Sporné momenty na Spartě: Šural přihrál penaltu, Zavadil kopl Lafatu

Autor: pod
0
  • Zápas Sparty s Brnem okořenily hned tři sporné momentyZápas Sparty s Brnem okořenily hned tři sporné momentyFOTO: iSport.cz

Pět gólů, mnoho dalších šancí a také kontroverzní momenty. To všechno přinesl zápas 23. kola ePojisteni.cz ligy mezi Spartou a Brnem. Tři body nakonec slavili po výhře 3:2 domácí, především Lafatův druhý gól z penalty však padl po sporné situaci. Za hosty se zase na konci prvního poločase „předvedl“ Pavel Zavadil, který v přerušené hře dohrál Davida Lafatu.

• Lafatův (ne)ofsajd

Brno na Spartě vyrovnalo na 1:1, ale domácí kapitán David Lafata brzy vedení svému týmu vrátil. Po přihrávce Vjačeslava Karavajeva byl blízko hranice ofsajdu.

Asistent hlavního rozhodčího nemával a Horst Siegl si ve studiu O2 Sport všiml, že nebyl v úplně ideálním postavení. „Nemohl to pro to vidět. A když si není stoprocentně jistý, nemá to mávat,“ tvrdil.

S tím souhlasil i trenér Václav Kotal. „Myslím, že to bylo v pořádku, protože když to není evidentní, má se to pouštět,“ řekl.

Sparta - Brno: Lafata doklepl centr do brány možná z ofsajdu, Sparta zase vede – 2:1

Útočník Sparty Josef Šural přihrál pád proti Brnu a pískala se penalta

• Zavadil sundal Lafatu

Na konci prvního poločasu odpískal hlavní rozhodčí Jan Jílek faul pro Brno, k míči se hrnul zkušený Pavel Zavadil. Jenže domácí kapitán David Lafata ho před ním odkopl a hostující záložník ho skopl na zem.

Oba zkušení borci se pak pořádně pohádali. Sudí jim napařil žluté karty. Experti Horst Siegl a Václav Kotal se nicméně ve studiu O2 Sport shodli, že Zavadil měl vidět dokonce červenou. Žlutá ale byla nejspíš na místě.

Sparta - Brno: Hádka staříků – Lafata si vjel do vlasů se Zavadilem

I když... Zavadil nesouhlasil ani s ní. „Bylo potřeba rozproudit emoce. Ten zápas to potřeboval. Divil jsem se, že jsem vůbec dostal žlutou, protože jsem hrál míč,“ tvrdil po zápase. To ale opakované záběry nepotvrzují.

Do Zavadila se nicméně pustil hned po poločasovém hvizdu trenér Sparty Petr Rada a razantně mu vyčinil. „Co mi říkal? Už ani nevím, asi že mám pravdu,“ usmál se brněnský záložník po utkání. Prý se ale nebavili o Zavadilově ataku na Lafatu.

Sparta - Brno: Rada se pustil do Zavadila, křičel na něj kvůli konfliktu s Lafatou

• Šuralův přihraný pád

Nejspornější situace přišla ale v 54. minutě. Domácí útočník Josef Šural se otočil kolem dvou bránících hráčů a ve vápně Brna se poroučel na zem. Na první pohled se zdálo, že tradiční „kontakt tam byl“ tady jednoznačně platí.

Jenže opakované záběry ukázaly, že Šural padal ještě dřív, než ke kontaktu došlo. Bránící Borys Tashchy sice svou nohu trochu vytrčil, domácí forvard se ale o ní otřel až v pádu.

Šuralův pád hodně připomněl kousek záložníka Slavie Ruslana Mingazova z posledního derby, po kterém se nesprávně pískala penalta. I v souboji Sparty s Brnem sudí pískl. A stejně jako u Mingazova to bylo nejspíš špatně.

Šural s tím každopádně nesouhlasil. „Z mého pohledu byla penalta jasná. Hodil jsem si míč dopředu, chtěl běžet a najednou mi tam soupeř strčil nohu, o kterou jsem zakopl,“ popisoval po zápase. „Jestli byla sporná, bych ani neřešil,“ dodal.

Sparta - Brno: Šural upadl přes Taščiho nohu, Lafata suverénně proměnil penaltu. 3:1

Sparta - Brno: Obrana Sparty spí, proti Řezníčkovi podržel spoluhráče Koubek

Sparta - Brno: Ashiru dal míč před bránu Taščimu, ten prostřelil Koubka a snížil na 3:2

Sparta - Brno: Melichárek vyškrábl Šuralovu střelu na roh

Sparta - Brno: Šural byl sám před Melichárkem, ale vystřelil jen do něj

Sparta - Brno: Polák doklepl míč do brány po rohu a je to 1:1

Sparta - Brno: Tašči mohl vrátit míč do prázdné brány, ale šanci zazdil

Sparta - Brno: Pulkrab měl na kopačce gól, ale Melichárek řekl Ne!

Sparta - Brno: Koubek ukázal skvělý postřeh, zlikvidoval Řezníčkovu tutovku

Sparta - Brno: Souboj Tašči – Koubek podruhé, znovu uspěl sparťanský gólman

Sparta - Brno: Taščiho ránu zlikvidoval pohotový Koubek

Sparta - Brno: Karavajev místo nahrávky volnému Šuralovi vystřelil a netrefil bránu

Sparta - Brno: Michal Kadlec po rohu dostal míč do brány a Sparta vede 1:0

Sparta - Brno: Na svůj bývalý tým se přišel podívat Jan Koller