaadvacetiletý hráč prožil velké odpoledne. V 82. minutě utekl svému strážci, nasprintoval až před Křížka a poprvé v kariéře se dočkal dvou gólů v jednom ligovém utkání. Čtvrtou trefu ještě přidal hlavou Navrátil.

Branky: 75. a 82. Skalák, 2. Wágner, 89. Navrátil - 28. Machovec. Rozhodčí: Hrubeš - Mokrusch, Černý. ŽK: Magera, Wágner - Michal Škoda, Hála, Hanzlík. Diváci: 2648.

M. Boleslav: Šeda - J. Kysela, Navrátil, Hůlka (46. Ščuk), Bořil - Šisler, Vacek - Skalák, Magera (73. Končal), Ďuriš (46. Zahustel) - Wágner. Trenér: K. Jarolím.

Č. Budějovice: Křížek - Janotka, Lengyel, Kladrubský, Machovec (55. Hanzlík) - Pešek, Benát, Hála (67. Chrien), Michal Škoda - Volešák (81. Linhart) - Varadi. Trenér: Cipro.