SESTŘIH: Opava - Zlín 1:2. Ševci opět zvítězili, nováček hrál dlouho v deseti

0
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Zdrcený Trpišovský, Hranáč je teď NEJ stoper ligy. Co Svědík a plzeňská stopa?

Fotbalisté Opavy prohráli v domácí premiéře v brněnském azylu se Zlínem 1:2. Prvoligový nováček v zápase druhého kola hrál od 14. minuty v oslabení bez vyloučeného stopera Jaroslava Svozila. Branky "Ševců" vstřelili v přesilovce Lukáš Bartošák a Tomáš Poznar, první ligový gól Slezanů zaznamenal David Puškáč. Zatímco Opava i podruhé v sezoně prohrála, Zlín podruhé zvítězil.

Domácí: 36. Puškáč

Hosté: 20. Bartošák, 54. Poznar

Domácí: Šrom – Simerský, Svozil, Hrabina – Kayamba (46. Jursa), Zavadil (73. Janetzký), Kuzmanović (C), Schaffartzik, Zapalač – Puškáč, Juřena (87. Jurečka).

Hosté: S. Dostál – Matejov (89. Holík), Gajič, P. Buchta, Bartošák – Podio, Traoré, Jiráček (C), Hnaníček, Džafić (56. Beauguel) – Poznar (70. Hronek).

1 118 diváků

"Je to pro nás smutná a zbytečná prohra. Hlavně z pohledu, jaký měl zápas průběh. Před utkáním jsme měli ze Zlína velký respekt. Důležitým momentem utkání bylo vyloučení, po kterém jsme museli přeskupit naše řady.Ale dostali jsme se i v oslabení do zápasu a vyrovnali. Dnes nemám hráčům co vytknout. V deseti poctivě pracovali, získávali jsme ve středu pole míče," uvedl trenér Opavy Roman Skuhravý.

Po opatrném úvodu Zlín poprvé zahrozil ve 13. minutě, kdy Traoré zblízka přestřelil branku. O minutu později Džafič unikl opavskému stoperovi Svozilovi, který jej před pokutovým územím srazil k zemi. Rozhodčí Julínek nekompromisně vytáhl červenou kartu.

"Ševci" v početní výhodě převzali iniciativu a získali územní převahu. Ve 20. minutě po Matejově centru Bartošák hlavou vstřelil úvodní gól. O minutu později Džafičova střela mířila jen do boční sítě a Traorého hlavičku k tyči brankář Šrom s námahou vyrazil.

Zlín postupně podlehl sebeuspokojení, ve vedru polevil v tempu a přepustil střed pole pohyblivějšímu a bojovněji naladěnému soupeři. Ligový nováček postupně získal územní převahu a ve 36. minutě Kuzmanovičův centr prodloužil hlavou Schaffartzik až k neobsazenému Puškáčovi, který ve skluzu posunul míč vedle brankáře Dostála do sítě.

"Z prvního ligového gólu bych měl radost, kdybychom bodovali. Bohužel jsme ani remízu neudrželi," konstatoval střelec jediné branky Opavy David Puškáč.

CELÝ SESTŘIH: OPAVA - ZLÍN 1:2

Po změně stran Zlín opět zvýšil obrátky. V 54. minutě Jiráčkovu střelu z hranice trestného území brankář Šrom jen vyrazil před sebe a dobíhající Poznar pohodlně vrátil míč do sítě.

"Bylo pro nás velkou výhodou hrát v úmorném vedru po většinu zápasu proti oslabenému soupeři. I tak byla ale naše cesta k vítězství hodně náročná," upozornil obránce Zlína Josef Hnaníček.

Stejně jako v prvním poločase držela Opava vyrovnanou partii, útočné akce ale nedotáhla do úspěšné koncovky. "Hrát o jednoho méně v tomto horku bylo těžké. Zlín hrál zkušeně, trpělivě kombinoval. My jsme ještě v deseti vyrovnali. Bohužel jsme ve druhém poločase dostali laciný gól," posteskl si středopolař Opavy Pavel Zavadil

V závěru mohl náskok navýšit v 65. minutě Traoré, který hlavou přestřelil. Na konci se ještě Opava vypjala k náporu. Krůček k vyrovnání měl střídající Jurečka, jeho pokus stačili zlínští zadáci odvrátit. Opava tak v nejvyšší soutěži prohrála podeváté za sebou.

"Šest bodů po dvou zápasech je pro nás dobrým vysvědčením. V úvodu jsme hráli dobře, po vyloučení soupeře jsme ale zvolnili a hráli profesorský fotbal. Najednou jsme si mysleli, že všechno přijde samo. Hráči Opavy dřeli a my měli s touto hrou problémy. Hlavně v okamžicích, kdy je potřeba situaci zklidnit a nabrat síly. Ale důležité bylo, že se nám podařilo dát po změně stran druhý gól," řekl trenér Zlína Michal Bílek.

Klíčové momenty utkání:

Opava - Zlín: Největší příležitost Slezanů po změně stran. Jurečka ji ale neproměnil

Opava - Zlín: Opavští reklamovali penaltu, Puškáč ale byl v ofsajdu
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Opava - Zlín: Jiráček mohl zvýšit, výborně zasáhl Šrom

Opava - Zlín: Zmatky před opavskou bránou, Zavadil zatopil brankáři Šromovi

Opava - Zlín: Ševci znovu vedou, tentokrát 2:1. Poznar se po návratu poprvé trefil

Opava - Zlín: Slezané srovnali na 1:1, trefil se Puškáč

Opava - Zlín: Opava také zahrozila, Zapalač střílel vedle pravé tyče

Opava - Zlín: Ševci vedou 1:0, do náskoku je poslal Bartošák

Opava - Zlín: Podivné vyloučení. Svozil šel do sprch za nevinný zákrok na Džafiče

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905