31. ledna 2018 • 18:00

Slavia - Kuang-čou 5:1. První výhra na soustředění, dva góly dal Bořil

Slávistický záložník Jan Bořil a jeho gólová radost v zápase s Karvinou
Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu
Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs

Fotbalisté pražské Slavie se ve třetím přípravném utkání na soustředění v Dubaji dočkali prvního vítězství. Úřadující český šampion porazil čínského mistra Kuang-čou Evergrande i díky dvěma gólům Jana Bořila vysoko 5:1 a spravil si chuť po úvodní vysoké porážce 1:5 od Petrohradu a remíze 2:2 s Bröndby Kodaň.

Do slávistické branky se poprvé od přestupu z Liberce postavil gólman Ondřej Kolář, moc práce však neměl. Čínský šampion vedený bývalým italským reprezentantem a nyní trenérem Fabiem Cannavarem nasadil do první půle hráče širšího kádru a Pražané toho dokonale využili.

Hned v první minutě se po chybě obrany trefil Bořil a odstartoval tím jasnou převahu slávistů. Z mnoha šancí se na konci první půle prosadil z úniku Jaromír Zmrhal a těsně před pauzou zaznamenal svou druhou branku hlavičkující Bořil.

I po přestávce Pražané zcela dominovali. V 51. minutě si Tomáš Necid sám dorazil míč do sítě po předchozí hlavičce do tyče a po hodině hry zakončil brejk rybičkou Tomáš Souček.

Kolářovi vzápětí pomohlo břevno, ale čistého konta se při debutu za Slavii nedočkal. Po faulu Pokorného snížil v 84. minutě z penalty střídající Brazilec Alan.

Slavia se v pátém utkání zimní přípravy dočkala druhé výhry, předtím v domácích podmínkách porazila Viktorii Žižkov. V závěrečném zápase v Dubaji změří Pražané v sobotu síly s Šachtarem Doněck.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>