CELÝ SESTŘIH: Jihlava - Slavia 1:0. Hořký debut pro Trpišovského

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Fotbalisté Slavie vstoupili do jarní části HET ligy porážkou. V 17. kole padli na půdě Jihlavy 0:1, když jedinou trefu utkání obstaral Pavel Dvořák. Nový trenéř Jindřich Trpišovský tak nezačal v novém angažmá zrovna šťastně. Naopak radost má Martin Svědík, jehož svěřenci díky zisku tří bodů opustili poslední místo.

Jihlavským se výborně povedl začátek a po rychlé akci zaskočili obranu favorita. Dvořák převzal míč od Ikauniekse a v desáté minutě propálil zimní posilu Slavie brankáře Koláře.

Na těžkém terénu, na který se snášelo postupem času sílící sněžení, měli hosté herní převahu. Velkou příležitost na vyrovnání si slávisté vypracovali o čtyři minuty později, když Zmrhal ve skrumáži už překonal Rakovana, ale míč z brankové čáry odhlavičkoval Ljovin.

CELÝ SESTŘIH: Jihlava - Slavia 1:0

"Sešívaní" dál svírali soupeře na jeho polovině, ale k ohrožení branky se dostávali jen po centrovaných míčích ze strany. V 23. minutě Hušbauer našel na zadní tyči Škodu, ale jeho hlavička skončila mimo. Vysočina o sobě dala vědět o pět minut později, kdy se do brejku dostal Zoubele, místo centru na volného Ikauniekse však volil hodně nepřesnou střelu.

O přestávce Stoch v záloze nahradil nevýrazného Mingazova a Slavii změna pomohla. Trpišovský stáhl hru na tři obránce a hosté měli od prvních minut druhé půle převahu. Po hodině hry mohl zpoza vápna srovnat Hušbauer, ale Rakovan jeho střelu dokázal vytěsnit nad branku.

Jihlavě se podařilo tlak otupit střídáním a taktickým zdržováním. Neuspěl ani Ngadeu, jehož pokus mířil nad branku. Čtyři minuty před koncem se po individuální akci Stocha opět blýskl Rakovan, který v nastavení dokázal zlikvidovat také ránu dalšího náhradníka Dannyho. Slavia od roku 2006 nedokázala v Jihlavě vyhrát šestý ligový zápas za sebou, Trpišovský na Vysočině neuspěl ani na pátý pokus.

Vysočina Jihlava - Slavia Praha 1:0 (1:0)

Branka: 10. Dvořák. ŽK: Schumacher, Ikaunieks - Sýkora, Kolář, Danny, Deli. Diváci: 3789.

Jihlava: Rakovan - Vaculík (65. Holík), Tlustý, Buchta, Schumacher - Ljovin - Fulnek (83. Klíma), Urblík, Dvořák, Zoubele (86. Štěpánek) - Ikaunieks. Trenér: Svědík.

Slavia: Kolář - Frydrych (73. Danny), Kúdela, Deli, Sýkora - Ngadeu - Mingazov (46. Stoch), Hušbauer (78. Necid), Bucha, Zmrhal - Škoda. Trenér: Trpišovský.

Domácí: 10. Dvořák

Hosté:

Domácí: Rakovan – Vaculík (C) (66. Holík), Tlustý, P. Buchta, Schumacher – Fulnek (84. Klíma), Levin, Urblík, Zoubele (86. Štěpánek) – Dvořák, D. Ikaunieks.

Hosté: O. Kolář – Frydrych (73. Danny), Kúdela, Deli, Sýkora – Ngadeu – Mingazov (46. Stoch), Hušbauer (78. Necid), Bucha, Zmrhal – Milan Škoda (C).

Domácí: Popović, Štěpánek, Klíma, Mara, Nový, Valeš, Holík

Hosté: Kovář, Jugas, Hromada, Danny, Stoch, Necid, Tecl

Domácí: Schumacher, D. Ikaunieks

Hosté: Sýkora, O. Kolář, Danny, Deli