Sparta potvrdila: Rosický je sportovní ředitel, Ščasný zůstane koučem | iSport.cz
17. prosince 2018 • 11:16

Sparta potvrdila: Rosický je sportovní ředitel, Ščasný zůstane koučem

Autor: iSport.cz, pta
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Všech 69 gólů Slavie: Podívejte se na Hušbauerovy rakety a další parádičky
Mistrovské oslavy v plném proudu! Hasiči u Edenu ale i jízda s pohárem po Praze
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalová Sparta potvrdila, že novým sportovním ředitelem je Tomáš Rosický. Potvrdily se tak informace deníku Sport, že někdejší vynikající záložník převezme na Letné hlavní zodpovědnost za fungování a výsledky áčka a obsadí funkci, kterou dosud zastával Zdeněk Ščasný. Ten bude dál pokračovat jako trenér týmu, kterému patří po podzimní části FORTUNA:LIGY až pátá příčka.Jaké jsou Rosického nové pravomoci? Bude zodpovědný za střednědobou a dlouhodobou sportovní strategii klubu a bude také řídit pohyb Sparty na transferovém trhu. „Tomáš vstupuje do nové pozice se silným mandátem, stává se nyní sportovním ředitelem s podporou celého vedení. Jeho úloha je klíčová pro další směřování Sparty. Má jasnou vizi a důkladnou znalost fotbalového prostředí v Česku i v Evropě,“ řekl k změně generální ředitel Sparty František Čupr pro oficiální stránky klubu.

Osmatřicetiletý Rosický je ve vedení Sparty už rok poté, co loni v prosinci ukončil hráčskou kariéru. Od té doby se podílel na fungování sportovního úseku pod Ščasným, aby nabral zkušenosti. Rozhodl už o tom, že trenérem zůstane dál Zdeněk Ščasný, přestože podzimní část sezony Spartě nevyšla a po dnešní dohrávce může na vedoucí Slavii ztrácet už 17 bodů. 

„Myslím, že problémy, které klub v posledním období má, nejsou jen věcí trenérů. I s ohledem na to jsme se rozhodli nadále pracovat se Zdeňkem, který má naši důvěru. Jedním z prvních cílů pak je vytvořit mu adekvátní servis rozšířením realizačního týmu," uvedl Rosický.

Bývalý hráč Arsenalu či Dortmundu odkryl, podle jakých kritérií bude vybírat posily v zimní pauze. Výrazný podíl už měl na nedávném příchodu Davida Moberga Karlssona z Norrköpingu. „Mojí ambicí je přivádět hráče, kteří se budou se Spartou identifikovat. Pro mě bylo privilegium za Spartu hrát a je pro mě privilegium působit v klubu dál. A chci spolupracovat s hráči, kteří to budou vnímat stejně,“ uvedl.

Kromě toho by se měla podle Rosického změnit skladba kádru. „Musíme také mít v týmu balanc mezi českými a zahraničními hráči. Je nutné, aby se z téhle kombinace zrodil skutečný tým a neměli jsme v kabině skupinu individualistů. Rozhodně také chceme vytvářet příležitosti v A-týmu pro odchovance.“

Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Nadstavba FORTUNA:LIGA

Skupina o titul Skupina o Evropu Skupina o záchranu

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělily do tří skupin a hrají nadstavbu. Titul obhájila Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Program a rozpis zápasů Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz
Články odjinud


Články odjinud