Jan Vacek
Premium
28. června 2018 • 04:55

Ščasný otevřeně o přestupech Sparty, slzách Karavajeva i odchodu Hovorky

Autor: Jan Vacek
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
PRVNÍ DOJEM: Krejčí hrdinou i padouchem. Domácí dominance, jenže lepší soupeř by trestal víc
Evropská tvrdá Slavia je zpět, Servette naložila. Před derby potěšila efektivita
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sparta se otřásá. Všechno se podřizuje jedinému úkolu: sehnat pravého obránce. Nejožehavější post v sestavě Letenských totiž zůstává nevyřešen. Zvrat přinesl první dvojzápas proti Trenčínu, během kterého se zranili Ondřej Zahustel a Tomáš Wiesner. Pražané proto museli znovu vyrazit na trh. „Je to vážné. Víme, že se musíme trefit a jednat rychle,“ říká sportovní ředitel Zdeněk Ščasný. V prvním díle obsáhlého rozhovoru pro deník Sport vysvětluje strategii při posilování kádru, vrací se k uvolnění Vjačeslava Karavajeva a potvrzuje velký zájem o Matúše Bera.Na poslední chvíli přišla o Vladimíra Coufala, který nakonec zvolil Slavii. Usilovala o Švéda Felixe Beijma, jehož uzmuly Brémy. Sparta se proto rozhodla vsadit na vlastní zdroje, alternativa s Tomášem Wiesnerem coby konkurencí pro Ondřeje Zahustela ovšem vydržela jen několik dní.

Oba hráči se totiž zranili a Letenští mají nyní k dispozici pouze jediného pravého beka Juraje Chvátala. „Kluci ze skautského oddělení teď jedou jen pravé beky, prohlížejí možnosti, studují. Řešíme to, chceme trenérovi co nejdřív pravého obránce přivést. Na druhou stranu je třeba pochopit, že musíme získat i odpovídající kvalitu.“ ubezpečuje Ščasný.

Letní příprava na novou sezonu je v plném proudu. Jak jste spokojený s aktuálním složením mužstva?
„Jak to ve Spartě bývá, spokojen jsem částečně. Pod dojmem toho, že Sparta v loňském roce utratila hodně peněz, tak si kluby, se kterými jednáme, myslí, že budeme takhle utrácet pořád dál. Jednání se táhnou. Máme tu Radakoviče s Hečou, před uzavřením Tetteha. Velkým oživením mohou být hráči, kteří se vrátili z hostování. To bych nepodceňoval, vrátili se zkušenější, vyspělejší. I oni mohou promluvit do složení základní sestavy. Usilujeme ještě o dva posty, to je fakt. Zkomplikovalo nám to, že si Ondra Zahustel obnovil zranění a nevypadá to úplně dobře. Tomáš Wiesner má zlomenou čelist. Nevíme, na jak dlouho vypadne.“

Jste tedy zpět na trhu a hledáte pravého obránce?
„Jiné řešení v tuhle chvíli neexistuje. Během jednoho týdne nám vypadli oba hráči, se kterými jsme na tento post počítali. Musíme to řešit hodně promptně, bohužel se ta jednání protahují. Chceme trenérovi na tento post hráče přivést co nejrychleji. Tam nás bota tlačí nejvíc. Představa je mít ho co nejdřív, ideálně do soustředění. Všichni doufáme, že se to do odjezdu na soustředění posune dál.“

Kdo u jednání s Coufalem seděl, ví, jak to bylo

Do jaké míry vám situaci zkomplikovalo nedotažení přestupu Vladimíra Coufala z Liberce?
„Coufal byl jeden ze tří nebo čtyř pravých obránců. Řešili jsme pravého beka od chvíle, kdy odcházel Karavajev. Měli jsme spoustu nabídek, kvalitního beka jsme tam ale úplně neviděli. Navíc jsme věděli, že Ondra Zahustel nebyl během jara úplně fit. Coufala jsme měli vytipovaného. Bohužel. Nechci být konkrétní, ale u jednoho hráče jsme se dostali do konkurence s mužstvem bundesligy, kde jsme to logicky neměli snadné.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací
Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga
Články odjinud


Články odjinud