Baroš po neodpískané penaltě. Kde je ten zk****syn? nadával na sudího

Autor: tb, iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Tenhle výsledek fotbalisty Baníku hodně bolí. Na půdě Slavie se Ostravané dostali v 16. kole HET ligy do brzkého vedení, ale dvěma slepenými góly o něj záhy přišli a domů odjíždí s prázdnou po porážce 1:2. Ztrátu nejhůř nesl ten nejzkušenější. Milan Baroš byl po incidentu z 85. minuty, kdy mu sudí Jan Jílek odepřel naprosto jasnou penaltu po Jugasově faulu, hodně naštvaný. Z plných plic spílal rozhodčímu už na hřišti, po konci utkání běsnil i v prostorách šaten.

Nejhůř bylo červenobílým v 85. minutě. Po rychlé křídelní akci se za stavu 2:1 pro domácí dostali hráči Baníku do vápna. Tomáš Mičola posunul míč na Milana Baroše . Ostřílený forvard si zkušeně předkopl balon, obránce Jakub Jugas přišel do souboje pozdě a jednoznačně fauloval. Píšťalka sudího Jílka však zůstala němá a spustil se veletoč baníkovských protestů.

„Samozřejmě jsem se lekl. Ve vápně bylo hodně hráčů, mohlo se tam stát cokoliv. Milan Baroš je zkušený útočník, ale sudí Jílek to viděl dobře, nezapískal, protože penalta nebyla,“ viděl klíčovou situaci trenér Slavie Jaroslav Šilhavý .

Hostující hlouček se pustil do sudího v nejbližší přerušené hře. Bývalý reprezentant se vměstnal do velké blízkosti rozhodčího Jílka a dost hlasitě si koledoval o druhou žlutou kartu v zápase. To ale nebyl vrchol ostravské křivdy.

Po skončení utkání si Baroš opět našel muže v černém a intenzitu nadávek ještě zvýšil. Vrchol všeho přinesl hráčův příchod do šaten. Šestatřicetiletý zkušený střelec jen těžko potlačoval svoje emoce. Křikem a sprostými výrazy se dožadoval konfrontace s Jílkem.

„Kde je ten zk****syn (Jílek)? Doufám, že o tom budete psát zase aspoň čtyři dny,“ říkal směrem k novinářům při cestě do kabin.

Později, když převlečený ze šaten vyšel, už byl Baroš v klidu. Žádost o rozhovor ale odmítl. "Nechci nic říkat, dostal bych pět zápasů stop. Minulý týden jsem chápal Karviňáky, teď se stalo tohle...," uvedl.

CELÝ SESTŘIH: Slavia - Ostrava 2:1. Rozhodl Frydrych, trefil se na obě strany

Barošovi se jako bumerang vrací věty po minulém kole. S Karvinou (2:1) totiž oba góly Baníku padly po ofsajdech, ale sudí obě trefy uznal. "To je fotbal, jednou vám pomůže, jednou vás srazí," komentoval to zkušený forvard.

„Milan Baroš nám dělal velké problémy, bylo to hodně nervózní,“ uznal domácí trenér Jaroslav Šilhavý. Baník ale odjíždí s prázdnou a s 11 získanými body ho na jaře čeká velký boj o záchranu v lize.

„Kdybychom jsme tu měli dnes video, mohlo to skončit 2:2,“ volal po spravedlnosti hostující trenér Radim Kučera.

Za prohru si hosté ale můžou především sami. Po dvou laciných brankách si hloupě nechali vzít jednobrankový náskok, který jim vlastní brankou věnoval bývalý kapitán Baníku Michal Frydrych.

„Po našem gólu jsme úplně nesmyslně vypnuli, byli jsme zbytečně pasivní. Po zisku míče přicházely hned ztráty. Kvůli laxnímu chování jsme dostali dva góly,“ mrzelo Kučeru. Jenže Slavia v druhém poločase nepředváděla dominantní výkon, a i protože své šance spálila, o výhru se v závěru ještě strachovala.

Slavia - Ostrava: Rozzuřený lídr Baníku! Baroš řve po odpískání na Jílka

Slavia - Ostrava: Baroš se zlobí – Jílek mu neodpískal jasnou penaltu

Slavia - Ostrava: Jako souboj dvojčat. Danny se strká s Barošem

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53