SESTŘIH: Slovácko - Liberec 0:1. Nguyen chytil penaltu a Slovan vyhrál

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté Slovácka podlehli v 15. ligovém kole na domácím trávníku Liberci 0:1. Vítěznou branku Slovanu vstřelil Aleš Nešický, domácí útočník Jan Kuchta v 81. minutě neproměnil penaltu. Slovácko hrálo naposledy pod vedením trenéra Petra Vlachovského, kterého vystřídá od neděle Martin Svědík, jenž vystoupení svých nových svěřenců sledoval z tribuny. Liberec si upevnil sedmé místo v tabulce a prodloužil úspěšnou sérii, v níž z posledních šesti kol prohrál jen jednou. Naopak Slovácko popáté za sebou doma prohrálo.

Po vítězném duelu v Příbrami sáhl trenér Vlachovský ke dvěma změnám ve středové řadě, kde se místo Machalíka s Rezkem objevili Sadílek s Kalabiškou. V sestavě Liberce chyběl potrestaný Breite, jehož nahradil Nešický.

Úvodních dvacet minut mnoho fotbalových akcí nenabídlo. Slovácko se snažilo útočit po stranách, akcím chyběla rychlost a hlavně přesnější finální přihrávka. Liberec ve středu pole přesněji kombinoval a aktivitou v osobních soubojích komplikoval soupeři rozehrávku.

Hosté postupně získali územní převahu. Hned z první vážnější šance po chybě domácích zadáků vstřelil Slovan po půlhodině hry vedoucí branku. Po Peškově centru z levé strany volný Nešický přesnou trefou do horního růžku zaznamenal svouji první ligovou branku.

SESTŘIH: Slovácko - Liberec 0:1. Rozlučka kouči Vlachovskému nevyšla, rozhodl Nešický

Slovácko se z herního útlumu probralo po změně stran a zvýšilo bojovnost i zrychlilo pohyb. Stejně jako v prvním poločase ale chyběl útočným akcím nápad, který by vedl k ohrožení branky soupeře. První slibnější příležitost měl až v 61. minutě střídající Kuchta, jehož střela hlavou ale mířila přímo do náruče brankáře Nguyena.

Přes trápení v útoku dostali domácí velkou šanci vyrovnat, když v 81. minutě po faulu na Kuchtu nařídil rozhodčí Rejžek penaltu. Kuchtovu nepřesnou střelu brankář Ngyuen vyrazil a hosté už těsnou výhru ubránili.

Domácí:

Hosté: 30. Nešický

Domácí: Trmal – Juroška, S. Hofmann, J. Krejčí, Reinberk – V. Daníček (C), Sadílek (57. Hellebrand) – Navrátil (72. Petr), Havlík, Kalabiška – Zajíc (60. Kuchta).

Hosté: Nguyen – Koscelník, Kačaraba, Karafiát (C), Hybš – Potočný, Ševčík, Nešický (71. Oršula), Pešek (89. Kerbr) – Oscar – Aarons (84. Pázler).

Slovácko - Liberec: Jedovku Petra gólman Nguyen zkrotil

Slovácko - Liberec: Koscelník srazil Kuchtu, ten ale penaltu nedal!

Slovácko - Liberec: Potočný z trestňáku mířil vedle

Slovácko - Liberec: Peškovu pěknou ránu vytáhl Trmal!

Slovácko - Liberec: Střídající Oršula pálil nad

Slovácko - Liberec: Před Kuchtou zachraňoval Slovan Koscelník

Slovácko - Liberec: Prudký centr Nešického Aarons neusměrnil

Slovácko - Liberec: Sadílek z dobré pozice trefil patnáctou řadu

Slovácko - Liberec: Pešek chtěl obstřelit zadáky, mířil ale vedle

Slovácko - Liberec: Domácí přežili roh, natahoval se Aarons

Slovácko - Liberec: Nešický parádně poslal Slovan do vedení, 0:1!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905