22. prosince 2017 • 11:26

Trenérská rošáda! Slavia potvrdila Trpišovského, do Liberce jde Holoubek

Autor: iSport.cz, ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Plzeň? Střet s realitou. Od Sparty už neuvidíme beton jako v jarním derby, říká Levý
SESTŘIH: Sparta - Plzeň 2:1. Drama rozhodl Kuchta, Vitík zachránil výhru
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dva významné ligové kluby potvrdily nové trenéry! Do mistrovské Slavie nastupuje Jindřich Trpišovský, který dosud vedl Liberec. Jednačtyřicetiletý kouč s sebou přivedl i asistenty Jaroslava Köstla, Zdeňka Houšteckého a trenéra brankářů Štěpána Koláře. V Liberci ho nahradí David Holoubek, dosavadní kouč sparťanské mládeže.O příchodu Trpišovského do Slavie se hovořilo už delší dobu. Spekulace zesílily poté, co se novým sportovním ředitelem vršovického klubu stal Jan Nezmar, který ve stejné roli do konce podzimu působil v Liberci. Trpišovský trénoval Slovan od léta 2015 a dokázal s ním dvakrát projít do základní skupiny Evropské ligy. V domácí soutěži s ním obsadil třetí místo, poté devátou příčku a nyní jsou Severočeši po podzimu čtvrtí.

Slavia odvolala dosavadního kouče Jaroslava  Šilhavého v úterý kvůli neuspokojivým výsledkům na podzim. Pražané coby obhájci ligové trofeje ztrácejí z druhého místa na první Plzeň 14 bodů a navíc nepostoupili ze skupiny Evropské ligy.

„Cílem je, aby Slavia pod Jindřichem Trpišovským a jeho týmem co nejdříve budila respekt soupeřů, hrála agresivní a útočný fotbal a měla vůli a sílu vítězit do posledních okamžiků každého ligového nebo mezinárodního zápasu,“ zmínil se pro klubový web předseda představenstva Jaroslav Tvrdík .

V tom se shoduje s Nezmarem. "Mám celkem jasnou představu o tom, jakým fotbalem by se měla Slavia prezentovat. Považuji za důležité, aby trenér do této filozofie zapadal, ba co víc, aby byl schopen ji rozvíjet. A to ať jde o způsob samotné hry nebo o přípravu týmu," uvedl sportovní ředitel Slavie.

Také Trpišovský si uvědomuje zodpovědnost, která přichází s novým angažmá. "Na působení ve Slavii se ohromně těším. Vnímám, že jdu do nejstaršího českého klubu s ohromnou fanouškovskou základnou. Cítím velký závazek k lidem, kteří přijdou na stadion. Úkol, který je mi vlastní, je hrát co nejvíc ofenzivně a aktivně," uvedl Trpišovský.

Holoubek zná v Liberci velkou část kádru


Do Liberce místo Trpišovského míří Holoubek, kterého tam čeká druhé ligové angažmá, od září 2016 do letošního března vedl Spartu.

Holoubek u prvního týmu Sparty skončil i kvůli tomu, že neměl potřebnou licenci, tu však letos v létě získal a nyní má vše potřebné k vedení ligového celku. Patří k mladým progresivním trenérům podobného ražení jako byl Trpišovský, na jehož práci se v Liberci bude snažit navázat.

"V nejbližších dnech představí svůj realizační tým," uvedl na klubovém webu ředitel Slovanu Libor Kleibl.

Holoubek zná velkou část libereckého kádru. Hráči jako Matěj Pulkrab či Filip Havelka mu prošli rukama v mládeži Sparty, kde působil dosud.

Vstoupit do diskuse
0


Články odjinud


Články odjinud