Slavia mezi velkokluby. Osvětlovacími rampami zlepšuje kvalitu hřiště v Edenu | iSport.cz
12. ledna 2019 • 11:38

Slavia mezi velkokluby. Osvětlovacími rampami zlepšuje kvalitu hřiště v Edenu

Autor: ,
Reklama
TOP VIDEA
Slovan proti Olomouci otestoval nový stadion v Bratislavě. Nádhera a skvělá práce, shodli se všichni Slovan proti Olomouci otestoval nový stadion v Bratislavě. Nádhera a skvělá práce, shodli se všichni
UFC v Praze: Rozsápe Pudilová americkou soupeřku? Viděli jsme její trénink! UFC v Praze: Rozsápe Pudilová americkou soupeřku? Viděli jsme její trénink!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalová Slavia Praha se v těchto dnech snaží zlepšit kvalitu trávníku na stadionu v Edenu pro jarní část sezony. Klub instaloval na hrací plochu speciální osvětlovací rampy, které kompenzují slabší sluneční svit v zimním období. Zařízení využívají přední evropské kluby jako Paris St. Germain, Real Madrid či Bayern Mnichov, v Česku jde o novinku.Trávník v Edenu utrpěl vinou nabitého programu v podzimní sezoně. "Věříme, že používání osvětlovacích ramp povede z dlouhodobého hlediska k lepšímu stavu hrací plochy, neboť zejména při zatížení v době vegetačního klidu v zimním období nebyla ve špičkovém stavu. Určité zlepšení čekáme už na první jarní zápasy, ale pro ještě lepší výsledky je třeba systém používat dlouhodobě," uvedl pro klubový web tiskový mluvčí Slavie Michal Býček.

Osvětlovací rampy slouží jako náhrada přirozeného světla v době, kdy je méně slunečního záření, a napomáhají i temnějším místům na stadionu. Sinobo Stadium v Edenu je podle klubu nejvíce zastíněným stadionem v Čechách a nedostatkem slunečného svitu trpí především jižní strana hřiště.

Slavia proto momentálně využívá tři rampy v prostoru jižního pokutového území, další pak bude zlepšovat kvalitu trávníku ve střední části severního pokutového území. Rampy jsou pohyblivé, takže se podle potřeby dají posouvat po celém hřišti.

První domácí utkání jarní sezony sehraje Slavia 9. února s Teplicemi.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2Články odjinud


Články odjinud