29. října 2017 • 19:59

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Baník 3:2. Domácí urvali výhru při přesilovce

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Sparty se znovu od Baníku už nachytat nenechali. Poté, co je ostravský tým ve středu vyřadili v poháru, zvítězili na Letné v utkání 12. kola Het ligy 3:2. Cesta za plným bodovým ziskem ale nebyla jednoduchá. Domácí dvakrát ztratili vedení, rozhodl až deset minut před koncem Lukáš Štetina. To už ligový nováček hrál v deseti bez vyloučeného Denise Granečného. Sparta zůstává pátá čtyři body za druhou Slavií a s obřím mankem 15 bodů na vedoucí Plzeň.

Domácí: 8. Josef Šural, 52. Zahustel, 80. Štetina

Hosté: 35. Baroš, 55. de Azevedo

Domácí: Bičík – Zahustel, Hovorka, Štetina, Nhamoinesu – Sáček, Mandjeck (69. Mareček) – Biabiany (75. Albiach), Rosický (C), Vatajelu (46. Janko) – Josef Šural.

Hosté: Vašek – Pazdera, Azackij, Pokorný, Morgan (86. O. Šašinka) – Šindelář – Sus (79. Stáňa), R. Hrubý, de Azevedo, Granečný – Baroš (C) (76. Poznar).

9 125 diváků

Sparťanský trenér Stramaccioni udělal oproti středečnímu vzájemnému zápasu na Letné hned sedm změn v základní sestavě. Od začátku nově nastoupili Rosický , Biabiany, Mandjeck, Sáček, Zahustel , navrátilec uzdravený Costa a brankář Bičík . Gólmanskou jedničku Dúbravku nepustily do hry zdravotní potíže. Baník naopak udělal oproti středě jen dvě změny: mezi tyče se vrátil Vašek a na hrotu útoku začal Baroš .

Sparta na rozdíl od poháru měla aktivní vstup a v osmé minutě se dostala do vedení. Šural po přidržení od Azackého upadl ve vápně, rozhodčí Královec odpískal penaltu a sám faulovaný z pokutového kopu otevřel skóre. Šural dal pátý gól v posledních třech soutěžních zápasech, před týdnem v Jablonci zaznamenal hattrick a skóroval i ve středu.

Letenští z dobrého vstupu nevytěžili druhou branku a Ostrava postupně srovnala hru. Pražanům nepomohly ani další protesty domácího "kotle", který transparentem vyzval k odchodu z hlediště všechny sparťanské fanoušky, jimž se nelíbí počínání klubového vedení.

Po půlhodině se hostující Baroš ještě nemohl radovat kvůli ofsajdu, ale v 35. minutě už se dočkal. Po rychlém brejku a přihrávce od Hrubého doklepl míč do prázdné branky a gólem dodatečně oslavil sobotní 36. narozeniny.

Sparta dobře vstoupila i do druhé půle a v 52. minutě opět vedla. Po Sáčkově centru si naběhl na zadní tyč obránce Zahustel a dal svůj první soutěžní gól od loňského března. Jenže Baník znovu srovnal. Za tři minuty si naběhl na kolmici Hrubý, Bičík jeho technický pokus vyrazil jen před sebe a De Azevedo neměl problém poslat balon do prázdné branky.

Vrátit domácím vedení mohl vzápětí po Rosického přihrávce Šural, ale Vašek jeho šanci zlikvidoval. V 66. minutě Granečný mimo hru zbytečně fauloval Zahustela a po druhé žluté kartě byl vyloučen.

Sparta tak dohrávala druhou polovinu druhého dějství v přesilovce a zpočátku se jí vůbec nedařilo dostat se do šancí. Až v 80. minutě rozhodla o výsledku spolupráce dvou bývalých hráčů Dukly. Střídající Néstor zahrál roh a Štetina hlavou vstřelil svůj první gól po příchodu na Letnou.

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Ostrava 3:2. Domácí využili v závěru přesilovku

Klíčové momenty utkání

Sparta - Ostrava: Néstor pořádně protáhl Vaška umístěnou střelou k tyči

Sparta - Ostrava: Rosický si narazil se Šuralem, finální přihrávku mu překazil

Sparta - Ostrava: Poznar se položil do střely, Bičík byl připravený

Sparta - Ostrava: Baroš střídá a ostravský kotel mohutně skanduje jeho jméno

Sparta - Ostrava: Granečný dostal druhou žlutou za faul na Zahustela a jde do sprchy

Sparta - Ostrava: Rosický poslal do šance Šurala, toho vychytal Vašek

Sparta - Ostrava: Parádní akce Baníku, De Azevedo dorazil do brány a vyrovnal na 2:2

Sparta - Ostrava: Ultras Sparty vyzývají fanoušky, aby opustili svá místa

Sparta - Ostrava: Šural si došel pro penaltu, k ní se postavil sám a proměnil – 1:0 pro Spartu

Sparta - Ostrava: Šuralova střela skončila po teči mimo

Sparta - Ostrava: Sparťané popřáli k pětaosmdesátinám legendě Tadeáši Krausovi

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53
6. Liberec 30 13 7 10 37:35 46