SESTŘIH: Opava - Liberec 1:1. Nováček vybojoval v azylu první bod | iSport.cz
11. srpna 2018 • 18:34

SESTŘIH: Opava - Liberec 1:1. Nováček vybojoval v azylu první bod

Opavský kapitán Nemanja Kuzmanovič během zápasu na Spartě
Sparta - Příbram: Neskutečné! Švenger vychytal další dvě tutovky a Antwi srovnal na 2:2! Sparta - Příbram: Neskutečné! Švenger vychytal další dvě tutovky a Antwi srovnal na 2:2!
Berkovec vychytal Krmenčíka. Věděl jsem, kam kope penalty Hořava, tak jsem zkusil jít na druhou stranu, říká Berkovec vychytal Krmenčíka. Věděl jsem, kam kope penalty Hořava, tak jsem zkusil jít na druhou stranu, říká

Fotbalisté ligového nováčka Opavy dosáhli ve čtvrtém ligovém na neutrální půdě v Brně po remíze 1:1 s Libercem na první bod v sezoně. Po bezbrankovém prvním poločase se Liberec ujal vedení po gólu Romana Potočného, z penalty vyrovnal opavský kapitán Nemanja Kuzmanovič.

Domácí: 76. Kuzmanović

Hosté: 62. Potočný

Domácí: Fendrich – Simerský, Svozil, Helebrand – Janetzký, Schaffartzik, Zavadil (74. Jurečka), Kuzmanović (C), Zapalač – Juřena (67. Smola), Puškáč (46. Hrabina).

Hosté: Hladký – Mikula, Karafiát, Kačaraba, Koscelník – Mara, Breite (C), Ševčík, Potočný (82. Oršula), Pešek (61. Malinský) – Mashike Sukisa (53. Pázler).

Domácí: Šrom, Hrabina, Radić, Freit, Smola, Jurečka, Řezníček

Hosté: Nguyen, Malinský, Oršula, Pázler, Köstl, Nešický, Oscar

Domácí: Puškáč, Zavadil, Janetzký

Hosté: Mashike Sukisa, Mikula, Ševčík, Breite

O. Lerch – D. Hock, L. Ratajová (J. Vojkovský)

Městský fotbalový stadion Srbská, Brno

1236 diváků

Přesnější kombinační souhra vynesla Liberci v úvodní čtvrthodině územní převahu. Po sérii rohových kopů se hosté dokonce ujali vedení, ale před tím, než se míč dostal do branky, zahrál rukou liberecký Mikula a rozhodčí Lerch po poradě s asistentem Hockem gól neuznal.

Bojovně naladěná Opava podporovaná více než tisícovkou svých fanoušků postupně srovnala krok, do šancí se ale dlouho nedostávala. Až ve 37. minutě po trestném kopu Zavadil našel Simerského, jehož hlavičku stačil brankář vyrazit.

O tři minuty později zahrozil na druhé straně Pešek, jenž v záklonu hlavou přehodil brankáře Fendrich, míč se ale jen odrazil od břevna.

CELÝ SESTŘIH: Opava - Liberec 1:1
720p 360p

Po změně stran převzal nováček z Opavy iniciativu. Ve středu pole soupeře přehrával kombinační souhrou, ale z územní převahy si vypracoval jediný náznak šance, když po Zavadilově centru Simerského hlavička skončila v náruči brankáře Hladkého.

Liberec udeřil z rychlého protiútoku v 62. minutě, kdy opavští zadáci nechali volný prostor Potočnému, který vedle bezmocného brankáře Fendricha poslal míč do sítě.

Po inkasované brance Slezané zvýšili své úsilí, trenér Skuhravý postupně pozměnil útočnou dvojici a na hrotu se objevili Kuzmanovič a střídající Smola. Právě Smolu v 75. minutě liberečtí zadáci stáhli ve vápně a z pokutového kopu Kuzmanovič vyrovnal.

Nejzajímavější momenty zápasu:

Opava - Liberec: Penalta pro Slezany! Kuzmanovič ji proměnil a srovnal na 1:1
720p 360p

Opava - Liberec: Potočný poslal Slovan do vedení 1:0
720p 360p

Opava - Liberec: Simerský ve výborné pozici hlavičkoval, Hladký ale kryl do rukavic
720p 360p

Opava - Liberec: Po skvělém centru zakončoval Kuzmanovič, ale pálil nad břevno
720p 360p

Opava - Liberec: Slezané málem skórovali do šatny, Helebrand nepropálil Hladkého
720p 360p

Opava - Liberec: Tutovka Slovanu, Pešek trefil břevno, Mashike přestřelil bránu
720p 360p

Opava - Liberec: Na Zavadilův centr si výborně naskočil Simerský, Hladký byl ale jistý

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 4. kola Fortuna ligy »

5. kolo Fortuna ligy:
Dukla - Slovácko
(pá 18:30), Liberec - Bohemians 1905 (so 17:00), Zlín - Teplice (so 17:00), Ml. Boleslav - Opava (so 17:00), Slavia - Jablonec (so 19:00), Karviná - Plzeň (ne 15:00), Sparta - Příbram (ne 18:00), Olomouc - Baník Ostrava (po 18:00)