18. listopadu 2017 • 17:05

CELÝ SESTŘIH: Slavia - Dukla 5:0. Debakl řídili Zmrhal se Škodou

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

To je odpověď! Fotbalisté Slavie ve 14. kole HET ligy napravili porážku ve šlágru s Plzní a porazili pražskou Duklu jednoznačně 5:0. Největší podíl na zisku tří bodů měl Jaromír Zmrhal, který si připsal dvě branky a jednu asistenci. Dva góly vstřelil i kanonýr Milan Škoda, skóre uzavřel Tomáš Souček. Domácí tak udrželi třetí místo v tabulce.

Obhájci titulu ztrácí ze třetího místa tabulky bod na druhou Olomouc a 11 bodů na vedoucí Plzeň, která od 20:00 hraje v Uherském Hradišti se Slováckem. Jedenáctá Dukla ani v osmém duelu této ligové sezony venku nevyhrála a dál čeká i na premiérové vítězství nad Slavií v samostatné nejvyšší soutěži.

Hosté si v Edenu vytvořili první větší šanci, když Schranz hlavičkoval nad břevno. Domácí ale už v deváté minutě otevřeli skóre. Na Zmrhalův centr si v šestnáctce naskočil Škoda a razantní hlavičkou nedal brankáři Radovi šanci.

"Sešívaní" měli územní převahu a obléhali pokutové území soupeře. Stochovu tvrdou ránu ještě vyrazil Rada, který se však ve 32. minutě podepsal pod druhý gól. Škoda po vlastní akci vybojoval odražený míč a povedeným obloučkem zpoza šestnáctky přehodil vyběhnutého brankáře Dukly. Slávistický kapitán si v této sezoně polepšil na šest ligových zásahů.

CELÝ SESTŘIH: Slavia - Dukla 5:0. Výhru řídili Škoda se Zmrhalem

Vršovickému týmu vyšel i vstup do druhého poločasu. Odražený míč si našel Zmrhal a v 55. minutě propálil Radu, jenž opět nemohl mít čisté svědomí. Zmrhal se radoval z prvního ligového gólu v ročníku. Gólman Dukly o chvíli později Součkův pokus dobrým zákrokem vytáhnul na roh.

Zdramatizovat derby poté mohl Tetour, ale tváří v tváří Laštůvkovi zamířil jen do náručí domácího brankáře. Naopak v 65. minutě chladnokrevní slávisté skórovali počtvrté. Škoda přistrčil míč volnému Zmrhalovi a ten už měl dostatek času zamířit k tyči.

Čtyřiadvacetiletý záložník mohl ještě zkompletovat hattrick, ale tentokrát ho Rada vychytal. V 82. minutě uzavřel skóre Souček po přesném Hušbaurově pasu. Dukla která působila hodně bezradným dojmem, utrpěla nejtvrdší ligovou porážku v této sezoně.

Domácí: 9. Milan Škoda, 31. Milan Škoda, 55. Zmrhal, 65. Zmrhal, 82. Souček

Hosté:

Domácí: Laštůvka – Frydrych, Jugas, Ngadeu, Sobol – Souček – Zmrhal (81. Altintop), Hušbauer, Danny (66. Sýkora), Stoch – Milan Škoda (C) (71. Necid).

Hosté: F. Rada (C) – Preisler, Mario Holek (67. Bezpalec), Jiránek, Podaný – Milošević, Daniel Tetour – Schranz, Mustedanagić (60. Holík), Koreš (60. Djuranović) – Holenda.

Domácí: Altintop, Flo, Kovář, Rotaň, Sýkora, Necid

Hosté: Hruška, Douděra, Bezpalec, Brejcha, Brandner, Holík, Djuranović

Hosté: Daniel Tetour, F. Rada

Královec – Wilczek, Hájek

Eden Aréna, Praha-Vršovice

Klíčové momenty utkání:

Slavia - Dukla: Zpackaná rozehrávka Dukly pomohla ke gólu Součkovi – 5:0 pro Slavii

Slavia - Dukla: Zmrhal to zkusil na vzdálenější tyč, Dukla se jen tak tak ubránila

Slavia - Dukla: Obrana hostů hoří – Zmrhal se znovu trefil a je to 4:0 pro Slavii

Slavia - Dukla: Dannyho gól neplatí kvůli ofsajdu

Slavia - Dukla: Neskutečný Škoda – málem upadl, ale dokázal přehodit Radu a Slavia vede 2:0

Slavia - Dukla: Podaný dal jesle Zmrhalovi a připravil šanci pro Preislera, ten se ukopl

Slavia - Dukla: Laštůvka podcenil souboj s Podaným, se štěstím ale odvrátil nebezpečí

Slavia - Dukla: Stochova rána zaplavala, Rada ji vyboxoval

Slavia - Dukla: Po Preislerově centru hlavičkoval Schranz, ale bránu netrefil

Slavia - Dukla: Zmrhalův centr zatloukl do brány Škoda a Slavia vede 1:0

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55