CELÝ SESTŘIH: Olomouc - Jihlava 1:1. Hosté v boji o záchranu vyrovnali v deseti

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalisté Olomouce ve 23. kole první ligy pouze remizovali 1:1 s o záchranu bojující Jihlavou. Domácí Sigmu sice poslal do vedení Jakub Plšek, ale Jihlava dokázala po přestávce i v oslabení po vyloučení Kamsa Mary vyrovnat. Postaral se o to Pavel Dvořák.

Domácí: 41. Plšek

Hosté: 66. Dvořák

Domácí: M. Buchta – Sladký (72. Moulis), Radaković, Jemelka, Hála (88. Yunis) – Zahradníček, Houska (C) (74. Texl), Kalvach, Falta – Plšek – Řezníček.

Hosté: Rakovan – Schumacher, Štěpánek, Tlustý, Nový – Levin – Popović (77. Keresteš), Vaculík (C) (64. Klíma), Mara, Fulnek (90. Opluštil) – Dvořák.

Domácí: Reichl, Polom, Surzyn, Vepřek, Texl, Moulis, Yunis

Hosté: Valeš, Keresteš, Holík, Daníček, Klíma, Opluštil, Nerad

Domácí: Jemelka

Hosté: Mara, Mara, Rakovan

Houdek – Kříž, Kubr

Andrův stadion, Olomouc (kapacita: 12 483 míst)

3471 diváků

Olomouc nastoupila bez zraněného Vepřka a vykartovaného Manzii. Jihlava zase bez nejlepšího střelce Ikauniekse, Zoubeleho a Buchty.

Do první šance se dostali domácí v 17. minutě, kdy Falta našel zpětným centrem do pokutového území Radakoviče, jeho střelu ale brankář Rakovan skvěle vyškrábnul těsně vedle tyče. Vysočina zahrozila po brejku po půlhodině hry, ale Ljovin místo střely z úhlu hledal spoluhráče před brankou a přihrávku zblokoval Radakovič.

Olomouc šla do vedení 42. minutě. Zahradníček z hranice šestnáctky trefil tyč, ale odražený míč si našel Plšek a poslal ho do sítě. Nejlepší střelec Sigmy si připsal šestou branku v sezoně.

CELÝ SESTŘIH: Olomouc - Jihlava 1:1. Hosté dosáhli na bod i v deseti

Druhou půli začala aktivněji Vysočina a hned zkraje si vytvořila dobré příležitosti. Fulneka v dobré pozici ubránil Jemelka a Dvořák hlavičkoval po rozích dvakrát těsně vedle branky. V 54. minutě však Jihlavě vítr z plachet Mara, který byl po druhé žluté kartě vyloučen.

Olomouc mohla přesilovku využít po hodině hry, ale Zahradníček vystřelil těsně vedle levé tyče. Poté sice uspěl po brejku Kalvach, ale rozhodčí kvůli ofsajdu jeho gól neuznal. Jihlava nepřesnost domácích potrestala v 67. mintutě, kdy se po rohu prosadil Dvořák.

Sigmě mohl vrátit vedení rovněž po rohu Jemelka, jenže jeho hlavička však o centimetry přeletěla břevno. Olomouc se pustila do závěrečného tlaku, ale Plšek v 82. minutě střílel v těžké pozici těsně mimo. Hanáci tak promarnili šanci odskočit na pohárových příčkách pronásledovatelům, zatímco Jihlava odskočila pásmu sestupu na rozdíl tří bodů.

Sigma Olomouc - Vysočina Jihlava 1:1 1:0

Branky: 42. Plšek - 67. Dvořák. Rozhodčí: Houdek - Kříž, Kubr. ŽK: Jemelka - Mara, Rakovan. ČK: 54. Mara (Jihlava). Diváci: 3471.

Olomouc: Buchta - Sladký (72. Moulis), Radakovič, Jemelka, Hála (89. Yunis) - Zahradníček, Houska (74. Texl), Kalvach, Falta - Plšek - Řezníček. Trenér: Jílek.
Jihlava: Rakovan - Vaculík (65. Klíma), Štěpánek, Tlustý, Schumacher - Nový, Mara, Ljovin, Popovič (77. Keresteš) - Fulnek (90. Opluštil), Dvořák. Trenér: Svědík.

Klíčové momenty utkání

Olomouc - Jihlava: Plšek v obrovské šanci ! Jeho zakončení uvnitř vápna bylo nepřesné

Olomouc - Jihlava: Jemelka zakončoval hlavičkou těsně nad hostující bránu

Olomouc - Jihlava: Je srovnáno 1:1! Dvořák si perfektně naskočil na centr z rohu a nedal šanci Buchtovi

Olomouc - Jihlava: Míč se po Kalvachově akrobatickém zakončení ocitl v bráně, gól kvůli ofsajdu neplatil

Olomouc - Jihlava: Přízemní pokus Zahradníčka proletěl těsně kolem tyče

Olomouc - Jihlava: Mara zasáhl Housku do obličeje a po druhé žluté kartě je vyloučen

Olomouc - Jihlava: Zahradníček střelou orazítkoval tyč, Plšek však míč dokázal dorazil do brány 1:0!

Olomouc - Jihlava: Mara po souboji upadl ve vápně, penalta se nepíská

Olomouc - Jihlava: Radakovič zakončoval z první, Rakovan skvěle zasáhl

Olomouc - Jihlava: Dvořák napřáhl z dálky a jeho pokus těsně minul bránu

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53