CELÝ SESTŘIH: Zlín - Příbram 2:0. O výhře Ševců rozhodli stopeři

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Zlína zvítězili v prvním kole nového ročníku ePojisteni.cz ligy nad Příbramí 2:0. První branku zápasu vstřelil obránce Tomáš Hájek, který v prvním poločase využil nepřehledné situace v pokutovém území a poslal míč do sítě. Druhý gól vstřelil dvě minuty před koncem druhého poločasu Jakub Jugas. Zlín úspěšnou premiérou ukončil sérii patnácti zápasu bez vítězství.

Ve středové řadě Zlína nastoupili nováčci Hnaníček a Štípek, kteří v uplynulé sezoně hráli v Příbrami. Hostující trenér Pulpit zařadil do základní sestavy hned tři nové hráče - obránce Nikoliče s Ferrarou a na hrot útoku Majtána. Hosté založili svou taktiku na defenzivě, přenechali soupeři iniciativu a spoléhali pouze na rychlé protiútoky.

Z převahy ale domácí dlouho nic nevytěžili. Jejich akce končily na nepřesnostech a postupně se hra měnila v bezradnost. Slibnou příležitost promarnil ve 35. minutě Štípek, který sólo zbrkle zakončil nepřesnou střelou.

Příbram zahrozila za celý poločas pouze dvakrát. Pilíkovu ránu z větší vzdálenosti brankář Dostál kryl a Brandnerovu pokusu chyběl důraz. Převahu se podařilo Zlínu zúročit až v samém závěru poločasu. Po rohovém kopu stačil brankář Hruška míč jen vyrazit k Hájkovi a ten zkušeně po kličce prostřelil obranu.

Po inkasovaném gólu si oba celky role vyměnily. Příbram obohatila svůj herní rejstřík o útočnou aktivitu, Zlín se více zatáhl na vlastní polovinu a snažil se pouze nakopávat míče na útočníka Poznara. Ojedinělou možnost k vyrovnání však zakončil v 64. minutě Pilík tvrdou střelou nad branku. V úmorném vedru postupně tlak hostů ztrácel na síle. V poslední zoufalé snaze o vyrovnání potrestal chybu soupeře Jugas a po Jordanově úniku přidal druhou branku.

1. kolo první fotbalové ligy:

Fastav Zlín - 1. FK Příbram 2:0 (1:0)

Branky: 45. Hájek, 88. Jugas. Rozhodčí: Příhoda - Arnošt, Myška. ŽK: Chaluš, Tregler (oba Příbram). Diváci: 2336.

Zlín: Dostál - Pazdera, Jugas, Hájek, Matejov - Hnaníček (57. Jordan), Živulič - Vukadinovič (84. Janíček), Holík, Štípek (73. Bartolomeu) - Poznar. Trenér: Páník.

Příbram: Hruška - Mareš, Chaluš, Nikolič, Ferrara - Tregler, Pilík (84. Bourenane) - Brandner (67. Mahmutovič), Rezek, Divíšek - Majtán. Trenér: Pulpit.

Zlín - Příbram: Gól! Jugas navyšuje vedení Zlína

Zlín - Příbram: Hlavička jediného úspěšného střelce Hájka skončila mimo

Zlín - Příbram: Těsně vedle! Pilík mohl vyrovnat

Zlín - Příbram: Gól! Tomáš Hájek zpříjemnil Zlínu cestu do šatny, když ho poslal do vedení

Zlín - Příbram: Štípek sám proti Hruškovi poslal míč mimo tři tyče

Zlín - Příbram: První šance zápasu! Hnaníček ale mířil vedle

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2. Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. Sparta 30 16 9 5 47:26 57
4. Ml. Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Zlín 30 11 8 11 34:35 41