Slavia – Peking Guoan 4:0. Jasná výhra Pražanů, dva góly dal Škoda

0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Fotbalisté Slavie na úvod herního soustředění v Portugalsku zvítězili 4:0 nad spřáteleným čínským klubem Peking Guoan, který má stejného většinového vlastníka společnost Sinobo. Červenobílí dali tři góly v první půli, dvě branky vstřelil Milan Škoda. Ligový lídr navázal na sobotní výhru 8:0 nad Ústím nad Labem a uspěl i ve druhém zápase zimní přípravy.

Na slávistické lavičce chyběl hlavní trenér Jindřich Trpišovský, který na pondělním tréninku utrpěl zlomeninu nosu a musel v Portugalsku na operaci. Pražané stejně jako v prvním utkání zimní přípravy nastoupili v každém z poločasů s rozdílnou sestavou, pouze brankář Kolář odchytal celý zápas. Kvůli zdravotním problémům nehráli Deli, Stoch a Matoušek, naopak poprvé po příchodu z Teplic oblékl dres červenobílých Král.

Pražané od začátku dominovali a za čtvrtý tým uplynulé sezony čínské ligy jen v úvodu několikrát zahrozil útočník Bakambu. V 16. minutě otevřel skóre Olayinka po Van Burenově centru, v 29. minutě doklepl míč do sítě Škoda. Týž hráč ještě do pauzy přehodil gólmana a zvýšil na 3:0.

Tři minuty po přestávce přiťukl Frydrych patičkou míč Mešanovičovi a ten pohotově přidal čtvrtou branku. Další šance už slávisté neproměnili.

V dalším zápase v Portugalsku Pražané v neděli změří síly se Salcburkem, o den později by měli nastoupit proti výběru anglického Brentfordu do 23 let a 1. února je čeká souboj s Rosenborgem Trondheim.

Domácí:

Hosté: 16. Olayinka, 29. Škoda, 45. Škoda, 48. Mešanovič

Domácí: 1.poločas: Sen – Lei, Xizhe, Huan, Bakambu, Saeter, Viera, Peng, Yennaris, Tao, Tenglong.
2. poločas: Quanbo – Yiming, Lei, Dongwei, Yanqiang, Siqi, Kaisaier, Xiaole, Mengtao, Guobo, Longfei.

Hosté: 1. poločas: Kolář – Coufal, Jugas, Král, Bořil – Traoré, Ševčík – van Buren, Sýkora, Olayinka – Škoda.
2. poločas: Kolář – Frydrych, Kúdela, Ngadeu, Zelený – Souček, Hušbauer – Zmrhal, Baluta, Masopust – Mešanovič.

Cabral – Miguel, Salema

Estádio da Nora

Vykoupený Král je zpátky ve Slavii. Dává jeho přestup smysl?

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.