SESTŘIH: Sparta – Jablonec 0:0. Oslavy bez gólu, Stanciu nedal penaltu | iSport.cz
25. listopadu 2018 • 18:50

SESTŘIH: Sparta – Jablonec 0:0. Oslavy bez gólu, Stanciu nedal penaltu

Slavia - Opava: Hrabina šílenou hrubkou namazal Musovi na první gól, 1:0! Slavia - Opava: Hrabina šílenou hrubkou namazal Musovi na první gól, 1:0!
Zlín - Kometa Brno: Kucsera narazil do zadku Fryšary. Z ledu ho odvezli na nosítkách! Zlín - Kometa Brno: Kucsera narazil do zadku Fryšary. Z ledu ho odvezli na nosítkách!

Další letenská ztráta. Sparta remizovala v utkání šestnáctého kola FORTUNA:LIGY s Jabloncem 0:0 a za vedoucí Slavií už zaostává o devět bodů. Zápas se nesl v duchu oslav 125. výročí založení klubu, Pražané si je však v černých retro dresech výsledkově příliš neužili. Největší šanci měl Nicolae Stanciu, kapitán domácích ale ve druhém poločase neproměnil penaltu. Sparta v tabulce zůstává třetí, Jablonec se vrátil na čtvrtou příčku.

První ligový start v základní sestavě Letenských si připsal mladík Wiesner a bek Chipciu se posunul na kraj zálohy. Jablonec začal aktivně, ale po deseti minutách převzali iniciativu sparťané, kteří při oslavě výročí nastoupili v černých retro dresech.

Ve 13. minutě hostující brankář Hrubý vytěsnil Tettehův tečovaný pokus na roh a o devět minut později vyhrál souboj s nejlepším letenským střelcem ligové sezony znovu, když vyrazil jeho hlavičku. Mezitím z přímého kopu z úhlu Stanciu těsně přestřelil.

Jablonec dal v předchozích dvou venkovních ligových zápasech pokaždé šest gólů, ale na Letné v první půli do ofenzivy skoro nehrozil. Až ve 38. minutě tečoval Costa střelu Trávníka, hrajícího 150. zápas v české lize, a domácí brankář Nita musel rychle na zem.

SESTŘIH: Sparta - Jablonec 0:0. Letenské oslavy zhořkly, Stanciu neproměnil penaltu

Jablonecký kouč Rada, který vloni na jaře trénoval Spartu, po přestávce poslal na trávník místo Jovoviče Kratochvíla, ale ten se brzy zranil a musel střídat.

V druhé půli se dlouho hrálo bez větších šancí, až v 67. minutě po Wiesnerově centru hlavičkoval do tyče Pulkrab. Sudí Královec se po dohrání akce vrátil k následnému souboji a po zhlédnutí videozáznamu za Trávníkův faul na Pulkraba nařídil penaltu. Domácího kapitána Stanciua však vychytal gólman Hrubý.

V 81. minutě po dlouhé době zahrozil i Jablonec, Lischkovu hlavičku po rohu však Nita chytil. V nastavení pak střídající Chramosta střílel jen slabě. Severočeši i tak remízu brali, neboť na Letné v lize bodovali poprvé po pěti zápasech.

Domácí: Nita – Wiesner (78. V. Vukadinović), Radaković, Costa, Civić – Chipciu, Stanciu (C), M. Frýdek, Plavšić (62. Vatajelu) – Tetteh, Pulkrab (76. Josef Šural).

Hosté: V. Hrubý – Holeš, Břečka, Lischka, Matěj Hanousek – Hübschman (C) – Jovović (46. Kratochvíl, 63. V. Kubista), Trávník, Považanec, Sobol (83. Chramosta) – Doležal.

Sparta - Jablonec: Stanciu pokutový kop neproměnil! Skvěle ho vychytal Hrubý

Sparta - Jablonec: Pulkrab hlavičkou trefil tyč! A pak ho na penaltu sestřelil Trávník

Sparta - Jablonec: Stanciuova krkolomná střela málem zapadla do sítě

Sparta - Jablonec: Stanciu vyslal solidní pokus, ale Hrubého nepřekvapil

Sparta - Jablonec: Chipciu prováhal ideální chvíli pro střelu zpoza šestnáctky

Sparta - Jablonec: Costa ve vápně hrábl Doležalovi do tváře

Sparta - Jablonec: Pulkrab hlavičkoval na malém vápně

Sparta - Jablonec: Plavšič předvedl vtipnou patičku, Čivičova sražená rána skončila vedle

Sparta - Jablonec: Plavšič hledal Tetteha, Holeš si málem srazil míč do vlastní brány

Sparta - Jablonec: Stanciu z přímého kopu těsně přestřelil bránu hostů

Sparta - Jablonec: Stanciuovu střela ze střední vzdálenosti kryl Hrubý

Sparta - Jablonec: Tettehovu střelu napodruhé uhasil Hrubý

Sparta - Jablonec: Lischka zaváhal v rozehrávce, hosté uhasili šanci na poslední chvíli

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava