Slavia mezi velkokluby. Osvětlovacími rampami zlepšuje kvalitu hřiště v Edenu | iSport.cz
12. ledna 2019 • 11:38

Slavia mezi velkokluby. Osvětlovacími rampami zlepšuje kvalitu hřiště v Edenu

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
BANÍK 2003-04 (I. část): Vrba měl obří vliv na titul. Jak se tým rodil?
Kvitová o zrušeném Wimbledonu: Můj oblíbený turnaj, ale jsou důležitější věci
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalová Slavia Praha se v těchto dnech snaží zlepšit kvalitu trávníku na stadionu v Edenu pro jarní část sezony. Klub instaloval na hrací plochu speciální osvětlovací rampy, které kompenzují slabší sluneční svit v zimním období. Zařízení využívají přední evropské kluby jako Paris St. Germain, Real Madrid či Bayern Mnichov, v Česku jde o novinku.Trávník v Edenu utrpěl vinou nabitého programu v podzimní sezoně. "Věříme, že používání osvětlovacích ramp povede z dlouhodobého hlediska k lepšímu stavu hrací plochy, neboť zejména při zatížení v době vegetačního klidu v zimním období nebyla ve špičkovém stavu. Určité zlepšení čekáme už na první jarní zápasy, ale pro ještě lepší výsledky je třeba systém používat dlouhodobě," uvedl pro klubový web tiskový mluvčí Slavie Michal Býček.

Osvětlovací rampy slouží jako náhrada přirozeného světla v době, kdy je méně slunečního záření, a napomáhají i temnějším místům na stadionu. Sinobo Stadium v Edenu je podle klubu nejvíce zastíněným stadionem v Čechách a nedostatkem slunečného svitu trpí především jižní strana hřiště.

Slavia proto momentálně využívá tři rampy v prostoru jižního pokutového území, další pak bude zlepšovat kvalitu trávníku ve střední části severního pokutového území. Rampy jsou pohyblivé, takže se podle potřeby dají posouvat po celém hřišti.

První domácí utkání jarní sezony sehraje Slavia 9. února s Teplicemi.

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky * Tenisové vybavení na Heureka.cz
Články odjinud


Články odjinud