CELÝ SESTŘIH: Slavia - Plzeň 1:0. Euforie v Edenu, rozhodl Frydrych

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Slavie udělali velký krok v boji o titul. Ve šlágru 19. kola porazili druhou Plzeň 1:0 a zvýšili svůj náskok v čele tabulky ePojisteni.cz ligy na čtyři body, obhájce titulu má ale zápas k dobru. Očekávaný duel ve vyprodaném Edenu dlouho zdobily výborné výkony obran, v 88. minutě ho ale rozhodl Michal Frydrych, domácí tak využili přesilovku po vyloučení Radima Řezníka dvacet minut před koncem.

Hosté:

Domácí: Pavlenka – Frydrych, Lüftner, Deli, Flo – Ngadeu – Sýkora, Hušbauer (90+1. Ščuk), Barák (68. Mešanović), Zmrhal (81. Tecl) – Milan Škoda (C).

Hosté: Kozáčik – Řezník, Hejda, Hubník (C), Limberský – Hromada, Hrošovský – Petržela (74. Matějů), Hořava, Zeman (86. J. Kovařík) – Krmenčík (68. Bakoš).

19 084 diváků

Oba trenéři udělali změny v sestavě. Do slávistické zahajovací jedenáctky se vrátil mistr Afriky Ngadeu, který minule jako střídající přispěl hattrickem k výhře 8:1 v Příbrami. Plzeňský kouč Pivarník zase oproti remíze 0:0 ve Zlíně nasadil od úvodu Krmenčíka, Zemana a Hromadu a jen na lavičce začali Poznar, Kovařík a rakouská posila Ivanschitz.

CELÝ SESTŘIH: Slavia - Plzeň 1:0. Šlágr rozhodl Frydrych

Slavia začala aktivněji a hned v šesté minutě měla největší šanci první půle. Přízemní centr propadl až k norskému obránci Floovi, proti němuž však dobře vyběhl plzeňský brankář Kozáčik a míč za záda nepustil.

Jinak byla bitva o titul před nejvyšší návštěvou sezony svázaná taktikou. Oba týmy nechtěly jako první inkasovat a hrály opatrně. Pražané měli mírně navrch, ale většina jejich akcí končila na hostující obraně v čele s kapitánem Hubníkem . Toho ve 34. minutě v pádu nechtěně zasáhnul kopačkou Hušbauer a plzeňský lídr musel na lavičce podstoupit šití roztržené tváře.

Slavia - Plzeň: Frydrych se uvolnil ve vápně a hlavou dal Slavii vedení 1:0

Také do druhé půle vstoupila lépe Slavia. Ve 49. minutě se řítil na Kozáčika po Zmrhalově kolmici Škoda, plzeňský gólman ale ve spolupráci s Hejdou šanci zažehnali. Hned o minutu později zahrávali domácí přímý kop ze strany a na Sýkorův tečovaný centr na zadní tyči těsně nedosáhl Ngadeu.

V 70. minutě hlavičkoval Frydrych a hosty zachránil skvělým zákrokem u tyče Kozáčik. O minutu později zkomplikoval Plzni závěr Řezník, který na polovině hřiště zatáhl Zmrhala a po druhé žluté kartě byl vyloučen.

Slavia v závěru vystupňovala tlak. Střídajícího Mešanoviče ale v 85. minutě vychytal Kozáčik, poté se domácí marně dožadovali penalty za ruku a vzápětí do sítě nedotlačili míč Škoda ani Mešanovič. V 88. minutě už se Pražané dočkali. Po rohovém kopu doklepl tečovaný centr na zadní tyči do sítě Frydrych a jubilejním desátým ligovým gólem v kariéře rozhodl.

Sýkora: Doufám, že se budeme plácat po ramenou i po posledním kole

Kozáčik: Boj o titul? Je to otevřené, věřím, že šanci neztratíme

Hromada: Slavia má fyzicky dobře vybavené hráče, vyhrávali souboje

Generální manažer Plzně Adolf Šádek na tribuně pohovořil s trenérem Pavlem Vrbou

Slavia - Plzeň: Sýkora trefil Hrošovského do ruky, penalta se nepískala, Mešanovič v tutovce selhal

Slavia - Plzeň: Mešanovič se snažil přehodit Kozáčika, ten ho vychytal

Slavia - Plzeň: Bakoš tvrdě sundal Ngadeua, dostal žlutou

Slavia - Plzeň: Hejda dostal pivní sprchu z Tribuny Sever

Slavia - Plzeň: Řezník zatáhl Zmrhala a po druhé žluté kartě musel ven

Slavia - Plzeň: Zeman mohl nabít Krmenčíkovi, ale pálil sám slabě doprostřed

Slavia - Plzeň: Limberský loktem sundal Sýkoru, dostal žlutou

Slavia - Plzeň: Petrželova rána levačkou proskákala vedle brány

Slavia - Plzeň: Petržela vypálil z úhlu, Pavlenka míč vyškrábl a k teči se přiznal